automn

فرآيند كسب و كار در فضاي مجازي

automnRight
social
about درباره وبلاگ
# موضوعات
#

فرآيند كسب و كار در فضاي مجازي

شاه کلید رشد کسب و کارهای شخصی

يکشنبه سی یکم 6 1398

فرآیند کسب و کار در فضای مجازی

هر روزه بسیاری از کسب و کارها قدم به سمت تجارت آنلاین برمیدارند. بسیاری نیز در این فکر هستند که در فضای مجازی بستری برای فعالیت آنلاین فراهم کنند. در این راستا بسیاری از شرکت های بزرگ که فعالیت خود را در فضای مجازی و بستر اینترنت ایجاد کرده اند؛ دغدغه امنیت سایت و سازمان مجازی تحت نظر خود را دارند. فروش آنلاین دامنه وسیعی دارد. هنگامی که شما محصولی را به صورت غیر حضوری میفروشید مشکلات جدیدی نیز به وجود می آیند، مانند دیر رسیدن کالا و یا سوالات مشتری ها. این بدین معنی است که شما روزانه تماس های زیادی را دریافت خواهید کرد. اما آیا شما خواهید توانست پاسخگوی همه تماس ها به صورت یک جا باشید؟ واضح  است که خیر.

س از آن جایی که شرکت ها نمی توانند چندین خط برای پاسخگویی داشته باشند با مشکل از دست دادن مشتری ها رو برو می شوند. این مساله در دراز مدت بر توسعه کسب و کار و شرکت تاثیر منفی میگذارد. پس راه حل این بحران چیست؟

تکنولوژی ویپ در خدمت کسب و کار شما

در چند سال اخیر یک فناوری نوین برای حل این مساله به وجود آمده که تلفن ویپ نام دارد. ویپ سیستمی مبتنی بر نرم افزار و سخت افزار است که بر بستر اینترنت فعالیت میکند. ویپ یا همان تلفن اینترنتی به معنای (انتقال همزمان مکالمات تلفنی بر روی یک شبکه دیتا) که به اصطلاح به آن ها تماس های تحت IP تلفنی نیز می گویند.

در مقابل استفاده از خطوط تلفن سنتی ، VoIP از فن آوری دیجیتال استفاده می کند و تلفن های اینترنتی و یا ویپ ها نیازمند یک اتصال broadband نظیر DSL هستند .

کاری که ویپ یا همان تلفن اینترنتی انجام می دهد این است که سیگنال های آنالوگ صوت را به داده های دیجیتال تبدیل می کنند. که این تبدیل باعث می شود تماس های تلفنی از طریق اینترنت منتقل می شوند و ما به راحتی بتوانیم با همه دنیا در ارتباط باشیم.

یکی از چیزهایی که این تماس های صوتی در کل برای ما ایجاد کرده است این است که روش مجازاً رایگان برای برقرای ارتباطات تلفنی در هر جای دنیا را امکان پذیر کرده است. فقط کافی است شما یک هزینه ISP را بپردازید و این isp را از شرکت پیمانکار خود دریافت کنید.

https://blogs.cornell.edu/newlearn/business-in-cyberspace/

چرا نیاز دارید که وب سایت داشته باشید؟

فضای بیکران اینترنت این امکان را فراهم کرده است که بسیاری از صاحبان مشاغل اقدام به راه اندازی وب سایت کرده اند. این بدین معنی است که اگر وب سایت اختصاصی خود را ندارید از گردونه رقابت با رقبای خود در حال خارج شدن هستید.

"بیل گیتس: اگر کسب‌وکار شما در اینترنت حضور ندارد به‌زودی از صحنه روزگار محو خواهید شد."

همه ما به خوبی میدانیم که شما می توانید با داشتن یک سایت مناسب کسب و کار خود را در بستر اینترنت گسترش بدهید و می توانید به سادگی در بستر وب سایت محصولات خود را به فروش برسانید. طبق آمار ارائه‌شده شاپرک در سال 96 حجم معادلات اینترنتی شامل رقم باور نکردنی 138.000.000.000.000(138هزارمیلیاردتومان) بوده است بدون احتساب خریدهای پرداخت در محل.

حال سوال این است که شما چرا نباید سهمی در این فضای بی نهایت داشته باشید؟

طراحی سایت یک لازمه برای کسب و کارها است

در دنیای امروز که همه چی در دنیای مجازی و رو به اینترنتی شدن رفته است قطعا همه کسب و کارهای نیازمند یک سایت برای نمایش خدمات خود هستند. زیرا شما در بستر اینترنت و با استفاده از یک سایت می توانید برند خود را شخصی سازی کنید در کل امروزه داشتن یک سایت شرکتی یکی از الزامات اساسی سازمان ها می باشد. زیرا شما از طریق یک سایت می توانید تمام خدمات و حتی محصولات خود و آدرس شرکت خود را در اینترنت به نمایش مردم بگذارید.

کسب و کار

اما اگر شما یک شرکت خدماتی دارید بهترین روش برای معرفی خدمات شما داشتن یک سایت است که مخاطبین شما بتوانند شما را پیدا کنند و خدمات شما را ببینند و در صورت نیاز از طریق سایت شما با شما در ارتباط باشند. هم چنین شما میتوانید محصولات خود را از طریق وب سایت خود به فروش برسانید.

شرکت مهندسی پارمونت مفتخر است همراه و همگام شما در طراحی سایت باشد تا بتوانید یک سایت بسیار حرفه ای متناسب با کسب و کار حرفه ای خود داشته باشید.

. شرکت پارمونت همگام با شما است تا بتوانید با خیالی راحت در بستر اینترنت با تحولات روز به کسب و کار خود ادامه دهید و پیشرفت کنید. شما می توانید در بستر اینترنت و شبکه کسب و کاری امن داشته باشید و با خیالی راحت با رشد فناوری پیشرفت کنید و به همین میزان نیز کسب و کار شما پیشرفت کند و سود بیشتری را دریافت کنید.

 

دغدغه رفع خطرات احتمالی وب سایت

سیر صعودی خارق العاده فروش اینترنتی در دو سال اخیرنشان میدهد که کسب و کارها برای رشد بیشتر نیاز به رقابت در این فضا هستند و شما به عنوان یکی از صاحبان کسب و کار باید در این رقابت حضوری فعال داشته باشید و وب سایت مختص به خودتان را داشته باشید.

اما یک آمار جالب تر و عجیب تر را با هم بررسی می کنیم.

بر اساس اطلاعات و  آمار سرویس امنیتی آمریکا  Secret Service and Verizon Wireless))  65 % وب سایت های معتبر یا شرکت های کوچک با تعداد 100 کارمند یا کمتر مورد حمله برافزارها و هکر ها قرار گرفته اند. کمی ترسناک به نظر میرسد اما واقعیت دارد. شاید کمی در تصمیم خود مردد شوید اما باید بگویم که همه این خطرات احتمالی هستند. هکر ها و ویروس ها از مهم ترین خطراتی هستند که میتوانند یک وب سایت و به تبع آن یک کسب و کار را تهدید کنند. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها و کسب وکار ها برای تامین امنیت وب سایت و بستر مجازی خود دچار دغدغه شده اند و به دنبال راه حلی مطمئن هستند.

 پشتیبانی شبکه

متخصصان امنیت و فضای مجازی برای رفع این مشکل استفاده از خدمات پشتیبانی امنیت سایت را پیشنهاد میدهند. هر زمانی که شبکه و ارتباطات مطرح است امنیت شبکه نیز به همراه آن مطرح می شود. امنیت شبکه مجموعه اقداماتی گفته می شود که به منظور جلوگیری از بروز مشکلات امنیتی در بستر شبکه صورت میگیرد. این مجموعه اقدامات می تواند بصورت راهکارهای متعددی در غالب سرویس های سخت افزاری و نرم افزاری پیاده سازی شوند. لازم به ذکر است که معمولا بسیاری از روشهای تامین امنیت شبکه توسط رول ها (Roles) صورت می گیرد. شرکت پارمونت با راهکارهای متعددی در قالب سرویس های سخت افزاری و نرم افزاری می تواند امنیت شبکه را در بستر شبکه های شما فراهم کند تا از دست هکرها در امان باشید.

شبکه

پس از آن که از سایت را راه اندازی کردید و امنیت آن را توسط متخصصین امنیت شبکه تامین نمودید؛ زمان آن رسیده است که یک سیستم شبکه داخلی برای سهولت کار کارمندانتان فراهم کنید. چگونه؟

ابتدا بیاید بررسی کنیم که شبکه چیست؟

شبکه مجموعه ای از افراد و سیستم های کامپیوتری است که برای رسیدن به هدف خاصی به طور کامل برنامه ریزی و مرتب شده است که به صورت هوشمندانه با یکدیگر کار می کنند و اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک میگذارند. این مهم ترین وظیفه شبکه کامپیوتری است.

شبکه از اتصال الکترونیکی دو یا چند کامپیوتر به یک دیگر به وجود می آید. این بدین معنی است که سیستم های کامپیوتری ها می توانند با یکدیگر ارتباط و تبادل اطلاعات داشته باشند. معمولاً در چنین حالتی رایانه های موجود در شبکه با یکدیگر ارتباطی پرسرعت دارند. این ارتباط پرسرعت می تواند به واسطه اتصال کابلی یا به صورت بی سیم برقرار شود.

پشتیبانی شبکه مجموعه ی از فعالیت هایی است که در حوزه خدمات شبکه های کامپیوتری انجام می شود که در جهت حفظ، نگهداری و رفع مشکلات شبکه صورت می‌گیرد. این مشکلات ممکن است به طور کلی در سطح سخت‌ افزار شبکه مانند کامپیوترها، سرورها، تجهیزات تحت شبکه، ماشین‌های اداری، تجهیزات امنیتی الکترونیکی و یا در سطح زیرساخت شبکه مانند کابل شبکه، ترانک شبکه، رک و … روی دهد و یا ممکن است در سطح نرم‌افزار شبکه مانند سرویس‌های شبکه، نرم‌افزارهای کلاینت و سرور و همچنین سیستم‌ عامل به وجود آید.

رشد و نفوذ سریع فناوری شبکه‌های کامپیوتری در تمامی کسب و کارها موجب شده است که کلیه مجموعه‌ها از جمله شرکت‌ها و سازمان‌ها برای حفظ و نگهداری سیستم‌های کامپیوتری و تجهیزات شبکه خود با مشکلات و دغدغه‌های بسیاری مواجه شوند. شرکت پارمونت تمام این دغدغه را برای شما رفع کرده اند و شما می توانید به سپردن شبکه خود به مجموعه پشتیبانی شبکه پارمونت دغدغه اختلالات شبکه خود را نداشته باشید. پشتیبانان ما در هر زمان پشتیبان شبکه های شما هستند.

 

سخن نهایی

پشتیبانی شبکه پارمونت به شما مجموعه ای از خدمات حرفه ای را ارائه می دهد تا شما بتوانید با این خدمات حرفه ای در کسب و کار خود از رقبای خود حرفه ای تر باشید.


(0) نظر
X