سپتيك تانك پلي اتيلن ، سپتيك تانك فاضلاب
سپتیک تانک پلی اتیلن اصفهان

سپتیک تانک پلی اتیلن اصفهان، سپتیک تانک فاضلاب، سپتیک فاضلاب،سپتیک تانک پلی اتیلن اصفهان

سپتیک تانک اصفهان پلی اتیلن 

گروه صنعتی ناب بزرگترین تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن اصفهان، مخزن دوجداره پلی اتیلن، سپتیک تانک پلی اتیلن بیهوازی، سپتیک پلی اتیلن، چربی گیر پلی اتیلن، منهول فاضلاب پلی اتیلن، سپتیک تانک اصفهان پلی پروپیلن، سپتیک تانک اصفهان دوجداره پلی اتیلن، سپتیک تانک فاضلاب پلی اتیلن در منطقه خاورمیانه افتخار همکاری با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ،شرکت کیسون ، سازمان بنادر و کشتیرانی کل کشور و دارای بزرگترین خط تولید مخزن پلی اتیلن عمودی و افقی از حجم 3 متر مکعب تا 100 مترمکعب عمودی و افقی درجا و تا 3000 مترمکعب در محل آماده ارائه خدمات به تمامی شرکتهای پیمانکاری رتبه دار در سطح کشور می باشد.

جهت ارتباط با کارشناسان فنی و فروش و استعلام قیمت سپتیک تانک فاضلاب | سپتیک تانک پلی اتیلن با شماره 02188721092 تماس بگیرید.

برنامه های آتی شرکت ناب در خصوص تولید سپتیک تانک پلی اتیلنی در شهر اصفهان:

1-راه اندازی خط تولید لوله کورلس تیوب تا سایز 3000 میلیمتر بمنظور تولید سپتیک تانک پلی اتیلن
2- راه اندازی خط تولید لوله اسپیرال تا سایز 3000 بمنظور تولید سپتیک تانک پلی اتیلن بتعداد 4000 دستگاه در سال

3 - ارتقاء خط تولید سپتیک تانک پلی اتیلن بمنظور تولید سپتیک تانک پلی اتیلن با لوله یکپارچه تا طول 24 متر و قطر 2.5 متر

4 - صادرات سپتیک تانک پلی اتیلنی از ایران به کشور های همجوار همچون بازار ترکیه

با دستور اکید سردار قالیباف مبنی بر برگزاری نمایشگاه سال 95 در مجموعه شهر آفتاب تعداد 5 دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن هر یک به ظرفیت 50 مترمکعب از جنس پلی اتیلن دوجداره با ضخامت بدنه 10 سانتی متر و قطر 2.5 متر در طول 10.20 توسط گروه صنعتی ناب تولید و به پروژه شهر آفتاب تحویل گردید.

تعداد 5 دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلنی که در پروژه فوق مورد استفاده گردید تنها طی 3 روز کاری تولید گردیدند.

قرارگاه سازندگی خاتم پیمانکار شهرداری تهران در این پروژه نسبت به استعلام خرید 5دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن در قالب روزنامه کثیرالانتشار اقدام نمود که نهایتا گروه صنعتی ناب موفق به احراز تمامی شرایط مناقصه خرید 5 دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن گردید.

سپتیک تانک پلی اتیلن دستگاهی بمنظور تجزیه و تصفیه فاضلاب تا 50 درصد آلودگی ورودی می باشد.

از سپتیک تانک پلی اتیلن تحت عنوان ایستگاه پمپاژ نیز در بسیاری از پروژه ها استفاده می گردد.


سپتیک تانک پلی اتیلن که یکی از انواع سپتیک تانک فاضلاب می باشد یک جزء کلیدی از یک سیستم فاضلاب، در مقیاس کوچک سیستم های فاضلاب بمنظور حل مشکل در مناطقی است که فاقد اتصال به لوله فاضلاب اصلی  توسط دولت های محلی و یا شرکت های خصوصی پیشنهاد می گردد. سایر تجهیزاتی که ممکن است پیشنهاد گردد جهت تصفیه فاضلاب عبارتند از :  پمپ تخلیه فاضلاب، آلارم، فیلتر شنی یا ماسه ای.

سیستم سپتیک تانک فاضلاب یک نوع تسهیلات جهت دفع فاضلاب  می باشد. درشمال امریکا، حدود 25 درصد از منازل مسکونی، فاضلاب خود را از طریق مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن تجزیه می نمایند و تحویل طبیعت یا اگوی شهری می نمایند، از جمله برخی ازحومه شهر و شهرهای کوچک و همچنین مناطق روستایی

ایندیاناپولیس یک نمونه از شهرستان های بزرگ که در آن بسیاری از محله در شهرستان هنوز همبر روی سیستم سپتیک تانک جداگانه تکیه می کنند.

در اروپا، سیستم  سپتیک تانک پلی اتیلن به طور کلی به مناطق روستایی محدود شده است.

اصطلاح"سپتیک تانک" به محیط زیست باکتری های بی هوازی که در مخزن که تجزیه یا mineralizes زباله تخلیه به مخزن توسعه اشاره دارد. سپتیک تانک پلی اتیلن می تواند با دیگر واحد تصفیه خانه فاضلاب در محل مانند سیستم های هوازی شامل هوادهی مصنوعی همراه گردد

درخصوص سپتیک تانک پلی اتیلن تعمیر و نگهداری دوره ای برای حذف مواد جامد کهباقی می ماند و به تدریج باعث پر شدن مخزن فاضلاب و نهایتا کاهش کارایی سپتیک تانک پلی اتیلن می گردد،
مورد نیاز است.

سپتیک تانک پلی اتیلن مخزنی است که بواسطه طراحی خاص دارای یک قسمت اولیه تجزیه فاضلاب و قسمت دوم روشن سازی فاضلاب می باشد. بهای تمام شده استفاده از سپتیک تانک پلی اتیلن نسبت به انواع دیگر روشهای تصفیه فاضلاب کمتر می باشد.

سپتیک تانک پلی اتیلن کاربردهای فراوانی دارد.
سپتیک تانک پلی اتیلن حدودا 30 سال است که در پروژه های عمرانی در حال استفاده می باشد. اما در طول این 30 سال سپتیک تانک پلی اتیلن بقدری با سرعت جایگزین انواع مدلهای سپتیک تانک فاضلاب گردیده است که غیر قابل باور می باشد. سپتیک تانک پلی اتیلن در سایز 3 تا 85 مترمکعب رو می توان ظرف یک روزکاری تولید و روانه بازار نمود.
سپتیک تانک پلی اتیلن 20 مترمکعب یکی از پرکاربردترین انواع سپتیک تانک پلی اتیلن مورد استفاده در پروژه های عمرانی میباشد.

"سپتیک تانک در حقیقت مخزنی است که بواسطه شکل خاص درون آن فاضلاب جامد را به مایع تبدیل نموده و تحویل طبیعت می نماید."


پلی اتیلن چیست ؟

پلی اتیلن چیست؟ پلی اتیلن دوجداره و پلی اتیلن تک جداره (پلی اتیلن دو تا هفت لایه) چه تفاوت هایی با هم دارند؟

پلی اتیلن (PE) پلیمری از خانواده پلاستیکها با قابلیت ذوب شدن و قالب گیری است. این پلیمر از پلیمریزاسیون اتیلن که گازی بی رنگ و متشکل از دو اتم کربن و چهار اتم هیدروژن می باشد، به دست می آید. مهم ترین مشخصه های پلی اتیلن که در تولید محصولات پلیمری تاثیر گذار است، جرم مولکولی و دانسیته می باشد.

جرم مولکولی پلی اتیلن وابستگی مستقیم به تعداد مونومر اتیلن موجود در ساختمان آن دارد. از این نظر پلی اتیلن به چندین دسته تقسیم می شود.

پلی اتیلن سنگین (RIGID PE) دارای تعداد مونومر بیشتر در ساختمان خود می باشد و پلی اتیلن سبک (MDPE) تعداد مونومر کمتری را در ساختمان مولکولی خود دارد. پلی اتیلن سنگین مقاومت بسیار بالایی در مقابل مواد شیمیایی و خورندگی داشته و بطور وسیعی در صنایع آب و فاضلاب و تولید محصولات مرتبط مورد استفاده قرار می گیرد.

اضافه کردن دوده یا کربن در فرآیند تولید محصولات پلی اتیلن باعث محافظت در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید در طول فرآیند بهره برداری می گردد. این عامل مانع از تخریب محصولات پلی اتیلنی در اثر تابش نور خورشید می گردد.

پلی اتیلن مورد استفاده در تولید سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره تصفیه فاضلاب بی هوازی از نوع سنگین (HDPE 80 (EX3 بمنظور جوش و (HDPE 100 (EX3 بمنظور تولید مخزن می باشد که توسط شرکت پتروشیمی امیرکبیر و یا پتروشیمی اراک تامین می گردد.

طبق استاندارد DIN 8074 این محصول قابلیت تحمل 4 نیوتن بر میلیمتر مربع فشار در دمای 100 درجه به مدت 170 دقیقه را داراست.

این پلیمر حداقل زمان عمر 50 سال تحت فشار و دمای مناسب را دارا می باشد. جرم حجمی آن 944 کیلوگرم بر مترمکعب می باشد. بنابراین سپتیک تانک پلی اتیلن علیرغم برخورداری از استحکام بالا، از وزن فوق العاده کمتری نسبت به بتن برخوردار است.

گروه صنعتی ناب قادر به تولید و عرضه انواع سپتیک تانک پلی اتیلن تصفیه فاضلاب بی هوازی دوجداره، سپتیک تانک آماده پلی اتیلن، سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره با ظرفیت های 3 تا 100 بصورت تولید در کارخانه می باشد
.


محل دفن و نصب سپتیک تانک پلی اتیلن

بهترین محل جهت نصب سپتیک تانک فاضلاب فاصله بین خروجی فاضلاب از ساختمان و قبل از چاه جذبی می باشد.

حداقل فاصله سپتیک تانک پلی اتیلن از ساختمان 3 متر در نظر گرفته می شود تا فشار نقطه تبدیل به فشار سطحی گردد.


مزیت سپتیک تانک پلی اتیلن تولیدی شرکت ناب زیست نسبت به سپتیک تانک پلی اتیلن سایر شرکت ها

سپتیک تانک پلی اتیلن شرکت ما بدون سازه محافظ یا سازه نگهدارنده قابل دفن در خاک می باشد و این در حالی است که سپتیک تانک پلی اتیلن ایران پاش یا سپتیک تانک پلی اتیلن طبرستان یا سپتیک تانک پلی اتیلن نکاپلاست و سپتیک تانک پلی اتیلن برخی دیگر از شرکتها جهت دفن درون زمین نیاز به سازه نگهبان باکلی هزینه خواهد داشت.

نحوه نصب سپتیک تانک پلی اتیلن

جهت نصب سپتیک تانک پلی اتیلن باید دستورالعمل زیر رعایت نمود.

دستورالعمل نصب سپتیک تانک پلی اتیلنی گروه صنعتی ناب زیست
1-    نصب بصورت دفنی
2-    نصب بصورت سطحی ( روی زمین )
3-    نصب بصورت هوایی
در هر سه حالت نصب، اصول و استانداردهایی وجود دارد که در صورت عدم رعایت آنها مشکلاتی پیش آمده و نمی توان از سپتیک تانک پلی اتیلن بهره برداری کامل و صحیحی داشت. لذا این شرکت در راستای سیاست مشتری مداری و حمایت فنی همه جانبه از مشتری خود اقدام به تدوین این دستورالعمل نموده تا با کاهش و از بین بردن موارد مشکل ساز باعث رضایت مندی بیش از پیش مشتریان گردد.
در اینجا به موارد مهمی که باید در نصب مخازن رعایت گردد اشاره شده است. این دستورالعمل بر پایه استانداردهای جهانی و تجربیات شرکت های بزرگ اروپایی و آمریکایی طی سال ها فعالیت در این زمینه و همچنین تجربیات شرکت در اجرای پروژه های خود نوشته شده و مطمئنا کمک شایانی در جهت اجرای صحیح عملیات نصب و بهره برداری این نوع محصولات خواهد داشت. ولی مسلما این دستورالعمل جایگزین استانداردهای نصب مخازن نمی گردد.
1-    نصب به صورت دفنی:
در زیر موارد مهم ولازم جهت دفن مخازن تولیدی این شرکت در درون زمین آورده شده است:
الف) آماده سازی چاله نصب سپتیک تانک پلی اتیلن:
از مهمترین مراحل دفن سپتیک تانک پلی اتیلن زیرزمینی، آماده سازی چاله نصب قبل از قرار دادن سپتیک تانک پلی اتیلن در آن است.
درباره آماده سازی چاله نصب رعایت موارد زیر ضروری است:
    چاله باید عاری از قطعه سنگ ها و اشیای سخت با ابعاد بزرگ باشد.
    حتما باید شیب کف چاله صفر باشد.
    اگر خاک چاله استحکام لازم جهت تحمل وزن سپتیک تانک پلی اتیلن را داشته باشد، خاک مربوطه متراکم می شود (با تراکم حدود %95) و در غیر اینصورت باید از بتن برای کف چاله استفاده کرد.
    در صورت بتن ریزی کف چاله، باید حداقل، بتنی به ارتفاع 10- 15 سانتی متر ریخته شود.
    ابعاد محدوده آماده سازی شده زیر سپتیک تانک پلی اتیلن (چه خاک متراکم شده، چه بتن) از طول و عرض حتما باید حدود 1 متر بزرگتر از ابعاد خود سپتیک تانک پلی اتیلن باشد.
    دیواره های چاله کمی شیب دار باشند، که به هنگام کار کردن درون چاله خطری از بابت ریزش خاک به درون چاله وجود نداشته باشد.
اخطار! در صورت رعایت موارد فوق، خاک زیر سپتیک تانک پلی اتیلن دچار نشست شده و باعث آسیب دیدن سپتیک تانک پلی اتیلن خواهد شد.
 
شکل 1: نمونه هایی از آماده سازی کف چاله
ب) جابجایی صحیح سپتیک تانک پلی اتیلن:
مخازن تولیدی این شرکت با رعایت اصول لازم در کارخانه بارگیری شده و تحویل مشتری می گردند. لذا لازم است هنگام تخلیه بار و همچنین انتقال سپتیک تانک پلی اتیلن به درون چاله و جاسازی آن در چاله حتما مواردی رعایت شود تا سپتیک تانک پلی اتیلن صدمه نبیند. اهم موارد به شرح ذیل می باشند:
    هنگام بلند کردن سپتیک تانک پلی اتیلن از روی وسیله نقلیه، حتما از جاقلابی های تعبیه شده روی سپتیک تانک پلی اتیلن استفاده گردد.
    هنگام برداشتن سپتیک تانک پلی اتیلن از روی وسیله نقلیه و همچنین موقع انتقال آن به درون چاله همیشه تعادل سپتیک تانک پلی اتیلن حفظ گردد.
    مخازن تولیدی این شرکت دارای پایه هستند بنابراین گذاشتن سپتیک تانک پلی اتیلن روی زمین یا درون چاله حتما به آرامی صورت پذیرد.
ج) وصل کردن اتصالات سپتیک تانک پلی اتیلن:
    تمام انشعابات ورودی و خروجی سپتیک تانک پلی اتیلن بعد از جایگذاری سپتیک تانک پلی اتیلن در چاله وصل می شوند. البته جهت سهولت در فرآیند خاک ریزی و متراکم کردن خاک می توان انشعابات را مرحله به مرحله وصل کرد ولی در صورت باز ماندن سر انشعابات در مراحلی از دفن، باید مراقب بود که از جای انشعابات خاک وارد سپتیک تانک پلی اتیلن نشود.
    حتما باد دقت نمود که روی لوله های انشعابات، خاک با حجم زیاد یکدفعه ریخته نشود و یا حتی در این بخش ها از آجر و بتن بابت حفاظت استفاده گردد که مانع هر گونه فشار به این مناطق شود.
د) پر کردن اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن:
    جهت سهولت در پر کردن اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن و انجام صحیح عمل کمپکت، حتما دور تا دور سپتیک تانک پلی اتیلن فضایی در حدود 5/0 متر وجود داشته باشد.
    برای پر کردن زیر سپتیک تانک پلی اتیلن و اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن می توان از مصالح زیر استفاده کرد:
•    شن و ماسه درشت (Coarse sand or squeegee)
•    شن نخودی (Pea gravel)
•    خرده سنگ ها (Crushed and screened rock chips)
    از مصالح زیر به هیچ وجه نباید استفاده کرد:
•    آسفالت کنده شده از سطح زمین
•    نخاله های ساختمانی
•    خرده سنگ ها با لبه های تیز
    اندازه مصالح ریخته شده دور سپتیک تانک پلی اتیلن از 15 – 20 میلی متر تجاوز نکند.
    مواد مجاز بیان شده در بالا جهت پر کردن اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن، در لایه های 30 سانتی متری دور سپتیک تانک پلی اتیلن ریخته شده و هر لایه تا درصد تراکم استاندارد (حدود %95) کمپکت شود. لازم به ذکر است که حتما زیر سپتیک تانک پلی اتیلن هم کامل پر شود و فضای خالی باقی نماند.
    هنگام پر کردن اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن به هیچ وجه نباید مصالح، مستقیما روی سپتیک تانک پلی اتیلن ریخته شود.
    پر کردن و کمپکت با مصالح گفته شده باید تا 30 سانتی متر بالای تاج سپتیک تانک پلی اتیلن ادامه داشته باشد.
    برای پر کردن عمق دفن باقی مانده، از خاک معمولی منطقه می توان استفاده کرد.
    وسایل مکانیکی سنگین (مثل لودر و کمپرسی و ...) به هیچ وجه بر روی محل دفن سپتیک تانک پلی اتیلن حرکت نکنند.
    اگر قرار است که سپتیک تانک پلی اتیلن در جایی نصب شود که بار ترافیکی موجود باشد، می بایست با مشورت مهندسین مشاور تمهیداتی جهت اجرای بتن مسلح یا افزایش ارتفاع خاک متراکم روی سپتیک تانک پلی اتیلن اتخاذ گردد. ولی در کل توصیه می شود که سپتیک تانک پلی اتیلن در جایی نصب شود که حدالامکان بار ترافیکی نداشته باشیم.
    اطراف آدم روهای (دریچه بازدید) سپتیک تانک پلی اتیلن تا سطح زمین با بتن، آجر و یا حفاظ های فلزی محافظت شوند و در صورتیکه بار زیادی روی سپتیک تانک پلی اتیلن نباشد می توان از همان مصالح مناسب برای پر کردن اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن استفاده کرد و با کمپکت مناسب ایمنی اطراف آدم روها را تامین نمود.
ه) نصب سپتیک تانک پلی اتیلن در جایی که آب زیرزمینی موجود است:
در منطقی که آب زیرزمینی دارد حتما باید تمهیدات ویژه ای اتخاذ گردد که در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم:
    اگر آبی در چاله نصب باشد حتما قبل از عملیات جاگذاری تخلیه گردد.
    زیر سازی چاله باید با استحکام بیشتری صورت گیرد تا بعد از بارگذاری موجب نشست خاک زیر پایه های سپتیک تانک پلی اتیلن نگردد. (با نظر مهندسین مشاور)
    با استفاده از حایل هایی مانع ورود آب به داخل چاله شوید.
    برای جلوگیری از بلند شدن سپتیک تانک پلی اتیلن می توان از وزنه هایی با تسمه های مخصوص استفاده کرد.
    عمق آب زیر زمینی نباید بیش از 2 متر بالای سپتیک تانک پلی اتیلن باشد.
 توجه: در چنین پروژه هایی حتما به شرکت اطلاع داده شود تا هنگام تولید نیز تمهیدات ویژه ای جهت نصب آسان . صحیح در نظر گرفته شود.
2 – نصب به صورت سطحی (روی زمین):
    محل استقرار سپتیک تانک پلی اتیلن حتما همانند مراحل آماده سازی کف چاله (نصب دفنی)، مهیا گردد.
    اگر قرار است اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن تا ارتفاع مشخصی با مصالحی مانند خاک یا شن پر شود بهتر است از موارد عنوان شده در قسمت نصب دفنی نیز رعایت گردد.
    موارد مربوط به جابجایی نیز مثل موارد قبل رعایت گردد.
    اگر تسمه هایی جهت حفظ کامل تعادل سپتیک تانک پلی اتیلن روی آن انداخته شده و محکم می شوند باید حتما تسمه ها از جنسی باشند که به سطح سپتیک تانک پلی اتیلن صدمه نرسانند.
    اگر سپتیک تانک پلی اتیلن در نواحی گرمسیر مثل جنوب ایران به صورت زمینی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، سایبانی جهت کاهش حرارت تابیده شده به سپتیک تانک پلی اتیلن در نظر گرفته شود.
3 – نصب به صورت هوایی:
    در نصب هوایی باید فوندانسیون اجرا شده، چه بتنی و چه فولادی، توانایی تحمل وزن سپتیک تانک پلی اتیلن پر و تمام بارهای دینامیکی وارده را داشته باشد.
    تمام موارد گفته شده در بخش های قبل که مربوط به این بخش نیز می شوند در اینجا لازم الاجرا هستند.


سپتیک تانک پلی اتیلن اصفهان، سپتیک تانک فاضلاب، سپتیک فاضلاب،سپتیک تانک پلی اتیلن اصفهان

سپتیک تانک اصفهان پلی اتیلن 

گروه صنعتی ناب بزرگترین تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن اصفهان، مخزن دوجداره پلی اتیلن، سپتیک تانک پلی اتیلن بیهوازی، سپتیک پلی اتیلن، چربی گیر پلی اتیلن، منهول فاضلاب پلی اتیلن، سپتیک تانک اصفهان پلی پروپیلن، سپتیک تانک اصفهان دوجداره پلی اتیلن، سپتیک تانک فاضلاب پلی اتیلن در منطقه خاورمیانه افتخار همکاری با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ،شرکت کیسون ، سازمان بنادر و کشتیرانی کل کشور و دارای بزرگترین خط تولید مخزن پلی اتیلن عمودی و افقی از حجم 3 متر مکعب تا 100 مترمکعب عمودی و افقی درجا و تا 3000 مترمکعب در محل آماده ارائه خدمات به تمامی شرکتهای پیمانکاری رتبه دار در سطح کشور می باشد.

جهت ارتباط با کارشناسان فنی و فروش و استعلام قیمت سپتیک تانک فاضلاب | سپتیک تانک پلی اتیلن با شماره 02188721092 تماس بگیرید.

برنامه های آتی شرکت ناب در خصوص تولید سپتیک تانک پلی اتیلنی در شهر اصفهان:

1-راه اندازی خط تولید لوله کورلس تیوب تا سایز 3000 میلیمتر بمنظور تولید سپتیک تانک پلی اتیلن
2- راه اندازی خط تولید لوله اسپیرال تا سایز 3000 بمنظور تولید سپتیک تانک پلی اتیلن بتعداد 4000 دستگاه در سال

3 - ارتقاء خط تولید سپتیک تانک پلی اتیلن بمنظور تولید سپتیک تانک پلی اتیلن با لوله یکپارچه تا طول 24 متر و قطر 2.5 متر

4 - صادرات سپتیک تانک پلی اتیلنی از ایران به کشور های همجوار همچون بازار ترکیه

با دستور اکید سردار قالیباف مبنی بر برگزاری نمایشگاه سال 95 در مجموعه شهر آفتاب تعداد 5 دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن هر یک به ظرفیت 50 مترمکعب از جنس پلی اتیلن دوجداره با ضخامت بدنه 10 سانتی متر و قطر 2.5 متر در طول 10.20 توسط گروه صنعتی ناب تولید و به پروژه شهر آفتاب تحویل گردید.

تعداد 5 دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلنی که در پروژه فوق مورد استفاده گردید تنها طی 3 روز کاری تولید گردیدند.

قرارگاه سازندگی خاتم پیمانکار شهرداری تهران در این پروژه نسبت به استعلام خرید 5دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن در قالب روزنامه کثیرالانتشار اقدام نمود که نهایتا گروه صنعتی ناب موفق به احراز تمامی شرایط مناقصه خرید 5 دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن گردید.

سپتیک تانک پلی اتیلن دستگاهی بمنظور تجزیه و تصفیه فاضلاب تا 50 درصد آلودگی ورودی می باشد.

از سپتیک تانک پلی اتیلن تحت عنوان ایستگاه پمپاژ نیز در بسیاری از پروژه ها استفاده می گردد.


سپتیک تانک پلی اتیلن که یکی از انواع سپتیک تانک فاضلاب می باشد یک جزء کلیدی از یک سیستم فاضلاب، در مقیاس کوچک سیستم های فاضلاب بمنظور حل مشکل در مناطقی است که فاقد اتصال به لوله فاضلاب اصلی  توسط دولت های محلی و یا شرکت های خصوصی پیشنهاد می گردد. سایر تجهیزاتی که ممکن است پیشنهاد گردد جهت تصفیه فاضلاب عبارتند از :  پمپ تخلیه فاضلاب، آلارم، فیلتر شنی یا ماسه ای.

سیستم سپتیک تانک فاضلاب یک نوع تسهیلات جهت دفع فاضلاب  می باشد. درشمال امریکا، حدود 25 درصد از منازل مسکونی، فاضلاب خود را از طریق مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن تجزیه می نمایند و تحویل طبیعت یا اگوی شهری می نمایند، از جمله برخی ازحومه شهر و شهرهای کوچک و همچنین مناطق روستایی

ایندیاناپولیس یک نمونه از شهرستان های بزرگ که در آن بسیاری از محله در شهرستان هنوز همبر روی سیستم سپتیک تانک جداگانه تکیه می کنند.

در اروپا، سیستم  سپتیک تانک پلی اتیلن به طور کلی به مناطق روستایی محدود شده است.

اصطلاح"سپتیک تانک" به محیط زیست باکتری های بی هوازی که در مخزن که تجزیه یا mineralizes زباله تخلیه به مخزن توسعه اشاره دارد. سپتیک تانک پلی اتیلن می تواند با دیگر واحد تصفیه خانه فاضلاب در محل مانند سیستم های هوازی شامل هوادهی مصنوعی همراه گردد

درخصوص سپتیک تانک پلی اتیلن تعمیر و نگهداری دوره ای برای حذف مواد جامد کهباقی می ماند و به تدریج باعث پر شدن مخزن فاضلاب و نهایتا کاهش کارایی سپتیک تانک پلی اتیلن می گردد،
مورد نیاز است.

سپتیک تانک پلی اتیلن مخزنی است که بواسطه طراحی خاص دارای یک قسمت اولیه تجزیه فاضلاب و قسمت دوم روشن سازی فاضلاب می باشد. بهای تمام شده استفاده از سپتیک تانک پلی اتیلن نسبت به انواع دیگر روشهای تصفیه فاضلاب کمتر می باشد.

سپتیک تانک پلی اتیلن کاربردهای فراوانی دارد.
سپتیک تانک پلی اتیلن حدودا 30 سال است که در پروژه های عمرانی در حال استفاده می باشد. اما در طول این 30 سال سپتیک تانک پلی اتیلن بقدری با سرعت جایگزین انواع مدلهای سپتیک تانک فاضلاب گردیده است که غیر قابل باور می باشد. سپتیک تانک پلی اتیلن در سایز 3 تا 85 مترمکعب رو می توان ظرف یک روزکاری تولید و روانه بازار نمود.
سپتیک تانک پلی اتیلن 20 مترمکعب یکی از پرکاربردترین انواع سپتیک تانک پلی اتیلن مورد استفاده در پروژه های عمرانی میباشد.

"سپتیک تانک در حقیقت مخزنی است که بواسطه شکل خاص درون آن فاضلاب جامد را به مایع تبدیل نموده و تحویل طبیعت می نماید."


پلی اتیلن چیست ؟

پلی اتیلن چیست؟ پلی اتیلن دوجداره و پلی اتیلن تک جداره (پلی اتیلن دو تا هفت لایه) چه تفاوت هایی با هم دارند؟

پلی اتیلن (PE) پلیمری از خانواده پلاستیکها با قابلیت ذوب شدن و قالب گیری است. این پلیمر از پلیمریزاسیون اتیلن که گازی بی رنگ و متشکل از دو اتم کربن و چهار اتم هیدروژن می باشد، به دست می آید. مهم ترین مشخصه های پلی اتیلن که در تولید محصولات پلیمری تاثیر گذار است، جرم مولکولی و دانسیته می باشد.

جرم مولکولی پلی اتیلن وابستگی مستقیم به تعداد مونومر اتیلن موجود در ساختمان آن دارد. از این نظر پلی اتیلن به چندین دسته تقسیم می شود.

پلی اتیلن سنگین (RIGID PE) دارای تعداد مونومر بیشتر در ساختمان خود می باشد و پلی اتیلن سبک (MDPE) تعداد مونومر کمتری را در ساختمان مولکولی خود دارد. پلی اتیلن سنگین مقاومت بسیار بالایی در مقابل مواد شیمیایی و خورندگی داشته و بطور وسیعی در صنایع آب و فاضلاب و تولید محصولات مرتبط مورد استفاده قرار می گیرد.

اضافه کردن دوده یا کربن در فرآیند تولید محصولات پلی اتیلن باعث محافظت در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید در طول فرآیند بهره برداری می گردد. این عامل مانع از تخریب محصولات پلی اتیلنی در اثر تابش نور خورشید می گردد.

پلی اتیلن مورد استفاده در تولید سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره تصفیه فاضلاب بی هوازی از نوع سنگین (HDPE 80 (EX3 بمنظور جوش و (HDPE 100 (EX3 بمنظور تولید مخزن می باشد که توسط شرکت پتروشیمی امیرکبیر و یا پتروشیمی اراک تامین می گردد.

طبق استاندارد DIN 8074 این محصول قابلیت تحمل 4 نیوتن بر میلیمتر مربع فشار در دمای 100 درجه به مدت 170 دقیقه را داراست.

این پلیمر حداقل زمان عمر 50 سال تحت فشار و دمای مناسب را دارا می باشد. جرم حجمی آن 944 کیلوگرم بر مترمکعب می باشد. بنابراین سپتیک تانک پلی اتیلن علیرغم برخورداری از استحکام بالا، از وزن فوق العاده کمتری نسبت به بتن برخوردار است.

گروه صنعتی ناب قادر به تولید و عرضه انواع سپتیک تانک پلی اتیلن تصفیه فاضلاب بی هوازی دوجداره، سپتیک تانک آماده پلی اتیلن، سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره با ظرفیت های 3 تا 100 بصورت تولید در کارخانه می باشد
.


محل دفن و نصب سپتیک تانک پلی اتیلن

بهترین محل جهت نصب سپتیک تانک فاضلاب فاصله بین خروجی فاضلاب از ساختمان و قبل از چاه جذبی می باشد.

حداقل فاصله سپتیک تانک پلی اتیلن از ساختمان 3 متر در نظر گرفته می شود تا فشار نقطه تبدیل به فشار سطحی گردد.


مزیت سپتیک تانک پلی اتیلن تولیدی شرکت ناب زیست نسبت به سپتیک تانک پلی اتیلن سایر شرکت ها

سپتیک تانک پلی اتیلن شرکت ما بدون سازه محافظ یا سازه نگهدارنده قابل دفن در خاک می باشد و این در حالی است که سپتیک تانک پلی اتیلن ایران پاش یا سپتیک تانک پلی اتیلن طبرستان یا سپتیک تانک پلی اتیلن نکاپلاست و سپتیک تانک پلی اتیلن برخی دیگر از شرکتها جهت دفن درون زمین نیاز به سازه نگهبان باکلی هزینه خواهد داشت.

نحوه نصب سپتیک تانک پلی اتیلن

جهت نصب سپتیک تانک پلی اتیلن باید دستورالعمل زیر رعایت نمود.

دستورالعمل نصب سپتیک تانک پلی اتیلنی گروه صنعتی ناب زیست
1-    نصب بصورت دفنی
2-    نصب بصورت سطحی ( روی زمین )
3-    نصب بصورت هوایی
در هر سه حالت نصب، اصول و استانداردهایی وجود دارد که در صورت عدم رعایت آنها مشکلاتی پیش آمده و نمی توان از سپتیک تانک پلی اتیلن بهره برداری کامل و صحیحی داشت. لذا این شرکت در راستای سیاست مشتری مداری و حمایت فنی همه جانبه از مشتری خود اقدام به تدوین این دستورالعمل نموده تا با کاهش و از بین بردن موارد مشکل ساز باعث رضایت مندی بیش از پیش مشتریان گردد.
در اینجا به موارد مهمی که باید در نصب مخازن رعایت گردد اشاره شده است. این دستورالعمل بر پایه استانداردهای جهانی و تجربیات شرکت های بزرگ اروپایی و آمریکایی طی سال ها فعالیت در این زمینه و همچنین تجربیات شرکت در اجرای پروژه های خود نوشته شده و مطمئنا کمک شایانی در جهت اجرای صحیح عملیات نصب و بهره برداری این نوع محصولات خواهد داشت. ولی مسلما این دستورالعمل جایگزین استانداردهای نصب مخازن نمی گردد.
1-    نصب به صورت دفنی:
در زیر موارد مهم ولازم جهت دفن مخازن تولیدی این شرکت در درون زمین آورده شده است:
الف) آماده سازی چاله نصب سپتیک تانک پلی اتیلن:
از مهمترین مراحل دفن سپتیک تانک پلی اتیلن زیرزمینی، آماده سازی چاله نصب قبل از قرار دادن سپتیک تانک پلی اتیلن در آن است.
درباره آماده سازی چاله نصب رعایت موارد زیر ضروری است:
    چاله باید عاری از قطعه سنگ ها و اشیای سخت با ابعاد بزرگ باشد.
    حتما باید شیب کف چاله صفر باشد.
    اگر خاک چاله استحکام لازم جهت تحمل وزن سپتیک تانک پلی اتیلن را داشته باشد، خاک مربوطه متراکم می شود (با تراکم حدود %95) و در غیر اینصورت باید از بتن برای کف چاله استفاده کرد.
    در صورت بتن ریزی کف چاله، باید حداقل، بتنی به ارتفاع 10- 15 سانتی متر ریخته شود.
    ابعاد محدوده آماده سازی شده زیر سپتیک تانک پلی اتیلن (چه خاک متراکم شده، چه بتن) از طول و عرض حتما باید حدود 1 متر بزرگتر از ابعاد خود سپتیک تانک پلی اتیلن باشد.
    دیواره های چاله کمی شیب دار باشند، که به هنگام کار کردن درون چاله خطری از بابت ریزش خاک به درون چاله وجود نداشته باشد.
اخطار! در صورت رعایت موارد فوق، خاک زیر سپتیک تانک پلی اتیلن دچار نشست شده و باعث آسیب دیدن سپتیک تانک پلی اتیلن خواهد شد.
 
شکل 1: نمونه هایی از آماده سازی کف چاله
ب) جابجایی صحیح سپتیک تانک پلی اتیلن:
مخازن تولیدی این شرکت با رعایت اصول لازم در کارخانه بارگیری شده و تحویل مشتری می گردند. لذا لازم است هنگام تخلیه بار و همچنین انتقال سپتیک تانک پلی اتیلن به درون چاله و جاسازی آن در چاله حتما مواردی رعایت شود تا سپتیک تانک پلی اتیلن صدمه نبیند. اهم موارد به شرح ذیل می باشند:
    هنگام بلند کردن سپتیک تانک پلی اتیلن از روی وسیله نقلیه، حتما از جاقلابی های تعبیه شده روی سپتیک تانک پلی اتیلن استفاده گردد.
    هنگام برداشتن سپتیک تانک پلی اتیلن از روی وسیله نقلیه و همچنین موقع انتقال آن به درون چاله همیشه تعادل سپتیک تانک پلی اتیلن حفظ گردد.
    مخازن تولیدی این شرکت دارای پایه هستند بنابراین گذاشتن سپتیک تانک پلی اتیلن روی زمین یا درون چاله حتما به آرامی صورت پذیرد.
ج) وصل کردن اتصالات سپتیک تانک پلی اتیلن:
    تمام انشعابات ورودی و خروجی سپتیک تانک پلی اتیلن بعد از جایگذاری سپتیک تانک پلی اتیلن در چاله وصل می شوند. البته جهت سهولت در فرآیند خاک ریزی و متراکم کردن خاک می توان انشعابات را مرحله به مرحله وصل کرد ولی در صورت باز ماندن سر انشعابات در مراحلی از دفن، باید مراقب بود که از جای انشعابات خاک وارد سپتیک تانک پلی اتیلن نشود.
    حتما باد دقت نمود که روی لوله های انشعابات، خاک با حجم زیاد یکدفعه ریخته نشود و یا حتی در این بخش ها از آجر و بتن بابت حفاظت استفاده گردد که مانع هر گونه فشار به این مناطق شود.
د) پر کردن اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن:
    جهت سهولت در پر کردن اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن و انجام صحیح عمل کمپکت، حتما دور تا دور سپتیک تانک پلی اتیلن فضایی در حدود 5/0 متر وجود داشته باشد.
    برای پر کردن زیر سپتیک تانک پلی اتیلن و اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن می توان از مصالح زیر استفاده کرد:
•    شن و ماسه درشت (Coarse sand or squeegee)
•    شن نخودی (Pea gravel)
•    خرده سنگ ها (Crushed and screened rock chips)
    از مصالح زیر به هیچ وجه نباید استفاده کرد:
•    آسفالت کنده شده از سطح زمین
•    نخاله های ساختمانی
•    خرده سنگ ها با لبه های تیز
    اندازه مصالح ریخته شده دور سپتیک تانک پلی اتیلن از 15 – 20 میلی متر تجاوز نکند.
    مواد مجاز بیان شده در بالا جهت پر کردن اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن، در لایه های 30 سانتی متری دور سپتیک تانک پلی اتیلن ریخته شده و هر لایه تا درصد تراکم استاندارد (حدود %95) کمپکت شود. لازم به ذکر است که حتما زیر سپتیک تانک پلی اتیلن هم کامل پر شود و فضای خالی باقی نماند.
    هنگام پر کردن اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن به هیچ وجه نباید مصالح، مستقیما روی سپتیک تانک پلی اتیلن ریخته شود.
    پر کردن و کمپکت با مصالح گفته شده باید تا 30 سانتی متر بالای تاج سپتیک تانک پلی اتیلن ادامه داشته باشد.
    برای پر کردن عمق دفن باقی مانده، از خاک معمولی منطقه می توان استفاده کرد.
    وسایل مکانیکی سنگین (مثل لودر و کمپرسی و ...) به هیچ وجه بر روی محل دفن سپتیک تانک پلی اتیلن حرکت نکنند.
    اگر قرار است که سپتیک تانک پلی اتیلن در جایی نصب شود که بار ترافیکی موجود باشد، می بایست با مشورت مهندسین مشاور تمهیداتی جهت اجرای بتن مسلح یا افزایش ارتفاع خاک متراکم روی سپتیک تانک پلی اتیلن اتخاذ گردد. ولی در کل توصیه می شود که سپتیک تانک پلی اتیلن در جایی نصب شود که حدالامکان بار ترافیکی نداشته باشیم.
    اطراف آدم روهای (دریچه بازدید) سپتیک تانک پلی اتیلن تا سطح زمین با بتن، آجر و یا حفاظ های فلزی محافظت شوند و در صورتیکه بار زیادی روی سپتیک تانک پلی اتیلن نباشد می توان از همان مصالح مناسب برای پر کردن اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن استفاده کرد و با کمپکت مناسب ایمنی اطراف آدم روها را تامین نمود.
ه) نصب سپتیک تانک پلی اتیلن در جایی که آب زیرزمینی موجود است:
در منطقی که آب زیرزمینی دارد حتما باید تمهیدات ویژه ای اتخاذ گردد که در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم:
    اگر آبی در چاله نصب باشد حتما قبل از عملیات جاگذاری تخلیه گردد.
    زیر سازی چاله باید با استحکام بیشتری صورت گیرد تا بعد از بارگذاری موجب نشست خاک زیر پایه های سپتیک تانک پلی اتیلن نگردد. (با نظر مهندسین مشاور)
    با استفاده از حایل هایی مانع ورود آب به داخل چاله شوید.
    برای جلوگیری از بلند شدن سپتیک تانک پلی اتیلن می توان از وزنه هایی با تسمه های مخصوص استفاده کرد.
    عمق آب زیر زمینی نباید بیش از 2 متر بالای سپتیک تانک پلی اتیلن باشد.
 توجه: در چنین پروژه هایی حتما به شرکت اطلاع داده شود تا هنگام تولید نیز تمهیدات ویژه ای جهت نصب آسان . صحیح در نظر گرفته شود.
2 – نصب به صورت سطحی (روی زمین):
    محل استقرار سپتیک تانک پلی اتیلن حتما همانند مراحل آماده سازی کف چاله (نصب دفنی)، مهیا گردد.
    اگر قرار است اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن تا ارتفاع مشخصی با مصالحی مانند خاک یا شن پر شود بهتر است از موارد عنوان شده در قسمت نصب دفنی نیز رعایت گردد.
    موارد مربوط به جابجایی نیز مثل موارد قبل رعایت گردد.
    اگر تسمه هایی جهت حفظ کامل تعادل سپتیک تانک پلی اتیلن روی آن انداخته شده و محکم می شوند باید حتما تسمه ها از جنسی باشند که به سطح سپتیک تانک پلی اتیلن صدمه نرسانند.
    اگر سپتیک تانک پلی اتیلن در نواحی گرمسیر مثل جنوب ایران به صورت زمینی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، سایبانی جهت کاهش حرارت تابیده شده به سپتیک تانک پلی اتیلن در نظر گرفته شود.
3 – نصب به صورت هوایی:
    در نصب هوایی باید فوندانسیون اجرا شده، چه بتنی و چه فولادی، توانایی تحمل وزن سپتیک تانک پلی اتیلن پر و تمام بارهای دینامیکی وارده را داشته باشد.
    تمام موارد گفته شده در بخش های قبل که مربوط به این بخش نیز می شوند در اینجا لازم الاجرا هستند.

برچسب ها :سپتیک تانک پلی اتیلن اصفهان-سپتیک تانک پلی اتیلن-سپتیک تانک-سپتیک تانک فاضلاب
X