دسته
وبلاگم در blogfa
دوستان
دوستان استقلالی
خدمات تبیان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 190397
تعداد نوشته ها : 155
تعداد نظرات : 47
Rss
طراح قالب
 به نام خدا »

سلام

کار با کلیپ بورد:

اول برا بعضی ها که نمی دونن کلیپ بورد چیه یه توضیح بدم . وقتی که شما یک متن رو با استفاده از کلید معادل Ctrl+C یا همان Copy ، کپی می کنید، تا در جای دیگر Paste کنید ؛ متن کپی شده به حافظه ی ClipBoard یا حافظه ی موقتی کپی می شود تا در موقعه ی نیاز در مکان مورد نظر شما Paste شود. خب تا اینجا که فهمیدین که ClipBoard چیه. پس به این مثال توجه کنید: این قانون برای کپی رمز برنامه ی مثلاً فتوشاپ بدرد می خوره - به طوری که کاربر با کلیک بر روی دکمه کپی رمز ، رمز برنامه ی فتوشاپ را در حافظه ی موقت کپی می کنه و در نصب فتوشاپ فقط Paste رو می زنه(یکی از مزایای اتورانه نه! کدشو براتون می زارم ) ).

شما می توانید از دو قاعده ی Copy , Paste در پروژه ی خود براحتی استفاده کنید . البته این بخش مربوط به کار با شی EditBox است . یعنی شما متن درون شی EditBox را به حافظه ی موقت کپی می کنید یا در آن Paste می کنید. حالا وقت آن رسیده که کدهای مربوط به Paste رو با هم بررسی کنیم :

Clipboard("GET","Clipboard<-PostContent->quot;)

LoadText("EditBox","Clipboard<-PostContent->quot;)

برای اینکه با Clipboard کار کنید کدی در بیلدر هست با مشخصه ی ("Clipboard("Send/Get","Variable ، که در قسمت اول کد، نوع کار آن را مشخص می کنیم( فرستادن یا گرفتن از کلیپ بورد) . که دراینجا Get که برای گرفتن متن از حافظه استفاده می شود ، استفاده شده است و در قسمت دوم نام متغییر ، که برای حافظه ی موقت باید تایپ کنید Clipboard$ ، تا بیلدر حافظه ی موقت رو بشناسه . و در خط دوم بیلدر ، حافظه ی کلیپ بورد رو Paste می کنه(قسمت اول کد خط دوم:نام شی ای که می خواهید متن درون حافظه در آن کپی شود , قسمت دوم:متغییر کلیپ بورد کد در خط بالا معرفی شده). خب اگر دو خط کد بالا رو به همین صورت در یک دکمه ، در پروژه ی خود قرار دهید و یک شیء EditBox رو در پروژه ی خود قرار دهید در موقعه ی اجرای پروژه با کلیک بر روی دکمه ی گفته شده اگر متنی درون حافظه ی موقت یا همان کلیپ بورد سیستم شما وجود داشت در شیء EditBox چسبانده یا همان Paste می شود.

خب به سراغ کپی متن در بیلدر می رویم . برای اینکار نیز از همان کد ("Clipboard("Send/Get","Variable استفاده می شود با این تفاوت که بجای Get از Send که به معنای فرستادن است استفاده می کنیم و همچنین نیاز به کد دیگری نیست و فقط یک خط کد . به مثال زیر توجه کنید:

Clipboard("SEND","EditBox<-PostContent->quot;)

در اینجا نوع کلیپ بورد را فرستادن و منبع آن را همان ورودی متن که با نام EditBox و متغییر EditBox$ معرفی کرده بودیم ، معرفی می کنیم.

در صورتی که برای شما در بیلدر مشکلی پیش آمد و نتوانستید از کدها استفاده کنید حتماً بهم بگید تا مطلبو هم برای شما هم برای دیگران بزارم.

.:: با تشکر ::.


سه شنبه بیست و چهارم 10 1387
X