دسته
جك وSMS
ستاره ها
ايرانشناسي
مهدويت
خبر گزاري مهدي فخر در شهر ستان ها
كرمان شناسي
بهترين مطالب
آموزش گام به گام تنیس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 288365
تعداد نوشته ها : 622
تعداد نظرات : 55
Rss
طراح قالب

درآمد ارزی ایران به 60 میلیارد دلار رسید 

    1387/8/6   4:36 ب.ظ 
    مشاهده : 33
 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با مهر از حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در کمیسیون اقتصادی مجلس خبرداد و گفت: این جلسه به منظور پاسخ وزیر امور اقتصادی و دارایی برای پاسخ به سئوالات نمایندگان مجلس در خصوص درآمدهای ارزی کشور، مصارف ارزی دولت در برنامه چهارم و استفاده از منابع حساب ذخیره ارزی برگزار شد.

پیمان فروزش با بیان اینکه وزیر امور اقتصادی و دارایی میزان درآمدها، تعهدات و وضعیت حساب ذخیره ارزی را برای نمایندگان کمیسیون اقتصادی تشریح کرد، افزود: همچنین سید شمس الدین حسینی مطرح کرد که دولت تا چه اندازه می تواند از درآمدهای ارزی برای مصارف عمرانی و هزینه ای استفاده کند.

وی همچنین اظهارداشت: وزیر اقتصاد در این جلسه وضعیت حساب ذخیره ارزی را "مناسب" اعلام و عنوان کرد که نگرانی در خصوص این حساب وجود ندارد.

به گفته فروزش، وزیر اقتصاد همچنین در این جلسه میزان درآمد ارزی کشور در نیمه اول سال جاری را حدود 60 میلیارد دلار عنوان کرد.

پرداخت 6 هزار میلیارد تومان اعتبار ارزی به بانکها

همچنین اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس امروز جلسه دیگری با رئیس کل بانک مرکزی برگزار کردند که در این جلسه محمود بهمنی گزارشی از وضعیت بانکهای جهانی، شرایط بحران آمریکا و تاثیر آن بر اقتصاد ایران، وضعیت بانکداری کشور و سیاستها و برنامه های جدید بانک مرکزی ارائه کرد.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: محمود بهمنی در این جلسه مطرح کرد که به دلیل اینکه اقتصاد ایران وابستگی به اقتصاد کشورهایی که دچار بحران مالی شده اند، ندارد، بنابراین دچار صدمات و خسارتهای ناشی از بحران مالی این کشورها نخواهد شد.

فروزش اظهارداشت: رئیس کل بانک مرکزی همچنین در این جلسه صحبتهایی نیز در حوزه بانکداری داخلی مطرح و عنوان کرد که سیستم بانکداری کشور باید اصلاح شود.

وی ادامه داد: بهمنی ضمن تاکید بر نظارت بر پرداخت اعتبارات بانکی، بر اعتبار سنجی و ایجاد سیستم اعتبار سنجی مشتریان و اعتبارت پرداخت شده بانکی تاکید کرد و ادامه داد که منابع پرداختی بانکها باید در جهت تولید هزینه شود.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: بهمنی عنوان کرد که برای افزایش سرمایه بانکها اقداماتی انجام شده و 6 هزار میلیارد تومان اعتبارارزی برای سرمایه در گردش و ارائه تسهیلات به تولید کنندگان در اختیار بانکها قرار خواهد گرفت.


دسته ها :
سه شنبه بیست و ششم 9 1387
X