دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 11159
تعداد نوشته ها : 77
تعداد نظرات : 8
Rss
طراح قالب
GraphistThem239

آنچه كه بي بي سي نخواست ببيند؛


مقايسه تنبيه بدني در مدارس ايران و غرب
در پي سياه نمايي هاي پياپي رسانه هاي غربي عليه جمهوري اسلامي ايران به بهانه هاي واهي اين بار اين رسانه ها در حركتي هماهنگ تنبيه بدني در تعداد كمي از مدارس ايران را سوژه سياه نمايي هاي خود قرار دادند.    
  به گزارش جام نيوز، بي بي سي در راستاي سياه نمايي عليه نظام اسلامي در خبر ديروز خود 05 جولاي( 14 تير) با پخش فيلم هايي از تنبيه كودكان در مدارس ايران گفت: «اين فيلم دانش آموزاني است كه معلم بدون هيچ اكراهي باقدرت به آنها سيلي مي زند و حتي از خود آنها به عنوان ابزار تنبيه يكديگر استفاده مي كند به اين شكل كه آنها مانند دو مبارز همديگر را به باد كتك مي گيرند.»
اين شبكه ادامه داد: «اگر چه سالهاست كه چوب و فلك از مدرسه هاي ايران برچيده شده ولي تصاويري كه اخيرا منتشر شده است نشان مي دهد كه هنوز هم در بعضي مدرسه ها صداي گريه دانش آموزان به گوش مي رسد.»
بي بي سي در ادامه با اذعان به اينكه تنبيه بدني در مدارس ايران از لحاظ قانوني منع شده است افزود: «در ماده 76 آيين انضباطي دانش آموزان هر گونه تنبيه بدني، اهانت و تكاليف درسي با هدف تنبيه از سوي معلمان منع شده است.»
اين رسانه انگليسي اين بار پا را از سياه نمايي عليه نظام فراتر گذاشت و به توهين به فرهنگ اجتماعي ايرانيان پرداخت و گفت: «رفتار معلمان با دانش آموزان محصول شرايط اجتماعي است كه معلمان در آن قرار گرفته اند و معلمين هم قرباني وضعيت فرهنگي و اجتماعي جامعه است.»
شايان ذكر است در حالي رسانه هاي غربي تعداد انگشت شمار تنبيه هاي بدني دانش آموزان در مدارس ايران را در بوق هاي تبليغاتي خود كرده اند كه تنبيه بدني و آزارو اذيت جنسي دانش آموزان در مدارس غرب بيداد مي كند.
از اين رو ديد‌‌بان حقوق‌‌بشر (Human Rights Watch) طي گزارشي با عنوان"آموزش و پرورش خشن: تنبيه كودكان در مدارس دولتي آمريكا" فاش كرد تبعيض نژادي ، خشونت و تنبيه‌بدني در مدرسه هاي آمريكا بيداد مي كند و طي دو سال گذشته ، دست كم 200 هزار دانش‌آموز آمريكايي قرباني تنبيه‌بدني شده‌اند.
اين سازمان تصريح كرده بود: در 21 ايالت آمريكا آموزگاران اجازه تنبيه بدني كودكان را دارند و حتي در تگزاس و مي‌سي سي پي كودكان سه ساله را به خاطر كارهاي كوچكي مانند جويدن آدامس تنبيه كرده اند.
همچنين به غير از تنبيه بدني دانش آموزان يكي ديگر ازجناياتي كه در مدارس غرب توسط معلمان عليه دانش آموزان صورت مي گيرد آزار و اذيت جنسي است.
در اين راستا سايت خبري"ورلدنت ديلي" نوشت: بحران اخلاق در سيستم آموزشي آمريكا به حدي رسيده كه رسانه‌هاي پرمخاطب اين كشور به كرات گزارش‌هاي تكان‌دهنده‌اي در اين خصوص منتشر كرده‌اند. ورلدنت ديلي به ذكر 20 نمونه پرداخته كه از روابط نامشروع و غيرقانوني ميان معلمان زن و شاگردان عموما كم سن و سال آمريكايي حكايت مي‌كند:
1 - استفني جيامبلوكا24 ساله ، معلم مدرسه جي.دي ميسلر متهم به آزار جنسي و سو رفتار با دانش آموز 12 ساله‌اش.
2 - "آنگلا كامر" 26 ساله، معلم مدرسه تامپكينسويل، متهم به آزار جنسي و سو رفتار با دانش آموز 14 ساله‌اش
3 - "آنجلا"، متهم به آزار جنسي و سو رفتار با دانش آموز 14 ساله‌اش.
4 - "بتاني شريل" 24 ساله، معلم يك مدرسه راهنمايي متهم به آزار جنسي و سو رفتار با دانش آموز 15 ساله‌اش.
5 - "براندلي لين‌گونسالسگ" 27 ساله، معلم مدرسه هوستون متهم به آزار جنسي و سو رفتار با دانش آموزان يك مدرسه ابتدايي
6 - "كارون فلايفنگان" 50 ساله، معلم موسيقي متهم به آزار جنسي و سو رفتار با دانش آموز 11 ساله‌اش.
7 - "آمبر مارشال" 23 ساله: معلم مدرسه هربورن
8- "امي گايل‌ليلي" 36 ساله، معلم و مربي سافت‌بال در مدرسه لكانتو
9 - "امي مك‌الني" 25 ساله، معلم زبان اسپانيايي مدرسه هربرون
10 - "بث ريموند" 31 ساله، معلم يك مدرسه خصوصي
11 - "كاري مك‌كاندس" 29 ساله، معلم مطالعات اجتماعي مدرسه كولورادو
12 - "سلست امريك" 32 ساله معلم مدرسه ايالت اوهايو
13 - "كريستين دورا" 39 ساله معلم مدرسه نورماندي
14 - "كريستين اسكارلت" 36 ساله، معلم انگليسي مدرسه استرونگسويل
15 - "دارسي ايسون"، 32 ساله، معلم انگيسي مدرسه اليزابت
16 - "كامئو پتچ" 29 ساله، معلم مدرسه توئله
17 - "آدريانه هاكت"
18 - "آمبر جنگينز" 31 ساله
19 - "آميرا سادي" 30 ساله
20 - "آنجلا استيلواگ" 24 ساله
21 - "كريستينا گالاگر" 26 ساله
تجاوز به دانش آموزان در مدرسه هاي غرب به اين جا ختم نمي شود و خبرهايي كه از گوشه و كنار به گوش مي رسد حكايت از آن دارد كه دانش آموزان از جانب هم كلاسي هاي خود نيز مورد آزار و اذيت جنسي قرار مي گيرند كه به چند مورد آن به عنوان نمونه اكتفا مي كنيم:


1 - در جريان اردويي صدوشصت دانش آموز سيزده تا شانزده ساله آلماني در جزيره آملاند هلند ، دانش آموزان كم سن و سال تر به صورت مكرر و در پيش چشم ساير حاضرين در اردو مورد اذيت و آزار جنسي قرار گرفتند.
اين حادثه در شرايطي اتفاق افتاد كه شصت مربي به عنوان همراه در اين اردو حضور داشته و تجاوز به قربانيان نه فقط يك بار كه در روزهاي متعدد و در پيش چشم تعداد زيادي از دانش آموزان روي داده است .
2 - شبكه خبري بي‌بي‌سي در خبر گذشته خود اذعان داشته بود: دادگاه عالي انگلستان،9 دانش‌آموز يكي از دبيرستان‌هاي منطقه «هاكني» در شرق لندن را به اتهام تجاوز به يك دانش آموز دختر14 ساله به حبس محكوم كرد.
بازپرس ويژه اين پرونده‌ در ادامه به اين شبكه گفته بود: دختر مورد تجاوز قرار گرفته پس از اين عمل اقدام به خودكشي كرده و درنهايت با تلاش پزشكان نجات يافت.
3 - در انگلستان خبر منتشر شده مبني بر وادار كردن يك دختر 11 ساله دانش آموز به سك.س و تجاوز گروهي به وي از سوي 5 دانش آموز 13 تا 15 ساله در محل باغچه مدرسه سلسدون در منطقه كرويدون كه اين دانش آموزان نوجوان سپس صحنه هاي تجاوز گروهي خود به دختردانش آموز 11 ساله را در يوتيوب منتشر كردند.
4 - به نوشته فاكس‌نيوز 3 پسر نوجوانان انگليسي به اتهام تجاوز به دختري 15 ساله در دادگاه محاكمه شدند.
5 -به نوشته گاردين، 40هزار دختر دانش آموز زير 20 سال ساليانه در انگليس حامله مي شوند از اين رو يك سازمان بهداشتي در اين كشور به دولت پيشنهاد داد به دليل افزايش موارد حاملگي در ميان دانش آموزان، 'كلينيك هاي حاملگي' را در مدارس اين كشور راه اندازي كند.
و اين داستان در نظام آموزشي غرب ادامه دارد. . .

دسته ها :
دوشنبه بیست و هشتم 1 1391 10:57
X