دسته
جك وSMS
ستاره ها
ايرانشناسي
مهدويت
خبر گزاري مهدي فخر در شهر ستان ها
كرمان شناسي
بهترين مطالب
آموزش گام به گام تنیس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 97369
تعداد نوشته ها : 695
تعداد نظرات : 58
Rss
طراح قالب

تصمیم‌گیران اقتصادی در آینده‌ای نزدیک به علم نانو مسلط می‌شوند 

    1387/8/28   3:48 ب.ظ 
    مشاهده : 19
 
حسین رحمتی ظهر امروز و در نخستین همایش ملی نانو بیو‌تکنولوژی کاربردی در صنایع غذایی افزود: طی سال‌های اخیر در صنایع غذایی خراسان رضوی و در مسیر رقابت پذیری، نوسازی و بروز‌رسانی ماشین‌آلات و ورود به عرصه‌های استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته گام‌های ارزشمندی برداشته شده است.
وی ادامه داد: با استفاده از تسهیلات صندوق ذخیره ارزی و طرح بنگاه‌های زودبازده در زمینه تولید شیرخشک، قهوه، پنیر، محصولات لبنی، ژلاتین، اسید سیتریک و ... طرح‌های بسیار مهمی به بهره‌برداری رسیده یا در دست اجرا هست که نه تنها در کشور و بلکه در خاورمیانه منحصر به فرد هستند.
وی تاکید کرد:‌ بهره‌برداری کامل از این طرح‌ها سهم صنایع غذایی را از ارزش افزوده کشور ارتقا می‌دهد.
احمدی ‌افزود: درحالی که صنایع غذایی به لحاظ تعداد 5/8 درصد، سرمایه‌گذاری 7/10 درصد و اشتغال 5/12 درصد از کل صنایع را کشور دارا هستند اما این بخش با 16 درصد در تعداد، 6/21 درصد در سرمایه‌گذاری و 7/23 درصد در زمینه اشتغال آماری قابل قبول و امیدوارکننده را در خراسان رضوی پدید آورده است.
رئیس سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی اظهار داشت: بر اساس آمار گمرک، سهم صنایع غذایی کشور از کل صادرات بخش صنعت و معدن در سال 86 حدود پنج درصد بود و این در حالی است که در همین مدت صنایع غذایی استان 7/29 درصد از کل صادرات صنعت و معدن را به خود اختصاص داده بود.
وی با اشاره به سهم ارزش افزوده صنایع غذایی از کل فعالیت‌های صنعتی و معدنی گفت: این صنعت با 7/12 درصد بعد از صنایع فلزی و شیمیایی در رتبه سوم قرار دارد اما صنایع غذایی استان از این لحاظ سهم 23 درصدی رتبه دوم را در خراسان رضوی دارا هستند.
احمدی‌ گفت: سهم ارزش افزوده صنایع غذایی استان از کل ارزش افزوده این بخش از کشور 8/3 درصد است.
وی در پایان گفت: با وجود همه مشکلاتی که در صنعت و بخش‌های مختلف قانون وجود دارد اما صنایع غذایی همچنان رشد می‌کنند و این امیدواری‌های آینده را نوید می‌دهد.

دسته ها :
سه شنبه بیست و ششم 9 1387
X