رئیس قطب روباتیک و اتوماسیون دانشگاه صنعتی شریف از راه اندازی آزمایشگاه نانوروباتیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی مقداری با اعلام این خبر گفت: با توجه به لزوم انجام تحقیقات بیشتر در زمینه روباتیک در مقیاس نانو، آزمایشگاه نانو روباتیک این دانشگاه شروع به فعالیت کرده است.

وی با بیان اینکه در این آ‍زمایشگاه بر پژوهشهای بنیادی متمرکز شده است و به ارائه روشهای علمی در این زمینه می پردازد، اظهار داشت: در آزمایشگاه نانو روباتیک گروهی از محققان و دانشجویان مقاطع تحصیلی تکمیلی مشغول به انجام تحقیقات هستند و تاکنون چند پایان نامه دانشجویی نیز با این موضوع تعریف شده است.

مقداری طراحی و ساخت روباتهای امدادگر، ستون پیما، پرستار بیماران نخاعی و روبات دستیار جراح را از دستاوردهای این آزمایشگاه ذکر کرد و اظهار داشت: در حال حاضر محققان این دانشگاه بر پروژه استفاده از سیستم "هبتیک" در آموزش خطاطی فارسی کار می کنند.

به گفته رئیس قطب روباتیک و اتوماسیون دانشگاه صنعتی شریف بهره گیری از سیستم هبتیک در آموزش خطاطی فارسی می تواند در پروژه های آینده کاربردی و راهگشا باشد.

مقداری با اشاره به برداشتهای نادرست موجود از قطب روباتیک و اتوماسیون صنعتی شریف تاکید کرد: قطب روباتیک کارخانه نیست، بلکه محلی برای پرورش و شکوفایی استعدادها و ایجاد پیش زمینه های لازم برای ورود به بازار کار با امکانات محدود است که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.دسته ها : نانوتکنولوژی
سه شنبه ششم 12 1387
X