دسته
فعالان اقتصادی
برترین سایت ها
ویژه انقلاب مخملی
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 5472
تعداد نوشته ها : 3
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، موتور جستجوگر گوگل که چندی پیش، در قسمت ترجمه سایت خود (Google translate) در ترجمه معنی واژه «الله» واژه «اسرائیل» را ارائه می‌داد، در اقدامی جدید، معنی واژه «قدس» را نیز به «اسرائیل» تغییر داده است.

 

زمانی که در قسمت «Google translate» سایت گوگل، از زبان فارسی به انگلیسی، واژه «قدس» تایپ شود، این سایت واژه «Israel» را در ترجمه قدس نشان می‌دهد.

 

این اولین باری نیست که گوگل در اقداماتی شیطنت آمیز دست به تحریف و تغییر معانی لغات به نفع رژیم صهیونیستی می‌زند که چندی پیش پس از انتشار شیطنت صهیونیست‌ها در گوگل توسط جمعیت دفاع از ملت فلسطین، این سایت اشتباه خود را تصحیح کرد.

دسته ها :
چه شد که اینطور شد؟
حادثه ای که در روز 16 آذر اتفاق افتاد شاید دور از انتظار هم نبود. عبور از شعارهای اساسی انقلاب همچون «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی»، «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» در روزهای پس از انتخابات و بخصوص در روز قدس و 13 آبان، پیامی برای اعمالی بدتر از آن یعنی توهین به امام خمینی بود. البته جریان موسوم به سبز ادعای حرکت در چارچوب انقلاب و خط امام را داشت و در مبارزات انتخاباتی خود نوید ظهور دوران خوش امام را می داد، از این حیث از هر دسته و گروه و حزبی که از او حمایت می کرد با آغوش باز می پذیرفت.

در این مورد باید به دو بحث توجه داشت، یکی اینکه جمع آوری همه نیروها از هر دسته و گروهی که صرفا در هدف با جریان سبز مشترک باشند، که آن هم پیروزی در انتخابات بود، و بی توجهی به خواسته ها و تمایلات این گروه ها سبب به اضمحلال رفتن و منحرف شدن جریان می شود. دوم اینکه، با عدم شفاف سازی چارچوب های فکری و عملی سبب امیدها و حرکت هایی در بین برخی طرفداران جریان سبز شدند که سرانجام به حادثه تلخ 16 آذر انجامید.

مقام معظم رهبری در سخنان روز یکشنبه خود به نکات سازنده برای بصیرت یافتن جامعه در فتنه ها اشاره کردند. ایشان با اشاره به اینکه در فضای غبار آلود باید با شاخص ها و چارچوب ها راه حق را شناخت و از آن پیروی کرد به جریان سازی های پس از انتخابات تا حادثه 16آذر می پردازند و خطاهای جریان سبز را می شمارند:

1. یک عده‌اى قانون‌شکنى کردند
2. ایجاد اغتشاش کردند
3. مردم را به ایستادگى در مقابل نظام تا آنجائى که میتوانستند، تشویق کردند - حالا تیغشان نبرید؛ آن کارى که میخواستند نشد، او بحث دیگرى است؛ آنها تلاش خودشان را کردند -
4. زبان دشمنان انقلاب را و دشمنان اسلام را دراز کردند، جرأت به آنها دادند
5. کارى کردند که دشمنان امام - آن کسانى که بغض امام را در دل داشتند - جرأت پیدا کنند بیایند توى دانشگاه، به عکس امام اهانت بکنند
6. کارى کردند که دشمنِ مأیوس و نومید، جان بگیرد، تشویق بشود بیاید در مقابل چشم انبوه دانشجویانى که مطمئناً اینها علاقه‌مند به امامند، علاقه‌مند به انقلابند، عاشق کار براى کشور و میهنشان و جمهورى اسلامى هستند، یک چنین اهانتى، یک چنین کار بزرگى انجام بدهند.
7. عمل خلاف انجام میگیرد، کار غلط انجام میگیرد، بعد براى اینکه این کار غلط، غلط بودنش پنهان بشود، اطراف او فلسفه درست میشود! فلسفه میبافند؛ استدلال برایش درست میکنند!
فضای غبار آلود یعنی فضایی که حرف حق گفته ولی عمل باطل انجام می شود؛ در چنین فضایی راه حق گم می شود چنانکه ایشان ادامه می دهند: « یعنى فضا را فضاى غبارآلود میکند. شعار طرفدارى از قانون میدهند، عمل صریحاً بر خلاف قانون انجام میدهند. شعار طرفدارى از امام میدهند، بعد کارى میکنند که در عرصه‌ى طرفداران آنها، یک چنین گناه بزرگى انجام بگیرد؛ به امام اهانت بشود، به عکس امام اهانت بشود. ... اینجا آن چیزى که مشکل را ایجاد میکند، همان فریب، همان غبارآلودگى فضا و همان چیزى است که در بیان امیرالمؤمنین (علیه الصّلاة و السّلام) هست: «و لکن یؤخذ من هذا ضغث و من هذا ضغث فیمزجان فهنالک یستولى الشّیطان على اولیائه»؛(نهج البلاغه، خطبه‌ى 50) «و همواره پاره‌اى از حق و پاره‌اى از باطل را در هم مى‌آمیزند و در چنین حالى شیطان بر یاران خود مسلط میشود.» یک کلمه‌ى حق را با یک کلمه‌ى باطل مخلوط میکنند، حق بر اولیاء حق مشتبه میشود. اینجاست که روشنگرى، شاخص معیّن کردن، مایز معیّن کردن، معنا پیدا میکند.»(بیانات مقام معظم رهبری، 22 آذر 1388)
در این مرحله آنچه که سبب حضور جریان سبز در خط امام و انقلاب می شود بازگشت به شعارهای اساسی انقلاب و تمسک به ولایت فقیه و قانون اساسی، همچنین توبه از همه خطاهای گذشته است. در اینصورت این گروه نیز همچون دیگر جریان های سیاسی در خط انقلاب می تواند حضور داشته باشد، اما آنچه که تاکنون از این جریان مشاهده شده خط براندازی نظام در جهت جنگ نرم دشمن انقلاب است و این راه سر به ....

 
برگرفته از نوشته های  سید مهدی حسینی
دسته ها :
سرویس دفاع مقدس و انقلاب اسلامی :انجمن اسلامی دانشگاه شریف که از آخرین بازمانده های طیف غیر قانونی علامه می باشد، در آخرین شماره نشریه خود به تحریف رسمی و علنی سخنان امام خمینی(ره) پرداخت.

به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از «شبکه خبر دانشجو»، انجمن اسلامی دانشگاه شریف با انتشار مطلبی تحت عنوان «بدون شرحیات» در شماره اخیر نشریه سیاسی «راه نو» به تحریف آشکار سخنان امام خمینی(ره) پرداخت.

این نشریه در مطلب «بدون شرحیات» و از قول امام خمینی(ره) آورده است:

«سپاه باید پشت مردم باشد.اصل مردمند. ارتش هم باید پشت مردم باشد. ارتش و سپاه باید بگویند: جانم فدای مردم. اگر بگویند جانم فدای رهبر انحراف است. اصل مردمند. رهبر هم جانش فدای مردم است. ما همه برای مردمیم. سپاه باید از حقوق مردم دفاع کند. پشتیبان مردم باشد. اگر بگوید جانم فدای رهبر که این می شود همان زمان شاه. پس مردم برای چه انقلاب کردند...»

نکته بسیار جالب اینکه ذیل مطلب «بدون شرحیات» در نشریه «راه نو» درج شده است که این سخنان امام در جلد سوم صحیفه امام و در پاراگراف 132 موجود می باشد.

پس از انتشار این نقل قول کذب در نشریه «راه نو» انجمن اسلامی، بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در تماس با «موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)» جویای صحت مطلب منتشره می شود که پس از ساعتی توسط اعضای این موسسه، کذب بودن مطلب نشریه «راه نو» مشخص می شود.

بسیج دانشجویی در ادامه در مکاتبه ای که در تاریخ 12 آبان ماه با «روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)» انجام می دهد، بررسی صحت این نقل قول را از خواستار می شود.

این موسسه پس از یک هفته، به نامه بسیج دانشجویی دانشگاه شریف پاسخ داد و به طور رسمی به عدم صحت مطلب مندرج در نشریه "راه نو" اذعان نموده و نتیجه را از طریق نمابر به دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه ارسال کرد.

نکته جالب توجه آنکه «موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)» که تحت نظر حجت الاسلام سیدحسن خمینی اداره می شود، هیچ عکس العملی در برابر انتشار چنین مطلب کذبی در یک نشریه و انتساب آن به امام خمینی(ره) نشان نداده و در اقدامی سوال برانگیز، منتخبی از سخنان رهبر کبیر انقلاب درباره جایگاه مردم در نظام اسلامی را به همراه جوابیه خود که نشان دهنده کذب بودن مطلب نشریه «راه نو» می باشد، برای بسیج دانشجویی ارسال می نماید.

   کد خبر:14398 سایت خبری تحلیل فرهنگ انقلاب اسلامی
دسته ها :
X