دسته
وبلاگم در blogfa
دوستان
دوستان استقلالی
خدمات تبیان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 190137
تعداد نوشته ها : 155
تعداد نظرات : 47
Rss
طراح قالب
آموزش FAQDLL در بیلدر

به نام خدا

در این بخش می خواهم نحوه ی اجرای برنامه های کنترل پنل و غیره را به شما آموزش دهم.

شما در بعضی مواقع در برنامه ها یا اتوران های خود نیاز به باز کردن یکی از اجزای کنترل پنل دارید . مثلاً در اتورانی که ساخته اید می توانید قسمتی قرار دهید ، مربوط به تنظیمات اتوران ، و در این قسمت دکمه هایی را برای تنظیمات صدا و ... قرار دهید تا اتورانی پیشرفته تر داشته باشید. برای مثال اگر کاربر از مجموعه ی نرم افزاری شما پوسته های ویندوز را نصب کرد پس از نصب قسمت مربوط به تنظیمات پوسته ی ویندوز ظاهر شود.

این کار بسیار آسان می باشد و تنها با وارد کردن یک خط برنامه نویسی در بیلدر ممکن است . این امکان یکی از تازه ترین امکانات بیلدر است که خیلی هم استفاده دارد.

*****

خب ابتدا یک دکمه بر روی صفحه ی کار خود قرار دهید سپس و با دو بار کلیک بر روی آن و زدن دکمه ی More Action به قسمت برنامه نویسی در بیلدر بروید و در آنجا بر روی دکمه ی Wizard کلیک کنید تا لیست اکشن ها را مشاهده کنید. گزینه ی Run را از لیست انتخاب کنید. سپس دکمه ی OK را بزنید و در صفحه ی اکشن نویسی مانند زیر کد را در آن وارد کنید:

Run("rundll32.exe","shell32.dll,Control_RunDLL desk.cpl,@0,2")

سپس کادر ها را OK کنید و پروژه را اجرا کنید . نتیجه ی کار اینست که با اجرای این کد صحفه ی تغییر پوسته (Appearance) و ویرایش محیط گرافیکی ویندوز اجرا می شود.

البته برای اینکه صفحه های مختلف این کادر را باز کنید در پایان جمله می بینید که مقدارهای ("0,2@ ثبت شده است که با تغییر مقدار عدد دوم یعنی 2 شما می توانید صفحه های دیگر این کادر را نیز باز کنید . برای مثال برای باز کردن صحفه ی دوم که Desktop می باشد مقدار ("0,0@ را وارد کنید و برای اولین صفحه 1- را وارد کنید.

خب تنها این نبود شما می تونید تقریباً بیشتر اجزای ویندوز رو اجرا کنید که برای دیدن لیست آنها به راهنمای بیلدر رجوع کنید و در قسمت جستجوی آن FAQDLL را تایپ کنید و اینتر کنید تا صفحه ی که در مورد این روش است باز شود. حال شما می توانید براحتی و حتی با دانش اندک خود متوجه جریان آن شوید و از این به بعد از اجزای کنترل پنل استفاده کنید.

امیدوارم که از این آموزش لذت برده باشید.

منبع : مخ میثم فایر

در صورتی که شما نظر ندهید پس از 30 ثانیه کامپیوتر شما منفجر می شود.


سه شنبه بیست و چهارم 10 1387
X