دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3408
تعداد نوشته ها : 9
تعداد نظرات : 9
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
طبق گزارشات و مطبوعات و تمامی دیدارهایی که دکتر احمدی نژاد در رابطه با رسیدگی به امور مختلف افراد دارای معلولیت دارند می بینیم که معلولیت و مشکلات و معضلات جامعه معلولین چقدر برای ایشان و دولت ایشان مهم و ضروری است.

به عنوان نمونه ای کوچک از این رسیدگی ها به گزارش خبرنگار «ایران» دکتر محمود احمدی نژاد دیروز در دیدار با جمعی از معلولان در نهاد ریاست جمهوری گفت: دولت به عنوان وظیفه، کارهای بسیاری برای تک تک افراد اجتماع انجام می دهد و معلولان را قشر عزیز جامعه می داند.
    
رئیس جمهوری خود را نماینده معلولان در دولت دانست و اظهار داشت: نخستین جلسه شورای عالی معلولان ایران در ماه جاری تشکیل خواهد شد و استانداردسازی و قانون بازنشستگی معلولان را در دولت به صورت جدی دنبال می کنیم و مصوبات این قوانین را تا پایان سال جاری اعلام خواهیم کرد. وی تأکید کرد: به منظور حمایت و بررسی مشکلات معلولان جلسه بعدی هیأت دولت با حضور رئیس سازمان بهزیستی برای رفع این مشکلات تشکیل می شود
.
    
دکتر احمدی نژاد با اشاره به این که واژه «معلول» مورد پسند این افراد نیست، اظهار داشت: دولت، رسانه و سازمان بهزیستی باید واژه دیگری را برای این عزیزان پیدا کند و باید فرهنگ سازی درباره این واژه از طریق مطبوعات و رسانه انجام شود و نگرش های جامعه درباره این قشر تغییر یابد. رئیس جمهور همچنین گفت: در طول تاریخ، قدرتمندان و حتی دانشمندانی آمده اند که وجودشان برای بشر جز فساد و تهدید چیز دیگری به ارمغان نیاورده اما افرادی به ظاهر ناتوان در گوشه ای دورافتاده در این جهان بوده اند که همه وجودشان در خدمت بشریت بوده است
.
    
دکتر احمدی نژاد تأکید کرد: امروز ما موظفیم هم خودمان در این مسیر حرکت کنیم هم دیگران را به این مسیر دعوت کنیم که تنها راه رفع همه کمبودها و نقص ها پیوستن به مسیر متعالی و دوران درخشان و پرافتخار است. وی با اشاره به این که امروز بشر تشنه فرهنگ دوران ظهور است، دورانی که در آن همه انسان ها به کمال می رسند، افزود: هر جا می رویم و هر جا گفت وگو می کنیم، می بینیم وصف دورانی که ما دنبال آن هستیم، در میان آن قشر تجلی دارد و کشور ما پرچمدار این فرهنگ است و ما باید از این فرصت استفاده کرده و پیام این حقیقت را به همه جهان برسانیم.

در این جلسه، رئیس انجمن حمایت از معلولان پیشنهاد احداث ۱۲۷۹ مسکن را برای قشر معلول کشور به رئیس جمهور داد که دکتر احمدی نژاد هم وزیر مسکن را مسئول مستقیم پیگیری این طرح کرد که تا سال آینده این منازل ساخته شود. همچنین در این دیدار از سرپرست مؤسسه اطلاعات، رئیس سازمان وظیفه نیروی انتظامی کشور، مدیرعامل شرکت هواپیمایی هما و مدیر شبکه ۵ تهران به دلیل حمایت و اجرای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تقدیر و به آنها تندیس یادمان شهید فیاض بخش اهدا شد

همچنین نمونه دیگری از این دیدارها توسط مجریان و وزیران دولت ایشان :

ساعت 7:30 شب چهارشنبه 15 بهمن 1387 رییس سازمان بهزیستی میهمان 5 دانشجوی نابینا است که دانشجویان معلول دیگری نیز در این جمع شرکت کرده اند تا با دیدار رییس سازمان بهزیستی، مشکلات و مسائل پیش پای خود را بازگو کنند و راه حلی برای دردهای خود بیابند.

در این دیدار رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولین می می گویند: رییس سازمان بهزیستی با حضور در جمع ما حسن نظر به دانشجویان معلول را نشان دادند. و این اولین بار نیست که وی در یک جمع صمیمی در بین معلولان حضور پیدا می کند. این نشانه این است دولتمردان و مسئولین دولت احمدی نژاد واقعا در کلام نیست که بگویند ما مردم مدار هستیم، بلکه واقعا این به صورت عملی برای ما آشکار شده است. به خصوص در سازمان بهزیستی که سازمانی مرتبط با معلولین و اقشاری از جامعه است که نسبت به دیگران وضعیت ضعیف تری دارند و آسیب پذیرتر از دیگرانند.

لذا آنگونه که واضح و روشن است رسیدگی به امور مختلف اقشار دارای معلولیت برای دکتر احمدی نژاد مهم و حیاتی می باشد همچنین تاکنون بسیاری از مشکلات و معضلات اقشار دارای معلولیت از توجه و حس مسئولیت ایشان و همکارانشان حل شده است.

از جمله مشکل کمبود سهمیه بنزین سرویسهای ایاب ذهاب معلولین در سال 86 که مشکل بسیار حاد و بزرگی بود منجر به تعطیلی سرویسهای مخصوص معلولین شده بود و تا چندین ماه تمامی معلولان را خانه نشین کرده بود توسط دستور دکتر احمدی نژاد حل شد و سرویسهای ایاب ذهاب معلولین دوباره فعالیت خود را آغاز کردند.

 


دسته ها :
شنبه بیست و ششم 2 1388
X