دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1803
تعداد نوشته ها : 6
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

  1ـ در خانه محیط عاطفی ایجاد کنید.

برای ایجاد آرامش در خانه به هر بحران و پیشامدی عکس‌العمل نشان ندهید و از منابع استرس و اختلاف بپرهیزید.

2- همسر خوشحال، یاری بخش است همسر شما شریک زندگی شما ست. مطلوب‌تر است که همیشه از همسرتان قدرشناسی کنید ابتدا فقط با بیان یک کلمه متشکرم آغاز کنید، متشکرم! و صادقانه آن را ادامه دهید بعد از مدتی متوجه می‌شوید که شما نیز مانند همه زوج‌های موفق احساس خرسندی و خوشحالی می‌کنید و در همه کارها یاری‌دهنده هم هستید.

3-عصبانیت خود را سرزنش نکنید.

اهمیتی ندارد که شما چه کسی هستید و چقدر محکم و استوارید ولی گاهی پیش می‌آید که به‌راحتی استحکام و استواری خود را از دست می‌دهید. شما ممکن است عصبانی شده و یا صدای خود را بلند کنید یا به چیزی مشت زده یا چیزی را پرتاب کنید!!

4- به عهد خود وفا کنید.

مطمئنا هیچ فردی کامل نیست. گاهی به دلایل مختلف در انجام وعده‌هایی کوتاهی کرده‌اید یا وعده خود را فراموش کرده‌اید یا کاری فوری پیش آمده که مانع از انجام آن شده است و با آوردن دلایل ظاهرا منطقی مانند این‌که: «سعی کردم ولی خیلی مشغول بودم» و جملاتی شبیه به آن برای منطقی جلوه دادن کارتان تلاش می‌کنید ولی برای شخص مقابل این جملات تسلی‌بخش نیست و به نظر اکثر مردم یک قول یا یک وعده تحقق نیافته دلیل بر بی‌‌اساس بودن سایر تعهدات است. به یاد داشته باشید اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید به کسی قول ندهید مگر آنکه کاملا مطمئن باشید که می‌توانید آن را حتما عملی سازید. ما با تحقق وعده‌های خود باعث می‌شویم که مردم برای ما و صحبت‌های ما ارزش قائل شوند در نتیجه زندگی ما در محیط خانوادگی بسیار زیباتر می‌شود.

5- سختی‌ها را آسان بگیرید.

یکی از روش‌های موثر در مقابله با مشکلات و سختی‌ها، عقب‌نشینی از موقعیت موجود و نگریستن به موضوع به طریقی فکاهی و طنزآمیز است. البته منظور این نیست که برای حل مشکلات هیچ تلاش و کوششی نکنید بلکه باید در ضمن تلاش به یاد داشته باشیم که کنترل همه امور به دست ما نیست و از توان ما خارج است. پس مزاح مشکلات شما را حل نمی‌کند بلکه صرفا دید و احساس بهتری به شما می‌دهد و به شما یادآوری می‌کند که بدون کاستن از اهمیت کارها و مسئولیت‌های خود، آنها را خیلی جدی نگیرید!

6- هم صحبت خوبی انتخاب کنید.

اکثر ما تحت تاثیرات مثبت یا منفی کسانی هستیم که وقت بیشتری را با آنان می‌گذرانیم. کودکان تحت تاثیر والدین خود هستند و همسران و خواهران و برادران تحت تاثیر یکدیگر هستند و ما تحت تاثیر همکاران، دوستان و همسایگان خود قرار داریم. بنابراین بی‌‌اندازه اهمیت داردکه با تعقل و تفکر درست، کسانی را که می‌خواهید وقت خود را با‌ آنها بگذرانید انتخاب نمایید.

7- خود را دست کم نگیرید.

درصد بالایی از ما این عادت منفی را داریم که خود را دست کم گرفته و وضع خود را بیش از اندازه وخیم می‌دانیم. به عنوان مثال تصور می‌کنیم خیلی چاق هستیم یا خیلی بلند قد و یا کوتاه قد هستیم و یا هیچ کاری را به خوبی نمی‌توانیم انجام دهیم و...

اشکال کار این است که ما اهمیتی به جنبه‌های خارق‌العاده و مثبت خود نمی‌دهیم.
دسته ها :
سه شنبه بیست و نهم 5 1387

مهربانی همیشه ارزشمندتر است


بانوى خردمندى در کوهستان سفر مى کرد که سنگ گران قیمتى را در جوى آبى پیدا کرد. روز بعد به مسافرى رسید که گرسنه بود. 
 

بانوى خردمند کیفش را باز کرد تا در غذایش با مسافر شریک شود. مسافر گرسنه، سنگ قیمتى را در کیف بانوى خردمند دید، از آن خوشش آمد و از او خواست که آن سنگ را به او بدهد....

زن خردمند هم بى درنگ، سنگ را به او داد.مسافر بسیار شادمان شد و از این که شانس به او روى کرده بود، از خوشحالى سر از پا نمى شناخت. او مى دانست که جواهر به قدرى با ارزش است که تا آخر عمر، مى تواند راحت زندگى کند، ولى چند روز بعد، مرد مسافر به راه افتاد تا هرچه زودتر، بانوى خردمند را پیدا کند. 
 
 

بالاخره هنگامى که او را یافت، سنگ را پس داد و گفت:«خیلى فکر کردم. مى دانم این سنگ چقدر با ارزش است، اما آن را به تو پس مى دهم با این امید که چیزى ارزشمندتر از آن به من بدهى. اگر مى توانى، آن محبتى را به من بده که به تو قدرت داد این سنگ را به من ببخشى!»

دسته ها :
سه شنبه بیست و نهم 5 1387
عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی
دوست داشتن پیوندی خود آگاه و از روی بصیرت روشن و زلال

عشق بیشتر از غریزه آب می خورد و هرچه از غریزه سر زند بی ارزش است
دوست داشتن از روح طلوع می کند و تا هرجا که روح ارتفاع دارد همگام با آن اوج میگیرد

عشق با شناسنامه بی ارتباط نیست، و گذر فصل ها و عبور سال ها بر آن اثر میگذارد
دوست داشتن در ورای سن و زمان و مزاج زندگی میکند

عشق طوفانی و متلاطم است
دوست داشتن آرام و استوار و پر وقار وسرشار از نجابت

عشق جنون است و جنون چیزی جز خرابی و پریشانی "فهمیدن و اندیشیدن "نیست
دوست داشتن، دراوج، از سر حد عقل فراتر میرود و فهمیدن و اندیشیدن را از زمین میکند و باخود به قله ی بلند اشراق میبرد

عشق زیبایی های دلخواه را در معشوق می آفریند
دوست داشتن زیبایی های دلخواه را در دوست می بیند و می یابد

عشق یک فریب بزرگ و قوی است
دوست داشتن یک صداقت راستین و صمیمی،بی انتها و مطلق

عشق در دریا غرق شدن است
دوست داشتن در دریا شنا کردن

عشق بینایی را میگیرد
دوست داشتن بینایی میدهد

عشق خشن است و شدید و ناپایدار
دوست داشتن لطیف است و نرم و پایدار

عشق همواره با شک آلوده است
دوست داشتن سرا پا یقین است و شک ناپذیر

از عشق هرچه بیشتر نوشیم سیراب تر میشویم
از دوست داشتن هرچه بیشتر ،تشنه تر

عشق نیرویی است در عاشق ،که او را به معشوق میکشاند
دوست داشتن جاذبه ای در دوست ، که دوست را به دوست می برد
دسته ها :
سه شنبه بیست و نهم 5 1387
خانم حمیدی برای دیدن پسرش مسعود ، به محل تحصیل او یعنی لندن آمده بود. او در آنجا متوجه شد که پسرش با یک هم اتاقی دختر بنام Vikki زندگی میکند. کاری از دست خانم حمیدی بر نمی آمد و از طرفی هم اتاقی مسعود هم خیلی خوشگل بود.

او به رابطه میان آن دو ظنین شده بود و این موضوع باعث کنجکاوی بیشتر او می شد. مسعود که فکر مادرش را خوانده بود گفت : " من میدانم که شما چه فکری می کنید ، اما من به شما اطمینان می دهم که من و
Vikki فقط هم اتاقی هستیم . "
حدود یک هفته بعد
،
Vikki پیش مسعود آمد و گفت : " از وقتی که مادرت از اینجا رفته ، قندان نقره ای من گم شده ، تو فکر نمی کنی که او قندان را برداشته باشد ؟ " "خب، من شک دارم ، اما برای اطمینان به او ایمیل خواهم زد."

او در ایمیل خود نوشت
: مادر عزیزم، من نمی گم که شما قندان را از خانه من برداشتید، و در ضمن نمی گم که شما آن را برنداشتید . اما در هر صورت واقعیت این است که قندان از وقتی که شما به تهران برگشتید گم شده . " با عشق، مسعود
روز بعد ، مسعود یک ایمیل به این مضمون از مادرش دریافت نمود
: پسر عزیزم، من نمی گم تو با
Vikki رابطه داری ! ، و در ضمن نمی گم که تو باهاش رابطه نداری . اما در هر صورت واقعیت این است که اگر او در تختخواب خودش می خوابید ، حتما تا الان قندان را پیدا کرده بود. با عشق ، مامان
دسته ها :
سه شنبه بیست و نهم 5 1387
X