صفحه ها
دسته
دوستان
دسترسی سریع
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 89211
تعداد نوشته ها : 220
تعداد نظرات : 25
Rss
طراح قالب
وحيد اسدي

 نماینده ولی فقیه در استان همدان طی دیدار با مدیر سازمان ملی جوانان استان ترویج ازدواج آسان را راهکار پیشگیری از آثار مخرب بالارفتن سن ازدواج جوانان اعلام کرد.

به نقل از روابط عمومی سازمان ملی جوانان، آیت‌الله محمدی با اشاره به وجود 12 میلیون دختر و پسر جوان مجرد در کشور گفت: اگر تدابیر خاصی برای ازدواج آسان این گروه در نظر گرفته نشود تبدیل به فاجعه‌ای در جامعه خواهد شد که قران از آن به عنوان فساد کبیر تعبیر می‌کند. سخت‌ گرفتن مراسم ازدواج و تعیین مهریه‌های سنگین از جمله بدعت‌های غلطی است که معضلات فرهنگی را در جامعه ایجاد می‌کند.
وی ازدواج را نیازی فطری برشمرد و عدم تحقق آن را زمینه بروز مشکلات روانی، جسمی، اجتماعی، اخلاقی، فرهنگی و دینی برای فرد و جامعه دانست و گفت: حل مشکلات و موانع ازدواج جوانان نیازمند همکاری و حمایت نهادهای دولتی است و باید برای نیازهای اساسی جوانان تحقیقات و اقدامات ریشه‌ای صورت گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان همدان مهریه‌های سنگین، مدگرایی و حس استقلال طلبی جوانان در اوان زندگی و سهل الوصول بودن زنان بی بند و بار را از دلایل بارز اطلاق برشمرد و گفت: توسعه فرهنگ ازدواج آسان یک وظیفه همگانی است که البته وظیفه دولت، نهادها و ارگان‌های دولتی در این راستا دو چندان است.
حجت الاسلام سعید کرمی، مدیر سازمان ملی جوانان استان همدان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان به ظرفیت ستاد ساماندهی امور جوانان و ستاد ازدواج همدان اشاره کرد و گفت: لازم است که برای رفع چالش‌های متعدد در حوزه فرهنگ ازدواج آسان و پایدار برنامه‌ریزی منسجمی صورت گیرد که باتوجه به فعالیت ستادی سازمان نیازمند ورود و حمایت ارگانها و نهادهای اجرایی است.
وی برگزاری جلسه با اقشار و گروه‌های تأثیرگذار روحانیون، مربیان مدارس، مدیران کانون‌های مساجد و پایگاه‌های بسیج، اساتید معارف، برگزاری کارگاه‌های آموزش ازدواج، مراسم جشن نمادین ازدواج، برگزاری نمایشگاهی با این عنوان کلاس های مشاوره وتوزیع بروشورها و لوح‌های فشرده آموزشی را از جمله اقدامات انجام شده با حمایت سازمان ملی جوانان همدان اعلام کرد.

دسته ها : عمومی
چهارشنبه شانزدهم 11 1387
X