برای سالها، تولیداتی در معرض تبلیغ و فروش می رسد که به شما قول کمک در مصرف و سوزاندن کالری بیشتر می دهد. اما آیا واقعا هیچ روشی برای افزایش میزان سوخت کالری بدن شما در هر روز وجود دارد؟
در حقیقت چنین چیزی غیر ممکن به نظر می رسد. یک روش شناخته شده برای مصرف کالری بیشتر، داشتن تحرک بیشتر است. و در حقیقت هیچ راهی مثل تحرک بیشتر باعث افزایش میزان مصرف کالری و افزایش سرعت متابولیسم نمی شود. محققان معتقدند که البته روشهای دیگری نیز برای افزایش میزان سوخت کالری توسط بدن وجود دارد که در ذیل به صورت فهرست وار ذکر می شود.

۱- تمرینات ورزشی منظم:
بنا به اعتقاد پزشکان تغذیه و چاقی هر چه قدر زمان بیشتری به انجام تمرینات ورزشی بپردازید به همان نسبت کالری بیشتری مصرف می شود. به نظر این محققان راه رفتن سریع در هر روز به طور حتم می تواند ساده ترین و مهم ترین روش برای سوزاندن کالری باشد.
به طور واضح زمانی که شما ورزش می کنید بدن شما کالری بیشتری جهت تامین سوخت مصرف می کند. و حتی بعد از اتمام تمرین بدن شما همچنان کالری بیشتری مصرف می کند. اما مشخص کردن اینکه تا چه مدت این تاثیر ادامه دار است چندان آسان نیست. (تا حد زیادی وابسته به وضعیت بدن و سطح تمرینات دارد).
اما به طور حتم می توان گفت که سرعت متابولیسم تا ۲۴ ساعت بعد از انجام تمرینات ایروبیک افزایش می یابد. اگر می خواهید تاثیر سوخت کالری بیشتر ادامه یابد بهتر است تمرینات برای دوره طولانی تری انجام شود. در واقع مطالعات نشان می دهد که افزایش ساعت تمرینات باعث افزایش طولانی مدت سرعت متابولیسم می شود.

۲- انجام تمرینات ورزشی قدرتی:
زمانی که شما ورزش می کنید در واقع از ماهیچه های خود استفاده می کنید و این امر باعث افزایش توده ماهیچه ای می شود. به طور کلی بافت ماهیچه ای بیشتر از بافت چربی کالری مصرف می کند حتی زمانی که شما در حال استراحت هستید.
طبق مطالعات انجام شده ۱۰ پوند ماهیچه به میزان ۵۰ کالری در زمان استراحت روزانه مصرف میکند. در حالیکه ۱۰ پوند بافت چربی ۲۰ کالری می سوزاند.
بنابراین تاثیر گذارترین روش برای افزایش میزان متابولیسم و سوخت بیشتر کالری انجام تمرینات ایروبیک و تمرینات قدرتی است. تمرینات قدرتی به خصوص با افزایش سن اهمیت بیشتری می یابد زیرا این درست زمانی است که متابولیسم بدن شما در حال کاهش است. و بهترین روش برای متوقف کردن این وضعیت اضافه کردن تمرینات قدرتی به سایر تمرینات، حداقل چند ساعت در هفته است.
بزرگترین ماهیچه ها (و بنابر این بزرگترین مراکز سوخت کالری) در ناحیه شکم، قفسه سینه، بازوان و رانها است.

۳- نوشیدن چایی سبز یا سیاه کافئین دار:
کافئین ماده ای محرک است و بی تردید ماده محرک باعث افزایش میزان سوخت کالری می شود. یک دلیل این است که این جور مواد برای کوتاهی شما را تحت تاثیر قرار داده و در نتیجه انرژی بیشتری به شما می بخشد که باعث افزایش تحرک شما میشود.
کافئین همچنین ممکن است باعث تغییر متابولیسم و در نتیجه افزایش میزان سوخت کالری می شود. مطالعات قبلی نیز ثابت کرده که مصرف ۲۵۰ میلی گرم کافئین در وعده غذایی روزانه میزان سوخت کالری را تا ۱۰% افزایش می دهد .
بعلاوه مطالعات نشان می دهد که مزایای موجود در چای سیاه و سبز فراتر از کافئین موجود در آنها است. یک مطالعه ثابت کرده که مصرف غذا در موشهایی که به آنها پلی فنول موجود در چای سبز داده شده کاهش می یابد. مطالعه دیگر بر روی افراد بشر به این نتیجه دست یافت که چای سبز باعث تولید گرما و سوخت کالری می شود حتی بیشتر از کافئین.
قرار دادن چایی در وعده غذایی روزانه تاثیر دیگری برای مبارزه با چاقی دارد. عصاره چای ممکن است در جذب کربو هیدرات توسط بدن هنگامیکه در همان وعده غذایی مصرف می شود دخالت کند. با وجود تمام تاثیرات ممکن چای، که به نظر جزئی می آید یکی دیگر از مزایای چای این است که در هر حال نوشیدن یک فنجان چای بدون کالری بهتر از سایر نوشیدنی های کالری دار است. زیرا مقدار کالری دریافتی بدن شما را به طور حتم کاهش می دهد.

۴- کم کردن حجم غذا در هر وعده اما افزایش تعداد وعده های غذایی:
هر زمان که شما غذا می خورید دستگاه گوارش شروع به کار می کند و به منظور هضم غذا و دریافت مواد مغذی خود دستگاه نیاز به انرژی می یابد. بنابر این به نظر می رسد که هر چه وعده های غذایی را بیشتر کنید ولی حجم را کاهش دهید کالری بیشتری مصرف می شود. البته مدرک مستدلی برای این ادعا وجود ندارد اما با این حال بسیاری از متخصصان معتقدند که در مقایسه با خوردن غذای فراوان در یک یا دو وعده، این روش (یعنی افزایش وعده غذایی و کاهش حجم غذا در هر وعده ) به نظر سالم تر می آید.

۵- صبحانه را هرگز حذف نکنید:
مدارک نشان می دهد که حذف صبحانه از وعده های غذایی باعث افزایش وزن می شود. بعضی تحقیقات نشان داده که افرادی که صبحانه را حذف می کنند در ادامه روز غذای کالری دار بیشتری مصرف می کنند.

۶- از لبنیات کم چرب استفاده کنید:
کلسیم موجود در لبنیات کم چربی کمکی به سوختن کالری نمی کند اما می تواند باعث حذف چربی بدن شود. طی مطالعه ای ادعا شده که کلسیم موجود در آن باعث کاهش جذب چربی از یک وعده غذایی می شود.همچنین باعث کم شدن چربی شکم می شود.

۷- نوشیدن آب فراوان در طول روز:
مصرف آب به مقدار فراوان باعث سوختن نزدیک به ۱۰۰ کالری در روز می شود. البته این مقدار به نظر صحیح نیست اما میتوان گفت ۷۰۰ کالری در هفته یا ۲۸۰۰ کالری در ماه عددی معقول تر است.

۸- تحرک و جنب و جوش:
هر نوع حرکت و جنب و جوشی نیاز به انرژی دارد و با این کار کالری فراوانی مصرف می شود . به طور کلی افراد پرجنب و جوش و پر تحرک لاغرتر از افراد کم تحرک هستند.
بهترین شروع برای لاغر شدن داشتن رژیم غذایی سالم و تمرینات بدنی است. بنابر این قبل از شروع هر تمرین رژیمی، یا مصرف هر مکمل رژیمی با پزشک خود مشورت کنید. زیرا اگر شما در وضعیت بالینی خاصی هستید یا داروی ویژه ای مصرف می کنید باید از بعضی فعالیت ها یا مصرف بعضی از مکمل ها ی رژیمی اجتناب کنید.
 

.:: عادت بد دهانی در کودکان و مکیدن انگشت شست ! ::.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

شایع ‌ترین عادت بد دهانی در کودکان مکیدن انگشت شست است که در برخی از جوامع ۷۵‬ تــا ‪۹۵‬درصد گزارش شده است.

البته مکیدن انگشت شست تا سن۲‬ سالگی جای هیچگونه نگرانی ندارد، بلکه برای حیات نوزاد امری طبیعی، غریزی، ضروری و اجتناب ناپذیر است.

درباره علل و عوامل و عوارض مکیدن انگشت و نحوه درمان این عادل بد دهانی خبرنگار گروه علمی با دکتر غلامحسین رمضانی متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان گفت و گویی انجام داده است که برای پدران و مادران خواندنی است.

مکیدن انگشت‌ها و شست، پستانک، جویدن لب‌ها و ناخن و تانگ تراست یا به عبارتی باقی ماندن بلع نوزادی در سنین بالاتر و دندان قروچه از عادت‌های بد دهانی است.

:: علل و عوامل مکیدن انگشت :
تحقیقات نشان داده است غریزه مکیدن که برای حیات نوزاد ضروری است و مکیدن انگشت در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند کمتر است در نتیجه زندگی در دنیای صنعتی امروز که در آن نوزادان کمتر از شیر مادر بهره می‌برند، یکی از دلایل مهم مکیدن انگشت است.

این متخصص دندانپزشکی کودکان می‌گوید: دلبستگی به مکیدن در نوزادان برای تکامل سیستم عصبی مرکزی لازم است و این مکیدن شست می‌تواند به نوزادان کمک کند که با دنیای جدید خود هماهنگ شوند.

وی افزود: لذا مکیدن در کودکان امری ضروری، غریزی و بعضا اکتسابی است اما اگر بعد از سن ۵‬ سالگی ادامه یابد می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد و برای درمان آن اقدام شود.

:: چرا مکیدن در کودکان آغاز می‌شود؟
دکتر رمضانی می‌گوید: سازوکاری در سلول‌های عصبی مغز وجود دارد که وقتی این سلولها تحریک می‌شوند یا در معرض عوامل اضطرابی قرار می‌گیرند، مکیدن انگشتان به طور طبیعی اتفاق می‌افتد.

وی افزود: از طرفی سلول‌های مغز توانایی یکسری ترشحات مثل "آنکفالین" و "اندورفین" را دارند که با ترشح این مواد انتقال عصبی کاهش یافته و موجب آرامش و حس خوشحالی در کودکان می‌شود.

این متخصص دندانپزشکی کودکان خاطرنشان کرد که یکی از عواملی که موجب ترشح این دو مواد در سلول‌های مغز می‌شود مکیدن انگشت است.

وی افزود: خوردن غذاهای لذیذ مثل شیر مادر و حرکات ورزشی در کودکان بزرگتر مثل آهسته دویدن و سایر فعالیت‌های لذت‌بخش نیز از جمله مواردی است که موجب ترشح این دو مواد می‌شود لذا کودکانی که به موقع با شیر مادر تغذیه شوند و حرکات یاد شده را انجام دهند به مکیدن انگشت روی نمی‌آورند.

:: علائم و عوارض مکیدن انگشت :
یکی از ناهنجاری‌های دندانی که با مکیدن انگشت ایجاد می‌شود باز ماندن دهان و فاصله افتادن میان فک بالا و پایین، بیرون زدن فک بالا و باقی ماندن بلع نوزادی در افراد است.

از دیگر عوارض این عادت بد دهانی اختلالات گفتاری مثل لکنت زبان است به طوری که فرد در بزرگسالی نمی‌تواند بعضی از حروف مثل اس و ش و ال ‌و چ را تلفظ کند.

دکتر رمضانی می‌گوید ایجاد عادت‌های ثانویه مثل تاباندن موی سر و کندن موی صورت و جویدن لب از جمله این عوارض است.

پینه بستن و منحرف شدن انگشتان از دیگر عوارض مکیدن انگشت است.

:: عادت مکیدن انگشت در کودکان را چگونه درمان کنیم؟
دکتر رمضانی معاون آموزشی دندانپزشکی دانشگاه آزاد در پاسخ به این سووال می‌گوید: همانطور که گفته شد مکیدن انگشت در کودکان کمتر از پنج سال و به خصوص در دو سال اول زندگی، جای نگرانی ندارد.

وی می‌گوید: اولین گام برای درمان این عادت دهانی درک تکامل احساسی کودک است و مادران باید بدانند که این عادت امری طبیعی است که برای شاداب و سالم بودن کودک ضروری است.

پس از این درک، ایجاد محیطی طبیعی، امن و آرام برای کودک و داشتن برنامه غذایی صحیح مهمترین عاملی است که موجب ترک این عادت می‌شود.

این متخصص دندانپزشکی کودکان می‌گوید: سن جادویی برای درمان این عادت در کودکان سن ‪ ۵‬ سالگی است زیرا در این سن کودک می‌تواند درک کافی از محیط داشته باشد و مشکلات آتی این عادت را بفهمد.

وی می‌گوید درمان مداخله‌ای زمانی همراه با موفقیت است و توصیه می‌شود که کودک خود بخواهد این عادت را ترک کند و در صورت تحمیل جواب نمی‌دهد و نقش والدین در این زمینه بسیار مهم است.

:: سه راه متفاوت برای درمان مکیدن انگشت:

‪ - ۱‬ درمان یادآوری
دراین روش یک باند و یا نوار ضد آب روی انگشت جهت یادآوری گذاشته می‌شود که تا ترک عادت این باند و نوار روی انگشت باید باقی بماند. ریختن فلفل و انجام کارهای تنبیهی در این روش از درمان نتیجه بخش نیست.

‪ - ۲‬ سیستم پاداش
در این روش بین کودک و والدین و دندانپزشک قراردادی بسته می‌شود که طبق آن کودک اگر زمان مکیدن انگشت را کاهش دهد، جایزه می‌گیرد و این پاداش به تدریج افزایش می‌یابد تا زمانی که عادت ترک بشود.

‪ - ۳‬ بهره‌گیری از دستگاه‌های ارتودنسی
در این روش دستگاه‌های مخصوص ارتودونسی توسط دندانپزشک روی دندان نصب می‌شود که هم بلع نوزادی را تصحیح می‌کند و هم از مکیدن انگشت جلوگیری می‌کند.

منبع : ایرنا
 

.:: چگونه می توان موهای زیبایی داشت ؟ ::.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

۱- انتخاب یک شامپوی مناسب مهمترین راه برای حفظ سلامت موی سر است. شامپو مسئول پاک کردن موها از هرگونه آلودگی، گرد و خاک و چربی است که بر روی سر انباشته شده و برایش دردسر ساز شده اند. حال اگر شامپوی انتخابی ما توان از بین بردن این مواد زاید را نداشته باشد، در واقع به مهمترین وظیفه خود عمل نکرده است.
هیچگاه سشوار داغ را روی موی خیس نگیرید چرا که این کار باعث شکنندگی مو می شود. اگر هم عجله به خشک شدن سریع مو داشتید، سشوار را روی گرمای کم یا متوسط بگذارید و آن را از فاصله دور به شکلی که مرتب آن را روی قسمت های مختلف مو می چرخانید نگه دارید. هیچگاه برای چند دقیقه بر روی یک نقطه متوقف نشوید.
۲ - همیشه با توجه به نوع و جنس مو شامپوی خود را انتخاب کنید. شخصی که موی چرب دارد نباید از شامپویی که مختص موهای خشک است استفاده کند.
۳ - به نحوه شستن موها دقت کنید. به آرامی موها را بشویید و به تمیز شدن تمامی قسمت های آن توجه نمایید.
۴ - برای نرمی مو از نرم کننده استفاده کنید. اگرچه بسیاری از تولیدکنندگان ادعا می کنند که شامپوهایشان حاوی نرم کننده است، اما بسیاری از آنها فاقد این ماده هستند و در نتیجه شخص نیاز دارد تا از یک نرم کننده جانبی نیز بهره ببرد.
۵ - پس از شستن، موهای خود را به آرامی با یک حوله خشک کنید. توجه داشته باشید که هیچگاه سشوار داغ را روی موی خیس نگیرید چرا که این کار باعث شکنندگی مو می شود. اگر هم در خشک کردن سریع مو عجله داشتید، سشوار را روی گرمای کم یا متوسط بگذارید و آن را از فاصله دور به شکلی که مرتب آن را روی قسمت های مختلف مو می چرخانید نگه دارید. هیچگاه برای چند دقیقه بر روی یک نقطه متوقف نشوید.
۶ - از شانه کردن موی خیس، جداً بپرهیزید. بگذارید موهایتان کمی خشک شوند سپس با شانه ای که دندانه هایش نیز درشت است، موی خود را شانه کنید.
۷ - از برس هایی استفاده کنید که نرم و انعطاف پذیر باشد. انتخاب یک شامپوی مناسب مهم ترین راه برای حفظ سلامت موی سر است.
۸ - از رنگ مو کمتر استفاده کنید. در صورت استفاده، مو را مرتب تقویت کنید.
۹ - از قرار گرفتن در نور شدید خورشید برای مدت زمان طولانی پرهیز کنید. این کار می تواند بر ساختمان پروتئینی مو اثر بگذارد و آن را شکننده کند.
 

.:: چگونه به کودکان علاقه خود را نشان دهیم ؟ ::.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

:: احساسات خود را بیان کنید. وقتی فرزند خود را به مدرسه می فرستید به او بگویید دوستش دارید. وقتی مشغول انجام تکالیفش است باز هم علاقه خود را بیان کنید حتی نوجوانان سرکش نیز علاقه و توجه قلبی شما را رد نمی کنند.

:: در حال نوازش با او گفتگو کنید. این روش ابراز غیرکلامی علاقه است. ایجاد این رابطه با کودکان و فرزندان دوره ابتدایی آسان است. با بزرگتر شدن کودک ابراز علاقه به این روش سخت تر می شود. ولی کودکان مدرسه ای نیز هنوز گاهی به نوازش نیاز دارند و از در آغوش گرفتن استقبال می کنند. حتی نوجوانان که اغلب در آغوش گرفتن را رد می کنند. حتی خاراندن پشتشان توسط والدین را دوست دارند.

:: به او توجه کنید. وقتی با عروسک بازی می کند بایستید و او را تماشا کنید. وقتی فرزند دیگر در حال نواختن ساز است بنشنید و به آهنگ او گوش دهید. این روش بسیار دقیقی برای گفتن دوستت دارم با چشم و گوش است.

:: به او کمک کنید. اگر وقتی با عجله می خواهد به سرویس مدرسه برسد و در مورد غذا٬ لباس یا کیفش مشکلی دارد به او کمک کنید. اگر می خواهد قلعه یا خانه بسازد جمع آوری قطعات و نقشه آن با مشکل مواجه شده٬ به او کمک کنید و بی توجه عبور نکنید.

:: به سرگرمی ها و علایق او توجه کنید. به مدرسه اش سر بزنید اگر مسابقه ای دارد حتماً به تماشا بروید. علائق فرزندتان مهم است اگر به آنها توجه کنید عشق و علاقه خود را ثابت کرده اید.

:: عشق و علاقه خود را همزمان با محدودیت ها ابراز کنید. وظیفه شما ایجاد محدودیت منطقی برای رفتارهای فرزندتان است. والدین دمدمی نشان می دهند که برای توجه به فرزندان خود انرژی کافی ندارند. حتی گفتن "نه" و تغییر ندادن آن در مواردی قویترین نوع بیان عشق است.

:: به آنچه باید انجام دهد توجه کنید. (کارهای درست را تشویق کنید) با توجه و تشویق رفتارهای مثبت به روش دیگری به او می گویید دوستت دارم. مثلاً بگویید : در جمع کردن سفره کمک کردی از تو ممنونم. یا به تو افتخار می کنم که برای کمک از دوستت تشکر کردی.

:: موضوعاتی را برای گفتگو پیدا کنید. ( سر صحبت را باز کنید ) روش کامل کردن چرخه گفتگو را یاد بگیرید. به عنوان مثال نگویید : نگران نباش٬ دوست دیگری پیدا می کنی.

:: پاسخ دهید : "کی می روی" منظور شما از این سوال این است که شنیدم چه گفتی و به آن علاقه مند شدم و مایلم بیشتر بدانم. توجه٬ علاقه و عشق را ثابت می کند. او را تشویق کنید به گام ها و مراحل پیشرفت او توجه کنید. اگر مطالعه می کند٬ فوتبال بازی می کند یا در حال پرورش و رشد پرنده ای است او را تشویق کنید و اگر ناامیدی و شکست را تجربه کرد برای پاک کردن اشکهایش پیش او باشید.
 

.:: تغذیه مناسب برای مادرانی که به کودک خود شیر می دهند ::.

رژیم غذایی زنی که شیر می دهد باید غنی از پروتئین ، کلسیم ، آهن و ویتامین باشد. یک سوم نیاز برای ترشح شیر از ذخایر چربی بدن که در سه ماهه ی سوم تشکیل شده است، تامین می شود و دو سوم دیگر باید از طریق تغذیه بر آورده شود.

مادری که شیر میدهد، هر روز باید حداقل، مواد زیر را مصرف کند :
۱) نیم لیتر شیر کامل + ۶۰ گرم پنیر
۲) ۳۰ گرم کره ( دارای ویتامین A)
۳) ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم گوشت بدون چربی ، مرغ یا ماهی
۴) ۲.۳ میوه در روز
۵) سبزی های برگ سبز
۶) گاهی یک وعده ی غذایی دارای حبوبات
برای یک زن شیر ده ، ۲۵۰۰ تا ۲۷۰۰ کالری انرژی لازم است که باید در ۴ وعده ی کوچک غذایی معادل هم به اضافه ی دو میان وعده تامین شود .
در دوران شیردهی، دانستن رژیم غذایی برای لاغری مناسب نیست.

در دوران بارداری از مصرف مواد غذایی زیر خودداری کنید :
آشامیدنی های محرک مانند: قهوه، چای و نوشابه های گازدار
مواد غذایی ای که موجب تغییر طعم شیر می شوند ( انواع کلم ، سیر ، پیاز ، مارچوبه ، تربچه )

بعد از زایمان، زیادی وزن حداقل همانقدر که مربوط به ایجاد ذخیره چربی است، مربوط به تجمع آب در بدن نیز می باشد، بنابراین:
۱- مصرف قند و شکر را کم کنید.
۲- مواظب باشید مواد غذایی ای مصرف کنید که مقدار چربی آن کم باشد.
۳- نمک را از سر سفره حذف کنید و غذای کم نمک بخورید.
۴- غذاهای غنی از پتاسیم، مانند سبزیجات و انواع آب میوه مصرف کنید.
۵- هر چه زودتر یک فعالیت بدنی را شروع کنید.
 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
 

.:: موادی که می توانند از ابتلا به سرطان جلوگیری کنند ! ::.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

1- گوجه فرنگی
گوجه فرنگی غیر از ویتامین C، محتوی مقدار زیادی "لیکوپن" می باشد. لیکوپن ماده ای است که خطر سرطان های پروستات و تخمدان را کم می کند. محصولات گوجه فرنگی از قبیل: رب گوجه فرنگی، سس گوجه فرنگی و کچاپ نیز ضد سرطان می باشند.

۲- کلم بروکلی و دیگر کلم ها
کلم ها غیر از کلسیم، منبع غنی "سولفورافان" ( sulforaphane ) هستند. این ماده خطر بروز سرطان های معده، سینه و پوست را کم می کند. مقدار سولفورافان در کلم بروکلی بیشتر از بقیه کلم هاست.

۳- آواکادو
آواکادو، پتاسیم بیشتری نسبت به موز دارد. همچنین، منبع خوب بتاکاروتن و آنتی اکسیدان می باشد. مصرف آواکادو برای درمان سرطان کبد و بیماری های کبدی مفید است.

۴- انواع توت ها
توت ها دارای ماده ای به نام "آنتوسیانین" ( anthocyanin ) هستند. این ماده یک آنتی اکسیدان قوی می باشد و در مقابل سرطان های روده بزرگ و مری از بدن محافظت می کند.

۵- دانه سویا
سویا داری "ایزوفلاون" می باشد. محصولات به دست آمده از سویا مانند توفو، شیر سویا و آجیل سویا نیز دارای این ماده می باشند. این ماده خطر سرطان های سینه، تخمدان و پروستات را کاهش می دهد که این کار را به وسیله محافظت سلول های بدن از اثرات زیان آور استروژن ها انجام می دهد.

۶- انواع چای
چای سبز و چای سیاه دارای منبع طبیعی "catechin"می باشند. این ماده یک آنتی اکسیدان قوی می باشد و از رشد سرطان جلوگیری می کند. همچنین سرطان های کبد، پوست و معده را کاهش می دهد.

۷- کدو تنبل
کدو تنبل، هویج، نارنج، فلفل قرمز و زرد و سیب زمینی شیرین منبع غنی "بتا کاروتن" هستند. این مواد به عنوان آنتی اکسیدان های قوی شناخته شده اند و مصرف مداوم آنها منجر به کاهش انواع مختلف سرطان ها می شود.

۸- اسفناج
اسفناج دارای "لوتئین" ( lutein )، ویتامین های A ، C و E می باشد. همه این مواد به عنوان آنتی اکسیدان شناخته شده اند. اسفناج سرطان های کبد، ریه، سینه، تخمدان، روده بزرگ و پروستات را از بدن دور می کند.

۹- چغندر قرمز
چغندر دارای "فلاوونوئید" می باشد. این ماده به عنوان یک ضد سرطان شناخته شده است. ادرار اشخاص مصرف کننده این چغندر، قرمز رنگ می باشد.

۱۰- هویج
هویج دارای "بتاکاروتن" زیادی می باشد و برای جلوگیری از سرطان های ریه، دهان، حلق، معده، روده، کیسه صفرا ، پروستات و سینه بسیار مفید می باشد. البته نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.

۱۱- سیر
مطالعات نشان داده که خانواده پیازها، از قبیل، سیر، موسیر و تره فرنگی، در افراد سالم سلول های سرطان زا را از بین می برند و در بیماران سرطانی، رشد این سلول ها را کُند می کنند. در این رابطه، اثر سیر از همه بیشتر می باشد. به طور کلی، سیر خطر سرطان های معده، روده بزرگ، مری و سینه را کم می کند. سیر ریز ریز شده را ۱۰ دقیقه قبل از آماده شدن غذا، در غذای خود بریزید تا قدرت مبارزه با سرطان را در بدن خود افزایش دهید.

۱۲- آناناس
آناناس دارای آنتی اکسیدان و ویتامین C می باشد. این میوه، بدن را در برابر سرطان های ریه و سینه حفظ می کند.

۱۳- سیب
همانطور که می دانید سیب یک آنتی اکسیدان می باشد. علاوه بر آن، دارای ماده ای به نام "quercetin" می باشد. این ماده خطر سرطان ریه و رشد سلول های سرطان پروستات را کم می کند.

۱۴- پرتقال
همانطور که می دانید، پرتقال منبع غنی ویتامین C است. تحقیقات نشان داده است که، این میوه اثر ضد سرطانی نیز دارد. پرتقال، از سرطان معده و ریه جلوگیری می کند.

۱۵- انگور قرمز
انگور قرمز ماده ای دارد که از فعالیت آنزیمی که مسئول ساخت و رشد سلول های سرطانی است، جلوگیری می کند.

۱۶- ریشه شیرین بیان
ریشه شیرین بیان از رشد سلول های سرطان پروستات جلوگیری می کند. ولی در مصرف آن زیاده روی نکنید، زیرا مصرف بیش از اندازه آن، موجب افزایش فشار خون می گردد.

۱۷- قارچ
قارچ، سطح ایمنی بدن را بالا می برد و با سلول های سرطانی می جنگد.

18- ماهی (غذاهای دریایی و روغن ماهی)
از آنجایی که غذاهای دریایی دارای اسیدهای چرب امگا ۳ می باشند، روی سوخت و ساز سلول ها اثر دارند و مصرف اسیدهای چرب اشباع را کم می کنند. مصرف روزانه ی این غذاها، قوی ترین و موثرترین اسلحه برای مبارزه با سرطان ها می باشد و سرطان هایی از قبیل، روده بزرگ، پروستات و سینه را از بین می برند.

۱۹- مویز
مویز دارای اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ و ویتامین E می باشد. مویز ضد سرطان، درمان کننده سرطان، درمان کننده بیماری های قلبی و پایین آورنده ی فشار خون است و برای نرمی و انعطاف پذیری رگ ها بسیار مفید می باشد.

۲۰- زردچوبه
زردچوبه از سرطان های معده و روده بزرگ جلوگیری می کند. همچنین تعداد سلول های سرطانی را کم می کند
 

.:: روغن زیتون از خوردنیهای شفابخش است ! ::.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

از زمانهاى بسیار قدیم انسان مى دانست که اگر میوه زیتون را فشار دهد روغن مایعى از آن خارج مى شود که مزه و طعم مطبوعى دارد. کشورهایى که درخت زیتون در آن جا به عمل مى آید مخصوصا کشورهاى حوزه مدیترانه روغن زیتون را به فراوانى در دسترس خود دارند و از آن مصرف مى کنند و به این ماده روغنى (ملکه روغنهاى نباتى مایع) لقب داده اند.

قبل از کشف دنیاى جدید به وسیله کریستوف کلمب و فتح مستعمرات که باعث شناسایى بادام زمینى و روغن آن (آراشید) شد، کشورهاى اروپایى غربى از گردو، منداب و میخک روغن مى گرفتند و به مصارف غذایى مى رسانیدند. از قرون وسطى تا اواخر قرن چهاردهم کشت منداب که به فرانسه به آن کولزا مى گویند و هم چنین شلغم و میخک بیش از سیصد هزار هکتار از زمینهاى فرانسه را زیر کشت گرفته بود و صنعت روغنگیرى از این محصولات رونق بسیار داشت. در سال 1939 کشت این محصولات به یک دهم تقلیل یافت. در زمان جنگ روغنگیرى از این فرآورده ها دوباره شروع شد و روغن تخم گل آفتاب گردان هم به آن اضافه گردید ولى در حال حاضر بیش از هر روغن نباتى مایع در فرانسه روغن مایع بادام زمینى (آراشید) زیاد شده است. اکنون در فرانسه هر سال دویست و هشتاد هزار تن روغن آراشید (بادام زمینى ) و پانزده هزار تن روغن زیتون مصرف مى شود.

ارزش غذایى روغن زیتون
روغنهاى نباتى مایع برعکس روغنهاى سفت نباتى براى تغذیه بهتر و ارزش ‍ غذایى آن بیشتر است و از همه مهمتر اینکه زودتر هضم مى شود. روغنهاى مایع نباتى از نظر کالرى بسیار غنى هستند چنانکه صدگرم روغن زیتون هزار کالرى حرارت تولید مى کند. روغن مایع نباتى اگر صددرصد چربى داشته باشد املاح معدنى و ویتامین نخواهد داشت.
روغنهاى مایع نباتى خام بطور خفیف لینت دهنده هستند و از طرف دیگر ترشحات کیسه صفرا را آسان مى سازند و تولید صفرا را زیاد مى کنند.
روغنهاى مایع نباتى اگر بطور خام مصرف شوند همه هضم آن را مى توانند تحمل کنند حتى اشخاصى که نارسایى کبدى دارند.
درخت زیتون را وقتى بکارند میوه آن دویست تا صدوپنجاه برابر درشت تر از میوه زیتون درختانى است که به طور وحشى مى رویند.
روغن زیتون املاح معدنى زیادى مانند فوسفور، گوگرد، پوتاسیوم، منیزیوم، کلسیم، کلر، آهن، مس، منگنز، کاروتن و ویتامینهاى (آ) و (ث) دارد.

روغن زیتون مایع خام را چه اشخاصى مى توانند مصرف کنند؟
روغن زیتون مایع خام را همه مى توانند مصرف کنند.
به کسانى که نارسایى کبد دارند توصیه مى شود که براى رفع ورم کبدشان صبح ناشتا یک قاشق سوپخورى روغن زیتون خام بخورند.

چه روغن زیتونى مرغوب است؟
روغن مایع زیتون باید از میوه زیتون تهیه شود و با هیچ روغن مایع دیگرى مخلوط نشده باشد و کاملا زیتون خالص باشد تا بتوان اسم روغن زیتون را بر آن گذاشت.
بهترین روغن زیتون از فشار اول آن به دست مى آید که به آن روغن بکر مى گویند.
براى به دست آوردن روغن بکر زیتون، میوه هاى زیتون را در ماشینهاى مخصوص له مى کنند و به صورت خمیر در مى آورند و با پرسهاى هیدرولیک روى آن فشار وارد مى آورده اند و به این ترتیب هفتاد درصد روغنى را که در میوه زیتون است خارج مى کنند. این روغن زیتون بکر زیتون است . بعدا به تفاله هاى خمیر میوه زیتون آب جوش مى افزایند و آن را تحت فشارهاى شدید قرار مى دهند که سى درصد بقیه مواد روغنى آن خارج مى شود. این دو روغن فشار اول با فشار دوم مخلوط مى کنند و به نام روغن زیتون خالص در بازار مى فروشند. روغن زیتون بکر براى رفع یبوست و امراض کبدى بسیار مفید است.
موریس مسگه در کتاب خود به مبتلایان یبوست و امراض کبدى توصیه مى کند هر روز صبح ناشتا یک قاشق سوپخورى روغن زیتون بکر مصرف کنند تا عوارض یبوست و امراض کبدى در آنها برطرف گردد.

مصارف خارجى زیتون
- میوه زیتون رسیده را مى کوبند و به صورت ضماد روى دمل و آبسه مى گذارند خیلى زود آن را مى رساند.
- بچه هایى که کم خون هستند یا استخوانشان نرم است روغن زیتون را به بدن آنها مى مالند و حمام آفتاب مى دهند.
- روغن زیتون را به لثه هاى دندان مى مالند و با انگشت ماساژ مى دهند تا از پیوره جلوگیرى کند.
- روغن زیتون را با سیر کوبیده مخلوط مى سازند و از آن مرهمى درست مى کنند که آن را در جاهاى دردناک رماتیسم ، درد اعصاب و درد مفاصل مى گذارند تا آن را درمان کند.
- وقتى بخواهند از ریزش موى سر جلوگیرى کنند ده شب سر را با روغن زیتون چرب مى کنند، و دستمالى بر آن مى بندند. مى خوابند و صبح آن را با شامپوى زرده تخم مرغ مى شویند.
- براى معالجه نقرس ، پنج بابونه را در چهل گرم روغن زیتون مى خیسانند و آن را در بن مارى گرم مى کنند و یا در آفتاب مى گذارند تا شیره گل بابونه در روغن زیتون وارد شود. بعد آن را با فشار صاف مى کنند و روى جاهاى دردناک بیمارى نقرس مى مالند.
- براى معالجه یبوست هاى تشنج آور دویست تا چهارصد گرم روغن زیتون را با یک لیتر آب گرم مخلوط کرده و تنقیه مى کنند.

مناطق زیتون کارى ایران
در حال حاضر تعداد درختان زیتون ایران در حدود 132 میلیون درخت است که سطحى که زیر کشت آن قرار گرفته است در حدود 2650 هکتار است حد متوسط عمل کرد یک تن و نیم در هر هکتار و جمع کل تولید زیتون 400 تن و مقدار تولید روغن زیتون سالیانه 400 تن مى باشد.
ولى در برنامه پنجم علاوه بر اصلاح باغات زیتون در رودبار، بهشهر، گرگان ، گنبد کاوس در شمال و در استان فارس هم 10000 هکتار زمین زیتون کارى خواهد شد.
رودبار و طارم به سه هزار هکتار باغ و یک میلیون درخت زیتون یکى از مهمترین مناطق تهیه و تولید زیتون در ایران است


دسته ها :
سه شنبه اول 11 1387
X