دسته
جك وSMS
ستاره ها
ايرانشناسي
مهدويت
خبر گزاري مهدي فخر در شهر ستان ها
كرمان شناسي
بهترين مطالب
آموزش گام به گام تنیس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 97372
تعداد نوشته ها : 695
تعداد نظرات : 58
Rss
طراح قالب

تحقیقات جدید نشان می‌هد کلمات و حروفی که افراد به عنوان کلمه عبورو اسم رمز (یوزرنیم و پسورد) برای کاربردهایی نظیر ورود به صندوق پست الکترونیکی شخصی (ایمیل) برمی‌گزینند، بیانگر نوع شخصیت آنها است.

به گزارش سایت اینترنتی<یاهوهلث>، محققان دانشگاه<سیتی> در شهرلندن با بررسی اسم رمز انتخابی 1200 داوطلب، افراد را در زمینه انتخاباسم رمز به چهار گروه تقسیم کردند.

گروه اول که دارای بیشترین فراوانی نیز هست، به افرادی تعلق دارد کهکلمات عبوری مرتبط با مسائل شخصی و خانوادگی را انتخاب می‌کنند.

به عبارت دیگر نیمی‌از افراد نام خود، فرزند، همسر و یا حیوان خانگی خود و یا تاریخ تولد خود یا نزدیکان را به عنوان کلمه عبور برمی‌گزینند.

این قبیل افراد معمولا کاربر دائمی‌رایانه‌ها نیستند و گاه و بی‌گاه ازرایانه استفاده می‌کنند و در عوض، ارتباطات خانوادگی و عاطفی قوی دارند.

به گفته محققان، این دسته از افراد کلمات عبوری را انتخاب می‌کنند که نمادی برای یک شخص یا واقعه با ارزش عاطفی زیاد باشد.

دسته دوم از افراد که یک سوم از کل داوطلبان شرکت کننده در مطالعه اخیر را نیز شامل می‌شود، افرادی هستند که نام شخصیت‌های مطرح مورد علاقه خود مثلا نام یک ورزشکار، هنرپیشه، خواننده، و یا شخصیت افسانه‌ای موردعلاقه خود را به عنوان کلمه عبور انتخاب می‌کنند.

این قبیل افراد معمولا جوان بوده و دوست دارند زندگی خود را با شیوه زندگی شخصیت مورد علاقه‌شان هماهنگ و یکسو کنند.

دسته سوم، که اغلب مذکر بوده و 11 درصد از کل داوطلبان را تشکیلمی‌دهند، افرادی هستند که واژگان مربوط به جنس مخالف خود از قبیل<دوستداشتنی> و یا<الهه زیبایی> را برمی‌گزینند.

در نهایت، دسته چهارم که شامل 10 درصد از داوطلبان می‌شود، افرادی هستند که از کلمات عبور مرموز و غیرقابل حدس زدن استفاده می‌کنند اینقبیل افراد ترکیباتی از حروف و اعداد نامربوط را به عنوان اسم رمزبرمی‌گزینند.

به گفته کارشناسان، این افراد معمولا محتاط هستند و در زندگی تصمیمات بی‌خطر را به تصمیمات جالب ترجیح می‌دهند.

دانشمندان دانشگاه<سیتی> در انگلستان عقیده دارند انسان چیزی را به عنوان کلمه عبور برمی‌گزیند که همواره در ذهنش باشد و برای به یاد آوردن آن، نیازی به هوشیاری کامل و حضور ذهن نداشته باشد.

این بدان معناست که ما در هنگام انتخاب کلمه عبور، به طور ناخوداگاه چیزی را انتخاب می‌کنیم که ذهنمان با آن درگیر باشد و از این رو می‌توان با توجه به کلمات عبور انتخابی افراد، به برخی خصوصیات روانشناسی آنهاپی برد.


دسته ها :
دوشنبه نهم 10 1387
X