دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 368
تعداد نوشته ها : 1
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

ترفند: جستجوی تمام فایل‌ها!
ساختار SEARCH (جستجو) موجود در ویندوزهای مایکروسافت بدین صورت بنا شده است که هنگامی که شما نام فایلی را جستجو می‌کنید، جستجوگر ویندوز تنها فایل‌هایی را برای شما به نمایش می‌گذارد که توسط ویندوز شناخته شده هستند. در این ترفند قصد داریم روشی را از طریق رجیستری ویندوز به شما معرفی کنیم که با بهره گیری از آن می‌توانید بهترین نتیجه جستجو در هارد را داشته باشید چرا که تمامی فایل‌ها، از اعم از شناخته شده و ناشناخته توسط SERACH ویندوز جستجو می‌شوند.
ابتدا از منوی START وارد RUN شوید و در آن عبارت REGEDIT را وارد کرده و ENTER بزنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود.
سپس به آدرس زیر بروید:
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CURRENTCONTROLSET/CONTROL/CONTENTLNDEX
اکنون از قسمت دیگر پنجره رجیستری به دنبال مقداری به نام FILTERFILESWITHUNKNOWNEXTENSIONS بگردید، سپس روی آن دوبار کلیک کنید.
در پنجره کوچک باز شده در قسمت VALUE DATA مقدار عددی را از 0 به 1 تغییر بدهید.
حالا از رجیستری خارج شده و سیستم را مجدد راه اندازی کنید.

 .2 در ویندوز XP دو نوع DOS  یکی cmd.exe و دیگری command.com که cmd.exe برای کارهای ما مناسبتر است و کلیک روی دگمه Start و انتخاب All programs و انتخاب Accessories و سپس کلیک روی Command prompt نیز همین را باز خواهد کرد. (راه مناسبتر: دگمه ویندوز کیبورد را به همراه حرف R فشار دهید، تایپ کنید cmd و Enter کیبورد را فشار دهید). ? تغییر رنگ صفحه مشکی خط فرمان: کافی است روی آیکونی که بالا سمت چپ خط عنوان صفحه Command prompt وجود دارد کلیک کنید و روی Properties کلیک کنید. حالا از انتخابهای بالای پنجره باز شده روی Colors کلیک کنید و رنگهای مورد نظر خود را انتخاب کنید. نتیجه را در همان پایین به صورت preview مشاهده خواهید کرد. راه حل دیگر استفاده از دستور color است. این دستور دو پارامتر خود را که به ترتیب نشان دهنده رنگ زمینه و نوشته هستند به طور به هم چسبیده دریافت می کند. برای مشاهده کد رنگها از دستور ?/color استفاده کنید. به عنوان مثال دستور color fc رنگ زمینه را سفید و رنگ نوشته را قرمز خواهد کرد. ? گذاشتن اسم (عنوان) برای صفحه Command Prompt: با استفاده از دستور title می توانید نام یا نوشته مورد نظر خود را در نوار عنوان (title bar) بالای صفحه command prompt نمایش دهید. استفاده از این دستور بخصوص در Batch file نویسی توصیه می شود. کافی است که عنوان مورد نظر خود را بعد از دستور title وارد کنید. مثلا: Title In the name of God ? تغییر قالب Prompt: دستور Prompt که از قدیمیترین دستورات DOS است هنوز هم فعال است و با زدن آن می توانید به راحتی به قالب مورد نظر دست پیدا کنید. به عنوان مثال دستورات زیر را امتحان کنید (برای بازگشت به حالت عادی کافی است تایپ کنید prompt و Enter کنید.): Prompt $t :فقط ساعت فعلی را به جای اسم و مسیر فایل نمایش خواهد داد Prompt I Hacked your $V

<-PostContent->
دسته ها :
پنج شنبه دوم 8 1387
X