صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2500
تعداد نوشته ها : 1
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

بنام خداوندی که انتخاب واختیار را به ما انسانها هدیه داد.

 

                                                                                                                                     

 

 

همه ی ما می دانیم که خداوند انتخاب واختیار را در درون ما انسان ها قرار داد وما به وسیله ی عقل خود می توانیم با انتخابی درست از این نعمت الهی بهره ببریم این در حالی است که ما تنها انتخاب کننده نیستیم بلکه مسئول هر انتخاب خود نیز هستیموباید نسبت به هر انتخاب پاسخگو  باشیم .خداوند نسبت به این انتخاب ها به ما جزا می دهد و به ما پاداش یا مجازات عطا می کند.

 کسانی که از این انتخاب ها به خوبی بهره ببرند سعادت مند          می شوند ودر مقابل کسانی که انتخاب های نادرست کرده باشندمجازات می شوند. عده ای نیزهیچ انتخابی ندارند یا در اصل با اینکه فرصت انتخاب به آنها داده شده از آن استفاده نمی کنند به نظر شما تفاوت میان این افراد با سایر موجودات چیست ؟مگرنه اینکه انسان به علت داشتن عقل وانتخاب از سایر موجودات جدا شده است وکسی که انتخابی ندارد در اصل از عقل خود نیز بهره ای نمی برد .

انتخابات نیز یک انتخاب است که خداوند با دادن قدرت انتخاب به انسان بخشیده است ادمی می تواند با بهره بردن از این فرصت آینده خود وجامعه  را تعیین کند که آیا به کمال برود یا به سوی ذلت و خواری. اگر از این انتخاب بهره نبردهیچ نقشی در جامعه ندارد این درحالی است که عده ای با رای ندادن  می خواهند مخالفت خود را با جامعه و وضع موجود بیان کنند یا  اینکه کاندیدا ها را  مورد قبول خود نمی داند. در جواب به این افراد چه می توان گفت آیا عمل آنها درست است؟

دسته ها : انتخابات
پنج شنبه هفتم 3 1388
X