دسته
وبلاگم در blogfa
دوستان
دوستان استقلالی
خدمات تبیان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 190135
تعداد نوشته ها : 155
تعداد نظرات : 47
Rss
طراح قالب
« به نام خدا »
این مقاله رو حتما بخونید
با سلام خدمت بروبچ بیلدر کار . شرمنده اگه خیلی دیر آپ می کنم ... به خاطر اینه که شما استقبال نکردین و هیچ کس سوالی نمی کنه و بروبچ زرنگ نفری 20 تا نظر می دن و با نا مردی(بر نخوره بتون...منظورم اینه که خودشونو جای دخترا جا می زنن) می خوان از زیر زبون ما چیزی بکشن بیرون ... ولی شرمنده شونم ... خب اون آموزش ذخیره کردن رو که گفتین براتون گذاشتم اگه دیر شد شرمنده. هر چیزی خواستین بگین تا براتون بزارم ولی با مردونگی.
اگه کسی هم هست که می خواد کمکم کنه بگه .
، در این درس مسیر دهی رو در بیلدر به شما خواهم گفت. مسیر دهی در بیلدر چند نمونه داره از جمله مسیر سی دی ، مسیر جاری ، مسیر درایو جاری ، مسیر ویندوز و سیستم 32 و... که در این درس به طور کامل به شما آموزش داده می شود ، پس خوب توجه کنید:
این مسیر ها در هر جایی که بخواهید مسیر یک فایل را از هارد بدهید قابل استفاده می باشد که به شما کمک می کند که به بخش های مختلف از هارد کاربر دسترسی داشته باشد.
خب برای مثال می خواهیم یک دستور را برای اتوران خود معرفی کنیم که فایل Setup فتوشاپ را از سی دی بخواند . البته این مسیر باید به گونه ای باشد که بر روی همه ی سیستم ها قابل اجرا باشد . کاربر گرامی به شما توصیه می کنم که در محیط کدنویسی بیلدر این کارو انجام بدی تا به مرور زمان با کد نویسی بیلدر هم آشنا بشی . برای اینکار بر روی دکمه ای که ساخته اید دو بار کلیک کنید و به جای اینکه بر روی دکمه ی External Commands and Page Actions کلیک کنید بر روی دکمه ی More Action کلیک کنید . در کادر باز شده شما می توانید کد نویسی کنید . در اینجا ما می خواهیم فایلی را اجرا کنیم که بر روی هر سیستم قابل اجرا باشد . برای اینکار باید از کدهای زیر استفاده کنید:
("","Run("<SrcDir>\Graphic\Photoshop\Setup.exe
خب این خط کد ، ستاپ برنامه ی فتوشاپ رو از مسیری که اتوران در اون هست بعد به شاخه ی گرافیک و بعد به شاخه ی فتوشاپ می ره و ستاپ رو اجرا می کنه . درواقع کدی که به رنگ آبی روشن در آمده ( <SrcDir> ) نشانگر این است که اتوران فایل های سی دی را از مسیر جاری که اتوران در اونجا وجود داره می خونه یعنی نیاز به وارد کردن نام درایو نیست ، هر جا که اتوران قرار بگیره پوشه ی گرافیک‌و... در همان مسیر اجرا می شود.
شما می توانید با بیلدر چندین نوع مسیر رو استفاده کنید ، که یکی یکی آنها را برای شما توضیح می دهم :
کد<CD> : این کد برای مسیر دادن به داخل درایو سی دی می باشد ، یعنی کارش شناسایی درایو سی دی هست که یه مشکلی وجود داره ، اونم اینه که این کد فقط درایو اول سی دی رو می خونه و بقیه رو وللش . پس بهتره که از این کد استفاده نکنید !
کد <Embedded> : این کد مسیر فایلهای درون Embedded برنامه ی شما رو میده ، یعنی همون فایلهایی رو که به پروژه اضافه می کنید(از منوی Project و گزینه ی Embedded Files...) توسط این کد قابل اجرا هستند. اینم اضافه کنم که فایل های Embedded شده ، در مسیر temp ویندوز کپی می شن.
کد <SrcDrive> : از این کد برای درایو جاری استفاده می شود ، یعنی هر جا که اتوران باشد همان درایو را می شناسد. تازه بگم که اگه زرنگ باشید می تونید از این کد استفاده های زیادی بکنید.
کد \..\ : این کد بسیار جالب همان دستور ..cd در "داس" یا "کماند پرومپت" هست که مسیر جاری رو به پوشه ی قبلی بر می گردونه(کدش خیلی حال وده ، عروسه).
برای مثال اگه بخواید مسیر پروگرام فایل رو بدید از این کد استفاده کنید(این کد نرم افزار فایر موزیک رو که خودم ساختم اجرا می کنه):
Run("<Windows>\..\Program files\Fire Music\Fire Music.exe","")
کد <System> : این کد مسیر پوشه ی System32 واقع در پوشه ی ویندوز رو می ده ، که از اون می تونین برای اجرای برنامه هایی مثل تنظیمات ولوم صدا و ... استفاده کنید.
کد <Temp> : این مسیر برای پوشه ی تمپ واقع در پوشه ی ویندوز است.
کد <Windows> : و در نهایت مسیر پوشه ی ویندوز.
بروبچ برای استفاده از کدهای گفته شده فقط کافیست یکبار امتحان کنید ... سود الحساب 20% !!! ، اِ ببخشید رفتم تو حس پیام بازرگانیا !!!!! ...مثل نمونه فقط کد مورد نظر رو بزارین جای <SrcDir> بعد چک کنید ببینین کار می ده یا نه اگه کار نداد از یه روش دیگه که معروفه به "انگولک" استفاده کنید ، یعنی اینقدر کدها رو انگولک کنید تا کار بده . و اگه بازم با انگولک مشکلتون حل نشد ، بگید تا من حلش کنم براتون !
اگه از این مطلب چیزی رو متوجه نشدید (نوافهمیدین) ، بگید تا براتون مطلب بهتری رو بزارم و یا اگه خواستید چیز بیشتری رو بدونید بهم اطلاع بدید تا براتون مطلب بزارم.
با تشکر از شما « خودم »


سه شنبه بیست و چهارم 10 1387
X