دسته
مديريت پروژه
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1834
تعداد نوشته ها : 1
تعداد نظرات : 3
Rss
طراح قالب
ویلیام هنری گیتس سوم مشهور به بیل گیتس   (Bill Gates ) رئیس و موسس شرکت مایکروسافت . درحال حاضر مایکروسافت با بیش از چهل هزار کارمند در شصت کشور جهان و با درآمد خالص 3/ 25 میلیارد دلار در پایان سال مالی 2001 یکی از موفق ترین شرکتهای ایالات متحده آمریکا  و یکی از راهبران صنعت کامپیوتر بوده است .بیل گیتس در 28 اکتبر سال 1955 در یک خانواده متوسط در شهر سیاتل آمریکا متولد شد پدر بیل ، ویلیام هنری گیتس دوم وکیل دادگستری و یکی از سرشناسان شهر سیاتل است و مادر او آموزگار مدرسه و یکی از اعضا هیئت مدیره United Way International بود که در امور خیریه نیز فعالیت داشت بیل گیتس در این خانواده و در کنار دو خواهر خود رشد کرد گیتس در کودکی بیشتر وقت خود را در کنار مادر بزرگ خود گذراند و از او تاثیر بسیار گرفت او از همان دوران کودکی خود روحیه رقابت طلبی خود را نشان داد و سعی می کرد تا در هر زمینه ای از دوستان خود پیش باشد . گیتس تحصیلات خود را در مدرسه عمومی   Lakeside پشت سر گذاشت و در آنجا بود که با کامپیوتر آشنا شد . در آغاز یکی از سالهای تحصیلی مسئولان مدرسه Lakeside تصمیم گرفتند با کمک خانواده دانش آموزان یک ترمینال کامپیوتر اجاره کنند و در اختیار دانش آموزان قرار بدهند . در این هنگام بیل گیتس با کامپیوتر آشنا شد و به سرعت در استفاده از آن مهارت کسب کرد و در سیزده سالگی اولین نرم افزار خود را که یک بازی ساده بود نوشت . گیتس به همراه دوست خود پل آلن( Paul Allen ) که دو سال از گیتس بزرگتر بود و در زمینه سخ افزارکامپیوتر هم مهارت داشت ، بیشتر وقت خود را به برنامه نویسی در اطاق کامپیوتر Lakeside میگذراند

 

 

گیتس درسال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد و در آنجا با استیو بالمر(Steve Ballmer ) که در حال

 

حاضر رئیس قسمت اداری مایکروسافت است آشنا شد گیتس زمانی که در هاروارد بود یک نسخه از زبان BASIC را طراحی کرد بیل گیتس در سال 1975 به همراه دوست دوران کودکی خود پل آلن شرکت کوچکی بنام Microsoft را شعار "درهرخانه یک کامپیوتر ایجاد کرد مایکروسافت انواع زبانهای برنامه سازی را برای کامپیوترهای مختلف تولید میکرد . در آن زمان مایکروسافت فقط 40 کارمند داشت که شبانه روز بشدت کار میکردند و کل فروش آن فقط 4 / 2 میلیون دلار در سال بود درسال 1980 شرکت IBM برای اینکه از بازار کامپیوترهای شخصی عقب نماند تصمیم گرفت تا کامپیوتر خود را که PC نام گرفت و کامپیوترهای امروزی نیز مبتنی بر آن هستند ، بسازد و وارد بازار کند IBM تصمیم گرفت تا کار نرم افزار آن را به عهده شرکت دیگری بگذارد این بود که شاهین خوشبختی بر دوش مایکروسافت نشست و IBM قراردادی با شرکت کوچک مایکروسافت بست تا نرم افزارهای سازگار با کامپیوترهای شخصی IBM تولید کند کامپیوترهای جدید IBM از پردازنده های 16 بیتی 8088 شرکت اینتل استفاده میکرد . بنابراین مایکروسافت برای فروش زبانهای برنامه سازی خود به یک سیستم عامل 16 بیتی نیاز داشت در آن زمان شخصی بنام تیم پاترسون در کارگاه خانه خود یک کامپیوتر 16 بیتی کوچک ساخته بود و برای آن یک سیستم عامل ساده 16 بیتی نوشت که نام DOS 86 را برای آن انتخاب کرده بود بیل گیتس کلیه حقوق سیستم عامل   DOS 86 را با قیمت 75 هزار دلار بدست آورد بیل گیتس و پل آلن سیستم DOS 86 را متناسب با کامپیوتر های شخصی IBM تغییر دادند و امکانات بیشتری را به آن افزودند و از آن یک سیستم عامل قوی 16 بیتی ساختند . مایکروسافت این سیستم عامل را   MS DOS نامید MS DOS بر روی کامپیوترهای شخصی IBM جای گرفتند و IBMدرصدی از فروش کامپیوترهای PC خود را برای استفاده ازMS DOS به مایکروسافت می پرداخت و رفته رفته امپراتوری آقای بیل گیتس بر روی              

 

MS DOS  بنیان نهاده شد بعدها مایکروسافت با تولید سیستم عامل گرافیکی Windows و محصولات موفق دیگر گامهای بزرگتری بسوی موفقیت برداشت طبق آخرین آمار بیش از 95 درصد از دارندگان کامپیوترهای شخصی درسراسر جهان از محصولات مختلف مایکروسافت استفاده میکنند. درحال حاضر بیل گیتس با بیش از 50 میلیارد دلار ثروتمندترین مرد دنیا شناخته شده است او این مقام را چندین سال است که حفظ کرده یکی از دلایل موفقیت مایکروسافت به گفته خود گیتس استخدام افراد    با هوش در این شرکت است گیتس زمانی که فقط    19 سال داشت مایکروسافت را مدیریت میکرد او بقدری کار میکرد که حتی گاهی چند روز محل کار خود را ترک نمی کرد و به همراه کارمندان خود بسختی برروی پروژه های مختلف و سفارش مشتریان کارمیکرد . گیتس درسال 1994 با ملیندا فرنج گیتس ازدواج کرد که حاصل آن یک دختر ( متولد سال 1996 ) و یک پسر (متولد سال 1999 ) بوده است بیل گیتس راه مادر خود را ادامه داد و بهمراه همسر خود چندین موسسه خیریه در سراسر دنیا تاسیس کرد هم اکنون بیل گیتس همراه همسر و فرزندان خود در شهر سیاتل ساکن است .

 

(7 اصل مهم موفقیت بیل گیتس)

 

اصل اول :

 

 در زندگی همه چیز عادلانه نیست ، بهتر است با این حقیقت کنار بیایید .

 

اصل دوم :

 

 دنیا برای عزت نفس شما اهمیتی قائل نیست دراین دنیا از شما انتظار میرود که قبل از آنکه نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید کار مثبتی انجام دهید .

 

اصل سوم :

 

پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان و استخدام شدن کسی به شما رقم فوق العاده زیادی پرداخت نخواهد کرد بهمین ترتیب قبل از آنکه بتوانید به مقام معاون ارشد با خودرو مجهز و تلفن همراه برسید باید برای این مقام و مزایایش زحمت بکشید .

 

اصل چهارم:

 

اگر فکر میکنید آموزگارتان سخت گیر است در اشتباه هستید پس از استخدام شدن متوجه خواهید شد که رییس شما خیلی سخت گیرتر از آموزگارتان است چون امنیت شغلی آموزگاران را ندارد .

 

اصل پنجم:

 

آشپزی در رستورانها با غرور و شأن شما تضاد ندارد  پدر بزرگهای ما برای این کار اصطلاح  دیگری داشتند از نظر آنها این کار "یک فرصت بود"

 

اصل ششم:

 

اگر در کارتان موفق نیستید والدین خود را ملامت نکنید از نالیدن دست بکشید و از اشتباهات خود درس بگیرید .

 

اصل هفتم :

 

قبل از آنکه شما متولد بشوید والدین شما هم جوانان پرشوری بودند و بقدریکه اکنون به نظر شما میرسد ، ملال آور نبودند .


دسته ها :
جمعه بیست و چهارم 8 1387
X