صفحه ها
دسته
دوستان وبلاگي
منابع و ماخذ وبلاگ
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 233067
تعداد نوشته ها : 352
تعداد نظرات : 72
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

آیت‌الله‌ صانعی در گفتگو با مجله تایم آمریکا:

گروه مورد حمایت آمریکا از صحنه انتخابات ایران حذف می‌شود

19 بهمن 1387

آیت‌الله‌ یوسف صانعی گفت: آمریکا یک روز می‌گوید من از فلان گروه حمایت می‌کنم در حالی که با این نقشه نه تنها آن گروه را از صحنه انتخابات و میدان رقابت بیرون می‌راند بلکه مانع گسترش دموکراسی در ایران می‌شود.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله صانعی، وی در گفتگو با مجله تایم آمریکا اظهار داشت: امیدواریم که اوباما درست عمل کند چرا که قدرتمندان وقتی به قدرت می‌رسند ملت‌ها را از یاد می‌برند و وعده‌های خود را فراموش می‌کنند.یکی از جنایاتی که قدرتمندان تاریخ معاصر مرتکب شدند این بود که به حرف‌های امام گوش ندادند. یک نمونه آن این بود که امام (ره) مبارزه مسلحانه را اجازه نمی‌داد و اگر آنها دنبال حرف امام را گرفته بودند، امروز دنیا گرفتار القاعده نبود. اما قدرتمندان نه تنها حرف امام را گوش ندادند بلکه به دستور دولتمردان آمریکا امام را زندانی و تبعید کردند.
وی در ادامه با اشاره به شکنجه انقلابیون در زندان‌های شاه و سکوت دولتمردان آمریکا که مدعی حقوق بشر و دموکراسی خواهی بودند، بیان داشت: باید حق داد به ملت ایران که از قدرتمندان آمریکا دل خوشی نداشته باشند، چون هیچ گاه این ملت را برای رسیدن به حقشان کمک نکردند و روزی هم که این مردم برای رسیدن به حقشان حرکت کردند جنگ هشت ساله را بر آنان تحمیل کردند. ملت ما زمانی از دولتمردان آمریکا راضی خواهند شد که مانع از رسیدن آنان به حقشان نشوند نه اینکه شعارش را بدهند و در عمل خلاف آن عمل کنند.
وی در ادامه با اشاره به نقشه‌های مستمر دولت آمریکا علیه ملت ایران یادآور شد: آمریکا یک روز می‌خواهد با ایران بجنگد و یک روز می‌خواهد دموکراسی را در ایران حاکم کند. هر روز نقشه می‌کشد، یک روز می‌گوید من از فلان گروه حمایت می‌کنم در حالی که با این نقشه نه تنها آن گروه را از صحنه انتخابات و میدان رقابت بیرون می‌راند بلکه مانع گسترش دموکراسی در ایران می‌شود.
وی تصریح کرد: البته محور بحث من دولت آمریکاست، نه ملت آمریکا. چون ملت آمریکا آن قدر آگاهی دارد که اوبامای سیاه پوست را که شعار خود را صلح قرار داده بود، بر کسی که افکارش جنگ طلبی بود ترجیح می‌دهد.
آیت‌الله‌‌ صانعی همچنین در گفتگو با رادیو ملی آمریکا که به مناسبت سی امین سالگرد انقلاب صورت پذیرفت بیان داشت: بی‌تفاوتی مردم و دلسردی یاران امام و انقلاب بزرگترین مشکل و خطری است که در این روزهای بعد از انقلاب، ممکن است با آن روبرو شویم و یا تا حدّی روبرو هستیم و بدتر از آن سوء ظن و بدگمانی در انتخابات است.
وی اضافه کرد: معنای انقلاب این است که افکار مردم بازتر شده است حال با این فرض، اینکه ما بیاییم انتخاب مردم را به واسطه برخی نظارت‌ها محدود و مشخص کنیم به چه کسی رأی بدهند، این دو امر با هم تناقض دارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات اقتصادی مملکت و تورم موجود گفت: در 30 سال گذشته خدمات زیادی صورت پذیرفته است، اما این خدمات در مقابل فداکاری‌های ملت ناچیز است.
وی همچنین با اشاره به کاهش قیمت نفت افزود: باید مواظب باشیم برای تنظیم بودجه و افزایش هزینه‌ها، از جیب ملت برداشت نکنیم که این کار درستی نیست.

منبع :

http://www.irdc.ir

 


دسته ها : سیاست
يکشنبه بیستم 11 1387
X