دسته
جك وSMS
ستاره ها
ايرانشناسي
مهدويت
خبر گزاري مهدي فخر در شهر ستان ها
كرمان شناسي
بهترين مطالب
آموزش گام به گام تنیس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 205959
تعداد نوشته ها : 695
تعداد نظرات : 58
Rss
طراح قالب

چیست RSS

RSS خانواده ای از قالب های خورد فید در وب است که برای انتشار محتویاتی که در بازه های زمانی خاص به روزرسانی میشوند استفاده میشود مانند ( وب نوشتها-عناوین اخبار و پادکست ها)

RSS مخفف Really Simple Syyndication به معنی تشکیل ارتباط های ساده است و به شما امکان میدهد تا از آخرین خبرها و عناوین سایت و یا وبلاگهای مورد علاقه خود با خبر شوید ، بدون آنکه نیازی به سر زدن به آنها باشد.

ساختار یک فید RSS از زبان XML تشکسل شده است که بسته به نوع نسخه RSS که استفاده میکنید ، ساختار فیدهای شما متفاوت خواهد شد.

RSS چیزی نیست جز یک نشانه گذاری استاندارد شده XML که محتوایی که قصد به اشتراک گذاشتن آن را دارید را توصیف میکند. به این ترتیب با قرار دادن یک قسمت RSS یک سایت در متن سایت دیگر ، با عوض شدن اخبار و عناوین سایت اول ، این محتویات هم در سایت دوم به طور خودکار عوض میشود. این برنامه توسط کنسرسیوم RDF=Resource Description Framework پشتیبانی میشود. RSS برای اولین بار توسط NETSCAPE ارائه شد و اخیرا دو ورژن جدید آن یعنی RSS1.0 و RSS2.0 توسط شرکت USERLAND که محصولات وبلاگ نویسی را گسترش میدهد به وبسایتها ارزه شد.

کاربرد های اصلی RSS : نمایش تازه ترین عناوین وبسایتهای دیگر در وبسایت خود یا بالعکس (اشتراک مطالب جدید) و دریافت جدیدترین مطالب سایتهای مورد علاقه با استفاده از نرم افزارهای ویژه (وبگردی با کارایی بیشتر)

RSS READER : نرم افزاری که میتواند آراس اس ها را بخواند که البته مرورگرها هم این کارایی را دارا میباشند.

برای استفاده از RSS ها شما نیاز به RSS AGGREGATOR دارید که به چند دسته تقسیم میشوند:

1- RSS Aggregator هایی که مبتنی بر دسکتاپ هستند. یعنی به صورت نرم افزار نصب شده و مورد استفاده قرار میگیرند.

2- RSS Aggregator هایی که مبتنی بر وب هستند. یعنی سایتهایی وجود دارند که شما در آنها عضو شده و از خدمات آنها مانند دسترسی به فیدهای مورد علاقه خود استفاده میکنید . مانند http://www.iranfeeds.com

3- RSS Aggregator هایی که به صورت پلاگین در مرورگرهای وب نصب میشوند و شما فیدهای  خود را بدون استفاده از نرم افزار دیگر میتوانید بخوانید که در نسخه اخیر فایرفاکس نیازی به این پلاگین نیست.

شما میتوانید RSS های خود را از طریق ایمیل نیز دریافت کنید . مدیران سایتها و وبلاگها میتوانند به کمک آراس اس بازدید خود را افزایش دهند برای این کار میتوانید RSSهای خود را در سایتهایی مانند سایت بالا اضافهکنید تا بازدید شما افزایش یابد.

منبع: http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=RSS&oldid=141553214

در آدرس فوق میتوانید نمونه های RSS را ببینید.

با تشکر. 


دسته ها :
يکشنبه پانزدهم 10 1387
X