دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2418
تعداد نوشته ها : 28
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem233

قرآن کریم در باب بهداشت روانی دختر و پسر، آن ها را از داشتن روابط و دوستی پنهانی با جنس مخالف نهی کرده است.
متن کامل این مطلب را می توانید در اینجا مشاهده کنید
دسته ها :
چهارشنبه بیست و چهارم 4 1394 22:55

زارعي؛ از اشك تا چادر و ...


نامه مريلا زارعي را در يك سال اخير مي توان در صدر اخبار سينمايي ديد. بازيگريكه سال گذشته با �شيار 143� و �چ� بيش از پيش توانايي اش را به اثبات رساند و البته با گفت و گوهايش به اتفاقات فرامتن سينما هم ورود كرد.

مريلا زارعي

سكانس اول

هفته گذشته و در جشن انجمن منتقدان و نويسندگان سينما مريلا زارعي به خاطر بازيدر �شيار 143� عنوان بهترين بازيگر نقش اول را بدست آورد. رفتن او روي سن وبده بستانش با مازيار ميري يكي از حاشيه هاي جشن را رقم زد. ماجرا از اين قرار است كه خواندن اسم بهترين بازيگر زن به مازيار ميري سپرده شده بود و اين كارگردان با سخنانش كنايه‌هايي به مريلا زارعي زد.ميري قبل از آنكه پاكت برگزيده بهترين بازيگر نقش اول زن را باز كند، رو به كثيريان كرد و گفت: �اين همان جايزه است؟!�. بعد هم خطاب به حاضران ادامه داد كه �مي‌دانستم جايزه به چه كسي مي‌رسد. اين وظيفه را به من محول كردند چون قرار است با هم حرف بزنيم، گفت‌وگو كنيم و يكديگر را تحمل كنيم�.

پساز آنكه نام مريلا زارعي به عنوان بهترين بازيگر زن جشن هشتم خوانده شد،اوروي سن آمد و در ابتداي سخنانش با كمي تامل و سكوت گفت:�واقعا امروز كه مي‌خواستم اينجا بيايم بدون اينكه به فكر جايزه باشم با عشق آمدم. براي من هميشه نظر منتقدان درباره حضورم در سينما بسيار مغتنم بوده است. بسيار خوشحالم از اينكه اين جايزه را از اهل قلم مي‌گيرم.� زارعي كه از لحن سخنانمازيار ميري دلخور شده بود،ادامه داد: �آقاي ميري جمله‌اي گفتند.با اينكه عهد كرده بودم چيزي نگويم‌. در زندگي اصل بر تحمل است و چون ايشان از تحمل صحبت كردند من هم باري كه صحبت ايشان داشت را حذف مي‌كنم و آنچه در دلم دارم را نمي‌گويم و مي‌گذارم براي 20 سال ديگر!� اين ديالوگ در ميزانسن جشنانجمن منتقدان واكنش هاي متفاوتي به همراه داشت؛ چند نفري به زارعي حق دادند و برخي هم معتقد بودند او بايد حرمت مراسم را نگه مي داشت!

سكانس دوم

مريلازارعي بعد از اين كه در روز جهاني قدس در گردهمايي خانه سينما حضور يافت، گفت و گويي انجام داد كه خيلي زود واكنش هاي متفاوتي به همراه داشت. او  درپاسخ به اينكه نظرتان �درباره كمپين �كشتن همنوع را متوقف كنيد� كه اخيرا‌در فضاي مجازي راه‌اندازي شده و آقاي فرهادي و گروهي از هنرمندان در آن اعلام نظر كرده بودند، ‌چيست؟� اين گونه گفت: �من از اين حركت خيلي خوشحالماما بايد بگويم كه شعارها در اين كمپين كلي است و به طور مشخص به حوادث اخير مربوط نمي‌شود. مشمول تمام اقدامات غيرانساني، جنگ و خونريزي در جهان امروز است. اين جمله شامل كشته‌شدگان اتوبوس اسكانيا، حادثه سقوط هواپيماي مالزي و... هم مي‌شود. مطمئنم كه واكنش همكارانم از سر خيرخواهي بوده و خيلي هم زيباست. من از همكارانم در اين كمپين درخواست مي‌كنم كه به حركت مثبتشان ادامه بدهند و به‌طور مشخص از جناياتي كه در حق مردم بي‌دفاع غزه شده هم نامي ببرند.� اين اظهار نظر باعث شد برخي آن را دوئل زارعي _ فرهاديتعبير كنند.

مريلا زارعي

سكانس سوم

بهعقب تر برگرديم به جشنواره سي و يكم فجر جايي كه �اشك هاي ناتمام مريلا زارعي� تيتر رسانه ها بعد از نشست خبري فيلم �شيار 143 � شد. در نشست پرسش وپاسخ اين فيلم زارعي كه به شدت متاثر بود و اشك مي‌ريخت از ابراهيم حاتمي‌كيا تشكر كرد و گفت: �الان براي من پيامكي آمد كه نوشته بود آقاي حاتمي‌كيا گفته‌اند �چ� را به �شيار 143� تقديم مي‌كنم، بايد از ايشان به صورت ويژه‌ تشكر كنم.� تصوير روبرو سال ها در قاب خاطره سينماي ايران خواهدماند...

سكانس چهارم

اكرانفيلم �چ� مجالي بود براي دردل هاي بي پايان ابراهيم حاتمي كيا. او در اختتاميه جشنواره فيلم فجر در شهر مقدس مشهد از لقب سرباز براي حال و روز خود استفاده كرده بود و همين واكنش سركار خانم زارعي را به همراه داشت: � آقاي حاتمي كيا شما غريب نيستيد بلكه براي نسل ما فرمانده ايد.� او سپس حرفهاي متفاوتي بيان كرد:�من دختري هستم كه سهمم از جنگ فقط پر كردن قلك‌هاييبود كه مدرسه به ما مي‌داد و نامه اي به يك رزمنده و هيچ كدام از آنها جز اين جمله جنگ جنگ تا پيروزي يادم نيست.آن موقع نمي‌دانستم چه مي‌نويسم و درك نمي‌كردم كه آرامش آن روز هاي من زير سايه پدر را مديون خواهران و مادراني هستم كه برادران و پسرانشان در ميدان نبرد جلوي دشمن ايستاده اند. زمان رفتن به دانشگاه كه سهميه شهدا در نظر گرفته شد من يكي از معترضان بودم ولي آنچه باعث شد ديد من باز و نگاهم عوض شود فيلم‌هاي آقاي حاتمي كيابود.�

زارعيخطاب به ميري : � آنچه در دلم دارم را نمي‌گويم و مي‌گذارم براي 20 سال ديگر!� اين ديالوگ در ميزانسن جشن انجمن منتقدان واكنش هاي متفاوتي به همراه داشت؛ چند نفري به زارعي حق دادند و برخي هم معتقد بودند او بايد حرمت مراسم را نگه مي داشت!

سكانس پنجم

مريلازارعي پس از تمجيد در جشنواره سال گذشته فيلم فجر كمتر تن به مصاحبه مكتوبدرباره �چ� و �شيار 143 � داد. اين بازگير در معدود گفت و گوهايي هم كه داشت به سياق صحبت هاي شفاهي اش تند و بي پروا بود:�جالب است بدانيد وقتي خبر حضور من در اين فيلم (چ) منتشر شد، تماس‌هايي داشتم مبني بر اينكه لطفادر اين فيلم بازي نكنيد. چون مخالف اين قصه و شخصيت بودند. از طرفي من خودم نسبت به قهرمان سرزمينم تعصب داشتم. ضمن اينكه فارغ از فيلم و قصه و نقش به‌عنوان بازيگر، قرارگرفتن در ميان خيل عظيمي از بازيگران در آن شرايطاستثنايي تحت كارگرداني آقاي حاتمي‌كيا برايم تجربه ارزنده‌اي بود كه نمي‌توانستم بي‌اهميت از اين موقعيت چشم‌پوشي كنم. � بي پرده سخن گفتنِ زارعي مسبوق به سابقه است چه وقتي روبروي رضا رشيدپور نشست و چه زماني كه در جلسه مطبوعاتي يك فيلم ادبيات عجيبي در توصيف خبرنگاران به كار برد!

سكانس ششم

پوششمريلا زارعي هر از چندگاهي سوژه رسانه ها مي شود. اين روايت را بي هيچ كم وكاستي به نقل از وب سايت خبري ـ تحليلي سينماپلاس بخوانيد: �بررسي ها نشانمي دهد مريلا زارعي بازيگر سينما و تلويزيون ايران يكي از خوش تيپ ترين بازيگران اين عرصه است كه به پوشش اسلامي و حجاب نيز علاقه اي زياد دارد. او مي داند در كدام مراسم چه لباسي را برتن كند كه با آن مراسم تناسب داشتهو كاملا هم پوشيده باشد. زارعي از بازيگراني است كه در انتخاب لباس بخصوص براي مراسم هاي رسمي دقت فراواني دارد و در هر مراسمي هر لباسي را برتن نميكند.او در سي و دومين جشنواره فيلم فجر در بهمن سال 1392 علاوه بر مانتوي بلند، ساق دست هم داشت تا در حين ژست گرفتن در مقابل عكاسان، دست هايش پيدانباشد.

مريلا زارعي

نحوهروگرفتن او با چادر در حرم حضرت معصومه (س) نشان مي دهد در اين كار بسيار وارد است و به همين دليل به جاي چادرهاي ملي آستين دار يا چادرهايي كه با كِش روي سر زنان بند مي شود، از چادر سنتي استفاده كرد كه هم پوشيده تر استو هم شكيل تر. او در يكي از مراسم هاي نيكوكاري مي دانست كه قرار است به افتخار طرفدارانش دست هايش را بالا ببرد و براي آنها دست تكان دهد. به هميندليل علاوه بر يك مانتوي بلند، از ساق دست نيز بهره گرفت. زارعي در مراسم جشن انجمن منتقدان سينماي ايران دوباره مانتوي بلند برتن داشت .مانتوي سفيدرنگ با لباس سياه رنگ تضاد جالبي را ايجاد كرده بود. او با انتخاب اين مانتو همچنان علاقمندي اش به پوشش برتر را نشان داد.

در تكميل روايت بالا ، تيتر گفت و گوي آنا ثاني همان طراحي كه لباس زارعي در جشنوارهفجر را طراحي كرده را مرور كنيم: �ساده پوشي بخشي از شخصيت مريلا زارعي است. او مي‌گويد در لباسهاي بلند و تيره امنيت و آرامش را احساس مي‌كند. به‌ چادر خيلي‌ علاقمند است.�

سكانس هفتم

مريلازارعي گاهي هم ازهمكاران گله كرده و البته از دست فرج الله سلحشور خيلي دلخور است:� از همه چيز گله مندم. زماني اختلافي كه پيش مي‌آمد مي‌گفتند ريش سفيدي را پيدا كنيم تا مشكل را حل كند. اكنون در شرايطي زندگي مي‌كنيم كه نمي‌دانيم حَكَمِمان كيست؟ بايد كجا درددلمان را بگوييم؟ كسي كه دردمان را مي‌شنود چقدر محرممان است؟ متأسفانه خود من در اين عرصه، هر آن از چهار جهت اصلي و چهار جهت فرعي آمادگي پذيرش نيش، خنجر، زخم زبان و همه چيز را دارم. گله اين روزها كه نخ نما هم شده به بحران بزرگي برمي‌گردد كه سينما از آن رنج مي‌برد.�

زارعي در معروف ترين واكنش هايش روي آنتن زنده برنامه هفت آمد و به عنوان عضو انجمن بازيگران دلخوري اش از گفته هاي فرج الله سلحشور درباره زنان سينماي ايران را بيان كرد و خطاب به  فريدون جيراني گفت: �اهالي سينما از شما توقع دارند همانطور كه برنامه نود به برخيمعضلات فوتبال كشور با نگاهي انتقادي و صريح مي پردازد شما هم در اين برنامه به موضوع مشابهي كه براي سينماي ايران اتفاق افتاده و بانوان سينمايايران را مورد هجمه و اهانت قرار داده، مي پرداختيد.� اين بود هفت برش از منش حرفه اي و اخلاقي بازيگر سينما وتلويزيون ايران. مريلا زارعي حالاكوله باري از تجربه دارد؛ چگونه از آن استفاده خواهد كرد؟

منيژه خسروي

بخش سينما و تلويزيون تبيان

دسته ها :
جمعه سی یکم 5 1393 0:43


كاربران گرامي، امروز مي توانيد تم زيباي ويندوز سون، تصاوير پس زمينه احاديث روزانه كه توسط موسسه تبيان تهيه شده است، را به همراه تصاوير بسيار زيبا از طبيعت و چشم انداز در اندازه هاي مختلف و با كيفيت بالا دريافت نموده و در صفحه بك گراند مانيتور خود از آن استفاده نماييد، اميدواريم بسته ي امروز بخش تصاوير مورد توجه شما واقع شده و اگر نظر يا پيشنهادي در مورد آن داشتيد در باكس نظرات ما را از آن بهره مند سازيد، �از داشتن تصاويري زيبا لذت ببريد�

شما مي توانيد اين نرم افزار را از اينجا دانلود كنيد

دسته ها :
يکشنبه یازدهم 12 1392 23:4


عارف وارسته حضرت آيت الله بهجت مي‌فرمودند: آيا نبايد در فكر باشيم و با تضرّع و زاري براي ظهور فرج مسلمان‌ها و مصلح حقيقي: حضرت حجت (عجل الله تعالي فرجه الشريف) دعا كنيم؟!

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
پنج شنبه هشتم 12 1392 18:26


به مناسبت روز امور تربيتي، مركز يادگيري سايت تبيان ويژه نامه اي مخصوص والدين، دبيران و دانش آموزان محترم تنظيم كرده است. ...

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
پنج شنبه هشتم 12 1392 18:24


به‌راستي خانواده ايراني اين‌روزها در چه راهي قدم برمي‌دارد؟ تغييراتي كه در سال‌هاي اخير در درون و برون اين نهاد از جامعه ايراني روي داده، چه پاياني را براي آن رقم خواهد زد؟

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
پنج شنبه هشتم 12 1392 18:23


جشنواره ي فيلم امسال حاشيه هاي زيادي داشت . آشغال هاي دوست داشتني ، من عصباني نيستم ، رضا عطاران ، سعيد راد ، ماني حقيقي و ديگران . اما هيچ كس تصور نمي كرد با پايان جشنواره نام ابراهيم حاتمي كيا هنوز سر زبان ها باشد

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
پنج شنبه هشتم 12 1392 1:46

انسان هر چه را پيش فرستاده مي بيند و در آن نگاه مي كند و اگر بديهايش از خوبيهايي كه كرده باشد بيشتر باشد و آتشي كه در دنيا براي خود و ديگران افروخته شعله ور ببيند، در حسرت خاك بودن خواهد ماند، زيرامرگ دوباره به سراغش نخواهد آمد.
متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد
دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 3:20

آموزش قرآن به جهت طبيعت خاص خود كه با روح و جان متعلم سروكار دارد، قرار است آموزشي باشدكه قرآن رامحبوب ومعشوق قرآن آموز گرداند و هر شيوه آموزشي كه اين دوستي و محبت را به هم زند و قرآن آموز را بيزار سازد البته مطلوب نخواهد بود.
متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد
دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 3:11


اين بار سكوت آورده‌ام برايت. چيزي ندارم براي گفتن. سكوت مي‌كنم و با تو مي‌نشينم پاي حرفهاي مردي كه ناديده عزيز بود اما رفتنش سخت بود براي همه. هم براي كساني كه چهارشنبه‌هاي خيابان ايران، از شيرين‌ترين خاطراتشان بود و هم براي مثل مني كه او را با صدايش، حر

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 3:11


امروزه برخي با توجه به جذابيت هاي ظاهري حرف هايي چون �آدم بايد دلش پاك باشه، هر كاري خواستي بكن� و مانند آن سعي در همه گير كردن چنين تفكراتي به خصوص در ميان نسل جوان دارند و حال آن كه اصلاً حرف هاي قابل دفاع نيستند.

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 3:10

مسلم است منظور از ذكر خدا تنها يادآوري به زبان نيست، كه زبان ترجمان قلب است، هدف اين است با تمام قلب و جان به ذات پاك خدا توجه داشته باشيد، همان توجهي كه انسان را از گناه باز مي‌دارد و به اطاعت فرمان او دعوت مي‌كند.
متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد
دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 3:9

تفسير عبارت است از: مقصود خداوند را بيان كردن و مصداق آيه را نشان دادن و روابط دروني و بروني آيات را روشن كردن و به اين پرسش كه چرا و براي چه گفته پاسخ دادن.
متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد
دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 3:8


فهم مقاصد بلند قرآن كريم با تكيه بر زبان و ظواهر آن، گر چه امري ممكن است، اما از آنجا كه حقيقت قرآن نوري است كه از منبع لا يزال علوم الهي به منظور روشن نمودن زندگي آدميان نازل شده است، از اين رو قرار گرفتن در معرض تابش مستقيم آن، مستلزم شناخت و رفع موانعي

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 3:7


هيچ كس ( به شرط برخورداري از عقل سالم) مصرف مواد مخدر را تأييد نمي كند. همه پدران و مادران صرف نظر از ايدئولوژي و اعتقادات ديني، فرهنگي و اجتماعي با آلوده شدن فرزندان خود به مصرف مخدرهاي خانمان سوز مخالفند

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 3:7


سنّت خداوند متعال آن است كه هنگامي كه نعمتي را عطا فرمود؛ آن را تغيير نمي‌دهد؛ مگر اين كه خود افراد آن را تغيير دهند

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 3:6


گردشگران در سفرهاي خود هر كدام نماينده ملت خود هستند، همين است كه اگر خطايي از هر كدام سر بزند به نام و فاميل آن گردشگر نوشته نمي‌شود و آن خطا به نام مليت او نوشته مي‌شود، همين ويژگي باعث شده ‌گردشگران هر نقطه‌اي از جهان به رفتار و اخلاقي مشهور شوند.

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 2:40


با توقف ليگ برتر فوتبال و شروع فعاليت هاي تيم ملي چشم اهالي فوتبال به اين سو جلب شده است. در جلسه معارفه حامي مالي تيم ملي و به دنبال كناره گيري كمك كارلوس كي روش (سيموئز) بحث انتخاب يك مربي ايراني در كنار كي روش جدي شد. اين اتفاق از سالها پيش مد نظر بسيا

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 2:34


سالخوردگي و پيري نيز از نظر علمي يك فرايند التهابي مزمن است. پس شما مي‌توانيد در سن جواني هم به دليل رژيم غذايي نامناسب و تحريك اين التهاب در بدن پير به نظر برسيد.�

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 2:32

نواهنگي زيبا از بيانات �مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي� پيرامون �ناديده نگرفتن جنبه قدسي ازدواج� (2:57)

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 2:31

در بخش هشتم داستان ليلي و مجنون به اينجا رسيديم كه ليلي به عقد ابن السلام در مي آيد. شويش خانه را براي او آماده مي كند و اختيار همه خانه را به او مي سپارد.
متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد
دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 2:30


اگر مستحق صدقه موجود باشد ، قرض الحسنه دادن از پول صدقات چه حكمى دارد ؟ بايد فى الفور به مستحق برسانيم يا مى توانيم قرض الحسنه بدهيم؟

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 2:29


حضرت علي بن ابي‌طالب (عليه‌السلام) مصداق بارز انسان كامل و خليفه تامّ الهي است. چنين انساني به همه حقايق جهان امكان كه همان مجالي اسماي حسناي خداوند و مظاهر صفات علياي اويند، آگاه است

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 2:26


روحاني چقدر دارايي و اموال دارد؟ آيا او هم مانند برخي از اعضاي كابينه آنطور كه مجلسي ها مي گويند مردي 1000ميلياردي است!

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1392 2:22


چادر هايي كه در دو سه مدل خلاصه ميشد امروزه در اوناع مدل ها و رنگ ها موجود است، و اين خود باعث شده چادر مانند يك مد شود!

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
دوشنبه پنجم 12 1392 20:2


اگر اهل جست‌‌وجو در سايت‌هاي اينترنتي و بويژه شبكه‌هاي اجتماعي باشيد، بدون شك با تصاوير خانوادگي برخي افراد و كاربران اينترنتي مواجه شده‌ايد كه به‌راحتي در دسترس ميليون‌ها كاربر اينترنتي قرار گرفته است. در ماه‌هاي گذشته تعداد زيادي از كاربران شبكه اينترنت

متن كامل اين مطلب را مي توانيد در اينجا مشاهده كنيد

دسته ها :
دوشنبه پنجم 12 1392 19:59

انسان نبايد جاي خداوند بايستد و قضاوت نمايد.

دسته ها :
جمعه بیست و هفتم 10 1392 1:15
X