میدونی آدما بین الف تا ی قرار دارند. بعضی ها مثل " ب " برات میمیرند، مثل " د " دوستت دارند، مثل " ع " عا شقت میشوند، مثل " م " منتظر می مونند تا یه روز مثل " ی " یارت بشن.
دسته ها : SMS - دل نوشته ها
چهارشنبه سوم 7 1387
عشق مرگ نیست زندگی است. سخت نیست عین سادگی است. عشق عاشقانه های باد وگندم است . اولین پناهگاه کودکی آخرین پناهگاه آدم است. زندگی زیباست حتی اگر کور باشی ؟ خوش آهنگ است حتی اگر کر باشی مسحور کننده است حتی اگر فلج باشی؟ اما بی ارزش است اگرثانیه ای عاشق نباشی اگر می دانستی دل ترک خورده ی من با یاد چشمان بارانی ات شکسته تر می شود هیچ گاه به من پشت نمی کردی اگر می بینی کسی به روی تو لبخند نمی زند علت را در لبان فرو بسته خودت جستجو کن.
دسته ها :
سه شنبه دوم 7 1387

زنها دو وقت گریه می کنن : ?- وقتی فریب می خورن ! ?- وقتی می خوان فریب بدن

دسته ها :
سه شنبه دوم 7 1387

لبخندهایش به حالت تعلیق درامده.ازوقتی تکرارشادی هایش راحلق اویزکرده

دسته ها :
سه شنبه دوم 7 1387
-----------------------------------------------------------------------------------------
شب را دوست دارم بخاطر سکوتش سکوت را دوست دارم بخاطر آرامشش آرامش را دوست دارم بخاطر بودنش در تنهایی,تنهایی را دوست دارم بخاطر بودنش در عشق و عشق را دوست دارم بخاطر دوست داشتنش
-----------------------------------------------------------------------------------------
دسته ها : SMS - دل نوشته ها
پنج شنبه هفدهم 5 1387
اگر مدیر بودم یکی از شرایط ثبت نام را عشق می گذاشتم اگر دبیر ریاضی بودم عشق را با عشق جمع می کردم اگر معمار بودم قصری از عشق می ساختم اگر سارق بودم فقط عشق می دزدیدم اگر بیمار بودم تنها شربتی که می نوشیدم فقط شربت عشق بود اگر درجه دار بودم فقط به عشق سلام می دادم اگر پلیس بودم هرگز عشق را جریمه نمی کردم اگر خلبان بودم در اسمان عشق پرواز می کردم اگر دبیر ورزش بودم به بچه ها می گفتم با عشق نرمش کنید اگر خواننده بودم فقط از عشق می خواندم اگر ناخدا بودم همیشه در ساحل عشق لنگر می انداختم اگر نجار بودم عشق را قاب می گرفتم
دسته ها : دل نوشته ها
پنج شنبه هفدهم 5 1387
ویلیام شکسپیر میگه: کسی را که دوسش داری ازش بگذر، اگه قسمت تو باشه بر می گرده ، اگر هم بر نگشت حتماً از اول مال تو نبوده پس بهتر که رفت سعی کن به کسی که تشنه ی عشق است دل نبندی ، سعی کن به کسی که لایق عشق است دل ببندی چون تشنه ی عشق روزی سیراب خواهد شد
دسته ها : SMS - دل نوشته ها
پنج شنبه هفدهم 5 1387

---------------------------------------------------------------------------------------- من تمام بی کسی هایم را قامت بسته ام و در طولانی ترین سجده اندوه به اندازه همه نبودنهایت اشک می ریزم و به بلندای یلدای فراقت با آهی از عمق قلب هزارپاره ام ، کابوس رفتنت را خاکستر می کنم ...!!!!!! .بگذار بی ادعا اقرار کنم که دلم برایت تنگ می شود ، وقتی نیستی دلتنگی هایم را قاب می کنم .لحظه لحظه غروبی را که نیز دلتنگ تو و چشمان بارانی ات می شوم ، قاب می کنم تا وقتی آمدی نشانت دهم که شاید دیگر تنهایم نگذاری ....! تو که می آیی پنجره ای باز می شود ، پرده بی رنگ دلتنگی کنار می رود? -----------------------------------------------------------------------------------------

دسته ها : دل نوشته ها
پنج شنبه هفدهم 5 1387
 

 آیا می‌توان به طبقه‌بندی فیلم‌های سینمایی ‌هالیوود اعتماد کرد؟

خبرگزاری فارس: طبقه‌بندی‌های انجام شده در مورد وجود صحنه‌های سکسی و بدرفتاری‌های جنسی در این تحقیق، در بسیاری از موارد با صحنه‌های ارائه شده در این فیلم‌ها انطباق نداشت.

 

چکیده:

از دیرباز، مسئولان نظارت و بررسی فیلم‌های‌هالیوودی با طبقه‌بندی فیلم‌های سینمایی‌هالیوودی و همچنین فیلم‌های اندک خارجی(وارداتی) در رده‌های مختلف و برای طیف‌های گوناگون، این آثار را با توجه به وجود صحنه‌های سکسی و خشونت‌آمیز و سن مناسب مخاطبین آنها، تقسیم‌بندی می‌نمایند. اما تحقیق صورت گرفته از سوی مؤسسه ملی زنان آمریکا نشان می‌دهد که در میان 143 فیلم‌هالیوودی رده‌های فاقد صحنه تجاوز جنسی و مناسب برای نوجوانان13و 17 ساله به بالا، ما شاهد انواع صحنه‌های تجاوز جنسی، آزارگری جنسی، سکس با محارم، خشونت جنسی و تجاوز به کودکان هستیم. به علاوه، وجود موضوعاتی نظیر دین‌ستیزی، نژادپرستی، پیش داوری‌های نژادی و قومی، ضرب و شتم شریک سکسی و همچنین بردگی جنسی نیز از دیگر یافته‌های این پژوهش است. بدین ترتیب این سؤال باید مطرح شود که تا چه حد می‌توان به این طبقه‌بندی‌ها اعتماد نمود؟"زنان و دختران در رسانه" عنوان تحقیقی بود که چندی پیش از سوی مؤسسه ملی زنان آمریکا، در جهت تهیه لیستی کوتاه از فیلم‌هایی که در آنها صحنه تجاوز جنسی وجود دارد، انجام گردید. سپس طبقه‌بندی انجام شده با طبقه‌بندی‌های رسمی ارائه شده در وب‌سایت MPAA (انجمن تصاویرمتحرک آمریکا) مورد مقایسه قرار گرفت. اما نکته حائز اهمیت این بود که طبقه‌بندی‌های انجام شده در مورد وجود صحنه‌های سکسی و بدرفتاری‌های جنسی در این وب‌سایت، در بسیاری از موارد با صحنه‌های ارائه شده در این فیلم‌ها انطباق نداشت. مثلاً بر روی بسته‌بندی اکثر این آثار انتخاب شده، هیچ اشاره‌ای به وجود "تجاوز جنسی"، "بدرفتاری جنسی" و یا "خشونت جنسی" نشده بود. بدین ترتیب شورای زنان و رسانه تصمیم گرفت که با انجام تحقیقی فراگیرتر به تحلیل و بررسی گستره گمراه‌کنندگی طبقه‌بندی‌های ارائه شده از سوی مراجع رسمی بپردازد. بدین ترتیب مجموعه‌ای از فیلم‌های طبقه R (دارای صحنه های جنسی و مشاهده آنها برای کودکان باید با نظارت والدین همراه باشد ) و 17-NC (ویژه نوجوانان 17 سال به بالا ) که بین اول ژانویه 1996 میلادی تا مارس 2006 میلادی به اکران درآمده بود، انتخاب گردید. در همه این فیلم‌ها که با اکران داخلی و خارجی به نمایش درآمده بودند، به وجود صحنه‌های سکسی و برهنگی در آن اشاره شده بود. اما در این طبقه‌بندی‌ها هیچ اشاره‌ای به کلماتی نظیر تجاوز جنسی، بدرفتاری جنسی و یا خشونت جنسی نگردیده بود. پژوهشگران ما در این تحقیق به دنبال دو هدف بودند: مشخص نمودن وجود صحنه‌های جنسی و همچنین رفتارهای تهاجمی جنسی در این آثار . از سوی دیگر، تلاش‌های ناکام برای تجاوز جنسی نیز به عنوان صحنه‌های تجاوز ثبت گردیدند. اما مفهوم رفتارهای تهاجمی جنسی طیف وسیع‌تری را در بر می‌گرفت. ما در این آثار شاهد خشونت‌های جنسی خیابانی تا رفتارهای جدی جنسی بی‌رحمانه بودیم. در ضمیمه اول این پژوهش می‌توانیم با 19 رفتار تهاجمی جنسی مورد بررسی قرار گرفته، آشنا شوید. [این ضمیمه ترجمه نشده است ـ مترجم]
افراد داوطلب همکار با ما، به مشاهده 98 فیلم در ماه‌های ژوئن تا نوامبر سال 2006 میلادی پرداختند. در مجموع نیز 143 فیلم ‌هالیوودی مورد بررسی ما قرار گرفت. البته شایان ذکر است که افراد داوطلب هیچ دستمزدی برای این همکاری دریافت ننمودند.
خلاصه یافته‌ها
- در مجموع 143 فیلم سینمایی‌هالیوودی مورد بررسی قرار گرفت.
- در 30 فیلم، صحنه‌های تجاوز به عنف وجود داشت.
- حداقل در 23 فیلم دارای صحنه‌های تجاوز جنسی، رفتارهای تهاجمی جنسی نیز وجود داشت.
- حداقل 50 فیلم بررسی شده در این تحقیق که همگی براساس طبقه‌بندی‌های رسمی فاقد هیچ گونه صحنه تجاوز جنسی بودند، دارای شخصیت‌هایی بودند که در این آثار، رفتارهای تهاجمی جنسی از خود نشان می‌دادند.
- حداقل در 4 فیلم، صحنه‌های مربوط به تجاوز به عنف به محارم وجود داشت. (این فیلم‌ها عبارتند از: جنایت و مکافات در حومه، خواهران مگدالن، اخبار کشتیرانی و آثار هنری گمشده خانم تائو).
در صحنه‌ای دیگر نیز در فیلم "آزاد راه"، دختر بازیگر اشاره می‌کند که در دوران کودکی، بارها توسط دوست پسر مادرش مورد تجاوز به عنف و دست‌اندازی قرار گرفته است.
- در حداقل 3 فیلم، (مرد‌ هالو، گفته‌های لیلا و تیتوس) ما شاهد به تصویر کشیدن ضمنی صحنه‌های تجاوز جنسی به عنف بودیم.
- در 3 فیلم هم (دو روز در دره، 5 ایکس 2 و سرزمین شگفتی) صحنه‌های مربوط به سکس دو شریک جنسی و یا معشوقه وجود داشت.
- تنها در 6 فیلم، بازیگر نقش مرد به عنوان قربانی تجاوز جنسی معرفی می‌گردید. (معشوقه، چاک و باک، شهر خدا، هواپیما، اسکار و لوسیندا و همچنین خوابیده‌ها.)
- تنها در 3 فیلم، بازیگر نقش مؤنت فیلم به انجام تجاوز جنسی دست می‌زند. (معشوقه، هواپیما و اسکار و لوسیندا). در 2 فیلم هم، بازیگر نقش زن با استفاده از جادوگری و یا قدرت‌های فوق طبیعی به دنبال تصاحب قربانیانش بوده است.
- ببیندگان 11 فیلم نیز می‌توانستند شاهد صحنه‌های تجاوز به کودکان باشند. (فرشته‌ها و حشرات، هواپیما، جنایت و مکافات در حومه، رفتار ناراحت‌کننده، آزاد راه، خواهران مگدالن، کشور شمالی، اخبار کشتیرانی، خوابیده‌ها، زمانی برای کشتن و آثار گمشده هنری خانم تائو.)
- در 5 فیلم نیز شاهد سوءاستفاده جنسی از کودکان هستیم. (هواپیما، رفتار ناراحت کننده، خواهران مگدالن، اخبار کشتیرانی.) ما در 2 فیلم هم شاهد سوءاستفاده‌های جنسی از کودکان به صورت ضمنی بودیم. (گفته‌های لیلا و تیتوس.)
- در میان این آثار، بیشترین فروش به فیلم "زمانی برای کشتن" با 108 میلیون دلار درآمد اختصاص داشت. کمترین فروش نیز به فیلم 5 ایکس 2 با 693/127 دلار اختصاص دارد.
یافته‌های داستان‌گونه دیگر
در دوره انجام این پژوهش،‌ اعضای شورا به نتایج نگران‌کننده دیگری هم دست یافتند. به دلیل اینکه ما در آغاز طراحی پژوهش خود به این مسایل توجهی نکرده بودیم، در یافته‌های رسمی ما به این نکات توجه نگردیده است. موضوعاتی نظیر نژادپرستی در 15 فیلم وجود داشت. (فیلم‌های 2 روز در دره، روح آمریکایی، از خاک بپرس، معشوقه، هواپیما، Con-Air، به استقبال فاجعه، آزادراه، عشق همه‌جا جاری است، فضای اداری، روزهای خلوت ‌هالیوود، زمانی برای کشتن، تیتوس، سرزمین شگفتی ) نگرش‌های پیش داوری شده نژادی و قومی در تعدادی از فیلم‌ها، کاملاً هویدا هستند. به علاوه در چند فیلم، زنان با ضرب و شتم شدید بدنی روبه‌رو می‌شوند. (2 روز در دره، همه‌چیز در مورد مادرم، معشوقه، کوهستان سرد، هواپیما، رفتار نگران‌کننده، ترس، بهشت، کشور شمالی، روزهای خلوت‌هالیوود.) برخوردهای خشونت‌بار و شدید فیزیکی با شریکان جنسی و یا معشوقه نیز در 11 فیلم به تصویر کشیده می‌شود.
از سوی دیگر، در حداقل 13 فیلم، ما شاهد حضور بردگان سکسی و زنان و دختران روسپی هستیم. (2 روز در دره، همه‌چیز در مورد مادرم، روح آمریکایی، کوهستان سرد، آزاد راه، کلیدهای تولسا، Hurly Burly، اعتماد لوس‌آنجلسی، روزهای خلوت هالیوود، فراتر از آمریکا، آثار هنری گمشده خانم تائو و سرزمین شگفتی). به علاوه، مفاهیم پااندازی، قوادی، برهنه شدن و سایر انواع بردگی جنسی نیز در بسیاری دیگر از این آثار مورد بررسی، وجود داشته است.
به هرحال نباید انجام شکنجه‌های جنسی را نیز که حداقل در 4 فیلم وجود دارند، نادیده بگیریم. چرا که بازیگران این آثار در حین نزدیکی جنسی و یا بلافاصله پس از پایان آن، شریک جنسی خود را با انواع روش‌های خشونت‌بار و غیرانسانی مورد شکنجه و آزار قرار می‌دادند. (8 میلی‌متری، روح آمریکایی، رفتار نگران‌کننده و چشم‌هایت را باز کن.) در فیلم کلیدهای تولسا، مخاطبان با کتک خوردن یک روسپی از سوی یک قواد روبه‌رو می‌شوند، چرا که بازیگر مرد فیلم از نزدیکی جنسی خود با زن روسپی، اظهار نارضایتی کرده بود.
همچنین ما دریافتیم که در این فیلم، بدن بازیگر زن به دلیل پرهیز از مشخص شدن، سوزانده می‌شود. البته به این موارد باید به تجاوزها و شکنجه‌های جنسی خارج از قاب تصویر نیز اشاره کرد. نکته دیگر مورد توجه نیز به روابط جنسی داوطلبانه با محارم خانوادگی باز می‌گردد. (زندگی خطرناک پسران آلتار، خانه یس و فرشته‌ها و حشرات.) در فیلمی دیگر هم با عنوان "ترانه عاشقانه جک و رز"، ما شاهد یک صحنه تحریک‌برانگیز بوسیدن شهوانی بین یک پدر و دخترش هستیم. و در نهایت اینکه، در فیلم "8 زن"، به زنای محارم اشاره می‌شود. شورای زنان و رسانه مؤسسه ملی زنان آمریکا در پایان از مدیران سازمان‌های کنترل و طبقه‌بندی این فیلم‌ها می‌خواهد که با بررسی دقیق‌تر طبقه‌بندی‌های ارائه شده، از مشاهده آزادانه این فیلم‌ها توسط کودکان و نوجوانان به دلیل وجود صحنه‌های شرم‌آور، جلوگیری نمایند.
..............................................................................
منبع: ماهنامه سیاحت غرب، شماره 59

دسته ها : متفرقه
پنج شنبه هفدهم 5 1387

 استانداردهای‌ حسابداری‌

مقدمه‌ای‌ بر استانداردهای‌ حسابداری


فهرست‌ مندرجات‌

شماره‌ بند

 

1

·     مبنای تهیه استانداردهای حسابداری

4 - 2

·     دامنه کاربرد استانداردهای حسابداری

5

·     تهیه و ارائه صورتهای مالی

6

·     انحراف از استانداردهای حسابداری

11 - 7

·     سایر موارد

 

 


مبنای‌ تهیه‌ استانداردهای‌ حسابداری‌

1  .   استانداردهای‌ حسابداری‌ بر مبنای مفاهیم‌ نظری‌ گزارشگری‌ مالی‌ تدوین‌ گردیده‌ است‌. مفاهیم‌ نظری‌ مزبور توسط‌ کمیته‌ تدوین‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ با هدف‌ تدوین‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ هماهنگ‌ تهیه‌ و به‌ پیوست‌ این‌ مجموعه‌ ارائه‌ شده‌ است‌.

دامنه‌ کاربرد استانداردهای‌ حسابداری‌


2  .   دامنه‌ کاربرد استانداردهای‌ حسابداری، صورتهای‌ مالی‌ با مقاصد عمومی‌ (که‌ از این‌ به ‌بعد صورتهای‌ مالی‌ نامیده‌ می‌شود) است‌ که‌ به منظور ارائه‌ اطلاعات‌ مفید در مورد وضعیت‌ مالی‌، عملکرد مالی‌ و انعطاف‌پذیری‌ مالی‌ واحد تجاری‌ جهت‌ تصمیم‌گیری‌ استفاده‌کنندگان‌ تهیه‌ می‌شود.

3  .   استانداردهای‌ حسابداری‌ در مورد صورتهای‌ مالی‌ کلیه‌ واحدهای‌ تجاری‌ (انتفاعی‌) اعم از این‌ که‌ در بخش‌ خصوصی‌ یا عمومی‌ فعالیت‌ کند، کاربرد دارد. اگرچه‌ این‌ استانداردها معطوف‌ به‌ واحدهایی‌ است‌ که‌ با هدف‌ کسب‌ سود فعالیت‌ می‌کنند اما عمدتاً در مورد واحدهای‌ غیرانتفاعی‌ نیز با اعمال‌ تعدیلات‌ لازم‌ کاربرد دارد.

4  .   واحدهای‌ تجاری‌ خارج‌ از کشور که‌ مالکیت‌ آنها متعلق‌ به‌ واحدهای‌ تجاری‌ ایرانی‌ است‌ در صورتی‌که‌ در تهیه‌ و ارائه‌ صورتهای‌ مالی‌ خود تابع‌ مقررات‌ و استانداردهای‌ حسابداری‌ محلی‌ باشند، ملزم به‌ رعایت‌ الزامات‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ ایران‌ نیستند. با این حال‌ در مواردی‌ که‌ واحد تجاری‌، واحد فرعی‌ یک‌ واحد سرمایه‌گذار ایرانی‌ باشد، تهیه‌ صورتهای‌ مالی‌ واحد فرعی‌ براساس‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ ایران‌ نیز جهت‌ استفاده‌ در تهیه‌ صورتهای‌ مالی‌ تلفیقی‌ ضروری‌ است‌.

تهیه‌ و ارائه‌ صورتهای‌ مالی

5  .   مسئولیت‌ تهیه‌ و ارائه‌ صورتهای‌ مالی‌ به‌ عهده‌ مدیریت‌ واحد تجاری‌ است‌. مدیریت‌ واحد تجاری‌ موظف‌ به‌ تهیه‌ و ارائه‌ صورتهای‌ مالی‌ به‌گونه‌ای‌ است‌ که‌ تصویری‌ مطلوب‌ از وضعیت‌ مالی‌، عملکرد مالی‌ و انعطاف‌پذیری‌ مالی‌ واحد تجاری‌ ارائه‌ کند. مدیریت‌ واحد تجاری‌ ممکن‌ است‌ صورتها و گزارشهای‌ دیگری‌ را جهت‌ استفاده‌ داخلی‌ به‌ روشهای‌ مختلف‌ که‌ معطوف‌ به‌ اهداف‌ مدیریت‌ داخلی‌ است‌، تهیه‌ کند. هرگاه‌ صورتهای‌ مالی‌ جهت‌ ارائه‌ به‌ دیگر استفاده‌کنندگان‌ (سهامداران‌، بستانکاران‌، دولت‌، کارکنان‌ و غیره‌) تهیه‌ شود، رعایت‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ در تهیه‌ و ارائه‌ آن‌ الزامی‌ است‌.

انحراف‌ از استانداردهای‌ حسابداری‌

6  .   تقریباً در تمام‌ شرایط‌، رعایت‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ منجر به‌ ارائه‌ اطلاعات‌ مفید جهت‌ تصمیم‌گیری‌ استفاده‌کنندگان‌ و در نتیجه‌ ارائه‌ تصویر مطلوب‌ توسط‌ صورتهای‌ مالی‌ می‌شود. با این حال‌، ممکن‌ است‌ در مواردی‌ نادر، اعمال‌ یک‌ استاندارد، صورتهای‌ مالی‌ را از هدف‌ اصلی‌ یعنی‌ ارائه‌ تصویر مطلوب‌ باز دارد. در چنین‌ مواردی‌ باید روشهای‌ تعدیل‌ شده‌ یا جایگزین‌ را با توجه به‌ معیارهای‌ ارائه‌ شده‌ در استاندارد حسابداری‌ شماره‌ 1
با عنوان‌
نحوه‌ ارائه‌ صورتهای‌ مالی‌ انتخاب‌ و بکار گرفت‌.

سایر موارد

7  .   نظر به‌ اینکه‌ رویه‌های‌ حسابداری‌ مالی‌ در پاسخ‌ به‌ نیازهای‌ متغیر تجاری‌ و اقتصادی‌ و در راستای‌ ارائه‌ تصویر مطلوب‌، دستخوش‌ تغییر و تحول‌ می‌شود، بنابراین‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ به‌منظور بهبود کیفیت‌ و در پرتو نیازها و تحولات‌ جدید تجدیدنظر یا استاندارد حسابداری‌ جدیدی‌ تدوین‌ و منتشر خواهد شد.

8  .   در مورد موضوعاتی‌ که‌ استاندارد حسابداری‌ مربوط‌ به‌ آن‌ صادر نشده‌ است‌، صورتهای‌ مالی‌ باید برمبنای‌ یکی‌ از رویه‌های‌ متداول‌ حسابداری‌ تهیه‌ و ارائه‌ گردد که‌ با معیارهای‌ کلی‌ ارائه‌ شده‌ در مفاهیم‌ نظری‌ گزارشگری‌ مالی‌ نزدیک‌ترین‌ انطباق‌ را دارد و فراهم‌کننده‌ تصویر مطلوبی‌ از وضعیت‌ مالی‌، عملکرد مالی‌ و انعطاف‌پذیری‌ مالی‌ واحد تجاری‌ است‌.

9  .    در مواردی‌ که‌ قوانین‌ آمره‌، رویه‌های‌ مشخصی‌ جهت‌ نحوه‌ عمل‌ حسابداری‌ موضوعات‌ خاص‌، مقرر نموده‌ است‌، در تدوین‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ مربوط‌، تمهیدات‌ مناسب‌ جهت‌ اعمال‌ این‌ موارد با توجه به‌ مبانی‌ مندرج‌ در مفاهیم‌ نظری‌ گزارشگری‌ مالی به عمل‌ آمده‌ است‌.

10 .  مطالبی‌ که‌ در هر استاندارد حسابداری‌ با حروف‌ پر رنگ‌ مشخص‌ شده‌ است‌ الزامات‌ استاندارد را تشکیل‌ می‌دهد. این‌ الزامات‌ باید با توجه به‌ سایر مطالب‌ مندرج‌ در استاندارد که‌ جنبه‌ توضیحی‌، تکمیلی‌ و پشتیبان‌ دارد مطالعه‌، تفسیر و بکار گرفته‌ شود.

11 .  از آنجا که‌ شرط‌ اولیه‌ مفید بودن‌ اطلاعات‌ ارائه‌ شده‌ در صورتهای‌ مالی‌ اهمیت‌ آنهاست‌، لذا الزامات‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ در موارد کم‌ اهمیت‌ کاربرد ندارد.

 

دسته ها : حسابداری
پنج شنبه دهم 5 1387
X