معرفی وبلاگ
هر روز امروزی بهتر از دیروز داشته باشیم
دسته
وب سایتهای مفید
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 14711
تعداد نوشته ها : 42
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
گواهینامه های امنیتی SSL یا SSL Certificate که در وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد 3 نوع دارد


نوع اول و ارزان ترین آن DV SSL

این نوع از گواهینامه SSL بر اساس نام دامنه اعتبار سنجی را انجام می دهد. به طور معمول، درخواست اعتبار سنجی با تایید از طریق ارسال ایمیل به آدرس ایمیلی که در Whois دامنه قرار داده شده است، انجام می شود. پس از تایید گواهینامه SSL برای دامنه مورد نظر قابلیت SSL/TLS بر روی آن وب سایت فعال خواهد شد.
هیچ شرکتی نمی تواند اطلاعات امنیتی اش را رمزگذاری نماید مگر اینکه نشان امن وب سایت برای آن شرکت درج شده باشد. بعد از فعال نمودن SSL برای دامنه مربوطه، در آدرس بار https جایگرین http و یک علامت قفل در گوشه نوار آدرس قابل مشاهده خواهد شد. از این پس، اطلاعات مبادله شده بین وب سرور و مرورگر کاربر به صورت رمزگذاری شده انجام خواهد شد.


نوع دوم و رایج ترین بین شرکتها و سازمانهای متوسط تا بزرگ  OV SSL

(OV (organization validation


در این نوع از گواهینامه صادر کننده گواهینامه SSL علاوه بر ایجاد امنیت به در تبادل داده یک کسب و کار را اعتبار سنجی می نماید و با تایید و بررسی مدارک اولیه مثل روزنامه رسمی ترجمه شده شرکت یا سازمان از اعتبار آن اطمینان حاصل می نماید.


نوع سوم کاربرد در سازمانهای بسیار بزرگ و بین المللی (EV (Extended Validation

این گواهینامه و صدور آن به نوع EV شباهت زیادی دارد و بیشتر سازمانهایی که به ظاهر قضیه و جنبه تبلیغاتی نیز اهمیت می دهند یا در حدی هستند که اگر کمتر از EV تایید داشته باشند ممکن است نزد کاربران جلوه مناسبی نداشته باشد سراغ آن می روند به عنوان مثال شرکت هایی مثل گوگل یا مایکروسافت و امثال آنها  از این نوع گواهینامه استفاده می نمایند.

در کل هر 3 نوع گواهینامه از نظر فنی یکسان هستند ولی نوع OV  به دلیل تایید سازمان به همراه دامنه و قیمت معقول بیشترین کاربرد را دارد.
 
منبع:
http://day.ir
دسته ها : گواهینامه SSL
سه شنبه 10 6 1394
X