دسته
پیوندهای وبلاگ
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 21588
تعداد نوشته ها : 43
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
موتمن در گفتگو با مهر:
فیلمسازی برای انقلاب دغدغه همیشگی ام بوده است
کارگردان پروژه سینمایی "بیداری" ساختن این فیلم را پاسخی به دغدغه‌های همیشگی خود برای فیلمسازی درباره انقلاب و وقایع بهمن 57 دانست.

فرزاد موتمن در این باره به خبرنگار مهر گفت: من سال 57 دانشجو بودم و به ایران آمدم تا همراه موج انقلاب باشم. می‌خواستم در بطن انقلاب و اتفاق‌هایی باشم که بین مردم می‌افتد و همیشه دنبال فرصتی بودم تا درباره انقلاب و آنچه در آن مقطع دیدم فیلم بسازم. خوشحالم که "بیداری" این فرصت را به من داد تا بخشی از دغدغه‌هایم درباره نسل انقلاب را به تصویر بکشم.

کارگردان فیلم سینمایی "صداها" افزود: "بیداری" فیلمنامه‌ای جذاب دارد و شرایط کار هم حرفه‌ای است. اینکه بتوانم در ماراتنی 30 روزه و نفسگیر فیلم را به جشنواره برسانم برایم جذاب است. تا به حال چنین تجربه‌ای نداشته‌ام، از این اتفاق استقبال کردم و دوست دارم برنده این مسابقه باشم.

وی درباره سفارشی بودن فیلم "بیداری" نیز گفت: من با ساخته شدن فیلم سفارشی مخالف نیستم، اما فیلمی که با دغدغه‌هایم همخوان نباشد نمی‌سازم. "بیداری" را یک تجربه در فضایی که برایم دوست‌داشتنی است می‌دانم و به آن به عنوان فیلم سفارشی نگاه نمی‌کنم.

موتمن درباره نمایش "صداها" در جشنواره فیلم فجر امسال گفت: فیلم تجربه‌ای تازه در روایت یک قصه جنایی است. مخاطبی که "شب‌های روشن" را دوست دارد با این فیلم ارتباط برقرار می‌کند. البته "صداها" به دلیل تعلیق و هیجانی که دارد می‌تواند مخاطب گسترده داشته باشد.

"بیداری" با بازی نیکی کریمی، شقایق فراهانی، نیره فراهانی، کیهان ملکی، هوشنگ قوانلو، مریم کاویانی، مهوش وقاری، افسانه ناصری، حسین محب اهری، رویا جاویدنیا، فلور نظری، فرحناز منافی‌ظاهر و رویا میرعلمی درباره جستجوی یک زن برای یافتن دخترش است.

این فیلم پس از "شب‌های روشن"، "هفت پرده"، "باج‌خور"، "جعبه موسیقی" و "صداها" ششمین فیلم موتمن است که به مناسبت سی‌امین سال پیروزی انقلاب اسلامی ساخته می‌شود.
منبع " خبرگزاری مهر "
دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387
X