دسته
جك وSMS
ستاره ها
ايرانشناسي
مهدويت
خبر گزاري مهدي فخر در شهر ستان ها
كرمان شناسي
بهترين مطالب
آموزش گام به گام تنیس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 210809
تعداد نوشته ها : 695
تعداد نظرات : 58
Rss
طراح قالب
رفتار نادرست با کودکان بیش فعال، اعتماد به نفس آنها را از بین می‌برد 

    1387/7/27   4:35 ب.ظ 
    مشاهده : 31
 
دکتر فریبا عرب گل فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان در گفت وگو با ایسنا گفت: به نظر می‌رسد اکثرکودکان بیش فعال، بدون آن که به پیامد و نتیجه اعمالشان فکر کنند، دست به انجام کاری می‌زنند گرچه آنها ممکن است بارها نتیجه منفی اعمال خود را ببینند ولی باز درس عبرت نمی گیرند و این موضوع از سوی والدین و اطرافیان این گونه تعبیر می‌شود که آنها لجباز و نافرمان هستند و رفتارهای آنها تعمدی برای اذیت و آزار اطرافیان است. در حالی که مشکل اصلی آنها عمل کردن پیش از فکر کردن است.

وی با اشاره به این که این مشکلات ممکن است تا بزرگسالی ادامه داشته باشد؛ افزود: گاه این کودکان به طور ناگهانی می دوند و شی را پرتاب می‌کنند و در سنین بالاتر ممکن است نسنجیده حرفی زده و یا عملی را انجام دهند که از سوی اطرافیان ناپخته و بچه‌گانه تلقی شود و مشکلاتی را ایجاد کند.

دکتر عرب گل ادامه داد: علائم بیش فعالی ممکن است در تمام کودکان به یک صورت نباشد اما مشکلات گوناگونی که با آنها دست به گریبان است؛ تاثیر منفی در ارتباط کودک با معلم، همکلاسی‌ها، والدین و اطرافیان برجای می‌گذارد و کودک مرتب از پیرامون خود پیام‌های منفی دریافت می‌کند که منجر به سرکوب شخصیت، از بین رفتن اعتماد به نفس و در نتیجه افت عملکرد تحصیلی کودک و در بزرگسالی افت شغلی او را در پی دارد.

این فوق تخصص روان پزشکی کودکان و نوجوانان افزود: بسیاری از این کودکان مستعد اختلالات رفتاری گسترده‌ای هستند و بدیهی است روش‌های انطباقی موثر در پیشگیری از مشکلات رفتاری بسیار موثر خواهد بود.


دسته ها :
شنبه یازدهم 8 1387
X