دسته
جك وSMS
ستاره ها
ايرانشناسي
مهدويت
خبر گزاري مهدي فخر در شهر ستان ها
كرمان شناسي
بهترين مطالب
آموزش گام به گام تنیس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 218586
تعداد نوشته ها : 695
تعداد نظرات : 58
Rss
طراح قالب

این مقاله شامل :


        عکس گرفتن با مدیا پلیر


          یک ترفند جالب و به درد بخورYahoo Messenger 6


          دو راه جالب جهت نفوذ به ویندوزXP


          مشخصات و نوع CPU


 

 


 

عکس گرفتن با مدیا پلیر

شاید تا بحال با نرم افزارهای دیگری این کار را انجام می دادید ولی در حقیقت با خود مدیا پلیر ویندوز نیز می توان
عکس گرفت. و میتوانید از تمامی ورژنهای مدیا پلیر برای گرفتن عکس از فیلم با فشردن دو کلید ترکیبی استفاده نمایید.
خیلی ساده
برای این کار کافیست در حین پخش فیلم کلیدهای Ctrl +I را بزنید. پنجره ذخیره تصویر باز می شود. حالا می توانید تصویر گرفته شده را ذخیره کنید.
 

 یک ترفند جالب و به درد بخورYahoo Messenger 6

چند نفر از دوستان پرسیده بودن میشه خودمون رو برای برخی افراد آنلاین و برای برخی دیگر آفلاین نشان دهیم؟
من فکر می کنم همه دیگه اینکارو بلد باشن.  خب حالا...
بله ، در نسخه جدید yahoo messenger یعنی نسخه 6 این امکان گنجانده شده است. به این صورت که شما میتوانید خود را برای یک فرد یا گروهی از دوستان به صورت آنلاین نشان دهید و همچنین برای افراد دیگر به صورت آفلاین باقی بمانید. این امکان جالب یکی از امکاناتی بود که کاربران yahoo messenger مدتها انتظارش را می کشیدند. برای انجام این عمل ، در برنامه yahoo messenger در لیست دوستان بر روی ID فرد مورد نظر کلیک راست نموده وگزینه Stealth Settings را انتخاب کنید. حال در این قسمت ، گزینه Permanently Offline را انتخاب کنید. همچنین میتوانید با کلیک راست بر روی اسم یک گروه در لیست خود، این عمل را انجام دهید.
همچنین برای بازگشت به حالت قبل، در قسمت Stealth Settings حالت Online را انتخاب کنید.

 

دو راه جالب جهت نفوذ به ویندوزXP

یکی از مشکلات ویندوز xp راه نفوذ به آن در صورت فراموش کردن password می باشد .همانطور که همه شما می دانید xp امکان جالب switch user را دارد که می توان محیط را برای کار user های مختلف فراهم کرد .حالا اگر شما این password را فراموش کنید چاره چیست؟.
در این حالت چند راه نفوذ هست و آن این است که در هنگام ظاهر شدن منوی کاربران در ابتدا ، دو بار کلیدهایALT+CTRL+ DELETE را فشار دهید سپس در قسمت نام کلمه administrator را تایپ کرده و قسمت password را خالی بگذارید و Ok را بزنید در این حال وارد سیستم می شوید.
حال اگر در هنگام نصب ویندوز Xp برای Admin پسورد گذاشته باشند چه کار کنیم؟ برای این کار قبل یا هنگام بالا آمدن ویندوز کلید F8 را زده سپس بسته به نوع نیاز خود یکی از گزینه های Safe Mode را انتخاب کنید. بعد از وارد شدن به ویندوز در منو Start کلیک کنید سپس گزینه RUN را انتخاب کرده ودر جایی خالی عبارت Control userpasswords2 را تایپ کنید. پنجره باز شده دارای 2 TAB به نام های Users & Advanced می باشد. TAB Users را انتخاب کرده و تیک گزینه: User must enter a username and password to use this computer را بردارید. با برداشتن تیک این گزینه دیگر هنگام ورود به ویندوز از شما پسورد گرفته نمی شود.
حالا با استفاده از گزینه Add می توان نام کاربری را به آن اضافه و با استفاده از گزینه Remove می توان نام کاربری را حذف کرد همچنین با استفاده از گزینه Properties می توان میزان دسترسی کاربران به ویندوز را تعیین کرد.

 

 مشخصات و نوع CPU

در ویندوزXP
در حالت کلی برای تشخیص نوع CPU می توانید از نرم افزار Direct X کمک بگیرید.
نرم افزار Direct X که اغلب به همراه نصب کارت های گرافیک بر روی سیستم نصب می شود و نسخه های متفاوتی چون 8.0 – 7.0 وجدیدا 9.0 دارد.
برای مشخص شدن نوع و مشخصات پردازنده مراحل زیر را انجام دهید:
1- منوی Start را باز کنید.
2- گزینه Run را انتخاب نمائید.
3- کلمه dxdiag را تایپ نمائید و کلید ok را فشار دهید.
البته برنامه dxdiag امکانات دیگری چون تست کارت گرافیک ، کارت صدا ، میکروفون و ... را به همراه دارد


دسته ها :
شنبه جهاردهم 10 1387
X