دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 460127
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246
برنامه Hyper Terminal یکی از امکانات ویژه ولی بی نام و نشون سیستم عامل ویندوزه که برای ارسال و دریافت فایل تعبیه شده و کم تر مورد توجه کاربران ویندوز قرار گرفته و شاید دلیل اصلی اون هم نصب نشدن این گزینه در زمان نصب ویندوز باشه. اگه راستشو بخواین شما با یک مودم می تونید خیلی راحت یک فایل رو به هر آدرسی که بخواین بفرستین و ضمنا هر فایل رو از خونه و تو کم ترین زمان ممکن دانلود کنید.

می شه گفت شما بدون کانکت شدن به اینترنت و فقط با یک خط تلفن فایل های مورد نظر خودتون رو به مقصد بفرستین و یا از مبدأ دانلود کنین.نصب Hyper Terminal:

اگه اطلاعی از نصب بودن این برنامه ندارین مسیر زیر رو انتخاب کنید.

Start/Programs/Accessories/Communications

یعنی مسیر رو دنبال کنین و تو آخر مسیر Hyper Terminal رو پیدا کرده و بعد اجراش کنین. اگه هم برنامه تو شاخه مورد نظر نبود، برای نصب مراحل زیر رو دنبال کنین:

برای ویندوزهای 98 و ME

وارد Control Panel بشین و بعد روی Add/Remove Programs کلیک کنید و سربرگ Windows Setup رو انتخاب کنین. تو صفحه ای که باز می شه، کنار Communications علامت تیک رو که نشان دهنده انتخاب تمام گزینه های اونه رو بزنین. حالا ویندوز شروع به جست و جو و نصب فایل های لازم از روی CD نصب ویندوز می کنه. بعد از این که مراحل نصب تموم شد، بایستی کامپیوترتون رو ریاستارت کنید.

برای ویندوز XP لازم به نصب اون ندارین. چون خود ویندوز این کار رو صورت می ده.

حالا برنامه را از مسیری که گفته بودم اجرا کنین. بعد از اجرا، پنجره ای با عنوان Connection Description باز میشه که بایستی اسم طرف یا مکانی که میخواین از اون جا فایل بگیرید یا به اون جا بفرستید رو وارد کنین.

بعد از انجام این کار و کلیک کردن Ok، پنجره Connect To باز می شه که بایستی نام کشور، کد و شماره تلفن شخص مورد نظر رو تو قسمت Phone Number وارد کنین و بعد از اون Ok را فشار بدین.

پنجره Connect ظاهر میشه که اسم طرف و شماره تلفن تو اون نوشته شده.

با کلیک روی Modify وارد پنجره Properties بشین و علامت مربوط به استفاده از کد کشور و کد منطقه را پایین صفحه بردارید.

حالا پنجره اصلی برنامه Hyper Terminal باز می شه.اگر شما قصد ارسال فایل و تماس با شخص مقابل رو دارین، بایستی از منوی Call، گزینه Call رو انتخاب کنین. هم چنین می بایست شخص مقابل شما برای دریافت فایل، گزینه Wait For a Call رو انتخاب کنه.

تو صفحه Hyper Terminal داخل منوی Toolbar، به روی آیکونی که تصویر تلفن قرار داره کلیک کنین. بعد از چند لحظه پنجره Connect باز شده و عد از زدن دکمه Dial ، کامپیوتر شما از طریق مودم شروع به شماره گیری تلفن طرف مقابل می کنه.البته گفتن این نکته رو هم ضروری می بینم که حتما بایستی کامپیوتر مقابل در حالت Wait for a Call باشه. بعد از این که تماس برقرار شد و زنگ تلفن مقابل شما به صدا در اومد، در صورتی که گوشی تلفن رو برندارین، Hyper Terminal به طور خودکار فعال شده و ارتباط بین دو کامپیوتر رو بر قرار می کنه.

ضمنا برای ارسال فایل فقط شما بایستی از منوی Transfer، ابتدا گزینه Send File رو انتخاب کنین. آدرس فایل مورد نظر رو از قسمت Browse مشخص کنید.

برای دریافت فایل، فقط بایستی از منوی Transfer اول گزینه Receive File رو انتخاب کنین.

تو قسمت Protocol میتونین Zmodem یا Zmodem with crash Recovery رو انتخاب کنین که بد نیست تو این مورد نیز توضیح لازم رو عرض کنم که با پروتکل دوم، قادرید که در صورت اشکال تو ارسال و دریافت فایل و یا قطع تماس، ادامه فایل رو بازیابی کنید و نه این که مجبور شین به ناچار فایل مورد نظر رو از ابتدا بگیرین.

بعد از اون که ارسال یا دریافت فایل به تموم شد، برای قطع ارتباط از منوی Call گزینه Disconnect رو انتخاب کنین و از برنامه خارج شین.

در صورتی که بخواین هر یک از Connection های خودتون رو برای ارتباط های مجدد ذخیره کنید، از منوی File گزینه Save رو انتخاب کنین.


X