دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 562
تعداد نوشته ها : 1
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

بسم رب الشهداء و الصديقين

  حضرت امام خميني{ره

«راه و رسم شهادت كور شدنى نيست و اين ملتها و آيندگان هستند كه‏به راه شهيدان اقتدا خواهند كرد و همين تربت پاك شهيدان است كه تاقيامت، مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفاى آزادگان خواهدبود...».

آنان، به هواى كوى جانان، از «صفا»ى جان تا «مروه‏» مراد را با پاى‏سر دويدند و از در «جهاد» كه به روى بندگان خاص خدا گشوده است، به‏سوى بهشت‏شتافتند، پيش از آنكه حسرت ماندن در پشت درهاى بسته‏را يك عمر بر دل داشته باشند. آنان، خون حسينى را در رگها داشتند و مهرخمينى را در دل و جان!

اينك ماييم و ميراث شهادت اين عزيزان.

 ماييم و ادامه راه سرخشان‏و وفادارى به آرمان والايشان. ماييم و ميثاق با خون مطهرشان و تعهدنسبت‏به اهداف مقدسشان.

آن روز كه در تشييع پيكرهاى ملكوتى‏شان، گام برداشتيم، با خونشان‏عهد استقامت و پايدارى بستيم. آن روز كه بر مزارشان گرد آمديم، دردلهايمان نهال يادشان را كاشتيم.

و امروز كه در سالگرد شهادتشان جمع شده‏ايم، با خون و راه و هدف وآرمانشان، تجديد پيمان مى‏كنيم.

كربلاى ما، تنها جبهه‏هاى غرب و جنوب نيست. و دشمنان ما نيز،تنها بعثيان متجاوز عراقى نيستند. و فرصت جهاد، تنهاد در اين هشت‏سالى كه جنگيديم خلاصه نمى‏شود. يارى دين خدا، ايثار جان و بذل خون‏مى‏طلبد. دنياى گسترده ما، كربلاى درگيرى حق و باطل است. هرروزمان، عاشوراى نبرد نور و ظلمت است. فراتر مرزهاى جغرافيايى‏مان،ميدان مبارزه با فساد و تباهى و استكبار است و ما فرزندان قرآن وعاشوراييم و به تعبير حضرت امام: «ما مى‏گوييم تا شرك و كفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستيم‏».

مگر شيعه على‏عليه السلام از جنگ خسته مى‏شود؟ مگر پيرو حسين‏عليه السلام ازفداكارى به ستوه مى‏آيد؟

اي كاش مي شد كه اينچنين باشيم تا لااقل در پيش وجدان خويش شرمنده شهدا و مردان مردي كه خالصانه از ناموس دين و وطن خويش بدون هيچگونه چشم داشتي به مال و اموال دنيوي محافظت نمودند و عاشقانه در اينراه و به عشق ابي عبدالله (عليه السلام) جان باختند ميشديم پس بياييد اينگونه باشيم.

در پناه حق پايدار باشيد

با اقتباس از كتاب ارجمند “از ساحل به دريا” نوشته استاد بزرگوار جناب آقاي جواد محدثي

دسته ها :
يکشنبه اول 11 1385
X