دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 4236
تعداد نوشته ها : 2
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem247

انتخاب

داشتم تو تلویزیون برنامه برداشت آزاد را تماشا می کردم ، جوانان مورد سوال گزارشگر اکثراً در جواب این سوال که آیا در انتخابات شرکت می کنید یا نه ؟ پاسخ می دادند آری شرکت می کنیم و مشت محکمی بردهان آمریکا می زنیم ،برای مایوس کردن دشمنان ایران شرکت می کنیم و ....

یک سوال در ذهنم  ایجاد شد که چرا تفکر اکثر جوانان ما باید این طور باشد ، منشاء چنین بینشی از کجاست؟  نه  اشتباه تلقی نشه، اینکه بخاطر خشم وغضب  دشمنان و بخاطر وطن پای صندوق های رای حاضر شویم تفکر غلطی نیست خیلی هم خوب است ولی در فرهنگ دینی و اسلامی ما فقط و فقط کاری با ارزش و فضیلت است که رنگ و بوی خدایی داشته باشد و خالص برای خدا باشد.

میدانید که چرا پس از هزار و اندی سال همچنان قیام ابا عبدا.. الحسین (ع) ماندگار شده و با ذکر نام امام حسین (ع) خون آزادگان جهان به جوش میآید و عشق ایشان روز به روز بیشتر و بیشتر می شود؟ بخاطر اینکه امام حسین (ع) فقط برای رضای خدا(الهی رضی بقضائک ،تسلیماً لامرک،لامعبود سواک) از خون خود و علی اکبر و علی اصغرش گذشت و در تاریخ ماندگار شد.

 آری هر چیزی فانی و پایان پذیراست الا خداوند یکتا (کل من علیها فان و یبقی وجهک ذوالجلال والاکرام) ، و هر آنچه رنگ خدایی گیرد نیز باقی و ماندگار خواهد بود.

پس بیایید اگر برای انتخاب به پای صندوق های رای می رویم نیت کنیم خدایا فقط و فقط برای رضای تو و اطاعت امر تو این امر مهم را انجام می دهیم .

بیایید اگر کاندیدای انتخاباتی می شویم نیت کنیم ، خدایا فقط برای رضایت تو و اطاعت امر تو و خدمت خلق تو بار این مسئولیت بزرگ را به دوش می کشیم . و به یقین بدانید اگر اینچنین باشیم و نگرش و بینش ما چنین باشد دیگر شاهد هتک حرمت کاندیدایی از سوی کاندیدای دیگر نخواهیم بود، دیگر شاهد دادن وعده های دروغ از سوی نامزدهای انتخاباتی نخواهیم بود، دیگر تبلیغات آنچنانی نخواهیم دید و فضای سالم کشور را به بحران نخواهیم کشاند ، چرا که همه این اعمال حاصل تفکر و نگرش مادی و دنیوی است نه نگرش و بینش الهی . هیچ انسان معتقد به خداوند متعال و تسلیم امر خدا به خود این اجازه را نمی دهد که  به حریم برادر مومن خود که حرم امن خداست تعدی نموده وآبروی مومنی را بریزد وبا وعده دروغ و فریب افکار عمومی  صاحب قدرت و مکنت گردد. چرا که در همه حال خدا را شاهد و ناظر اعمال خود می بیند(عالم محضر خداست ، در محضر خدا معصیت نکنید).به امید آنروز.....

  


دسته ها :
پنج شنبه بیست و چهارم 2 1388 20:7
X