دسته
وبلاگم در blogfa
دوستان
دوستان استقلالی
خدمات تبیان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 190228
تعداد نوشته ها : 155
تعداد نظرات : 47
Rss
طراح قالب
استفاده از کادر باز کردن و ذخیره کردن در بیلدر


در این درس می خواهم کار با کادر های Open و Save as رو در بیلدر آموزش دهم . در این بخش یکی از کاربردی ترین روش ها رو در بیلدر می آموزید ، پس دقت کنید.

این کادر های برای باز کردن یک فایل از هارد یا ذخیره کردن یک فایل در هارد به کار برده می شوند.

ابتدا روش باز کردن یک فایل را به صورت کامل شرح می دهم . لطفاً دقت کنید که بعداً نگید آموزش فایر بدرد نمی خوره :

("OpenFile("Text Files (*.txt)|*.txt|All Files|*.*||","*.txt

If (OpenFile<-PostContent->lt;>'') Then

LoadText("Text","OpenFile<-PostContent->quot;)

Else

Message("No File Selected !","")

End

ابتدا دکمه ای با نام Open بسازید و با دوبار کلیک بر روی این دکمه به بخش اکشن ها بروید و از لیست اکشن ها گزینه ی Open File را انتخاب کنید در فیلدهای ظاهر شده نوع فایلی که می خواهید باز شود رو تایپ کنید سپس Ok کنید و به خط بعدی رفته و دستور IF را تایپ کنید و در پرانتز ظاهر شده مانند نمونه ی بالا OpenFile<-PostContent->lt;>'' را تایپ کنید سپس به خط بعدی رفته و دستور LoadText را از لیست اکشن ها انتخاب کنید و تنظیمات لازم را انجام دهید و در قسمتی که متن در آن بارگذاری می شود متغییر OpenFile$ را درج کنید تا در موقع انتخاب فایل متنی ، متن از متغییر OpenFile$ به یک شی متنی که شما بر روی صفحه ی کار قرار داده اید بارگذاری شود (Text Object) سپس در صورت دلخواه بعد از خط Else یک پیغام بگزارید که نشان دهنده ی این است که در صورت باز نکردن فایل یک پیغام به شما نشان داده شود که محتوی عدم بارگذاری فایل است.

اگه هیچی نواَفهمیدین بگین تا بهتر توضیح بدم برای گفتن یک مطلب به من می تونید از کلمه ی نظرات که در پایینه استفاده کنید. یا اگه خیلی فلجید به ایمیل من مشکلتون رو به زبان فارسی بفرستید. ایمیل من هست :

FiRE_Soft_2005@Yahoo.Com

راستی فکر نکنین یادم رفت کار با کادر ذخیره کردن رو بگم می خوام تو کفیش بمونین... .نه بابا شوخی کردم به شرطی می زارم که تعداد نظرات شما بالا باشه که حداقل یه دل گرمی برا ما باشه ، یَک آموزش خیلی خووووووووووو بــــــــــــــــــــیه براتون می زارم


سه شنبه بیست و چهارم 10 1387
X