هفت ‌آسمان مجاز فرهنگ و هنر

هفته‌ای که گذشت، همه‌چیز مرتب بود و فرم‌های همه تحویل شد و چنان تحولی در راه است که احتمالا یارانه‌ی تولید محصولات فرهنگی را هم به ما می‌دهند؛ و زندگی چه زیبا می‌شد اگر به‌جای تولید برنامه‌های سیما، مستقیما یارانه‌ی تلویزیون را به خودمان می‌دادند. خبرها را مرور می‌کنیم و برای پرهیز از سیاه‌نمایی به پناهگاه می‌رویم.یکم: بلیت اضافی داری؟
جشن بزرگ سینمای ایران، به‌همت شهرداری تهران در برج میلاد برگزار می‌شود و هم‌زمان از سه چهره‌ی مشهور سینمای ایران که پس از احضار به دادگاه در جریان یک امر خیر، ناپدید شده‌اند، رونمایی خواهد شد. خانه‌ی سینما هم اعلام کرده است که از این پس به‌جز برگزاری جشن‌های تولد برای اعضا در هیچ امر خیر دیگری شرکت نخواهد کرد. خبرهایی هم از ستاد برگزاری جشنواره‌ی فیلم فجر امسال می‌رسد که دوستان می‌خواهند برای روکم‌کنی جشنواره را در دوبی برگزار کنند.


دوم: خورشیدی که برای من نتابد...
روزنامه‌ی کیهان در ادامه‌ی سنت حسنه‌ی خود در روشن کردن تکلیف عموم ملت و مملکت، ناگفته‌هایی از تیم روزنامه‌ی جدید «خورشید» را افشا کرد و موضوع به خیر و خوشی تمام شد.


سوم: دکتر، تو هم؟!
دکتر مرتضی کاخی، یکی از استادان برجسته‌ی ادبیات فارسی از وزارت علوم خواسته است که به‌جای تولید انبوه دانشگاه، چند گرایش تازه در رشته‌ی ادبیات ایجاد کند، تا مردم فارسی حرف زدن را فراموش نکنند. وی سپس بازنشسته شد.


چهارم: پاسخ به نامه‌ها
خانم آنیتا آندرلاین خفن آندرلاین ای‌ول 2004 ات‌سایت یاهو دات کام، با سلام و سپاس از نامه‌ی مفصل شما و شخص اینجانب؛ بهتر است یادآوری کنم که به‌دلیل برخی محدودیت‌های اداری فعلا برای ما مقدور نیست که تیتراژ سریال‌هال ماه رمضان را برای دانلود بگذارد؛ اما اینجانب به‌دلیل ملاحظه‌ی علاقه‌ی شما شخصا یک بسته‌ی فرهنگی از این آهنگ‌ها و عکس‌های هنرمند مردمی پ.پورسرخ را آماده کرده‌ام و تقدیم‌تان می‌کنم. 


جمعه پنجم 7 1387
X