معرفی وبلاگ
صفحه ها
دسته
لينك عاشقين خدا
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 49380
تعداد نوشته ها : 28
تعداد نظرات : 4
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

من دوباره اومدم

دسته ها : بفرمایید تو
دوشنبه 1390/7/18 10

تازه‌ترین رده‌بندی برترین تیم‌های جهان اعلام شد /ایران شصت‌ویکم دنیا، چهارم آسیا

 

فیفا تازه ترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال دنیا را اعلام کرد که در این فهرست تیم ملی ایران با سه پله سقوط نسبت به رده‌بندی گذشته، در جایگاه شصت و یکم جهان و چهارم آسیا قرار گرفته است.

در تازه‌ترین رده‌بندی اعلام شده از سوی فیفا تیم ملی فوتبال ایران با 25 امتیاز منفی و کسب 534 امتیاز و سه پله سقوط نسبت به رده‌بندی ماه گذشته، در رده چهارم آسیا و شصت و یکم جهان قرار گرفت.

این در حالی است که استرالیا با قرار گرفتن در رده شانزدهم، بهترین تیم آسیاست و پس از این تیم ژاپن و کره جنوبی در رده‌بندی آسیایی در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته‌اند. عربستان و بحرین که در مرحله پلی‌آف رقابت های انتخابی جام جهانی قرار دارند، در رده پنجم و ششم آسیا ایستاده‌اند.

کره شمالی که توانست به جام جهانی صعود کند، دهمین تیم آسیاست و در رده‌بندی جهانی در جایگاه هشتاد و ششم قرار گرفته است.

در حالی فیفا رده‌بندی ماه جولای را اعلام کرده که در میان ده تیم برتر دنیا تغییرات چندانی صورت نگرفته است.

در این رده‌بندی برزیل، اسپانیا و هلند سه تیم برتر دنیا هستند.

رده‌بندی ده تیم برتر جهان در ماه جولای 2009:

1- برزیل 1642 امتیاز

2- اسپانیا 1590 امتیاز

3- هلند 1379 امتیاز

4- آلمان 1195 امتیاز

5- ایتالیا 1181 امتیاز

6- روسیه 1161 امتیاز

7- انگلیس 1135 امتیاز

8- آرژانتین 1080 امتیاز

9- فرانسه 1059 امتیاز

10- کرواسی 1031 امتیاز
 

دسته ها : اخبار تیم ملی
پنج شنبه 1388/5/15 17

 

 فیزیوتراپ استقلال: جان‌واریو مرخص شد

فیزیوتراپ تیم فوتبال استقلال تهران گفت: مشکلات جسمی مجتبی جباری و فابیو جان‌واریو جدی نیست و آنها بزودی در تمرینات گروهی تیم شرکت خواهند کرد. 
امین نوروزی درباره وضعیت مجتبی جباری گفت: این بازیکن پنجشنبه هفته گذشته پس از احساس درد در ناحیه زانو و برای پیشگیری از آسیب دیدگی احتمالی، از تمرینات گروهی جدا شد و طی چند روز اخیر مورد معاینه دقیق قرار گرفت که بحمدالله مصدومیت وی جدی نیست و با چند جلسه فیزیوتراپی به جمع بازیکنان بازخواهد گشت. 


فیزیوتراپ تیم استقلال همچنین درباره وضعیت فابیو جان آریو گفت: این بازیکن نیز به دلیل عفونت داخلی پس از یک دوره مصرف آنتی بیوتیک خوراکی، در بیمارستان بستری شد تا بیشتر تحت نظر دکتر ستوده، پزشک تیم باشد و با بهبودی نسبی امروز (دوشنبه) از بیمارستان مرخص شده است. جان آریو نیز مشکل جدی ندارد و به زودی در تمرینات استقلال حاضر خواهد شد

پنج شنبه 1388/5/15 17

اخبار دیدار مس - پرسپولیس/ غیبت چهار بازیکن پرسپولیس 

دیدار تیم های پرسپولیس و مس کرمان از هفته نخست نهمین دوره رقابت های لیگ برتر در حالی عصر امروز در کرمان برگزار می شود که 4 بازیکن برتر پرسپولیس به دلایل مختلف این دیدار را از دست داده اند. 

دیدار تیم های پرسپولیس و مس کرمان از هفته نخست نهمین دوره رقابت های لیگ برتر در حالی عصر امروز در کرمان برگزار می شود که 4 بازیکن برتر پرسپولیس به دلایل مختلف این دیدار را از دست داده اند.

 در دومین دیدار از روز نخست هفته اول نهمین دوره رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور عصر امروز دو تیم مس کرمان و پرسپولیس در کرمان برابر همدیگر به میدان می روند که اخبار جالب این دیدار را ساعتی پیش از آغاز آن در زیر می خوانید:

* بازیکنان تیم فوتبال مس در هتل جهانگردی و بازیکنان پرسپولیس در هتل پارس مستقر شده اند و نکته جالب توجه اینکه اطراف این دو هتل تا ساعت های پایانی شب گذشته شلوغ بود.

* نشست فنی تیم فوتبال مس کرمان پیش از دیدار با پرسپولیس ساعت 11 صبح امروز در هتل جهانگردی برگزار شد که پیش از حضور در این جلسه بازیکنان مس دقایق ابتدایی دیدار والیبال جوانان ایران و آمریکا از تلویزیون بزرگ این هتل را تماشا کردند و به تفسیر و تحلیل در مورد این بازی می پرداختند.

* نشست هماهنگی بازی امروز هم ساعت 11 در همین هتل با حضور سرپرستان و مسئولان دو تیم برگزار شد. در این نشست مقرر شد مس کرمان با پیراهن نارنجی و پرسپولیس با پیراهن سفید در بازی عصر امروز به میدان بروند.

* پس از پایان نشست، خردبین سرپرست پرسپولیس، مظفری زاده داور بازی و تعدادی دیگر از مسئولان حاضر دراین جلسه دقایقی از بازی والیبال ایران و آمریکا را تماشا کردند و حتی بازیکنان و مربیان تیم مس هم پیگیر این دیدار بودند.

* در این دیدار پرسپولیس نمی تواند از آرفی به علت محرومیت، محسن خلیلی به علت عدم آمادگی و دو بازیکن برزیلی خود به دلایل نامشخص که یکی از آنها می تواند نرسیدن ITC باشد، استفاده کند اما نکته جالب توجه اینکه کارت بازی این دو بازیکن برزیلی صادر شده است.

* فرزاد آشوبی و مسعود زارعی بازیکنان فصل گذشته پرسپولیس که به احتمال زیاد امروز در ترکیب مس کرمان مقابل تیم سابق خود به میدان می روند، از آمادگی خود برای حضور در این دیدار و موفقیت مس سخن گفتند.

* محمود خردبین پس از این نشست در گفت و گو با جمعی از خبرنگاران ضمن مناسب ارزیابی کردن وضعیت پرسپولیس تاکید کرد عملکرد کرانیچار سرمربی جدید پرسپولیس در این مدت ازدیدگاه وی رضایت بخش بوده و قطعاً پرسپولیس از هفته پنجم به بعد جایگاهش را در صدر جدول مستحکم خواهد کرد.

پنج شنبه 1388/5/15 17
ای منتظران ! سختیهای زمان ، دیری نمی پاید که ناگهان امیدمان با کوله باری از مهربانی خواهد آمد .
دسته ها : درد دل
پنج شنبه 1388/5/15 11
تولد شگفت انگیز امام زمان (ع) 


حکیمه خاتون، دختر امام جواد ع، بعد از وفات حضرت امام حسن عسکری ع می گوید: بعد از اینکه امام هادی ع به شهادت رسید و امام حسن عسکری ع در جای پدر بزرگوار خود قرار گرفت، من به زیارت او می رفتم، چنانچه به زیارت پدر آن حضرت می رفتم. روزی به نزد ایشان رفتم. پس نرجس خاتون به نزد من آمد که چکمه ام را از پایم در بیاورد.
گفتم: «ای خانم بزرگوارم! من باید چکمه ترا در بیاورم.»
گفت: «تو خانم بزرگوار من هستی! و من باید چکمه ترا در بیاورم.»
گفتم: «خیر! به خدا قسم که نمی گذارم چکمه مرا در بیاوری، بلکه من ترا بر دیدگان خود می گذارم و ترا خدمت می کنم.»
امام حسن عسکری ع سخنان ما را شنید و فرمود: «ای عمه! خداوند ترا جزای خیر بدهد.»
من تا غروب آفتاب در نزد آن حضرت نشستم. سپس کنیزی را صدا کردم و گفت: «لباس مرا بیاور تا مراجعت بکنم.»
امام حسن عسکری ع فرمود: «ای عمه! امشب را نزد ما بیتوته کن. زیرا این شب، شب نیمه شعبان است و بزودی در این شب مولودی که کریم است و حجت خداوند متعال بر خلق می باشد متولد می شود، او کسی است که خداوند بوسیله او زمین را بعد از مردنش، زنده می کند.
پس بدرستی که خداوند عزوجل زود است که ترا به ولی خود و حجت خود برخلق که جانشین من است مسرور نماید.
گفتم: ای آقای من! از چه کسی این فرزند متولد می شود؟

پنج شنبه 1388/5/15 11
ماجرای شگفت انگیز دختر قیصر روم (مادر امام زمان ع) 


شخصی به نام بشر بن سلیمان که از نسل ابی ایوب انصاری و از موالیان حضرت امام علی النقی و امام حسن عسکری ع و همسایه ایشان در سامرا بود، می گوید: «کافور خادم امام هادی ع به نزد من آمد و گفت: «مولای ما حضرت ابی الحسن علی بن محمدع ترا به نزد خود می خواند.»
پس نزد آن حضرت رفتم. چون نشستم آن حضرت فرمود: «ای بشر! تو از اولاد انص»
آری و این موالات و دوستی ما، مدام در میان شما بوده و این دوستی و محبت را از یکدیگر به میراث می برید.
شما مورد اعتماد ما اهل بیت هستید و من می خواهم به تو فضیلتی ببخشم که بوسیله آن پیشی بگیری بر شیعه در پیروی کردن آن فضیلت. ترا به رازی مطلع کرده و برای خریدن کنیزی می فرستم.»
سپس آن حضرت نامه ای به خط و زبان رومی نوشت و با انگشتر خود بر آن مهر زد و کیسه زردی بیرون آورد که آن 220 اشرفی بود. سپس فرمود: «این 220 اشرفی را بگیر و به بغداد برو و در صبحگاه در معبر فرات حاضر بشو. در آنجا وکلای عباسیان مشغول فروش بردگان هستند. تو پیش شخصی به نام عمر و بن یزید برده فروش برو. در آنجا باش تا او برای مشتریان کنیزکی که صفتش چنین و چنان است و دو جامه حریر محکم بافته در تن او می باشد ظاهر سازد.
آن کنیز خودداری می کند از آنکه او را بر خریداران عرضه کنند و ابا می کند از اینکه خواهنده ای بر او دست بگذارد و صدای او را به زبان رومی می شنوی که در پس پرده رقیقی چیزی می گوید؛ پس بدان که می گوید: «وای که پرده عفتم دریده شد!»

دسته ها : مذهبی
پنج شنبه 1388/5/15 11
قطره ای از اقیانوس بیکران معرفت چهارده معصوم ع

خداوند متعال، اهل بیت (ع) را بسیار عزیز و گرامی خلق کرده است و آنها را بر تمام مخلوقات جهان هستی برتری داده است و هیچ مخلوقی بهتر از آنها وجود ندارد و آنها با معرفت ترین و با محبت ترین و مطیع ترین مخلوقات نسبت به خداوند متعال هستند.
اهل بیت (ع) عقل کل هستند یعنی داناترین موجودات جهان هستی می باشند و شاخص بین خوبی و بدی، حق و باطل، و درست و نادرست می باشند.
اعمال و عبادات بندگان بدون ولایت و دوستی اهل بیت (ع) پذیرفته نمی شود و هیچ ارزشی نخواهد داشت. اگر کسی به مقدار عمر حضرت نوح، خدا را عبادت کند و به اندازه کوه احد، در راه خدا طلا صدقه بدهد و هزار مرتبه با پای پیاده به زیارت خانه کعبه برود و در میان صفا و مروه، مظلومانه کشته شود ولی به ولایت اهل بیت (ع) معتقد نباشد بوی بهشت را نخواهد چشید و وارد بهشت نخواهد شد و با سر وارد آتش دوزخ خواهد شد.
خداوند بوسیله آنها به یگانگی شناخته شده و عبادت می شود و بوسیله آنها بندگان از رحمت یا غصب خداوند برخوردار می شوند یعنی با اطاعت از آنها از رحمت الهی برخوردار شده و با مخالفت با آنها دچار عذاب می شوند.
کسی که دوستدار و محب آنها باشد دوست و محب خدا و کسی که دشمن آنها باشد دشمن خدا است. پیروی و اطاعت از آنها، پیروی و اطاعت از خدا و مخالفت و معصیت آنها، مخالفت و معصیت خداوند متعال است.

دسته ها : مذهبی
پنج شنبه 1388/5/15 11
تیم فوتسال برزیل به تهران می‌آید

29 شهریور
تیم فوتسال برزیل به تهران می‌آید
جام جم آنلاین: رئیس کمیته‌ فوتسال درباره‌ برنامه این کمیته گفت: چندین برنامه عمده داریم که روی آنها کار می کنیم. 
به گزارش ایسنا ، عباس ترابیان اضافه کرد: بازیکنان تیم ملی فوتسال برزیل به همراه «آئسیو دبروپا واسکون سلوس» ، رئیس کنفدراسیون فوتسال برزیل 29 شهریور وارد ایران خواهند شد و پس از انجام 3 بازی تدارکاتی (30 – 31 شهریور و 1 مهر) ایران را ترک خواهند کرد.

بازی اول و سوم با تیم ملی بزرگسالان و بازی دوم با تیم ملی امید خواهد بود که خود را برای شرکت در رقابت‌های آسیایی ویتنام آماده می‌کند.

رئیس کمیته‌ فوتسال گفت: نکته جالب اینجاست که برزیلی‌ها با تمام بزرگسالانشان به این مسابقات خواهند آمد و از 3 مبدا برزیل ، اسپانیا ، روسیه و پرتغال بازیکنان به ایران خواهند آمد و این یعنی تمام لژیونرهای برتر این کشور جمع خواهند شد تا به ایران بیایند.

دسته ها : ورزشی
پنج شنبه 1388/5/15 11
به کودکان لبنیات بدهید


به کودکان لبنیات بدهید
کودکانی که لبنیات سرشار از کلسیم مصرف می کنند طول عمرشان افزایش یافته و کمتر دچار سکته مغزی می شوند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه ، بررسی ۶۵ ساله مطالعه دهه ۱۹۳۰ که روی بیش از ۱۳۰۰ خانواده انگلیسی و اسکاتلندی صورت گرفته نشان می دهد کسانی که شیر ، پنیر و کره مصرف می کردند کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند.

عوامل خطرزای قلبی در کودکی فعال می شود ولی شواهد آنها درسنین بالاتر خود را نشان می دهند.

محققان علوم پزشکی فرانسه با تحقیق روی ۴ هزار و ۳۷۴ فرد در دهه ۱۹۳۰ دریافتند تا سال ۲۰۰۵ سی و چهار درصد آنان معادل ۱۴۶۸ نفر آنان مردند که ۳۷۸ مورد بر اثر بیماری های کرونر قلبی جان باختند و ۱۲۱ نفر نیز بر اثر سکته مغزی مردند.

محققان دریافتند: بین مصرف لبنیات سرشار از کلسیم و دیگر عوامل مرگ و میر ارتباط معنی داری وجود ندارد.

از نکات جالب این تحقیق ارتباط بین مصرف لبنیات در کودکی و کاهش بسیار جدی میزان سکته مغزی بود.

سکته مغزی یک آسیب حاد مربوط به سیستم عصبی است که در آن ، جریان تامین کننده مواد مغذی و اکسیژن قسمتی از مغز قطع و عملکرد عصبی ناحیه آسیب دیده مختل می شود.

قطع جریان خون معمولا در شریان ها اتفاق می افتد ، اما وریدها را نیز درگیر می کند.

به طور متوسط هر ۴۵ ثانیه یک سکته مغزی اتفاق می افتد و هر سه دقیقه یک نفر را می کشد.

از هر ۵ مرگ ناشی از سکته مغزی ۲ مورد در مردان و ۳ مورد در زنان اتفاق می افتد.

عوامل خطراین بیماری شامل افزایش سن ،افزایش فشارخون ، دیابت ، کلسترول بالا و کشیدن سیگار است .

دسته ها : پزشکی
پنج شنبه 1388/5/15 11
X