گالری عکس کودکان

دسته ها : دختر زیبا
دوشنبه بیست و پنجم 6 1387

الگوریتم و بخشهای مکانیکی روبات نوریاب - بولینگ

معمولاً در ساخت موبایل روبوتها برای اینکه روبات قابلیت حرکت در جهات مختلف را داشته باشد از چند روش استفاده می گردد مثلاً استفاده از چرخهای چند جهته ( امنی درکشنال ) که این روش بیشتر جهت ساخت رباتهای دقیق سرعتی مانند رباتهای جونیور استفاده می گردد. چرخ های مورد استفاده برای این رباتها چرخهای ویژه ای هستند که معمولاً سازنده ربات قیمت زیادی بابت آن ها پرداخت می کند ولی در عوض قدرت مانور روبات و همچنین دقت حرکت آن فوق العاده زیاد است

 روش دیگر استفاده از دو نیروی محرکه مجزا در طرفین ربات است. در واقع اگر شما بتوانید به گونه ای سمت راست ربات را به جلو ببرید و سمت چپ ان را ثابت نگه دارید چرخ بر روی یک دایره دور خواهد زد. برای چنین کاری کافی شما یک موتور در سمت راست ربات و یک موتور در سمت چپ ربات استفاده نمایید. در صورتی که هر دو موتور روشن باشد ربات به سمت جلو حرکت می کند و با خاموش کردن هر یک از موتورها و روشن کردن موتور مقابل ربات در جهتی چرخش خواهد نمود. اکثر سازندگان رباتهای ساده از این روش جهت کنترل ربات خود استفاده می کنند. ربات نوریاب ما نیز همینگونه طراحی شده است. شما می توانید به ابتکار خود شکل سازه ربات را تغییر دهید و تعداد چرخ های آن را کم و زیاد نمایید تنها دقت داشته باشید که یکی از موتورها در سمت راست ربات و موتور دیگر در سمت چپ آن قرار گیرد.

برای تامین نیروی محرکه ربات باید یک موتور الکتریکی کوچک که ولتاژ کاری آن بین 3 تا 6 ولت است را انتخاب نمایید. معمولاً اینگونه موتورها قدرت چندانی ندارند و نمی توانند ربات شما را حرکت دهند. برای رفع این مشکل باید به نحوی نیروی موتور را افزایش دهید. معمولاً برای این کار از تعدادی چرخ دنده و یا تسمه و پولی استفاده می شود. شما با توجه به امکانات اطراف خود روش مناسب تر را انتخاب نمایید. اگر می خواهید یک نیروی محرکه خوب را بدون دردسرهای اضافی به دست آورید اسباب بازی ها گزینه مناسبی هستند. معمولاً درون اسباب بازی های متحرک مثل ماشینها حداقل یک موتور به همراه مجموعه ای از چرخ دنده ها ( گریبکس ) وجود دارد. موتور و گربکس نمونه ساخته شده به صورت کامل از نوعی ماشین اسباب بازی ( جیپ کوچک ) که قیمتی حدود هزار تومان دارد خارج شده است. البته نمونه های موتور و گریبکس سر هم در بازار موجود است که می توانید با قیمت بیشتری ( و البته کیفیت بهتر ) تهیه نمایید. پس از نصب موتور و گربکس بر روی بدنه ربات ( بدنه ربات را می توانید از چوب یا آلومینیوم بسازی ) نوبت به اتصال چرخ ها است. اگر از موتور و گریبکس ماشینها اسباب بازی استفاده کرده اید ، چرخ همان ماشین بهترین گزینه است در غیر اینصورت می توانید چرخ را از جنس چوب خراطی کنید یا از پلاستیک فشرده ( تفلون ) بسازید. دقت کنید که قطر چرخ شما سرعت ربات را تعیین می کند که هر چقدر قطر بیشتر باشد سرعت ربات بیشتر و در عوض قدرت آن کمتر می شود. معمولاً با چرخ هایی با قطر بین 5 تا 10 سانتی بهترین نتیجه حاصل می شود.

اگر ربات شما دو چرخ دارد ( در هر طرف یک چرخ ) باید برای حفظ تعادل آن فکری بکنید. این کار را می توانید با نصب دو چرخ هرز گرد در جلو و عقب روبات انجام دهید. اگر چرخ کوچک در دسترس ندارید کافی است که یک مفتول را به صورت قلاب ( علامت سوال ) در آورده و در انتها و ابتدای ربات نصب کنید. این کار از کشیده شدن عقب و جلوی ربات بر روی زمین جلو گیری می کند.

این ربات می تواند هسته اصلی یک روبات بولینگر را تشکیل دهد. در اینصورت باید جایی برای نصب سنسور حساس به نور ( فتوسل ) در ارتفاع 30 سانتی متری از کف زمین بر روی ربات در نظر بگیرید ( با توجه به قوانین این رشته از مسابقات ) همچنین بدنه ربات را به گونه ای طراحی کنید که در هنگام برخورد با بطری ها بشترین تعداد بطری را واژگون کند.

در صورتی که همه کارها را درست انجام داده باشد پس از اتصال مدار الکترونیک و همچنین قرار دادان فتوسل در جلوی ربات ، ربات شما منبع نور را دنبال خواهد کرد.

دسته ها : ربات نوریاب
يکشنبه هفدهم 6 1387
System Restorچیست ؟ چگونه میتوان با آن کار کرد ؟
ابزار System Restore که در ویندوز وجود دارد کاربر را قادر میسازد تا در صورت بروز هر گونه مشکلی در ویندوز آن را به سادگی به حالت قبل از ایجاد مشکل برگرداند. برای مثال ممکن است شما با نصب یک نرم افزار یا سخت افزار جدید در سیستم باعث به وجود آمدن یک مشکل جدی در آن شوید. این مشکل میتواند به علت وجود ناسازگاری درایورهای سخت افزار یا هر عامل دیگری باشد. اگر در این هنگام قابلیت System Restore در ویندوز شما فعال بوده و تنظیم شده باشد به سادگی میوانید ویندوز را به حالت قبل از نصب سخت افزار یا نرم افزار برگردانید.

در این ابزار حتی شما با استفاده از امکانات Undo و Redo میتوانید بین وضعیتهایی که سیستم شما قبلا داشته به جلو و عقب حرکت نمایید تا زمانی که یکی از بهترین حالتها را پیدا کرده و یا اینکه بتوانید علت ایجاد مشکل را بیابید.
برنامه System Restore تمام تغییرات سیستم شما را مثل نصب یک سخت افزار یا نرم افزار جدید و یا حتی هنگامی که تغییری در وضعیت سیستم ایجاد میکنید را ثبت و ردیابی میکند. هنگامی که ...

بخواهید سیستم را به حالت قبل برگردانید با سه انتخاب مواجه میشوید که عبارتند از :1- سیستم را به یک رویداد مشخص برگردانید ، مثل نصب یک سخت افزار جدید.
2- سیستم را به نقطه ای با نام نقطه کنترل سیستم یا Checkpoint برگردانید. ویندوز XP به صورت اتوماتیک این نقاط کنترل را در طی روز ذخیره میکند و این مقادیر را برای مدت زمان دو هفته نگهداری میکند. اگر شما در مورد اتفاقی که باعث به وجود آمدن مشکل در سیستمتان شده است اطمینان ندارید ، میتوانید سیستم خود را به نقاط کنترل قبلی بازگردانید تا زمانی که سیستم دوباره به حالت عادی برگردد.
3- سیستم را به یک تاریخ مشخص که شما تعیین میکنید بازگردانید.
ضمنا قابلیت جالب دیگر این ابزار این است که میتواند چند مرحله انتخابی را یکجا انجام دهد. نکته قابل توجه دیگر در مورد این ابزار این است که در هنگام بازگردانی سیستم به حالت قبل هیچ تغییری در پوشه My Documents ایجاد نمیکند. در واقع این قابلیت این امکان را به شما میدهد که بتوانید فایلهایی را که نمیخواهید در آنها تغییر ایجاد شود و یا پاک شود را از این زریق حفظ کنید. کافی است قبل از اجرای System Restore فایلهای ضروری خود را به پوشه My Documents انتقال دهید تا کاملا حفظ شوند.
و اما آموزش کار با این ایزار مفید :
توجه : قبل از انجام مراحل زیر مطمئن شوید قابلیت System Restore در سیستم شما فعال است. برای این کار ابتدا روی آیکن My Computer راست کلیک کرده و سپس Properties را انتخاب کنید. بعد وارد شاخه System Restore شوید. در این قسمت عبارت Turn Off System Restore باید فاقد علامت ( تیک ) باشد. اگر نبود تیک کنار آن را برداشته و سپس روی دکمه های Apply و بعد OK کلیک کنید. اگر این گزینه را به این شکل فعال نکنید برنامه System Restore در سیستم شما اجرا نخواهد شد.
مسیر زیر را برای اجرای برنامه طی کنید :
Start Menu > All Programs > Accessories > System Tools > System Restore
بعد اجرا صفحه آغازین برنامه System Restore نمایش داده میشود. در این صفحه در قسمت راست آن دو گزینه برای انتخاب وجود دارد گزینه اول یا Restore my computer to an earlier time برای بازگردانی سیستم و گزینه دوم برای ساخت نقاط بازگشتی به کار میرود.
ما گزینه اول را برای بازگردانی انتخاب میکنیم و بعد روی دکمه Next که در پایین صفحه قرار دارد کلیک میکنیم.
در صفحه Select a Restore Point شما یک تقویم را با تمام نقاط بازگشتی که در آن وجود دارد مشاهده میکنید. هنگامی که روی یکی از روزها کلیک میکنید برنامه System Restore تمامی نقاط کنترلی که در آن روز ذخیره شده اند را به شما نشان میدهد ، حتی وقایعی را که در آن روز اتفاق افتاده را نیز در پنجره سمت راست نشان میدهد ( مانند نصب سخت افزار جدید یا تغییرات سیستم و ... ). شما میتوانید به راحتی ماههای قبل را نیز انتخاب کنید. یکی از روزها را انتخاب کرده و بعد روی Next کلیک کنید.
در صفحه Confirm Restore Point Select یک سری هشدار به کاربر داده میشود و به کاربر نکات نهایی را یاد آور میشود. بعد از فشردن دکمه Next در این صفحه مرحله بازگردانی آغاز میشود.
گاهی اوقات عملیات بازگردانی چندین دقیقه طول میکشد و در پایان کامپیوترتان Restart شود. بعد از Restart سیستم شما به حالت قبل ( یعنی روزی که انتخاب کردید ) بر میگردد. تنها ممکن است فایلهای داده ای که در بین این زمان ایجاد شده اند دست نخورده باقی بمانند. توجه داشته باشید که بعد از بازگردانی سیستم ممکن است نرم افزارهای بدون اشکال شما نیز که بعد از زمان کنترلی نصب شده اند از بین بروند و شما مجبور به نصب مجدد آنها شوید. همچنین منوی Start شما نیز ممکن است تغییر کند و ... خلاصه اینکه شما باید خودتان را برای مواجه شدن با یک تغییر کلی آماده کنید تا متعجب نشوید.
برای اینکه بتوانید مسیر این مسیر رفته را باز گردید یعنی برنامه System Restore برعکس عمل کند ، باید برنامه را مجددا اجرا کرده و بر روی گزینه Undo My Last Restoration کلیک کنید. با این کار ویندوز XP شما تماما به حالت قبل از Restore یا بازگردانی بر میگردد ( حتی با تمام برنامه هایی که داشتید و پاک شدند ). برای مثال فرض کنید که یک برنامه کاربردی در سیستم خود داشتید که فراموش کردید از فایلهای آن Backup تهیه کنید و بعد با Restore کردن به طور کامل آن برنامه را از دست دادید ، به وسیله قابلیت Undo در سیستم Restore میتوانید به سادگی به حالت قبل برگشته و Backup را تهیه کنید.
این نکته را نیز باید توجه کرد که اگرچه ویندوز XP به صورت مداوم بر سیستم شما نظارت دارد و نقاط بازگشت را در فواصل زمانی تصادفی و تغییرات سیستم ایجاد میکند ، اما این به تنهایی کافی نیست و شما خودتان میتوانید به سادگی و با اطمینان بیشتر نقاط بازگشتی مناسب و مد نظر خود را ایجاد کنید. برای این کار System Restore را اجرا کرده و سپس گزینه Create a Restore Point را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.
در صفحه ای که باز میشود در قسمت Restore Point Description یک نام یا شرحی مختصر از نقطه بازگشتی نوشته و بعد روی Create کلیک کنید. در این هنگام برنامه یک نقطه بازگشتی مناسب ( معمولا وضعیت فعلی سیستم شما ) تهیه میکند تا بعد در صورت نیاز شما بتوانید از آن استفاده کنید. جالب اینجاست که برنامه System Restore در هنگام ساخت Restore Point به صورت کاملا هوشمندانه ای مشکلات فعلی سیستم شما را در ساخت Restore Point منظور نمیکند و همواره بهترین وضعیت را انتخاب میکند ( در واقع گلچینی از بهترین وضعیت ها ).
برنامه System Restore یکی از ابزارهای بسیار مفید ویندوز است که کمک بسیار زیادی برای پایداری ویندوز به کاربر میکند. معمولا بسیاری از کاربران به این برنامه توجهی نمیکنند و آن را غیر مفید میدانند و به سادگی آن را غیر فعال میکنند. درست است که بسیاری از ویروسهای رایانه ای از این قابلیت ویندوز سو استفاده میکنند اما آیا اگر کابران با دقت بیشتری با این برنامه مواجه شوند و کمی بیشتر در مورد زمان Restore Point ها دقت کنند ، باز هم ویروسها میتوانند مشکل ایجاد کنند ؟ چه بسا با هوشیاری به همین طریق میتوان سیستم را به وضعیت قبل از بروز مشکل
دسته ها : System Restor
چهارشنبه سیم 5 1387
 مقایسه 7 کارت گرافیکی بر پایه چیپ Nvidia Geforce 7800GTX

معرفی دو رقیب
با ورود چیپ Nvidia Geforce 7800GTX بر عرصه رقابت کارت های گرافیکی باید شاهد آغاز رقابت جدیدی بین کارت های گرافیکی جدید باشیم.
مدت زمانی است که جنگ واقعی کارت های گرافیک بین Nvidia و ATI شروع شده است تا بتوانند مقام اول را در بین تولیدکنندگان کارت های گرافیکی با ارائه محصولات جدیدتر کسب کنند. اما اکنون NVidia با چیپ Geforce 7800GTX ، گوی سبقت را از کارت قدیمی تر ATI یعنی Radeon X850XT ربوده است.البته ATI این وضعیت را تحمل نمی کند و مطمئناً این شرایط را به زودی عوض خواهد کرد. اما در حال حاضر این Nvidia است که هم دارای سریع ترین محصول کارت گرافیکی ( Single-Card ) Single بوده و هم با استفاده از تکنولوژی ( Scalabe Link Interface ) SLI خود ، تنها تولید کننده کارت گرافیکی با راه حل Dual-Card می باشد.
در اینجا 7 کارت گرافیکی که بر پایه چیپ Geforce 7800GTX تولید شده اند به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

SLI چیست ؟

( SLI ( Scalable Link Interface تکنولوژی مختص کارت های گرافیک Nvidia است که در آن دو کارت گرافیک بصورت همزمان وظیفه رندر کردن تصاویر و ارسال به یک خروجی را بر عهده دارند. برای استفاده از تکنولوژی SLI هم مادربرد و هم کارت های گرافیک باید آن را پشتیبانی کنند. در این تکنولوژی از دو کارت PCI Express 16X استفاده می شود بطوریکه دو کارت بر روی مادر برد و روی دو اسلات PCI Express نصب شده و توسط کابل مخصوصی از داخل به هم متصل می شوند. تکنولوژی SLI موجب می شود در بازی های سنگین و گرافیک بالا و انیمیشن های سه بعدی مسئولیت رندر کردن تصاویر به طور مساوی بر روی کارت تقسیم شود. در زیر به مقایسه 7 کارت گرافیکی ساخت شرکت های مختلف که کارت های خود را برپایه Geforce 7800GTX تولید کرده اند می پردازیم.

Aopen Aeolus 7800GTX
این کارت استانداردترین حالت ممکن را دارا می باشد. در این کارت سرعت هسته و حافظه به ترتیب به 450 MHz و 1250 MHz افزایش یافته است. که باعث دریافت نمره موثر 3Dmark05 شده است. این کارت از همه رقبا با سرعت Clock مشابه سریع تر عمل می کند. در بسته بندی این کارت گرافیکی چیز چندانی ارائه نمی شود یعنی خبری از نرم افزارهای Multimedia و یا DVD نمی باشد و فقط شامل درایور و یک سی دی بازی می باشد. این کارت دارای قیمتی معادل 550 دلار می باشد که قیمت آن از تمامی رقبا ارزان تر است اما هرگز قیمت پایین آن در کارایی آن تاثیر نگذاشته و مجموع کارایی و قیمت باعث شده است که این گزینه بهترین انتخاب باشد.
خلاصه اینکه Aopen ، کارتی با کارایی مناسب و قیمتی رقابتی یعنی پایین تر از سایر رقبا عرضه کرده است.

ASUS EN7800GTX
در بازاری که اکثر تولید کنندگان کارت های گرافیک از GTX7800 استفاده می کنند متفاوت و بهتر کردن محصول خود از سایر محصولات کمی مشکل به نظر می رسد اما برای ایجاد این تمایز دو راه حل وجود دارد یکی بالاتر بودن سرعت هسته و حافظه و یا افزایش مجموعه نرم افزارهای همراه کارت گرافیک ، که البته شرکت ASUS راه حل دوم را انتخاب کرده است یعنی یک مجموعه کامل از نرم افزارهایی در جعبه فروش این کارت مانند سه بازی کامپیوتری ، دو نرم افزارMultimedia و نرم افزار DVD ساخته خود شرکت ASUS ارائه کرده است اما به علت گرانی قیمت آن که در حدود 595 دلار ، ASUS رقیب توانمندی نمی تواند باشد.

Gainward Ultra / 350PCX
کارت های گرافیک Gainward دارای سریع ترین سرعت Clock در بین رقبایGTX7800 می باشد که به دلیل سرعت بالا ، کارتی قوی برای کاربران بازی های کامپیوتری می باشد.
اکثر کارت هایی که در این مقاله بررسی می شود دارای این قابلیت هستند که سرعت شان به صورت دستی افزایش یابد اما مطمئن ترین روش آنست که خود شرکت تولید کننده این کار را انجام دهد. هسته ای با سرعت ساعت 470MHz و حافظه ای با سرعت 1300MHz باعث برتری قابل ملاحظه این کارت نسبت به رقبا شده است به گونه ای که با امتیاز 8291 توانسته بهترین نتیجه تست 3Dmark05 را حاصل کند.
در جعبه این کارت هیچ بازی وجود ندارد اما نرم افزارهای Multimedia از جمله Muvee3 و Cyberlink Power DVD5 در آن قرار داده شده است. همچنین علاوه بر سرعت واقعی و زیاد خود در این نوع از کارت های گرافیک ابزارهای Over Clocking موجود می باشد.لازم به ذکر است که قیمت این کارت در حدود 600 دلار می باشد.

Galaxy Geforce 7800GTX
مشخصات این کارت تا حدود زیادی شبیه مشخصات کارت Aopen می باشد. این کارت همانند Aopen تنها یک بازی در بسته بندی و جعبه خود عرضه کرده و هیچ نرم افزار Multimedia اضافی ندارد. این کارت گرافیک دارای سرعت ساعت 450MHz در هسته و 1250 MHz در حافظه می باشد که باعث دریافت امتیاز 350 از 3Dmark05 شده است. تنها تفاوت این کارت با Aopen این است که به جای دو پورت DVI دارای یک پورت می باشد. همچنین قیمت این کارت با Aopen نیز تقریباً برابر بوده و فقط 10دلار گرانتر می باشد.

Gigabyte GV-NX78X256V-B
این کارت گرافیکی با سرعت استاندارد چیپ GTX7800 کار می کند. در جعبه آن دو نرم افزار Multimedia و مجموعه ای از بازی های امروزی موجود می باشد.
این کارت با سرعت 430MHz برای هسته و 1200MHz برای حافظه کار می کند. کارایی کارت گرافیک مذکور معادل تمامی کارت های دیگر است که با سرعت های استاندارد کار می کنند.
در جعبه این کارت GV-NX78X256V-B نرم افزارهایی از جمله Ciybar links Power DVD6 همچنین نرم ا فزار ویرایش تصاویر ویدئویی با نام Power Director 3ME بعلاوه بازی هایی از جمله Xpand Rally و Joint Operations موجود می باشد. گفتنی است قیمت این کارت از کارت های Aopen و Galaxy گران تر بوده و سرعت آن هم از کارت های ارتقا یافته کمتر است. قیمت این کارت در حدود 565 دلار می باشد .

MSI NX7800GTX
یکی از سه کارتی است که هسته و حافظه آن با سرعت استاندارد پیشنهادی Nvidia کار می کند. همچنین مجموعه نرم افزارهای موجود در جعبه این کارت شامل یک بازی کامپیوتری و مجموعه ای فشرده از نرم افزارهای کاربردی MSI می باشد. نرم افزار هایی که شامل MSI Live Update که درایورها و تنظیماتی را از طریق اینترنت به آپدیت می کند. همچنین نرم افزاری به نام Good Mem که به صورت اتوماتیک حافظه سیستم را خالی می کند. علاوه بر همه آنها دارای نرم افزار Norton Internet Security 2005 می باشد. این کارت کمی گران بوده اما اگر علاقمند به مجموعه نرم افزارهای موجود در آن می باشید انتخاب مناسبی خواهد بود. قیمت این کارت در حدود 580 دلار می باشد

XFX Geforce 7800GTX
این کارت گرافیک همراه با سه بازی جدید کامپیوتری و افزایش کارایی به نسبت کارایی استاندارد خود، را به عنوان رقیبی جدی در میان کارت های گرافیک مطرح کرده است. اما قیمت آن نقطه ضعفش محسوب می شود. در جعبه آن هیچ DVD و یا نرم افزار Multimedia ای وجود ندارد اما سه بازی Far Cry و Ultimate Racing Technology 2 و همچنین The Threat : X2 به قیمت این کارت افزوده است. در سخت افزار این کارت سرعت هسته برابر با 450MHz بوده و حافظه آن نیز با سرعت 1250MHz کار می کند. همین افزایش سرعت باعث شد که کارت XFX Geforce 7800GTX امتیاز 8081 را از 3Dmark05 دریافت کند امتیازی که کارت های Galaxy و Aopen هم با قیمتی به میزان 70 دلار کمتر، دریافت کردنداما برنده نهایی
با وجود آنکه تفاوت موجود بین این کارت های 7800 GTX امتحان شده آنچنان زیاد نمی باشد اما با این حال به آن اندازه هست که در تصمیم گیری در هنگام خرید تاثیر گذار باشد.
تمامی کارت های مذکور در هنگام فروش به همراه نرم افزار Multimedia و یا چند بازی به مشتری ارائه می شوند بطوریکه بعضی دارای تعداد نرم افزار و بازی آن بیشتر و بعضی کمتر است حال این به خریدار بستگی دارد که ببیند که آیا این نرم افزارها و یا بازی ها را لازم دارد یا نه ؟ آیا آنها را خودش از قبل داشته و یا این نرم افزارها دقیقا همان هایی است که به دنبالشان می گردد که اگر این گونه باشد انتخاب کارت مورد بسیار آسان تر خواهد گشت.
اما به طور معمول کمتر پیش می آید که مجموعه نرم افزار همراه یک کارت دقیقاً همان هایی باشد که کاربر می خواهد در نتیجه یک میانگین نسبی از نرم افزارها وکارایی کارت فاکتور انتخاب برترین کارت خواهد یعنی کارتی که هم از نظر نرم افزارهایش و هم از نظر کارایی یارای رقابت با سایر کارت ها را داشته و در عین حال دارای قیمت مناسبی باشد.

برندگان این رقابت تنگاتنگ
دو کارت از این میان با قیمت هایی کمتر از 570 دلار دارای قیمت هایی پایین تر از سایر رقبا بوده و در عین حال دارای سرعتی بالاتر از سرعت استاندارد هستند اما در این رقابت سخت و سنگین کارت گرافیک Aopen Aeolus 7800GTX با قیمتی کمتر برنده مسابقه خواهد بود.این پیروزی در عین شایستگی کارت Galaxy نصیب Aopen گشته است.
علت اصلی برتری کارت Aopen بر Galaxy در این رقابت نزدیک و فشرده ، کمی ارزان تر بودن قیمت Aopen و کمی هم کارایی بیشتر آن به نسبت کارت Galaxy می باشد. اما همواره بعضی افراد هستند که حاضرند با پرداخت هر بهایی کارتی با بهترین کارایی ( Performance ) تهیه کنند، که پیشنهاد ما برای این دسته افراد کارت Gainward Ultra/ 350 PCX که با اختلاف نسبتاً زیادی دارای بهترین Performance بین رقبا می باشد.
  
دسته ها : کارت گرافیک
چهارشنبه سیم 5 1387
  آموزش کامل و اصولی هیپنوتیزم به زبان فارسی. 
1)شروع خواب مصنوعی> مکانی ساکت و دنج پیدا کنید ، آرام روی صندلی ای راحت بنشینید و یا در جایی نرم دراز بکشید (گذاشتن موسیقی ای آرام یا صدای طبیعت می تواند کیفیت کار را بهتر کند). سپس چشمها را بسته و از 10 تا 1 به صورت معکوس بشمارید به طوریکه شماره ها یک در میان با دم و بازدم تنظیم شوند ، مثلا با شماره 10 ،نفسی عمیق بکشید و 15 ثانیه نگهدارید سپس با شماره 9 بیرون دهید و همینطور الی آخر. . . در ضمن تصور کنید لحظه به لحظه و با هر شماره بدن شما سنگینتر می شود.


2)رها سازی پاها> ابتدا پای راست خود را از انگشتانش تا کمر(یا تا زانو)در ذهن مجسم کنید . آن را احساس کنید و در ذهن خود تصور کنید که تمام اجزای آن مثل خمیر شل ، گرم و سنگین شود ؛ سنگین سنگین ،این کلمه را 5 بار تکرار کنید ؛ وارد جزئیات شوید و سعی کنید به ترتیب عمل کنید یعنی به خود القا کنید که پای راستتان تا کمر از نوک انگشتان ، پاشنه پا ، کف پا، ساق پا، ران و... همه و همه شل ، سنگین و گرم شده اند بعد همینطور پای چپ(برای اینکار می توانید در ذهن خود 5 بار به پاهایتان دستور بدهید که آرام سنگین و گرم شو و بگویید لحظه به لحظه پاهایم گرمتر و سنگینتر و شل تر می شوند . احساس سه کلمهً گرم ، سنگین و شل را مدام در ذهن خود تکرار کنید ).

3)رها سازی تنه> یک نفس نیمه عمیق و آرام بکشید و همه بدنتان را رها کنید.حالا عضلات شکم ، سینه ، سرسینه ها و پهلوها را رها کنید ؛ تصور کنید تمام قسمتهای بدنتان شل شده اند لذا این قسمتها را ، راحت ، آسوده ، شل ، سنگین و گرم شده باور کنید ، می توانید 5 بار ذهنی بگویید از کمر تا کتفم شل و سنگین شده و لحظه به لحظه گرمتر و شل تر و روانتر می شود .(به تصویر کشیدن اجزاء بدن در ذهن به صورت ماده ای مثل خمیر یا هر ماده ای که در حال وارفتن و روان شدن باشد بسیار کمکتان می کند)

4)رها سازی دستها> منظور ، قسمت مچ دست تا انگشتان می باشد ؛ پس ابتدا دست راست و سپس چپ خود را رها و شل کنید ،دقیقا مانند مراحل قبل ؛یعنی تصورکنید تمام اجزای دست مورد نظر شل و سنگین شده .بهتر است از نوک انگشتان شروع کنید و 5 بار به خود بگویید دست چپم شل و سنگین شده است ،آرام و رها .

5)رها سازی کتفها و بازوها> کتفها و بازوهایتان را شل ، سنگین و بدون هیچ انقباضی قرار دهید (همانطور که با اعضای قبلی رفتار کردید) ، می توانید تصور کنید همینطور که بازوهای شما سنگین، شل و گرم می شوند به تدریج مثل خمیری نرم ، روان به سوی پاهایتان در جریان است
.

6)رها سازی سر> حال نوبت عضلات گردن ، فک ، چانه ، صورت ، لبها ، گونه ها ، پیشانی ، گوشها ، ماهیچه های زیر چشم و موها رسیده است .تصور کنید اختیار این قسمتها دست شما نیست و همه شان شل ، گرم ، سنگین و مایع شده اند ؛ رهایشان کنید و در ذهن ببینید صورتتان آرام و آسوده شل شده است
.

7)چسباندن پلکها> اکنون تصور کنید پلکهایتان شدیداً به هم چسبیده اند ، یعنی تصور کنید آنها را با قویترین چسب دنیا به هم چسبانده اند و شما در ذهن خود مجسم کنید که نمی توانید چشمهایتانرا باز کنید آرام آرام عضلات صورت را شل کرده و رهایشان کنید

8>
پاکسازی آلودگیها> در این مرحله در ذهن و خیال خود تصور کنید هوایی زلال و شفاف (ترجیحا قابل رویت) به درون ریه هایتان می فرستید به طوریکه این هوا علاوه بر ریه ها ، به تمام سلولها و اتمهای اجزای دیگربدن نیز وارد شده و همه عضلات داخلی و ماهیچه ها و مغزتان را پاک پاک پاک ، صاف و زلال و شفاف می کند و به همین دلیل هوای وارد شده سیاه رنگ می شود ؛ پس در بازدم ، آن رنگ سیاه که در واقع بیماریها ، نقطه ضعفها ، ناراحتی ها و مشکلاتتان است بیرون می رود . این تنفس شامل دم پاک و بازدم سیاه رنگ را مرتب تکرار کنید و تصور کنید که با بیرون رفتن تنشها و بیماریها به صورت دود سیاه ، لحظه به لحظه شادابتر و سرحالتر می شوید و رفته رفته رنگ سِاه بازدمها نیز کمتر می شود تا آنجا که هم دم و هم بازدمتان زلال و شفاف و پاک می شوند و در واقع تمام سلولهای بدنتان را پاک و تمیز و جوانتر شده می بینید
.

9)افزایش کیفیت آرامش> تصور کنید کنار دریا در ساحلی بسیار زیبا یا کنار رودخانه ای جنگلی یا در باغی سرسبز و آرام یا روی تشکی نرم و لطیف یا قایقی راحت در وسط اقیانوسی آرام زیر گرمای مطلوب خورشید ونسیم خنک پرطراوتی(و خلاصه هر مکان و فضای آرامشبخشی که بودن در آنجا را دوست دارید )دراز کشیده اید ؛ احساس کنید که نسیم دریا یا صدای آب شما را آرام و آرامتر می کند ، خورشید به صورت حرارتی مطبوع بر شما می تابد و بدنتان را نوازش و گرم می کند . حالا در ذهن بگویید لحظه به لحظه آرامتر می شوم ، دستهایم ، پاهایم ،کمرم ،سینه ام ،شکمم ،عضلات صورتم همه سنگین و سنگین تر می شوند .دست چپم ، سنگین شده سنگین سنگین ، دست راستم شل و آرام شده سنگین سنگین ، گرم گرم ؛ هر نفسی که می کشم مشکلات ، تنشها ،بیماریها و انقباضها از بدنم حذف میشود و من آرام و راحتم ، پاهایم ، سینه ام و سرم سنگین و گرمند ، من راحتم من آرامم . در اوج نشاط وآرامش ، آسوده و راحت ، رها و آزاد و شاد و امیدوار .(دقت کنید که تکرار این کلمات و تصور کردن دوباره اجزای بدن به صورتی آرام در افزایش کیفت آرامش شما بسیار مهم است).


10)تلقین خواسته ها> این مرحله ، مرحله تلقین دقیقتر آمال است ؛ هر چه می خواهید و هر آرزوئی که دارید به صورت جمله ای کوتاه در ذهن خود بیان کنید مثلا بگوئید من هر لحظه به لحظه و روز به روز از هر لحاظ بهتر می شوم یا من در درسها یا کارم موفق هستم ،یا من ثروتمندم ،یا من سالمم . حتما این جملات را به زبان حال (نه اینکه از این به بعد می خواهم باشم)و با ساختاری مثبت بیان کنید (ا زکلمات منفی و کلمه نه خودداری کنید) . جملات را چندین بار تکرار کنید و تصور کنید که به هدف خود رسیده اید .دوستان را ببینید که برایتان شادمانی می کنند ، صداها را بشنوید که به شما تبریک می گویند ، افراد و دوستان شما را در بغل کرده می بوسند و موفقیتتان را تبریک میگویند ، احساس بسیار بسیار خوبی دارید .خوش به حالتان.

11)بیدار شدن از خواب مصنوعی> آرام آرام از 1 تا 10 بشمارید ، با هر شماره تنفس را تندتر کنید کوتاه و سریع ، و به خود بگویید وقتی به 10 رسیدم چشمهایم را باز می کنم ، شاداب و سر حالم ، کاملا با نشاط و سرحال ، خوشحال و پر انرژی . انگشتان پای راست را تکان بدهید ، آنگاه انگشتان پای چپ ،ساق پای راست و ساق پای چپ ؛رانها را به حرکت درآورید ؛ پاها را بالا بیاورید ؛ دستهایتان را تکان دهید ؛ گردنتان و عضلات صورت را منقبض کنید ، تکان بخورید ، شاد و سر حال چشمها را باز کنید و بعد از 30 ثانیه بنشینید با این عمل شما امواج آلفا مغز خود را فعال می کنید .( تذکر مهم اینکه در مرحله 11 حتما با تلقین معکوس ، حالت سنگینی و کرختی بدنتان را حذف کنید مثلا بگویید پای چپم سبک شده ، دمایش عالیست و راحتم ، همچنین حتما تلقین کنید من بعد از بیداری شاد و سرحال و پر انرژی می شوم ، تمام اعضای بدنم در حالت عادی راحتتر و پر انرژی اند).
دسته ها : هیپنوتیزم
چهارشنبه سیم 5 1387
X