صفحه ها
دسته
دوستان وبلاگي
منابع و ماخذ وبلاگ
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 233299
تعداد نوشته ها : 352
تعداد نظرات : 72
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

٭ احد گودرزیانی

جالب است. جالب است که آن روزها گروهی با این نام تشکیل شده است.

این حرف امسال ـ 1386 ـ به زبان آمد. بعد از آن که گفت‌وگو با سرکار خانم صدیقه زمانی،‌ همسر سردار شهید سیدعبدالرضا موسوی ـ فرمانده سپاه خرمشهر بعد از سیدمحمد جهان‌آرا ـ از مجموعه گفت‌وگوهای دو هفته کمان (1383 ـ 1375) با همسران سرداران شهید برای کتاب شدن آماده شد.

صدیقه زمانی می‌گوید: «تلاش‌های سیاسی عبدالرضا موسوی از دوران دبیرستان شروع شد. در آزمون ورودی دانشگاه نفر اول استان خوزستان شد و در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد. در دانشگاه با عده‌ای از همفکران خود فعالیت‌های سیاسی‌اش را شروع کرد. چون امکان شناسایی در دانشگاه و خوابگاه زیاد بود، خانه‌ای در جنوب تهران با دوستان همفکرش اجاره کرده بود. بعدها خودشان گفتند همان موقع که در خانه استیجاری در جنوب تهران زندگی می‌کردند با جوانان آن محله ارتباط خوبی پیدا کرده بودند و جلسه‌هایی داشتند که بحث‌های دینی و سیاسی می‌کردند  وکتاب‌های مذهبی و سیاسی برای آنان تهیه می‌کردند. این زمینه‌ای شده بود که با تعدادی از دانشجویان همکلاسی و همفکر گروهی را به نام "گروه پانزده خرداد" تشکیل بدهند. از هسته اصلی این تشکیلات بی‌خبرم» *

عبارت «گروه پانزده خرداد» به جستجوگرهای اینترنتی داده شد. اضافه بر آن‌چه که صدیقه زمانی روایت کرد، حرفی ندیدیم. بنا شد از گروه پانزده خرداد در همین حد یاد شود تا بعد، شاید حرف تازه‌ای برسد.


*(دو هفته‌نامه کمان ـ ش 46 ـ ص 4).

منبع :

http://www.15khordad42.com

 


سه شنبه بیست و دوم 11 1387
X