صفحه ها
دسته
دوستان وبلاگي
منابع و ماخذ وبلاگ
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 233341
تعداد نوشته ها : 352
تعداد نظرات : 72
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

رئیس جمهور در اجلاس شکرانه اتحاد

با روش های غیر انقلابی نمی توان انقلاب را اداره کرد

نشست صمیمی همگرایی کارگزاران نظام با عنوان" اجلاس شکرانه اتحاد"، سه شنبه شب با حضور روسای سه قوه، وزرا و معاونان آنان، نمایندگان مجلس، مسئولان و مدیران قضایی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش رجانیوز، در "اجلاس شکرانه اتحاد، دولت،قوه قضاییه و مجلس"، که به مناسبت سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، در خصوص بررسی راهکارهای ایجاد همدلی و وحدت نظر بین قوای سه گانه بحث و تبادل نظر شد و منشور وحدت قوای سه گانه قرائت گردید.

محمود احمدی‌نژاددر این اجلاس دستاوردهای انقلاب را در دو بخش بشری و ملی عنوان کرد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک هدیه بزرگ بشریت امروز و عامل برقراری اتصال مجدد انسان به آسمان بود چراکه مشکل انسان در طول تاریخ مشکل قطع ارتباط با آسمان بوده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی شأن، جایگاه و توانمندی انسان را به بشریت شناساند، تأکید کرد:‌ رمز شکست‌ناپذیری انقلاب اسلامی در احیای مفاهیم والا، کمال انسان و پاسخ به کمال‌جویی می‌باشد.

رئیس جمهور با اینکه اگر امروز انقلاب جهانی شده است به خاطر این است که موضوع انقلاب انسان بوده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی مثل دین و امامت جهانی است و بدون تحقق حاکمیت خوبی‌ها در جهان، امکان ندارد یک ملت به سعادت کامل برسد.
وی با تأکید براینکه امروز هر دل بیداری در جهان به عشق و یاد ایران می‌تپد و از پیشرفت‌های ملت ایران خوشحال می‌شود، گفت: ‌انقلاب اسلامی مرزهای قوم و نژاد را برداشت و به فضل الهی همه ملت‌ها انقلاب اسلامی را از آن خود می‌دانند.

احمدی‌نژاد ارتقای تراز ملت ایران در عرصه جهانی را از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: ‌یک ملتی که در زمان طاغوت تحقیر شده بود امروز در تنظیم همه مناسبات جهانی نقش تعیین‌ کننده‌ای در همه بخش‌‌ها دارد.

رئیس جمهور در بخش از سخنان خود با اشاره به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره امید به فضا و تحقیرهایی که علیه ملت ایران صورت می‌گرفت، اظهار داشت: جایگاه علمی ایران ارتقای بسیار بالایی یافته و ایران در حال تبدیل شدن به مرجع علمی منطقه و جهان است چرا که افق نگاه ملت ایران تغییر یافته است.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای ساخت و پرتاب ماهواره طی سالهای اخیر که از سوی جوانان ایرانی صورت گرفته است، تأکید کرد: امروز همه زنجیره کار ساخت و پرتاب ماهواره به دست دانشمندان جوان ایرانی صورت می‌گیرد و ایران جزو چهار کشوری است که تمام چرخه ساخت و پرتاب ماهواره را در دست دارد.
احمدی‌نژاد به موضوع ساخت و قرارداد پرتاب ماهواره مصباح اشاره کرد و گفت: خیلی دلم سوخت وقتی دیدم این قرارداد امضا شد ولی آن کشور طرف قرارداد، ماهواره مصباح را پرتاب نمی‌کند.

وی با تأکید براینکه فرزندان ملت ایران امروز خود ایستگاه زمینی ماهواره را ساخته‌اند، بیان داشت: من در گفت‌وگویی با سازندگان جوان ماهواره امید به فضا از آنها خواستم که ماهواره مصباح را با موشک ایرانی به فضا پرتاب کنند و آماده ساختن ماهواره 400 کیلویی برای قرار دادن در مدار 35 هزار کیلومتری شوند.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی در تمامی جهان حاضر است، گفت:‌ در ماجرای غزه همه دنیا فهمیدند که موضوع، تقابل انقلاب اسلامی با جبهه استکبار بود همانطور که در ماجرای عراق و افغانستان و هسته‌ای، ایران پیروز میدان شد.
وی ادامه داد: امروز دشمنان می‌گویند شما قدرت منطقه‌ای هستید اما ترجمه این سخنان این است که ایران قدرت جهانی است.
احمدی‌نژاد ایران را قدرت اول صالح و انسانی جهان خواند و گفت:‌ امروز هیچ کس نمی‌تواند در منطقه سیاست‌هایش را به خاطر ایران جلو ببرد و هیچ اتفاقی بدون حضور ایران در منطقه نمی‌افتد.

وی با تأکید براینکه امروز سه قوه در کنار هم همدل و هم جهت هستند، تصریح کرد: باید امروز برای انقلاب کار کنیم و اگر امروز انقلاب به این نقطه رسیده است مرهوم تصمیمات و عمل انقلابی می‌باشد چراکه نمی‌شود با روش‌های غیر انقلابی انقلاب را اداره کرد و ما نیازمند تصمیمات آگاهانه، عالمانه و انقلابی هستیم.
وی با بیان اینکه باید در تمامی عرصه‌ها در مقیاس انقلاب تصمیم‌گیری کنیم، گفت: اگر اینگونه نشود محال است که آرمان‌های انقلاب محقق گردد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ظرفیت ملت ما برای کارهای بزرگ بسیار وسیع است، بیان داشت: با همدلی فضای برادری و انقلابی باید این مسئولیت را انجام دهیم و از فرصت برای خدمت به مردم و انقلاب استفاده کنیم.
رئیس جمهور تدوین برنامه پنجم طراحی و تصویب طرح‌های بزرگ مانند طرح تحول اقتصادی را از جمله برنامه‌هایی عنوان کرد که باید با تصمیمات انقلابی آنها را سریع‌تر اجرا کرد، گفـت:‌ باید دست در دست هم یک الگوی برنامه‌ریزی ایرانی و اسلامی پیدا کنیم و خودمان را از الگوی غربی نجات دهیم.

احمدی‌نژاد الگوی ایرانی و اسلامی را آرزوی مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: باید با اصلاح ساختارها کارهای انقلابی برای مردم انجام دهیم و این امر نیازمند همدلی و همراهی است.
وی طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را کاری بزرگ عنوان کرد و افزود: این کار در برابر ظرفیت انقلابی ملت ایران کار بزرگی نیست اما نباید طوری عمل نشود که بار آن بر دوش مردم بیفتد ولی چیزی عاید آنها نشود.

وی با اشاره به تلاش‌ها و برنامه‌های کارشناسانه مجلس، دولت و کمیسیون ویژه برای بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌‌ها اظهار داشت: باید تصمیم بزرگ و انقلابی گرفته شود و این وضعیت منجر به اتلاف منابع، تبیعض، فاصله طبقاتی و جلوگیری از سرمایه‌گذاری پایدار شده است را از میان برداریم.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه تصمیم‌گیری‌های بزرگ دیگری در راه است، خواستار برطرف شدن موانع شد و تأکید کرد: امروز جهان در آستانه تحولات بزرگ است و این تحولات همه در جهت آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌باشد.
وی در پایان تأکید کرد:‌ دنیا بداند همه ملت ایران و قوای سه‌گانه با همه وجود دل بسته آرمان‌های انقلاب هستند و از این صف‌بندی‌های به خود هراسی راه نمی‌دهند.

دستاوردهای عظیم تر انقلاب هنوز در راه است

رییس قوه قضاییه نیز در اجلاس شکرانه اتحاد گفت: دستاوردهای عظیم تر این تحول بزرگ هنوز در راه است.

آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی افزود: این دستاوردها در سایه اتحاد، پیروی از رهبری و ولایت و حضور علما و صالحان و مردم در صحنه حاصل شده است.

رییس قوه قضاییه اظهار داشت: دستاوردهای انقلاب از مرزها گذشته و راه و رسم انقلاب اسلامی ما نه تنها به کشورهای مسلمان بلکه به کشورهای غیرمسلمان و دوردست هم صادر شده است چرا که این راه و رسم مطابق با عدالت و فطرت های انسانی است.

هاشمی شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جوهره انقلاب اسلامی بازگشت به اسلام و احیای صحیح قوانین اسلامی بوده و هست بر پیروی از سیاست ها و روش های اسلامی تاکید کرد.

رییس قوه قضاییه همچنین نظام جمهوری اسلامی را یک معجزه الهی دانست که خداوند آن را نصیب مردم ایران کرده است و گفت: سنگ بنای نظام، احیای نظام اسلامی ناب متکی بر اصل امامت و ولایت است.

حفظ عزتمندی نظام در گرو استقامت، تدبیر، عقلانیت و همگرایی است

رییس مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی در این اجلاس گفت: حفظ عزتمندی نظام در گرو استقامت، تدبیر، عقلانیت و همگرایی است

اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با ارائه سیاست های اصل 44 صراط مستقیم را نشان دادند و ولایت فقیه همیشه چنین نقشی را در نظام داشته اند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت ایران طی سی سال گذشته در زمینه پیشرفت‌های علمی گام‌های بلندی برداشته است، اظهار داشت: فناوری هسته‌ای به‌دلیل لج‌بازی غرب بیشتر نمایان شد وگرنه ملت ایران در سایر شئون نیز گام‌های موثر و ماندگاری برداشته است و از این روست که طراز جمهوری اسلامی تغییر یافت و این امر در لسان مقامات کشورهای دیگر نیز مشهود است.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مقاومت 22 روزه مردم غزه اظهار داشت: هنوز ابعاد حماسه حماس به طور کامل کشف نشده و همه ما می‌دانیم که این حماسه وجهی از ثمربخشی انقلاب اسلامی است.

رییس مجلس شورای اسلامی روح انقلاب اسلامی را در کشف من و خود انسانی خواند و گفت: مسلمانان که در ساخت تمدن برای بشریت پیشرو بودند و حکمت و علم مسلمانان در فکر غرب تحول ایجاد کرد به‌دو دلیل با رکود مواجه شدند.

رییس مجلس شورای اسلامی غربزدگی و خودباختگی ملی را دلیل دوم عنوان کرد و گفت: این جریان در ایران پس از مشروطه به صورت جدی تحرک یافت و در سایر کشورها نیز با تفاوت زمانی اندک به شیوه های گوناگون در زندگی فردی و اجتماعی مسلمانان سایه گسترانید.

لاریجانی انقلاب اسلامی را نتیجه بازگشت به خویش در جوامع خواند و آثار آن را در عراق، لبنان، فلسطین ، افغانستان و سایر کشورها یادآور شد و گفت: هر چند این کشورهای استبداد زده اکنون از نعمت بیداری و یافتن خویش برخور دار شده اند.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امام خمینی به پشتیبانی ملت به امپریالیسم غرب و شوروی سابق دست رد زد و این الگوی برتر سیاسی جوامع اسلامی و پاراداگم مسلط و مستقل بسیاری از جوامع شد.

رییس مجلس شورای اسلامی سه مقوله استقلال فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و مردم‌سالاری دینی را مبتنی بر عدالت اجتماعی دانست و مبانی متافیزیکی آن را به شناخت انسانی مربوط خواند.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه منظور ما آزادی انسانی و نه حیوانی است تصریح کرد: آزادی انسانی ریشه در مکتب‌گرایی، آرمان‌خواهی و هدفمندی دارد و آزادی حیوانی نفس‌گرا و هوس‌گرا است.

لاریجانی توجه به نقش زن را در این زمینه از وجوه بارز و متمایز انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: در تفکر انقلابی نقش زن منطبق بر اعتدال است، نقش زن پرده نشینی نیست اما اختلاط‌ گرا هم نمی‌باشد.

منبع :

http://www.irdc.ir

 


چهارشنبه شانزدهم 11 1387
X