آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 123332
تعداد نوشته ها : 21
تعداد نظرات : 5

کتاب هندسه یازدهم رشته ریاضی یکی از مهم ترین کتاب های رشته ریاضی فیزیک می باشد . این کتاب به سه بخش فعالیت ، کار در کلاس و تمرین تقسیم می شود. در این مطلب قصد داریم این کتاب را به طور کامل بررسی کنیم . همچنین در آخر این مطلب گام به گام هندسه یازدهم ، حل فعالیت های هندسه یازدهم و حل کار در کلاس های هندسه یازدهم و حل تمرین های کتاب هندسه یازدهم را برای شما قرار داده ایم . این کتاب به 3 بخش تقسیم می شود :

 • فصل اول : دایره ها
 • مفاهیم اولیه و زاویه در دایره ها
 • روابط طولی در دایره ها
 • چند ضلعی های محیطی و محاطی

 

 • فصل دوم : تبدیل های هندسی و کاربرد ها
 • تبدیل های هندسی
 • انتقال
 • کاربرد تبدیل ها
سه شنبه بیست و پنجم 7 1396
(1) نظر

 را در این مطلب برای شما قرار داده ایم . این گام به گام شامل حل تمرینات عربی یازدهم ، ترجمه تمامی دروس عربی یازدهم و قواعد تمامی دروس عربی یازدهم می باشد .  کتاب عربی امسال بر روال کتاب های سال قبل است . هرچه در چهار سال گذشته آموخته اید در متون، عبارات و تـمرین های این کتاب تکرار شده است. ترجمە متون و عبارات کتاب بر عهدە شماست و دبیر نقش راهنما دارد. شما به راحتی می توانید متون را ترجمه کنید .

بررسی دروس کتاب و گام به گام عربی یازدهم

متن درس اول، بخشی از آیات اخلاقی قرآن (آیات 11و 12سورە ی حجرات) است. قواعد دربارۀ شناخت اسم تفضیل و اسم مکان است. در تـمرینات اسم فاعل، اسم مفعول و اسم مبالغه که در سال گذشته آموزش داده شده دوباره تکرار شده است .

موضوع متن درس دوم گام به گام عربی یازدهم ، احترام نهادن به کلاس و معلّم است. قواعد دربارە اسلوب شرط است. دانش آموز با نحوە ترجمە ادوات شرط « من ، ما ، ان و اذا » آشنا می شود. فعل شرط و جواب آن را  تشخیص می دهد. اما آموزش جزم جزء اهداف نیست .

موضوع متن درس سوم گام به گام عربی یازدهم ، شگفتی های درختان است. اندیشیدن پیرامون آفریده های خدا در رهنمودهای بزرگان دین همواره تأکید شده، با توجه به سن پر جوش و خروش جوانی دانستنی هایی در متن آمده است که موجب ایجاد علاقه و انگیزه نسبت به درس شود. قواعد درس دربارە ترجمە درست اسم معرفه و نکره است. از شش نوع اسم معرفه، فقط دو نوع توضیح داده شده که مهم ترین آنها است .

سه شنبه بیست و پنجم 7 1396
(0) نظر

پاسخ تمرین های درس اول کتاب کار زبان یازدهم  را در قالب یک کتاب الکترونیکی (PDF) آماده کردیم که در آن به تمام قسمت های درس اول کتاب کار زبان انگلیسی یازدهم که شامل مقدمه ، درک مطلب ،واژگان ،قواعد درس ،تلفظ و آواها و نوشتار می شود پاسخ داده است و دانش آموزان و دبیران عزیز می توانند به عنوان یک گام به گام  و یا منبع کمک آموزشی مناسب از آن استفاده کنند.

پاسخ تمرین های درس اول کتاب کار زبان یازدهم

توصیه ای که از همین ابتدای کار به شما میکنیم همون شعار همیشگی ماست یعنی یادگیری بدون نقص ! اهمیت  سال یازدهم نیز به همین خاطر است چون از این به بعد دانش آموزان دیگر فرصتی برای اشتباه کردن ندارند و باید خطا های خود را در هنگام مطالعه بیابند و در رفع انها کوشا باشند . سعی کنید امسال به هر کمک درسی اعتماد نکنید .ما گلچین انها را برای شما در کتاب فروشی وب درس قرار می دهیم ، تهیه کنید و از آرامش در هنگام مطالعه لذت ببرید.

راستی اگر در این محصول یعنی گام به گام درس اول کتاب کار زبان یازدهم اشتباهی پیدا کردید به ما خبر بدید و یه محصول رایگان هدیه بگیرید

پاسخ درس اول زبان یازدهم کتاب کار
پاسخ درس اول زبان یازدهم کتاب کار
سه شنبه بیست و پنجم 7 1396
(0) نظر

ریاضی یازدهم یکی از مهم ترین کتاب های رشته تجربی پایه یازدهم است که در کنکور از آن تست مطرح میشود . جزوه فصل اول ریاضی یازدهم رشته تجربی را در این مطلب از سایت وب درس برای شما قرار داده ایم . این جزوه یکی از بهترین جزوه های ممکن برای این فصل می باشد که هم مثال و هم تست را در برمی گیرد . پس از خواندن این جزوه شما میتوانید به تمرین های کتاب درسی به طور کامل پاسخ دهید و شروع به تست زدن کمک درسی خود بکنید .

مقدمه ای از کتاب ریاضی یازدهم تجربی

اگر مهمترین هدف آموزش ریاضی را پرورش تفکر ریاضی بدانیم، دیگر استفادهٔ افراطی از فرمول ها، الگوریتمها، قواعد و دستورها بدون آگاهی از چگونگی و چرایی عملکرد آنها، جایگاهی در آموزش ریاضی مدرسه ای نخواهد داشت. فرصت حضور دانش آموز در کلاس درس را نباید به سادگی از دست داد. فرایندهایی مانند استدلال، تعمیم، حل مسئله، طرح مسئله و موضوعاتی نظیر مسائل باز پاسخ، بازنماییهای چندگانه و گفتمان ریاضی نقش مهمی در پرورش تفکر ریاضی دانش آموزان دارد.

بخش های جزوه فصل اول ریاضی یازدهم تجربی

 1. این جزوه قبل از هر مبحث یک درسنامه کامل و جامع دارد که میتوانید با خواندن آن یک مفهوم کلی از متن برداشت کنید .
 2. این جزوه در هر قسمت از درسنامه تعداد زیادی مثال با پاسخ دارد که میتوانید به خواندن آنها به تسلط بالایی دست یابید .
 3. جزوه فصل اول ریاضی یازدهم تجربی در پایان هر درسنامه تعدادی تمرین دارد تا یادگیری خود را محک بزنید .
 4. همچنین تعداد زیادی پرسش و پاسخ مطرح شده تا بتوانید تسلط خود را به حد عالی برسانید .
سه شنبه بیست و پنجم 7 1396
(0) نظر

درسنامه فصل اول شیمی یازدهم با عنوان قدر هدایای زمینی را بیشتر بدانیم در کتاب شیمی یازدهم آورده شده است . شما با خواندن این فصل به طور کامل باید موارد زیر را به خاطر داشته باشید :

 • با واژه ها و مفاهیم، گسترش فناوری، دوره های آغازین ( سنگی، برنزی و آهنی )، فراوری، مواد طبیعی و مصنوعی، سوخت های فسیلی، هدایای زمینی، استخراج، الگوها و روندها در رفتار مواد و عنصرها، علم شیمی، فلز، نافلز و شبه فلز، خصلت فلزی و نافلزی، براق و صیقلی، رسانایی گرمایی و الکتریکی، نیمه رسانایی ، شکل پذیر، شکننده، قانون دوره ای، شعاع اتم، طول پیوند کووالانسی، فعالیت شیمیایی، هالید، شیشه گری، فلزهای واسطه و فلزهای اصلی، یاقوت و زمرد و فیروزه، یونش فلزات واسطه، زنگ آهن، دنیای واقعی واکنش(بازده عملی)، بازده نظری، بازده واکنش، درصد خلوص، سوخت سبز، واکنش ترمیت، گیاه پالایی، اقتصاد شکوفه، جامعه خوش نام، محیط زیست سالم، خوردگی و فرسایش، بازیافت، تجدید پذیر و تجدید ناپذیر، پسماند، نفت خام، استخوان بندی هیدروکربن ها، شیمی آلی، زنجیره های کربنی، هیدروکربن کربوهیدرات ها، چربی ها، آمینو اسیدها، آنزیم ها، پروتئین ها، آلکان های راست زنجیر، آلکان، شاخه دار، نقطه جوش، فرار بودن، گران روی، فرمول مولکولی، وازلین، مولکول های ناقطبی، سیر شده، پارافین، پوشش محافظتی میوه، نام گذاری آلکان، شاخه فرعی، آلکن، عمل آورنده، سیر نشده، اتانول، فراورده های پتروشیمی آلکین، جوش کاربیدی، هیدروکربن های حلقوی (سیکلوآلکان)، آروماتیک، پالایش، یرج تقطیر، زغال سنگ آشنا شوید.
 • فرایند کلی تولید مواد را بدانید و چرخه مواد را فرا بگیرید.
 • تهیه تمام مواد طبیعی و مصنوعی از کره زمین را بدانید.
 • با چگونگی پیروی یا عدم پیروی کره زمین از قانون پایستگی جرم آشنا شوید. زمین را به عنوان منبع عظیمی از هدایای ارزشمند و ضروری زندگی بشناسید. «پراکندگی منابع می تواند دلیل پیدایش تجارت جهانی باشد» را درک کنید.
 • با یادآوری جدول دوره ای عنصرها که نمایشی بی نظیر از چیدمان عنصرها بوده و همانند یک نقشه راه برای شما است و به شما کمک می کند حجم انبوهی از مشاهده ها را سازمان دهی و تجزیه و تحلیل کنید تا الگوهای پنهان در رفتار عنصرها را آشکار نمایید. عنصرهای جدول دوره ای را بر اساس رفتار آنها می توانید در سه دسته شامل فلز، نافلز و شبه فلز بشناسید.
 • خصوصیات و ویژگی های فلزات و نافلزات リ بشناسید.و با هم مقایسه کنید.
 • فعالیت شیمیایی فلزات و نافلزات را در جدول دوره ای با هم مقایسه کنید و روند تغییرات آنها را با افزایش عدد اتمی بررسی نمایید.
 • و …

درسنامه فصل اول شیمی یازدهم – جزوه فصل اول شیمی یازدهم

سه شنبه بیست و پنجم 7 1396
(0) نظر


در این مطلب از سایت وب درس گام به گام فصل اول فیزیک یازدهم یا همان پاسخ تمرینات فصل اول فیزیک یازدهم را برای شما قرار داده ایم . فصل اول فیزیک یازدهم با عنوان الکتریسیته ساکن در این کتاب آورده شده و یکی از مهم ترین فصل های فیزیک یازدهم است که در کنکور سراسری از آن حداقل 2 تست مطرح خواهد شد . ابتدای این فصل در مورد دو نوع بار مثبت و منفی ، الکتروسکوپ است و در ادامه با قانون کولن و نیروی بار ها و میدان الکتریکی و پتانسیل الکتریکی پرداخته شده است . همچنین بحث بار الکتریکی جسم دوکی شکل و و چگالی بار سطحی و خازن ها نیز در ادامه برای شما در کتاب فیزیک یازدهم آورده شده است .

پاسخ تمرینات فصل اول فیزیک یازدهم

ما برای شما پاسخ تمامی فعالیت ها ، کاردرکلاس ها و پرسش های فصل اول فیزیک یازدهم را در یک فایل جمع آوری کرده ایم که پس از خرید برای شما به صورت PDF قابل دانلود است . از مهم ترین ویژگی های این گام به گام تشریحی بودن آن است . فایل PDF پاسخ تمرینات فصل اول فیزیک یازدهم تمامی تمرینات و فعالیت ها و … کتاب را بررسی کرده و پاسخ آن هارا به صورت تشریحی برای شما توضیح داده و سپس اثبات ریاضی آن را نیز برای شما آورده است . ! حل فعالیت ها به صورت تایپی است و حل تمرین ها هم به صورت تایپی .


سه شنبه بیست و پنجم 7 1396
(2) نظر

فصل اول ریاضی یازدهم تجربی با عنوان هندسه تحلیلی و جبر در کتاب ریاضی یازدهم تجربی آورده شده است . در این مطلب حل تمرین فصل اول ریاضی یازدهم تجربی و پاسخ فعالیت های فصل اول ریاضی یازدهم تجربی و پاسح کادرکلاس های فصل اول ریاضی یازدهم تجربی را برای شما قرار داده ایم . این فصل شامل 3 قسمت هندسه تحلیلی ، معادله درجه 2 و تابع درجه 2 ، معادلات گویا و رادیکالی می باشد که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت . مطمئنا شما هم دوست دارید از همین حالا که آغاز سال تحصیلی هست تمامی قسمت های کتاب درسی را به طور کامل مسلط شوید و بتوانید در امتحانات و کلاس درسی تمامی سوالات را به راحتی حل کنید اما نمی دانید که چکار کنید !؟ پس ادامه این متن را بخوانید .

حل تمرین فصل اول ریاضی یازدهم تجربی

این فصل یکی از فصل های مهم و پایه در ریاضیات می باشد . شما برای اینکه بتوانید این فصل را به خوبی یاد بگیرید باید اول خودتان در کلاس خوب به درس دادن معلم گوش بدهید و بعد سعی کنید تمرین ها و فعالیت ها و کاردرکلاس های آن را حل کنید و سپس پاسخ هارا از روی گام به گام چک کنید تا مطمئن شوید که چیزی را در کلاس اشتباه حل نخواهید کرد . این گام به گام پاسخ خط به خط فصل اول ریاضی یازدهم تجربی را پوشش داده است و شما با داشتن آن میتوانید به حل تمامی قسمت های کتاب دسترسی داشته باشید .

چرا به گام به گام فصل اول ریاضی یازدهم نیاز داریم ؟

سه شنبه بیست و پنجم 7 1396
(0) نظر
https://webdars.net/basic-physics-training-eleventh/در این مطلب از سایت وب درس حل تمرین فصل اول آمار و احتمال یازدهم را برای شما قرار داده ایم . این حل تمرین تمامی فعالیت ها ، کادرکلاس ها و تمرین های این کتاب را به طور کامل بررسی و حل کرده است . خوب است قبل از شروع توضیحات در مورد این گام به گام به مقدمه 3 درس اول این فصل اشاره کنیم :

  درس اول – منطق ریاضی
منطق ریاضی که عدهای به آن منطق نمادین نیز میگویند؛ دستور زبان ریاضی یا مطالعه ساختار جمله هایی است که در ریاضی به کار برده میشود. این شاخه از ریاضیات به بررسی دقیق استدلالها می پردازد و اعتباریک استدلال را مشخص می کند. امروزه منطق ریاضی در علوم مربوط به رایانه نیز به کار گرفته می شود. در این درس کار ما بسیار شبیه به بیان قواعد دستور زبان برای یک زبان معین است.

  درس دوم – مجموعه ها
یادآوری : در سالهای قبل با مفهوم مجموعه آشنا شدهاید، برای مثال مجموعهٔ اعداد اول
یک رقمی به صورت زیر است : A = {2,3,5,7}
می توان این مجموعه را با نمادهای ریاضی به صورت A={x ∈ P , x < 10 } نوشت که در آن P مجموعه اعداد اول است. چون عضو ۲ متعلق به مجموعه A است، مینویسیم A = ۲، از طرفی واضح است که A ۶۶ یعنی عضو ۶ به مجموعه A تعلق ندارد.

  درس سوم – قوانین و اعمال بین مجموعه ها
در این درس می خواهیم قوانین و خواص مربوط به اعمال اجتماع و اشتراک را بررسی کنیم، شما در اعداد حقیقی و برای دو عمل جمع (+) و ضرب (×) قوانینی چون جابهجایی، شرکت پذیری و توزیع پذیری ضرب نسبت به جمع را می شناسید.

حل تمرین فصل اول آمار و احتمال یازدهم – گام به گام فصل اول آمار و احتمال یازدهم

سه شنبه بیست و پنجم 7 1396
(0) نظر

کتاب فیزیک یازدهم یکی از مهم ترین کتاب های پایه یازدهم برای رشته تجربی و رشته ریاضی می باشد . همین موضوع به ظاهر ساده سبب شده بسیاری از دانش آموزان وقت بسیاری را روی این درس بگذارند اما نتوانند موفقیت لازم را در درس فیزیک برای کنکور و امتحانات کسب کنند .

برای شروع به درس خواندن به چه چیزهایی نیاز داریم ؟

 •   اولین و مهم ترین داشتن هدف است ، آیا هدف درستی را برای خودتان انتخاب کرده اید !؟
 •   اگر بدون یک منبع خوب شروع کنیم مطمئنا به خوبی نمی توانیم درس را یاد بگیریم
 •   اکثر دانش آموزانی که بدون برنامه ریزی و منبع درس میخوانند شکست می خورند
 •   برای یادگیری صحیح هر مطلب و سپردن آن به حافظه نیاز دارید در هر موضوع خودتان را محک بزنید
 •   اگر از ابتدا منابع صحیحی را انتخاب نکنید سردرگمی در وسط راه شما را از مسیر خارج خواهد کرد
 •   در نهایت اگر بدون برنامه ریزی و منبع مناسب درس بخوانید و موفق شوید قطعا معجزه ای رخ داده است !

چرا پکیج آموزش فیزیک یازدهم ؟

سه شنبه بیست و پنجم 7 1396
(0) نظر

در این مطلب از سایت وب درس یکی دیگه از شاهکار های قرن رو معرفی می کنیم 🙂 . پاورپوینت درس اول عربی یازدهم از راه رسید ! این پاورپوینت هم به درد دانش آموز های سطح بالا میخوره و هم دانش آموزایی که یکمی کمتر درس میخونن . بزارید خلاصه وار بگیم ، پاورپوینت درس اول عربی یازدهم تک به تک جملات کتاب درسی رو پوشش داده و هم ترجمه متن درس رو داره هم پاسخ تمرین هارو داره و هم آموزش کامل قواعد با مثال ! پس با ما همراه باشید .

پاورپوینت درس اول عربی یازدهم رشته ریاضی و تجربی

یه نکته جالب که تو پاورپوینت های قبلی وب درس نبود ! این هست که این پاورپوینت مترادف ها و متضاد ها و حتی لغات جدید تمرین ها و حوار رو هم جدول بندی کرده براتون 🙂 . و اینکه علاوه بر ترجمه متن درس تلفظ صوتی اون رو هم براتون آورده . خوبه نمونه ای از یک جمله درس و ترجمه اون رو در این پاورپوینت ببینید :

 یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا یَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسَى أَنْ یَکُونُوا خَیْرًا مِنْهُمْ

اى کسانى که ایمان آورده‌اید، نباید گروهی گروه دیگر را مسخره کند چه بسا که آنها از اینها بهتر باشند،

وَلَا نِسَاءٌ مِنْ نِسَاءٍ عَسَى أَنْ یَکُنَّ خَیْرًا مِنْهُنَّ

و [نباید] زنانی زنان دیگر [را مسخره کنند] چه بسا آنها از اینها بهتر باشند.

نمونه ای از آموزش قواعد درس اول عربی یازدهم

سه شنبه بیست و پنجم 7 1396
(2) نظر
X