دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2533
تعداد نوشته ها : 8
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

پنهان کردن شاخه طوری که هیچکس غیر از خودتان نتواند آن را پیدا کند 

  این هم یک ترفند جالب برای شما که نمی خواهید پوشه های (و یا فایلهای ) مخفیتان را کسی به حالت غیر مخفی برگرداند و آنها را ببیند .

 با ترفند زیر می توانید گزینه Show all files را در Folder Option عملا غیر فعال سازید . بطوریکه به شکل خودکار از این حالت خارج شود . 

جهت انجام این عمل مراحل زیر را دنبال کنید : 

ابتدا از منوی start گزینه run را انتخاب کرده وregedit را تایپ کرده و ok را کلیک کنید تا برنامه رجیستری اجرا شود. 

حال در پنجره باز شده دکمه F3 را بزنید. (توضیح اینکه کلید F3 جهت جستجوی یک کلید در رجیستری می باشد )

 سپس کلمه showall را وارد کرده و دکمه find next را کلیک کنید(از قسمت پایین این پنجره گزینه keys فعال باشد.)تا کلید مورد نظر در پانل چپ ظاهر شود.در این حالت از پانل راست روی گزینه checkedvalue دابل کلیک کنیدو مقدار آن را از 1 به صفر تغییر داده از رجیستری خارج شوید. 

 حال my computer را باز کرده و از منوی tools گزینه folder options را انتخاب کنید. به سربرگ view رفته و در قسمت hidden files and folders گزینه do not show hidden files and folders را فعال کنید  و در نهایت ok را بزنید. 

از این پس هرگاه بخواهید فایلهای مخفی را آشکار کنید موفق نخواهید شد مگر اینکه دوباره ارزش پوشه checkedvalue را به 1 برگردانید.

دوستان خوبم برای اینکه مخفی کدن درایو های خود در ابتدا شما باید پنجره disk management رو باز کنید.برای اینکار 3 روش وجود داره:

1. در منوی run فرمان زیر را تایپ کنید diskmgmt.msc

2. روی mycomputer سمت راست کرده و گزینه manage را انتخاب کرده وسپس در پنجره ظاهر شده در سمت چپ قسمت disk management رو انتخاب میکنیم

3. در command prompt (داس) فرمان زیر را تایپ کنید : diskmgmt.msc

بعد از انجام هر یک از موارد بالا پنجره مورد نظر باز خواهد شد

 

حال اگر میخواهید یکی از درایوهای خود را مخفی کنید می بایست بر روی آن درایو کلیک راست کنید واز منوی ظاهر شده گزینه ی change drive letter and paths.. راانتخاب کنید. و در کادری کادری که ظاهر میشود گزینه remove رو انتخاب و سپس ok کنید

 

برای برگرداندن درایو به حالت اول هم کافیست همان مراحل بالا را دنبال کنید ولی در کادر ظاهر شده بجای گزینه ی remove این بار گزینه add رو انتخاب و ok کنید .

شاید شما نخواهید کسی با کامپیوتر شما به اینترنت وصل شود یا حداقل اگر وصل میشود فایلی را دانلود نکند.

باز هم مامطیر به کمک شما می‌آید به این صورت که:

در Run عبارت Regedit را تایپ کرده تا وارد محیط رجیستری ویندوز شوید ، سپس کلید زیر را پیدا کنید :

HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Internet Settings > Zones > 3

مقدار 1803 را پیدا کرده و آن را برابر با ۳ قرار دهید.

دیگر کسی نمیتواند حتی یک فایل کوچک را با سیستم شما دانلود کند. خوبه؟

نظر که یادتون نمیره!؟

حتما شما با گزینه Send to در راست کلیک ویندوز خود برخورد کرده اید. گزینه ای بسیاری از کارها مثل : ایجاد یک میانبر از یک چیزی ، فشرده کردن فایلها و ...

حالا شما با این ترفند میتوانید گزینه های بیشتری را به آن اضافه کرده یا گزینه هایی را از بین ببرید.

به این صورت که:

وارد documents and settings سپس وارد پوشه ای به نام کاربری خودتان شده و وارد send to شوید.حال در پنجره باز شده هر برنامه ای که میخواهید برایش یک میانبر

بسازید یا هرچه میخواهید حذف کنید.

فکرش را بکنید دیگر لازم نیست فایلی را به فولدری که همیشه از آن استفاده میکنید انتقال دهید و فقط با کلیک بر روی Send to و انتخاب فولدر مورد نظر این انتقال انجام میشود.

دسته ها : ترفند

حتما برای شما پیش آمده در بعضی مواقع کامپیوتر دارای سرعت بسیار کندی میشود و از هر نرم افزاری هم که استفاده میکنید نتیجه ای نمی بینید. در این جور مواقع هیچ راهی برای شما نمیماند جز تعویض ویندوز یا نصب دوباره ویندوز.

اما قبل از انجام این کار این ترفند ما را انجام دهید حتما موثر خواهد بود زیرا با این ترفند فایلهای سالم جایگزین فایلهای معیوب ویندوز خواهند شد و در بهبودی و افزایش سرعت ویندوز تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

اما ترفند:

 

۱- از منوی Start گزینه Run را انتخاب کنید.

 

۲- در کادر Open دستور sfc /scannow را تایپ کنید ( قبل از / حتما باید فاصله باشد).

 

۳- کادری ظاهر می شود که از شما میخواهد دیسک سیستم عامل را در درایو قرار دهید تا بتواند فایلهای اصلی را جایگزین فایلهای معیوب نمایید.

 

منتظر ترفند های فراوان و کاربردی ما باشید.

دسته ها : ترفند

برای وارد کردن اعداد کسری مانند ¼، ½ و ¾ که در کیبوردهای کامپیوتر دیده نمیشوند میتوان به ترتیب کدهای Alt۰۱۸۸, Alt۰۱۸۹, Alt۰۱۹۰ را به کار برد. برای تایپ اعداد حتماً باید از قسمت Numeric Pad که در سمت راست کیبورد قرار گرفته است استفاده شود.

دسته ها : ترفند

اگر کامپیوترتان قدیمی است یا سرعت آن پائین آمده است، نگران نباشید. توسط این ترفند شما می توانید سرعت کامپیوترتان را در هنگام بالا آمدن ویندوز تا ۷۰ % افزایش دهید. برای این کار ابتدا بر روی Start کلیک کنید و گزینه ی Run را انتخاب نمائید و در کادر مربوطه تایپ کنید : msconfig سپس پنجره ای باز می شود. وارد سر برگ Startup شوید. ملاحضه می کنید که در این قسمت لیست برنامه هایی که باید در هنگام بالا آمدن ویندوز اجرا شوند را ملاحضه می فرمائید. هر کدام که مزاحم است (( مثلا بعضی وقت ها در هنگام بالا آمدن ویندوز بلا فاصله وقتی وارد ویندوز شوید برنامه یاهو مسنجر اجرا می شود ، یا هر برنامه ی دیگر که باعث کند شدن عملکرد سیستم می شود )) غیر فعال کنید (( تیک کنار آن را بردارید )) ، سپس OK را بزنید و سیستم را مجدداً راه اندازی نمائید، ملاحضه می فرمائید که برنامه ای که هنگام شروع ویندوز اجرا می شد دیگر اجرا نمی شود و ویندوز سریع تر بالا می آید. با این کار عملاً سرعت کامپیوترتان بیشتر می شود.

این ترفند همون طور که از اسمش معلومه به این کار میاد که پوشه ای رو که بسیار مورد علاقه شماست رو به یک درایو تبدیل کنید تا سریعا در My Computer در دسترس شما باشه ، پس ترفند به درد بخوریه!
۱- ابتدا دکمه Start را زده و گزینه Run را انتخاب کنید .
۲- در پنجره Run عبارت Cmd را بنویسید و روی ok کلیک کنید .
۳- در پنجره ای که براتون باز میشه عبارت مقابل را بنویسید
:Subst [drive_name:][path_of_folder]
rبه جای New_drive نام درایو جدید را تایپ کنید مثل z: و به جای Path_Of_Folder نام پوشه ای را که میخواهید همانند درایو فرض شود را وارد کنید .
مثلا اگر میخواهید پوشه test که در درایو D قرار دارد را درایو z فرض کنید فرمان زیر را وارد کنید
:Subst z: “D:test”l
فقط یادتون باشه که مسیر را داخل ” ” قرار دهید و نام درایوی هم که انتخاب میکنید با نام درایوهای MyComputer یکی نباشد
جهت پاک کردن درایوهای مجازی که از این راه درست میشوند میتوان از دستور زیر استفاده کرد: Subst [Drive:] /D

دسته ها : ترفند
X