دسته
وبلاگم در blogfa
دوستان
دوستان استقلالی
خدمات تبیان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 190468
تعداد نوشته ها : 155
تعداد نظرات : 47
Rss
طراح قالب
« بـه نــام خــدا »

با عرض سلام و خسته نباشی خدمت کاربر گرامی . در این درس نحوه ی ایجاد دوابل کلیک در بیلدر رو به شما اموزش می دهم. پس با دقت توجه کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید . خب اول فایل mousestatedetection رو از مسیر Samples\495_examples\mouse واقع در پوشه ی بیلدر رو اجرا کنید و به صحفه ی DoubleClick بروید ، در اینجا می بینید دو اسکریپت وجود دارد ، بر روی DCScript دو بار کلیک کنید می بینید که کدهای زیر در آن وجود دارند . خب حالا کدها رو برای شما توضیح می دم:

dc=dc+1

If (dc=2) Then

Message("DoubleClick detected..","")

dc=0

End

ScriptTimer("TIMERA=DCReset","300")

در خط اول متغییری به نام DC بوجود می آوریم که برای مقدار آن یک کلیک را معرفی می کنیم . در خط دوم شرط بر این قرار است که در صورتی که متغییر DC در بالا اگر 2 شد یعنی دوبار انجام شد(دوبار کلیک) کد خط سوم اجرا شود و در خط سوم کد مورد نظر ما که در اینجا یک پیغام است نمایش داده می شود و در خط چهارم مقدار متغییر DC صفر میشود که به این معناست که دوبار کلیک انجام شده و باید دوبار کلیک بعدی لغو شود . خط پنجم هم که آخر شرط ماست . و بلخره خط ششم که اسکریپت دیگر موجود در صحفه رو پس از 300 هزارم ثانیه اجرا میکنه . توجه کنید که این 300 هزارم ثانیه در واقع زمان بین دو کلیک است که شما می توانید به دلخواه زمان آن را تغییر دهید .

امیدوارم از آموزش لذت برده باشید . نظر یادتون نره . حالا پیش خودتون می گین اگه نظر ندیم میثم فایر میمیره ، نه آقا به خاطر این نیست به خاطر اینه که بدونم که کسی از مطالب استفاده می کنه یا نه ، اگه که استفاده نمی کنید در این وبلاگ رو تخته کنیم بریم دیگه .

.::با تشکر::.

سه شنبه بیست و چهارم 10 1387
X