صفحه ها
دسته
دوستان وبلاگي
منابع و ماخذ وبلاگ
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 232326
تعداد نوشته ها : 352
تعداد نظرات : 72
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

نایب رئیس مجلس:

ارزش‌های سال 57 در دوران اصلاحات به سخره گرفته می‌شد

19 بهمن 1387

خبرگزاری فارس_ نایب رئیس مجلس گفت: در دوران اصلاحات گاهی شاهد بودیم که ارزش‌های سال 57 به سخره گرفته می‌شد، ولی با خون دلی که اصولگرایان خوردند و با تدبیر رهبری این گردنه سخت پشت سرگذاشته شد.

محمدرضا باهنر جمعه شب در مراسم گرامیداشت سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در مسجد چهارمردان قم برگزار شد در سخنانی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در دهه فجر و پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: دو سال اول پس از پیروزی انقلاب اسلامی به شکل‌گیری نظام و تهیه نقشه راه برای کشور گذشت و امام خمینی دو روز بعد از 22 بهمن ماه اعلام کردند که باید برای ایجاد حکومت جمهوری اسلامی از مردم همه‌پرسی شود.

نایب رئیس مجلس افزود: امام برای به رأی گذاشتن جمهوری اسلامی تأکید بسیاری داشتند و در طول این دو سال نیز اقدامات بسیار مهم نظیر تدوین قانون اساسی، انتخاب رئیس جمهور و نمایندگان مجلس انجام گرفت.

وی گفت: در آن شرایط در مقابل خط امام خط لیبرالیسم که حکومت دینی را باور نداشت و شعار اینکه دین افیون ملت‌ها است را سرداده بود، تشکیل شد.

باهنر تأکید کرد: تا اواخر سال 60 تلاش بر این شد که خط مشی نظام براساس قانون اساسی مشخص شود و راه امام و نظام بر اساس اسلام ناب محمدی شکل گرفت.
وی در ادامه اظهار داشت: بسیاری از شهدای انقلاب شهدای راه دفاع از خط انقلاب و اسلام ناب بودند و ما در دوران پس از انقلاب بیشترین قربانی را در ناحیه تروریست دادیم و این در حالی است که امروز اروپایی‌ها برای حفظ منافع خود نام این تروریست‌ها را از لیست سیاه خارج کردند.

نایب رئیس مجلس گفت: بعد از گذشت روزهای سخت پس از انقلاب دشمنان جنگ هشت ساله را علیه ما آغاز کردند و در 100 سال قبل از پیروزی انقلاب هر بار که کشورهای همسایه به کشور ما حمله کرده بودند، گوشه‌ای از خاک ما را تصاحب می‌کردند و این در حالی بود که ما تحت حمایت انگلیس و یا آمریکا قرار داشتیم، ولی در این جنگ حتی یک وجب از خاک میهن نیز به دست دشمنان نیفتاد.

وی با اشاره به حمایت همه کشورهای دنیا در جنگ با عراق تصریح کرد: در طول 50 سال گذشته قبل از جنگ تحمیلی در هیچ جنگی آمریکا و شوروی در یک جبهه متحد نشده و همواره در برابر هم قرار داشتند، ولی ایستادگی ملت ایران در برابر همه قدرت‌های جهانی باعث شد که در نهایت شورای امنیت سازمان ملل حقوق ما را به رسمیت بشناسد.
باهنر تأکید کرد: مقاومت مردم ایران در جنگ تحمیلی باعث شد که کشور ما ده‌ها و صدها سال از تهاجم نظامی بیمه شود و خلق چنین معجزه‌ای در تاریخ بی‌سابقه بود.
وی در ادامه گفت: بعد از جنگ دوران سازندگی برای بازسازی‌ خرابی‌های ناشی از جنگ و توجه به مسائل اقتصادی در کشور آغاز شد و در آن شرایط تأمین و ایجاد زیرساخت‌های ضروری کشور اجتناب ناپذیر بود.

نایب رئیس مجلس بیان داشت: مسئولان در آن زمان با توجه به حاکم بودن فضای عشق، دفاع مقدس و انقلاب مرتکب یک اشتباه استراتژیک شده و از مسائل فرهنگی غفلت کردند.

وی گفت: غفلت از مسائل فرهنگی خسارات بسیار سنگینی را ایجاد کرد و فضای فرهنگی کشور مورد تهاجم خارجی قرار گرفت.

باهنر ادامه داد: پس از دوران سازندگی و با انتخابات دوم خرداد 76 ما به دوران اصلاحات رسیدیم و در دوم خرداد و جریان اصلاحات دو گروه ظلم بسیار کردند. گروهی که می‌خواستند با نظرات مخالف خود با شدت مقابله کنند و در این زمینه افراط کردند و عده‌ای هم با تفریط خود فکر می‌کردند که اتفاق مهمی نیفتاده است.

وی در ادامه بیان داشت: قضیه دوم خرداد به تعبیری یک زلزله پنج ریشتری بود که ضمن پیشگیری از وقوع یک زلزله هشت ریشتری به نیروهای ارزشی و اصولگرا تلنگر زد.
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به شرایط پیش آمده در دوران اصلاحات اضافه کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب نااهلان در دولت و مجلس در آن دوران رسوخ کردند و البته باید گفت که در میان اصلاح‌طلبان نیز افراد متدین، ارزشی و خط امامی حضور داشتند.

وی ادامه داد: از تریبون مجلس شورای اسلامی می‌گفتند که دین افیون ملت‌ها و حتی حکومت‌ها است و قصد داشتند که جمهوریت نظام و رای مردم را تشریفاتی تعریف کنند.
باهنر گفت: جمهوریت و اسلامیت نظام همواره باید در کنار هم حفظ شود و هرکس به بهانه جمهوریت اسلامیت را تحت فشار قرار دهد و هرکس به بهانه اسلامیت بخواهد جمهوریت را زیر فشار بگذارد، به یک اندازه به جمهوری اسلامی ظلم کرده است.

وی در ادامه با اشاره به روی کار آمدن دولت نهم گفت:‌ با روی کار آمدن دولت نهم و آغاز فعالیت مجلس هشتم کسانی روی کار آمدند که کار بی‌منت را آغاز کردند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در دوران اصلاحات گاهی شاهد بودیم که ارزش‌های سال 57 به سخره گرفته می‌شد، ولی با خون دلی که اصولگرایان خوردند و با تدبیر رهبری این گردنه سخت پشت سرگذاشته شد و ما باید همواره به یاد داشته باشیم که چه فضایی را پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: امروز دولت نهم برای خدمت‌رسانی به مردم به نوعی می‌توان گفت که حرص و ولع دارد و برخی از اوقات هم که شتاب‌زده عمل می‌کند به دلیل نیاز خدمت‌رسانی به مردم است.

باهنر تصریح کرد: امروز مجلس و دولت از اینکه شعارهای انقلاب و امام را سر دهند خجالت نمی‌کشند و روحیه تلاش و خدمت به مردم نهادینه شده است.

وی در ارتباط با وضعیت کشور در افق 1404 گفت: ما امروز به طور مثال در عرصه‌ علمی پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته‌ایم و به نظر می‌رسد که حتی زودتر از موعد به برنامه‌های خود دست یابیم، اما در عرصه اقتصادی در سه سالی که از برنامه چشم‌انداز 20 ساله نظام گذشته است، به اندازه سه بیستم جلو نرفته‌ایم.

وی با اشاره به لایحه بودجه سال آینده کشور و اجرای طرح تحول اقتصادی گفت: این دو تصمیم در شرایط کنونی بسیار مهم و خطیر است و به همکاران خود در مجلس همواره گفته‌ام که هر تصمیمی در این زمینه اتخاذ کنند، بر سرنوشت تک تک 70 میلیون نفر ایرانی تاثیر می‌گذارد، بنابر این باید در این زمینه حساب شده عمل کنند.

منبع :

http://www.irdc.ir

 


يکشنبه بیستم 11 1387
X