دسته
وبلاگم در blogfa
دوستان
دوستان استقلالی
خدمات تبیان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 190230
تعداد نوشته ها : 155
تعداد نظرات : 47
Rss
طراح قالب
« به نام خدا »

با سلام خدمت کاربر گرامی که شرط می بندم تو فامیلتون یه نفر با اسم محمد دارید( اِ محمد فامیلتونه) چه شوخی احمقانه ای !! . امروز می خواهم شما رو با یکی دیگر از امکانات جالب مالتی مدیا بیلدر آشنا کنم . " جستجو " یا Search که کاربرد فراوانی هم دارد که براحتی نیز قابل استفاده است . برای مثال کدهای زیر ؛ در صورتی که کدهای زیر اجرا شوند یک کادر باز می شود که از شما می خواهد یک پوشه را از هارد خود انتخاب کنید تا عمل جستجو در آن پوشه صورت گیرد البته عمل جستجو در آن پوشه بر روی فایلهای mp3 و ogg صورت می گیرد . سپس فایل های پیدا شده به لیست اضافه می شوند که شما باید شی لیست رو هم در صحفه ی کار خود قرار داده باشید . خب به کدهای زیر که برای نمونه برای شما گذاشته ام را نگاه کنید و با دقت آنها را مطالع کنید:


BrowseForFolder(" :لطفاً یک مسیر را انتخاب کنید تا عمل جستجو انجام شود","")

**با این کد کادری مربوط به انتخاب یک پوشه ظاهر می شود تا عمل جستجو در آن کادر انجام شود

mp3dir$=CBK_OpenDir

** در اینجا همون پوشه ای رو که کاربر از طریق کادر بالا انتخاب می کنه در یک متغییر ذخیره می شود

If (mp3dir$ <> '') Then

** و بلخره اگر در کادر گفته شده پوشه ای انتخاب شد عمل های زیر انجام می شوند

SearchForFiles("mp3dir<-PostContent->quot;,"*.mp3,*.ogg")

** جستجو در مسیر معیین شده که در متغییر گفته شده ذخیره شده بود و در بخش دوم این کد، باید پسوند فایل های مورد نظر خود را بنویسید

ListBoxAddItem("SongList","RESET")

** پاک کردن ایتم های قبلی لیست

ListBoxAddItem("SongList","<List>")

** فایل های جستجو شده با این کد به لیست اضافه می شوند

End

** و اتمام کار

خب تا اینجا که مشکلی ندارید ؟ ؛ اگه داشتید بهم بگید تا براتون بازم توضیح بدم . اصلاً یه چیزی رو می دونین این وبلاگ یه وبلاگه آموزشیه تضمینیه که تا یه مطلبی رو یاد نگرفتین از اینجا نرید بهم بگید تا براتون آموزش کاملتری بزارم این مطلب در مورد بقیه آموزشها هم صدق می کنه ها.

ولی با معرفتا اگه یه وقت سایتی ، وبلاگی ، چیزی ، میزی ، فشتله بیزی داشتید حتماً لینک این وبلاگ رو توش بزارید تا منم لینک شما رو تو وبلاگم بزارم. اگه این کارو بکنید واقعاً ازتون ممنون می شم.

با تشکر


سه شنبه بیست و چهارم 10 1387
X