دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 459245
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246

سازمان حفاظت از حیات وحش طی بیانیه‌ای فهرست حیوانات عجیب در سال ۲۰۰۸ میلادی را اعلام کرد.
به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک خرس قطبی به نام «دبی» که گفته می‌شد کهنسال‌ترین خرس در جهان باشد در سن ۴۲ سالگی در یکی از باغ وحش‌های کانادا مرد. این در حالی بود که چندین میلیون نفر برای دیدن این خرس به کانادا سفر می‌کردند. «دبی» خرس یتیمی بود که در شمال روسیه به دنیا آمده و در اسارت و در کانادا به سر می‌برد.
دومین حیوان، یک بچه نهنگ گم شده بود که یک قایق استرالیایی را به اشتباه مادر خود تصور کرده و توسط سرنشینان این قایق تغذیه می‌شد. با این حال، محافظان بین‌المللی نهنگ به علت آنکه نتوانستند او را نجات دهند، مجبور به کشتن بچه نهنگ شدند.
سومین حیوان، یک فیل چهار ساله است که معتاد به هروئین بود. این فیل چهارساله، سه سال در اسارت قاچاقچیان مواد مخدر بود و قاچاقچیان با استفاده از موز آغشته به هروئین حیوان را معتاد کرده بودند. هم اکنون این فیل در جزیره «رهاب» و مرکز ترک اعتیاد حیوانات به سر می‌برد.
گوریل‌های باغ وحش کنگو چهارمین گروه حیوانات این فهرست هستند. چرا که به علت درگیری میان دولت و شورشیان این کشور، هیچ حفاظتی از آنها به عمل نمی‌آمد و این حیوانات و معرض مرگ و انقراض نسل قرار داشتند.
در رده پنجم روباهی است که دست زنی اهل آریزونای آمریکا را گاز گرفته بود و صد و دو کیلومتر از دستش آویزان بود و ول نمی‌کرد تا این زن با رسیدن به بیمارستان ایالتی خود را از شر روباه خلاص کرد.
در رده ششم قاطری مصری است که از یک انبار ذرت مخصوص موسسه تحقیقاتی کشاورزی، ذرت و دیگر غلات را دزدیده بود که توسط پلیس دستگیر شد.
یک کانگروی استرالیایی که از باغ وحشی در آلمان فرار کرده بود و پس از ده ساعت توسط ماموران آتش نشانی به دام افتاد، در رده هفتم این فهرست قرار دارد.
(گروه اینترنتی ارور)
ماموران آتش‌نشانی آلمان این کانگروی نوع والابی را با توری به طول ۷۰ سانتیمتر به دام انداخته و روانه باغ وحش کردند.
اسنوپی، سگی که با لقاح مصنوعی به دنیا آمده بود، در رده هشتم قرار دارد، این سگ، ‌اولین حیوان کلون‌سازی شده در جهان است که پدر شده است.
در رده نهم، هزاران حیوان خانگی و اهلی قرار دارند که توانستند بموقع خود را از توفان کاترینا و از ایالت نیواورلئان آمریکا نجات دهند. با این حال هزاران حیوان خانگی دیگر در کنار صاحبانشان مردند.
در رده دهم یک هیولا که در آب‌های سوئد زندگی می‌کند قرار داد. دوربین‌های مدار بسته در دریاچه سوئد برای اولین بار از این هیولا تصویربرداری کردند.
پلیس بوسنی یک پنگوئن را به اتهام حمل مواد مخدر دستگیر کرد. این پنگوئن در رده یازدهم این فهرست قرار دارد. این حیوان قطبی برای یک گروه قاچاقچی مواد مخدر، بسته‌های حاوی مواد مخدر به زندان رد و بدل می‌کرد.
یک خزنده ۱۱۱ ساله نادر اهل نیوزلند در رده دوازدهم این فهرست است. «هنری» یکی از خزندگان عصر دایناسورهاست که برای اولین بار پس از ۳۸ سال پدر شد.
یک طوطی سخنگو پس از آنکه خانواده صاحبش را از آتش‌سوزی و مرگ حتمی نجات داد و عنوان قهرمان ملی انگلستان را به خود اختصاص داد،‌ در رده سیزدهم این فهرست قرار گرفت.
یک بچه خفاش که به مدت ۱۹ ساعت در لباس یک دختر نوجوان قرار داشت، در رده چهاردهم این فهرست قرار گرفت. «ایی هاکینز» گفت که احساس می‌کرده تلفن همراهش درون لباسش در حال لرزش است و اصلا انتظار یک بچه خفاش را نداشته!
جوجه مرغ‌ها در رده پانزدهم این فهرست قرار دارند. چرا که یک دادگاه در سوئیس ‌دستور داد تا تمامی این جوجه مرغ‌های پر سر و صدا باید در جعبه‌های ضد صدا قرار گیرند تا ساکنین بتوانند در شب خواب راحتی داشته باشند.
یک طوطی سخنگو پس از ۱۰ سال توانست با صاحبش دیدار کند. این طوطی که در رده شانزدهم این فهرست است پس از آنکه چندین بار نام و آدرس محل زندگی صاحبش را تکرار کرد توانست بار دیگر نزد صاحبش که در ژاپن زندگی می‌کند، باز گردد.
یک سگ که مست کرده بود در رده هفدهم قرار دارد؛ چرا که این سگ آن قدر گرسنه بود که با خوردن نیم کیلوگرم مخمر جوی تازه به حالت مستی افتاد و صاحبش از ترس جان دادن حیوان،‌ او را به کلینیک دامپزشکی در اتریش منتقل کرد. خوشبختانه این سگ فضول زنده ماند.
یک مار پیتون با عمل جراحی فوری که بر روی وی انجام شد در رده هجدهم این فهرست عجیب قرار دارد. این پیتون اهل استرالیا به علت بلعیدن چهار توپ بزرگ گلف به حالت اغما رفته بود. به عقیده پزشکان این مار تصور کرده بود که توپ‌ها، تخم مرغ هستند


X