دسته
خبر گزاری ها
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 14537
تعداد نوشته ها : 9
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

خبر اول اینکه

شبکه ایران مدعی شد:
مهدی کروبی، در نامه ای به سیدمحمد خاتمی، به شدت به رفتار سیاسی او اعتراض کرده است. وی با اشاره به این که «تو فقط می خواهی رفتارهای شیک داشته باشی». از این که خاتمی به دنبال رهبری جریان اصلاحات و کسب وجهه است، انتقاد و به این دلیل امکان رهبری کردن اصلاح طلبان برای خودش میسر نیست، به تلویح ابراز ناراحتی کرده است. همچنین گفته می شود میرحسین موسوی در جلسه ای با حضور گروهی از نزدیکانش، عنوان کرده است: «خاتمی شرایط را برای ما پیچیده تر می کند.»

خبر دوم

جهان نوشت:
به تازگی دولت در اقدامی تحسین برانگیز، دلارهای نفتی خود را از بانک های اروپایی خارج و به برخی از بانک های آسیایی واریز کرده است . پیش از این تعدادی از دادگاه های اروپایی با شکایت بیوه زنان اسرائیلی مبنی بر این که ایران حامی قاتل شوهرانشان در جنگ اسرائیل و لبنان بوده است، پول‌های ایران در بانک های خارجی را بلوکه می کردند.

 منببع دوخبر فوق : روزنامه خراسان شنبه 15 اسفند صفحه آخر ستون انعکاس

خبر سوم

بی بی سی:
یک نماینده مجلس ایران می گوید که طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها "اصلا امکان پذیر نیست" و این طرح "توهین به دانشگاهیان" ایران است.علی عباسپور تهرانی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران، گفت: "بحث در مورد تفکیک‌جنسیتی دانشگاه‌ها در حد حرف است و هیچ طرح و برنامه‌ای برای آن اعلام نشده است".

خبر چهارم

رادیو فرانسه 

حسن روحانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت، از سیاست خارجی دولت محمود احمدی نژاد انتقاد کرد و هشدار داد که در صورت فقدان سرمایه گذاری و ادام روال کنونی مصرف، ایران به یک کشور واردکنند نفت مبدل خواهد شد.

خبر پنجم

رادیو آمریکا

نروژ یک دیپلمات ایرانی را اخراج کرده است. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که ایران به یک دیپلمات نروژی دستور داد تهران را ترک کند.

خبر ششم

نیویورک تایمز
تحریم های جدید علیه ایران در کنفرانس امنیتی سران قدرت ها با ریاست اوباما درنیمه ماه آوریل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
منبع چهار خبر فوق  : روزنامه خراسان روز شنبه 15 اسفند صفحه آخر ستون رسانه ها
خبر هفتم
 ادعای همسر تاج زاده درباره انتخاب وزیر زن
شبکه ایران - فخرالسادات محتشمی پور مدعی شده است که انتخاب وزیر زن در دولت دهم، ژست تبلیغاتی برای اجرای سیاستهای تبعیض آمیز دولت و تحقیر و توهین به زنان است.
فخرالسادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده در یادداشتی که در سایت نوروز (سایت رسمی حزب مشارکت) منتشر کرده، مدعی شده است که دولت دهم، سیاستهای «زن ستیزانه» را در دستور کار خود قرار داده است!
خبر هشتم
حکم جاسبی برای معاون مشایی
فارس - جاسبی در حکمی محمدشریف ملک زاده را به عنوان عضو علی البدل هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضا هیأت علمی دانشگاه آزاد منصوب کرد. ملک زاده به تازگی در حکمی از سوی اسفندیار رحیم مشایی مسؤول دفتر رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای صیانت از حقوق شهروندی ایرانیان خارج از کشور منصوب شده است. 

خبر نهم
 لغو استیضاح بهبهانی
ایلنا - با پس گیری امضا نمایندگان اصولگرا، موضوع استیضاح حمید بهبهانی وزیر راه منتفی شد.
خبر آخر
 سرمایه گذاری عراق در میدان نفتی «فکه»؟!
فارس- در حالی که اختلاف ایران و عراق بر سر میدان نفتی فکه حل نشده است یک مقام عراقی از نهایی شدن مذاکرات وزارت نفت این کشور با شرکت چینی کنوک برای توسعه سه میدان نفتی در استان میسان خبر داد. استان میسان با استان ایلام ایران هم مرز است و میدان نفتی فکه در این استان میان دو کشور ایران و عراق مشترک است اما دو کشور هنوز نتوانسته اند در مورد آن به توافق برسند.
منبع چهار خبر فوق روزنامه قدس 15 اسفند ستون اخبار ویژه
دسته ها : سیاسی
شنبه پانزدهم 12 1388

خبر اول اینکه

خبر آنلاین مدعی شد:
حبیب ا... عسگراولادی در مصاحبه با سایت روزنامه ایران گفت: این را از روی سخنان یکی از دوستان نزدیک آقای مهندس موسوی می گویم که به صراحت از آقای مهندس موسوی و آقای کروبی به این صورت تعبیر می کرد که در جایی قرار گرفته اند که نمی توانند برگردند.

خبر دوم

پرچم مدعی شد:
به تازگی شایعه شده که به دلیل استقبال نکردن دانشجویان، برگزاری کلاس های درس غلامعلی حدادعادل در دانشگاه تهران منتفی شده است. اما پی گیری ها نشان می دهد که این موضوع صحت ندارد و یکی از مسئولان دانشکده ادبیات دانشگاه تهران اعلام کرد که به دلیل حجم بالای کار دکتر حدادعادل، ایشان هیچ واحد درسی برای ترم دوم تحصیلی ارائه نکرده است

خبر سوم

جوان آنلاین مدعی شد:
گفته می شود به تازگی در برخی شهرها شکلات هایی به عنوان شکلات رژیمی توزیع شده است که حاوی مواد مخدر می باشد.

خبر چهارم

جوان آنلاین مدعی شد:

برخی از اعضای یکی از تشکل های دانشجویی در یکی از استان ها، دیدارهایی را با یکی از کنسولگری های کشورهای همسایه انجام داده اند.

منبع چهار خبر فوق : روزنامه خراسان روز دوشنبه 10 اسفند صفحه آخر ستون انعکاس

خبر پنجم

«نیویورک تایمز» -
تحلیلگران و کارشناسان بین‌المللی مسائل هسته‌ای، اقدام اخیر ایران در خارج ساختن تقریبا همه ذخایر اورانیوم خود از انبارهای زیرزمینی را بررسی کر‌ده‌اند.این روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به تازه‌ترین گزارش آژانس می‌نویسد: «ایران زیر نظر 14تن از بازرسان هسته‌ای آژانس، بیش از 2000 کیلوگرم از اورانیوم با درصد غنای پایین خود را از انبارهای زیرزمینی بیرون آورده است»گمان می‌رود، این میزان اورانیوم غنی شده باید تا سطح 20 درصد غنی سازی شود.

خبر ششم

خبرگزاری فرانسه -

دیپلمات های غربی در وین مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی می گویند به نظر می‌رسد که رئیس جدید آژانس بین المللی امروز، دوشنبه، در نشست اعضای شورای حکام و نمایندگان کشورهای عضو، گزارش تازه ای را در مورد فعالیت های اتمی جمهوری اسلامی ارائه خواهد کرد.گزارشی که ارائه خواهد شد می تواند زمینه را برای تصویب تحریم های تازه ای از سوی شورای امنیت علیه ایران فراهم سازد. دیپلمات های غربی در مقر آژانس می گویند باوجود اظهارات نگران کننده رئیس جدید آژانس به نظر نمی‌رسد که در اجلاس چهار روزه کنونی شورای حکام اعضا در مورد محکوم کردن ایران به توافقی دست یابند.

منبع دو خبر فوق : روزنامه خراسان روز دوشنبه 10 اسفند صفحه آخر ستون رسانه ها

خبر هفتم

عجیب ترین رخداد هوایی کشور
خبرآنلاین - در یک اتفاق عجیب و نادر هواپیمای شرکت هواپیمایی کیش ایر وابسته به سازمان منطقه آزاد کیش به جای شیراز به کیش رفت.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در باره این رخداد گفت: پرواز 7513 هواپیمایی کیش ایر، ساعت 6 صبح دیروز تهران را به مقصد شیراز ترک کرد، اما در کیش فرو آمد. جزئیات این رخداد هوایی به زودی منتشر می شود. 

منبع : روزنامه قدس روز دوشنبه 10 اسفند ستون اخبار ویژه

خبر هشتم

 حذف تصویر خاتمی از مترو

تابناک نوشت تصویر حکاکی شده سیدمحمد خاتمی رئیس جمهور دوران اصلاحات از ایستگاه مترو امام خمینی(ره) حذف شده است. تابناک که این خبر را با عکس منتشر کرده، گزارش داد؛ به دلیل اینکه در تاریخ 2/12/78 ایستگاه های مترو طرشت، دانشگاه شریف، آزادی، شهید نواب صفوی، میدان حر، دانشگاه امام علی و نیز حسن آباد به دست رئیس جمهور وقت کشور، سیدمحمد خاتمی افتتاح شده تصاویر حکاکی شده از امام خمینی رهبر انقلاب و خاتمی در ورودی ایستگاه مترو امام خمینی در خیابان باب همایون نصب شده بود اما اخیراً عابران مشاهده کردند تصویر خاتمی حذف شده و باقی تصاویر نیز در حال حذف است. این در حالی است که از آغاز ماه صفر تاکنون با نصب بنری از دیده شدن این سه تصویر جلوگیری شده بود. بنابر برخی شنیده های تاییدنشده، پیشتر برخی افراد در بیانیه یی نسبت به حضور تصویر خاتمی در این قسمت تهدیداتی را صورت داده بودند.

خبر آخر

 عیادت سیدحسن خمینی از علی کروبی

سیدحسن خمینی به عیادت کروبی رفت. به گزارش سحام نیوز حسن خمینی که همراه با همسر و فاطمه طباطبایی مادرش به منزل علی کروبی رفته بود، از شنیدن رفتاری که با علی کروبی شده بود، بسیار متاثر شد. در این دیدار مهدی کروبی نیز حضور داشت.

منبع دو خبر فوق : روزنامه اعتماد روز دوشنبه 10 اسفند صفحه آخر ستون پیدا و پنهان
دسته ها : سیاسی
دوشنبه دهم 12 1388

خبر اول اینکه
یک رسانه منطقه کردستان عراق در اقدامی عجیب و بی سابقه کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی را ترجمه و متن کردی این کتاب شیطانی را در روزنامه خود منتشر کرد. به گزارش « تابناک » ماهنامه « خه لک » (مردم ) چاپ سلیمانیه رسانه نزدیک به حزب اتحادیه میهنی کردستان به رهبری جلال طالبانی در شماره 17 خود کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی نویسنده مرتد و هندی الاصل مقیم انگلستان را به زبان کردی ترجمه و منتشر کرده است . اقدام بی سابقه و توهین آمیز این مجله درحالی صورت می گیرد که بسیاری از کشورهای اسلامی نسبت به نفوذ سازمان های موساد سیا و گروه های تبشیری آیین مسیحیت در این منطقه هشدار داده اند . حضرت امام خمینی (ره ) در 25 بهمن ماه سال 1367 با انتشار فتوایی تاریخی حکم ارتداد نویسنده کتاب را صادر فرمودند . باید گفت برای نخستین بار است که این کتاب شیطانی در سرزمین مسلمانان آزادانه چاپ و منتشر می شود.

خبر دوم
علیرغم اینکه نشریه همت و موج اندیشه به دلیل انتشار مطالب و عکس های سئوال برانگیز با اظهار نارضایتی مقامات عالی رتبه نظام تعطیل و دستگاه قضایی مامور به برخورد با عوامل آن شد اما خبرهای رسیده از تحرکات دوباره برخی عوامل این نشریه خبر می دهند. شفاف به نقل از سایت جهان نوشت : در تازه ترین خبر شنیده شده عوامل این نشریات که با حمایت های ویژه پشتیبانی می شوند درحال حاضر با وجود توقیف شدن به فعالیت زیرزمینی خود ادامه می دهند. اطلاعات رسیده حکایت از آن دارد که بسته های حاوی دو شماره جنجالی این نشریه به استان های مختلف کشور به خصوص مراکز و انجمن های سیاسی دانشجویی ارسال شده است . جالب اینکه در محل آدرس نویسنده همان آدرس دفتر سابق مجله درج شده است . این درحالی است که عوامل انتشار این نشریه تلاش بسیاری را برای ابراز بی گناهی و بی اطلاعی خود انجام داده اند اما در واقع امر همچنان به دفاع از نشریه خود و انتشار آن مبادرت می کنند.

خبر سوم

گوشه دیگری از آلودگی های تب فوتبال بی مهار خود را نشان داد. به گزارش جهان به نقل از آتی نیوز سرمربی هلندی تیم فوتبال الاهلی امارات پیشنهاد بی شرمانه ای را به خبرنگار زن ایرانی پیش از دیدار با مس کرمان ارائه کرد. همچنین مشاور ارشد این باشگاه درخواست عجیب تری کرده است . این هر دو پیشنهاد در چارچوب فساد اخلاقی بودند که البته رد شدند ولی این تاسف باقی مانده است که چرا در عالم ورزش چنین مفاسدی وجود دارد

منبع سه خبر فوق : روزنامه جمهوری اسلامی روز یکشنبه 9 اسفند صفحه دوم ستون جهت اطلاع

خبر چهارم

اولین تحرک حامیان گروهک تروریستی ریگی
جهان - به دنبال اعترافهای اولیه عبدالمالک ریگی، مدعیان دروغین حقوق بشر با عصبانیت از این رسوایی مشغول تحرکات تازه ای هستند.
به گفته منابع آگاه، نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان در حال برگزاری یک دوره آموزشی خلبانی انواع بالگرد به تعدادی از عناصر گروهک تروریستی موسوم به جند ا... هستند.
گفته می شود، نظامیان آمریکایی قرار است بزودی چند فروند بالگرد تحویل گروهک جنبش مقاومت ملی دهند تا در جابجایی نیرو و دیگر اقدامهای تروریستی مورد استفاده عناصر این گروهک قرار گیرد.

 

 

خبر پنجم

ادعای ظهور در بندر!
آتی نیوز - فردی به هنگام برگزاری نماز جمعه در بندر عباس، خود را امام زمان معرفی کرد.
این فرد که در هنگام خطبه های نماز جمعه بندر عباس با فریادهای خود توجه همگان را جلب کرد، ادعا کرد که مهدی صاحب زمان و فرستاده آخرین پیامبر خداست و بشارتی برای مردم آورده است.این جوان از سوی نیروهای حاضر در نمازجمعه به بیرون برده شد

خبر ششم

 قرار اصلاح طلبان با شبکه BBC فارسی
جوان آنلاین - در پی درج خبری مبنی بر حضور برنامه سازان شبکه بی بی سی فارسی در ایران، اخبار جدیدی در زمینه همکاری تنی از فعالان ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای اصلاح طلبان با تیم مزبور به دست آمده است.
یک منبع آگاه دراین باره گفت: مسؤولیت هماهنگی این گروه شبکه خبری بی بی سی فارسی برعهده آقایان«ص» و«ت» می باشد که قرار است مجموعه رایزنیهای داخلی برای انجام برخی مصاحبه هاو گزارشهای میدانی را صورت دهند.

منبع سه خبر فوق : روزنامه قدس روز یکشنبه 9 اسفند ستون اخبار ویژه

خبر هفتم

جهان مدعی شد:

الیاس نادران در نامه ای خطاب به رحیمی معاون اول رئیس جمهور که برای مشایی و وزیران اطلاعات و کشور و نمایندگان مجلس هم فرستاده شده، آورده است: آیا ممکن است اینجانب را به عنوان نماینده مردم در جریان دکترا داشتن خود قرار دهید؟ آیا ممکن است توضیح بفرمائید که چک های چند میلیاردی و چند صد میلیونی در جریان انتخابات مجلس هشتم که به حساب شما واریز شده است از چه حساب هایی و مربوط به چه افرادی است؟

خبرآخر

فردا مدعی شد:

فرزند حداد عادل در سرمقاله هفته نامه پنجره تاکید کرده که در آینده ای نزدیک ایران وارد یک جنگ با غرب خواهد شد. فریدالدین حدادعادل با بیان آن چه خود قرائن و شواهد این ادعا خوانده است، نوشته که از میان ناتو و اتحادیه عرب، ناتو از طریق یکی از همسایگان ما که عضو آن باشد ما را به جنگ خواهد کشید.

منبع دو خبر فوق :  روزنامه  خراسان روز یکشنبه 9 اسفند صفحه آخر ستون انعکاس

دسته ها : سیاسی
يکشنبه نهم 12 1388

سرمربی هلندی تیم فوتبال الاهلی امارات پیشنهاد بی‌شرمانه‌ای را به خبرنگار زن ایرانی پیش از دیدار با مس کرمان ارائه کرد.همچنین مشاور ارشد این باشگاه درخواست عجیب تری می‌کند.
به گزارش آتی نیوز، "هنک کاته" زمانی در بهترین تیم‌های جهان نظیر آژاکس آمستردام هلند و بارسلونای اسپانیا مربیگری کرده، حدود دو هفته است که هدایت الاهلی امارات را بر عهده گرفته است. هفته گذشته به همراه این تیم سفری به کرمان داشت.
کاته که در مصاحبه پیش از دیدار با مس کرمان با استفاده از واژه مجعول "خلیج ع رب ی" خبر ساز شد پس از شکست 4 بر 2 برابر مس کرمان عقب نشینی کرد و گفت: من فقط از کلمه خلیج استفاده کرده‌ام و نه گفته‌ام خلیج فارس نه گفته‌ام خلیج ع رب ی من از یک کشور آزاد! به این منطقه آمد‌ه‌ام و کاری به این مسایل سیاسی ندارم.
اوج هنر نمایی این مربی در صبح روز مسابقه و در هتل 5 ستاره پارس کرمان رخ داد.
این مربی که درخواست مصاحبه اختصاصی با خبرنگاران مرد ایرانی را رد کرد زمانی که یک خبرنگار زن ایرانی را دید به او گفت دلت نمی‌خواهد با من مصاحبه کنی و با من عکس بگیری؟! که زمانی که این خانم کنار او قرار می‌گیرد به این خانم خبرنگار گفت دوست دارم من را بغل کنی!!
خبرنگار بخت برگشته هم وقتی با این پیشنهاد بی‌شرمانه مواجهه می‌شود از این مربی فاصله می‌گیرد.
مربی که به قول خودش از کشوری آزاد به ایران آمده و حتما تصورش هم از آزادی ارایه هرگونه پیشنهاد است.
همچنین مشاور ارشد باشگاه الاهلی از یکی از خبرنگاران ایرانی درخواست عجیبی می‌کند.
احمد الکمالی که مشاور ارشد باشگاه الاهلی امارات است و ارشدترین مشاور این باشگاه همراه تیم الاهلی در کرمان بود به یکی از خبرنگاران بومی می‌گوید امشب به اتاق من بیا و این خبرنگار هم تصور می‌کند که مشاور ارشد باشگاه می‌خواهد اطلاعاتی در مورد بازی مس و شهر کرمان بگیرد و زمانی که احمد الکمالی به این خبرنگار می‌گوید پولش هر چقدر هم هست می‌دهم و بساط عیش ما را با آوردن چند دختر جوان فراهم کن!
این خبرنگار بومی مات و مبهوت این مرد عرب را نگاه می‌کند و از اتاق خارج می‌شود.
خبرنگار بومی از شنیدن این پیشنهاد عجیب و شرم آور خونش به جوش آمده بود اما ترجیح داد سکوت کند تا مسابقه الاهلی ومس بدون حاشیه خاصی برگزار شود.
این دیدار با برد 4 برد 2 مس کرمان تمام شد تا احمد الکمالی از سفر به ایران خاطره خوبی همراه خود نبرد.

دسته ها : ورزشی
شنبه هشتم 12 1388

حجت الاسلام سعیدی در نامه ای به محمدعلی انصاری، قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی( ره) نوشته است: "با توجه به مسائل سالیان اخیر، حوادث دوران دوم خرداد و به ویژه مسائل پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و پیدایی این فتنه، سئوالات و ابهامات بسیاری در ذهن پاسداران و بسیجیان در خصوص مواضع و عملکرد برخی منسوبین به حضرت امام پدیدار گردید"

این نامه که پاسخی است به نامه منتشر نشده آقای انصاری به آقای سعیدی، روز جمعه ۷ اسفند در سایت رسمی مرکز اسناد انقلاب اسلامی (به ریاست روح الله حسینیان) منتشر شده است

آن طور که از مفاد این نامه بر می آید، آقای انصاری در مورد دخالت فرماندهان و مسئولان سپاه در سیاست و اظهارات آنهاعلیه بیت امام به نماینده ولی فقیه در سپاه اعتراض کرده است

آقای سعیدی در پاسخ به این اعتراض می نویسد که در مورد عملکرد حسن خمینی، نوه امام خمینی و رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار او، ابهاماتی با "فراوانی بسیار بالا در تمامی رده های سپاه و بسیج" شایع است، از جمله این که چرا آقای خمینی در جریان اعتراضات پس از انتخابات سکوت کرده، در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد حاضر نشده یا پس از آزادی علیرضا بهشتی (فرزند آیت الله محمد بهشتی و مشاور میرحسین موسوی) از بازداشت به دیدار او رفته است.

آیا هیچ کدام از آرمان ها و اهداف امام در دوران ۸ سال حاکمیت اصلاح طلبان از حمله نشریات و تریبون های در اختیار آنها مصون و محفوظ ماند؟ آیا موردی را می توان تعیین نمود که اصولگرایان خدای ناکرده به آن جسارتی روا داشته باشند؟

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران پرسیده است: "جناب حجت الاسلام سید حسن خمینی به جای اینکه در کنار رهبری باشد در کنار مخالفان و در مقابل رهبری است"

او همچنین در پاسخ به انتقاداتی که نسبت به دخالت سپاه و بسیج در سیاست مطرح شده است، می نویسد که سپاه یک نیروی "صرفا نظامی" نیست و به دستور آیت الله خامنه ای، مسئولیت مقابله با "جنگ نرم" را به عهده دارد

دسته ها : سیاسی
شنبه هشتم 12 1388

خبر اول اینکه

اسفندیار رحیم مشایی در واکنش به اظهارات اخیر مدیر مسئول روزنامه کیهان در دادگاه این روزنامه، مبنی بر این که وی باید بیاید و در دادگاه پاسخگو باشد، گفت: من نباید پاسخ بدهم، بلکه ایشان باید پاسخ بدهند. مگر ایشان شکایت کرده اند که من جواب بدهم، ایشان دروغ شاخ دار گفته اند و خودشان باید جواب بدهند، چرا من باید جواب بدهم؟

خبر دوم

میرحسین موسوی به همراه زهرا رهنورد به دیدار مهندس صفایی فراهانی رفتند.

خبر سوم

حمید رسایی نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در مجلس میهمانی سفارت کویت، بسته هایی شامل چند جلد کتاب و بروشور به حاضران تحویل داده شده که در آن نقشه های بزرگی از منطقه قرار داشته که در آن نقشه ها به جای نام خلیج فارس، از عنوان جعلی برای آن استفاده شده است.

خبر چهارم

توکلی نماینده تهران توجیه دولت مبنی بر این که سال آینده دومین سال از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه هاست را خنده دار خواند.

منبع چهار خبر فوق :  روزنامه خراسان روز شنبه 8 اسفند صفحه آخر ستون تازه های مطبوعات

خبر پنجم

شنیده های خبرنگار جهان حاکی از آن است که، در یکی از جلسات مجمع روحانیون مبارز که به تازگی برگزار شده و طی آن خاتمی با میرحسین دیداری داشته است، خاتمی از اتمام حجت با موسوی خبر داده و گفته پیش بینی من این است که با این وضعیت تا ۲ ماه دیگر از اصلاحات چیزی باقی نمی ماند، خاتمی همچنین گفته که میرحسین فکر می کند این اتفاقات برای اوست، من آن موقع اشتباهی کردم و گفتم: «یامن یا میرحسین» و حالا این حرف افتاده سر زبان ها و باعث بروز ناراحتی شده است. موسوی دچار توهم شدید شده است.

منبع خبر فوق : روزنامه خراسان روز شنبه 8 اسفند صفحه آخر ستون انعکاس

خبر ششم

روزنامه روسی گازیتا روز جمعه نوشت: تهران سعی دارد درباره امکان غنی سازی اورانیوم خود در خاک ژاپن با توکیو توافق کند، موفقیت مذاکرات می تواند به شدت به اعتبار دیپلماتیک روسیه خدشه بزند که متمایل به عقد چنین معامله ای با ایران است. به عقیده صفروف برای تهران مذاکره با توکیو هم زمان مانوری تحریف کننده است تا اروپا و آمریکا را وادار سازد که بیش از پیش کوتاه بیایند.

منبع: روزنامه خراسان روز شنبه 8 اسفند صفحه آخر ستون رسانه ها

خبر هفتم

حضور موسوی و رهنورد در مراسم شهدای باکری؛ مراسم یادبود شهدای باکری پنجشنبه شب در منزل شهید حمید باکری برگزار شد. به گزارش کلمه میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و برخی از چهره های سیاسی و مذهبی نیز در این مراسم حضور داشتند. این مراسم در حالی برگزار شد که برخی از افراد در بیرون منزل با سر دادن شعار قصد اخلال داشتند که این امر محقق نشد.

منبع: روزنامه اعتماد روز شنبه 8 اسفند ستون پیدا و پنهان

خبر هشتم

«مرا ببوس» در مراسم تشییع یک ایرانی در لندن
پارسینه - مراسم تشییع جنازه و تدفین یدا... خسروشاهی از فعالان سیاسی چپ ایرانی که هفته گذشته در گورستان «ترنت پارک» لندن برگزار شد، به ارائه مدل جدیدی از مراسم تشییع و تدفین و عزاداری به سبک مارکسیستهای ایرانی تبدیل شد! بعد از قراردادن جنازه این فرد در داخل آرامگاه، حاضران به پیشنهاد و دعوت خانواده خسرو شاهی به یاد وی جرعه ای شراب نوشیدند و جرعه ای دیگر را به تابوت خسروشاهی نثار کردند! همچنین حاضران به عنوان آخرین خداحافظی با فرد متوفی، سرود «مراببوس» و «انترناسیونال» را همسرایی کردند.

خبرآخر

ورود سازمان بازرسی به اختراع وزیر
جهان- سازمان بازرسی با دستور مستقیم پورمحمدی ریاست این سازمان، پیگیر اختراع سؤال برانگیز وزیر صنایع (موسوم به اتاق امن) شد که بزودی جزئیات آن اعلام می شود.

منبع دو خبر فوق : روزنامه قدس روز شنبه 8 اسفند ستون اخبار ویژه

دسته ها : سیاسی
شنبه هشتم 12 1388

آیت الله  خامنه ای فرمودند : که چهره های سیاسی معترض به نحوه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران دیگر صلاحیت حضور در "نظام" را ندارند.

آقای خامنه ای روز پنجشنبه ۶ اسفند  در دیدار با اعضای مجلس خبرگان، نظام  را به "کشتی نجات" تشبیه کرد و گفت: "افرادی که حاضر نیستند قانون و رأی اکثریت را قبول کنند و نقطه قوتی همچون انتخابات افتخارآفرین چهل میلیونی را تبدیل به نقطه ضعف می کنند، عملا خود را از این کشتی نجات خارج می کنند و صلاحیت حضور در چارچوب نظام اسلامی را از دست می دهند، که از دست داده اند".

به نظر می رسد که اشاره رهبرانقلاب به نامزدهای جناح اصلاح طلب در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران باشد که اعتراضشان به "تقلب گسترده" در انتخابات، به یک جنبش اعتراضی  تبدیل شد.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامزدهای معترض انتخابات و رهبران اصلی مخالفان دولت  هر دو در مجمع تشخیص مصلحت عضو هستند، اما در ماه های اخیر بر اعتراض خود پافشاری و از نحوه برخورد حکومت  با مخالفان دولت انتقاد کرده اند.

مقامات کشور اظهارات این دو  را "تحریک کننده" و اعتراضات آنان را مردود و هدایت شده توسط کشورهای غربی می دانند.

مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود اقدام معترضان را "نفی آرای مردم، خدشه وارد کردن به حضور ملت و اتهام و تهمت به نظام" دانسته و گفته است: "افرادی با ارتکاب این گناه بزرگ حاضر نشدند در مقابل قانون، داور و شیوه داوری که قانون تعیین کرده است، تسلیم شوند".

مقام معظم رهبری در جریان اعتراضات انتخاباتی اخیر، درخواست ابطال انتخابات را رد کرده و گفته بود که شکایات انتخاباتی باید از مجرای قانونی آن، یعنی شورای نگهبان پی گیری شود، که عملکرد اعضایش از جمله مهم ترین موارد شکایت معترضان بود.

رهبرانقلاب همچنین با تجلیل از حضور مردم در  جریان "حماسه بی نظیر ۲۲ بهمن" و "روز بزرگ و فراموش نشدنی نهم دی"، گفت که علت حضور گسترده آنان در خیابان احساس خطر بوده است، زیرا آنها فهمیده بودند که "کسانی به بهانه انتخابات و مسائل بعد از آن، بر چهره نظام پنجه می کشند".

دسته ها : سیاسی
جمعه هفتم 12 1388

با سلام به همه دوستان عزیزم

 امام جماعت مسجدمان هر از چند گاهی بعضی  نکات جالبی رو یادداور میشه که من سعی می کنم برخی از اونها را به شما هم بگم

دیشب که در مسجد محله مان  می خواستیم زیارت حضرت مهدی ( عج ) را بخوانیم امام جماعت به همون گفت که : تک خوری انجام ندهید و این زیارت رو به نیت همه ، دوستان - پدر و مادر و رفقا - همه و همه بخونید و گفتش که کار خیر اینطور نیست که یک ثواب خاصی داشته باشد و  اگر ثوابش به تعداد زیادی اعطا شود ثوابش کم بشود. بلکه  ثواب مثل یک رایت سی دی به هر تعداد هست که همه آن عالی و با کیفیت است.

نکته جالب دیگر گفتند که هر وقت خواستید به قبرستان بروید برای اموات خود قران یا دعایی بخوانید بگویید من این قران و دعا را می خوانم و همه اهل قبرستان مهمان این فرد هستند .

دسته ها : زندگی
جمعه هفتم 12 1388

با سلام به همه اساتید گرامی

بالاخره بعد از18 ماه  جدایی مطلب جدیدم رو ثبت کردم نمی خوام بگم این 18 ماه چه بلا هایی و چه خاطراتی در این مدت سربازی که بر ما نگذشت

باور کنید یک جایی خدمت می کردم که اصلا  به کامپیوتر و اینترنت دسترسی نداشتم در نیروی دریایی در سواحل نیلگون خلیج فارس  که حفاظت از آبهای خلیج فارس رو داشتیم خلاصه هر چی بود خوب و بدش تمام شد و از امروز آماده هستم با مطالب جدید و متنوع

دسته ها : درد و دل
جمعه هفتم 12 1388
X