دسته
وبلاگم در blogfa
دوستان
دوستان استقلالی
خدمات تبیان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 207345
تعداد نوشته ها : 155
تعداد نظرات : 47
Rss
طراح قالب
فضاپیمای «فونیکس» بازوی رباتیک هشت فوتی خود را با موفقیت از محفظه محافظه آن در برابر لرزش‌ها در طول سفر و هنگام فرود آن بر سطح مریخ خارج کرد.


به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از آزمایش‌های دانشمندان بر روی اتصالات بازو در دماهای مختلف این دانشمندان در روزهای آتی به «فونیکس» دستور خواهند داد از دوربین مستقر در بازوی خود برای بررسی قسمت‌های زیر فضاپیما و عسکبرداری از منطقه استفاده کند.


مت رابینسون از آزمایشگاه پیشرانش جت آژانس فضایی آمریکا در کالیفرنیا می‌گوید: محققان می‌خواهند از ایمنی ثبات و استقرار فضاپیما «فونیکس» به هنگام گشودن کامل بازوی سفینه اطمینان یابند.


فضاپیمای فونیکس روز یکشنبه در قطب شمال مریخ فرود آمده و دانشمندان هفته اول حضور آن در مریخ را به بررسی و آزمایش بخش‌های مختلف سفینه خواهند پرداخت و بعد از آن کار اصلی خود را آغاز می‌کنند.


بازوی رباتیک «فونیکس» به حفر زمین و نمونه برداری از یخ و خاک سیاره مریخ خواهد پرداخت. دانشمندان این نمونه ها را بررسی و امکان ذوب شدن یخ‌ها را مشخص می‌کنند.


آزمایش‌های آنها در پی یافتن ترکیبات آلی، امکان حیات در سیاره را تعیین می‌کند.


ماموریت سه ماهه فضاپیمای «فونیکس» به وسیله دانشگاه آریزونا هدایت شده و مدیریت آن بر عهده آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) ناسا است.
دسته ها : [ اخبار فیزیک ]
شنبه اول 1 1388
X