يكي از مشكلاتي كه براي ايرانيان داخل كشور وجود دارد ارسال فكس به خارج از كشور است. اين موضوع به دليل هزينه سنگيني كه براي فرد ارسال كننده دارد اصلأ به صرفه نيست و مراكز مخصوص اينكار نيز جهت ارسال فكس به خارج از كشور نيز براي ارسال هر صفحه فكس هزينه زيادي طلب ميكنند. اما اگر قصد ارسال فكس به دو كشور آمريكا و كانادا را داريد ديگر نگران نباشيد! چرا كه هم اكنون ميتوانيد از طريق اينترنت به صورت كاملأ رايگان براي گيرنده در اين دو كشور فكس ارسال كنيد. به طوريكه به وسيله ابزاري آنلاين تنها با ضميمه نمودن فايل متني و يا تايپ يك متن خاص ميتوانيد به رايگان فكس ارسال نماييد.بدين منظور:

كافي است به سايت www.faxzero.com مراجعه نماييد.

اكنون در Sender Information، اطلاعات خود را وارد كنيد. تنها وارد نمودن نام (Name) و ايميل (Email) كفايت ميكند.

در قسمت Receiver Information نيز بايستي اطلاعات دريافت كننده فكس در آمريكا يا كانادا را درج نماييد. نام (Name) و شماره فكس (# Fax) ضروري است.

در هنگام وارد نمودن شماره فكس بايستي تنها پيش شماره و شماره فكس را وارد نماييد، به طوريكه مجموعأ 10 رقم وارد شده باشد.

در بخش Fax Information نيز ميتوانيد فايل doc ،pdf و يا xls خود را جهت ضميمه شدن آپلود نماييد. يا متن خود را در همان قسمت تايپ نماييد.

در نهايت كد داخل عكس را در Confirmation Code وارد نموده و بر روي دكمه Send Free Fax Now كليك كنيد تا فكس شما ارسال گردد.


تنها لازم به ذكر است سرويس رايگان اين ابزار آنلاين با محدوديت هايي نيز روبرو است؛

بر روي هر صفحه فكس ارسالي تبليغاتي درج ميگردد. در هر بار ارسال فكس تنها ميتوان 1 فايل را ضميمه نمود آن هم نهايتأ با 3 صفحه و در آخر اينكه در طول روز ميتوان 2 فكس به شكل رايگان ارسال نمود كه البته اين محدوديتها چندان نيز دست و پا گير نيستند.


به نقل از ترفندستان