دسته
جك وSMS
ستاره ها
ايرانشناسي
مهدويت
خبر گزاري مهدي فخر در شهر ستان ها
كرمان شناسي
بهترين مطالب
آموزش گام به گام تنیس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 97160
تعداد نوشته ها : 695
تعداد نظرات : 58
Rss
طراح قالب


فرار 136 میلیارد دلار سرمایه خارجی از بانک های اماراتی طی سه ماه گذشته 

    1387/7/21   5:01 ب.ظ 
    مشاهده : 43
 
در حالی که نظام بانکی امارات با کمبود 660 میلیارد درهم نقدینگی برای اجرای پروژه های مسکن روبرو شده است کارشناسان اقتصادی هشدار می دهند بحران نظام بانکی این کشور می تواند روند رشد اقتصادی در امارات را با چالش جدی روبرو کند.
یک کارشناس ارشد بانکی در این باره گفت: اگر بحران مالی و اعتبارات بانکهای اماراتی ادامه یابد ، هیچ جایگزینی برای تامین مالی پروژه های ساختمان سازی در دوبی و ابوظبی وجود نخواهد داشت.
وی تاکید کرد: بانکها به سرمایه های بیشتری برای تامین مالی پروژه ها نیاز دارند و روند خروج سرمایه از امارات ، این بحران را تشدید خواهد کرد .
به گفته وی بانکهای اماراتی حاضر به ارائه اطلاعات شفاف از عملکرد خود نیستند و این در حالی است که شفافیت در چنین شرایط حساسی کمک بزرگی به دولت و بانک مرکزی است .
بر اساس این گزارش ، میزان کل دارایی بانکهای اماراتی تا پایان سال 2007 به بیش از یک تریلیون درهم رسیده بود و این رقم تا پایان ژوئن 2008 به 4/1 تریلیون درهم افزایش یافت. اما در حال حاضر به علت خروج 500میلیارد درهم معادل 136 میلیارد دلار سرمایه خارجی از امارات این رقم به شدت کاهش داشته است.
در حال حاضر نظام بانکی امارات به شدت خطر بحران مالی را احساس می کند و با کمبود 500 میلیارد درهمی منابع مالی روبرو است . بیش از 40 درصد پس اندازهای موجود در بانکهای امارات متعلق به سرمایه گذاران خارجی است و بدون دخالت دولت امارات ،نظام بانکی این کشور با بحران شدیدی روبرو خواهد شد . خروج سرمایه های خارجی از نظام بانکی امارات ، اقتصاد این کشور را فلج خواهد کرد .
های اماراتی حاضر به ارائه اطلاعات شفاف از عملکرد خود نیستند و این در حالی است که شفافیت در چنین شرایط حساسی کمک بزرگی به دولت و بانک مرکزی است . بر اساس این گزارش ، میزان کل دارایی بانکهای اماراتی تا پایان سال 2007 به بیش از یک تریلیون درهم رسیده بود و این رقم تا پایان ژوئن 2008 به 4/1 تریلیون درهم افزایش یافت. اما در حال حاضر به علت خروج 500میلیارد درهم معادل 136 میلیارد دلار سرمایه خارجی از امارات این رقم به شدت کاهش داشته است. در حال حاضر نظام بانکی امارات به شدت خطر بحران مالی را احساس می کند و با کمبود 500 میلیارد درهمی منابع مالی روبرو است . بیش از 40 درصد پس اندازهای موجود در بانکهای امارات متعلق به سرمایه گذاران خارجی است و بدون دخالت دولت امارات ،نظام بانکی این کشور با بحران شدیدی روبرو خواهد شد . خروج سرمایه های خارجی از نظام بانکی امارات ، اقتصاد این کشور را فلج خواهد کرد .
دسته ها :
سه شنبه بیست و ششم 9 1387
X