معرفی وبلاگ
انسانم آرزوست . از کجا آمده ام ؛ به کجا می روم ؛ آمدنم برای چه بود . خدایا یقین دارم که نقطه نقطه نوشتار ما حساب و کتاب دارد و برای آن باید پاسخ دهیم . بنابر این مرا یاری ده آنگونه بنویسم که تو میخواهی و رضای توست .
صفحه ها
دسته
فیدها
همدلان
لغت نامه - ديكشنري
بانك ها
سایت های نرم افزاری
متفرقه
راپيدشير
آپلود
رسانه ها ی خبری
login
ضروری
بازار
عکاسی
مذهبی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 181557
تعداد نوشته ها : 1079
تعداد نظرات : 39
Rss
طراح قالب
GraphistThem222

هرچه اوباما مقابل ايران جا مي زند نتانياهو عصباني تر مي شود

روابط باراك اوباما و نتانياهو به خاطر اختلاف بر سر ايران به حد انفجار رسيده است.
روزنامه القدس العربي در گزارشي نوشت: درگيري تازه اي كه ميان اوباما و نتانياهو، بر سر مذاكرات هسته اي با ايران بود، از نگاه نتانياهو به ايران هديه داده شده است. نتانياهو عبارتي به كار برد كه حكايت از دلخوري شديدش از آمريكايي ها دارد. وقتي او اين اظهارات را مي گفت، سناتور جو ليبرمن، كنار او به عنوان شاهد ايستاده بود. نتانياهو نه تنها در سياست خارجي اوباما را مورد عتاب قرار داد بلكه در حقيقت سياست هاي داخلي او را نيز به سخره گرفت، به گونه اي كه پيام تند او در دهان كاركنان كاخ سفيد و اطرافيان اوباما پيچيد. اما اوباما نيز از كلمبيا واكنش شديدي از خود نشان داد و گلوله كلامي او را با گلوله كلامي پاسخ داد.
به گزارش ديپلماسي ايراني، در ادامه اين يادداشت آمده است: انفجار روابط اوباما با نتانياهو، ديگر از عرف ديپلماتيك خارج شده است و جواب يكديگر را در فضاي غيرديپلماتيك مي دهند. اكنون همه مي دانند كه اين دو با يكديگر اختلاف هاي سنگين دارند. منابع آگاه مي گويند كه سفر يك ماه پيش نتانياهو به آمريكا توافقات گسترده بسياري به دنبال داشته است شايد به همين دليل است كه نتانياهو نشست اسلامبول را به چالش مي كشد و اوباما را مورد سرزنش قرار مي دهد. و الا او خوب مي داند كه روند گفت وگوها به گونه اي است كه حتي در نشست دوم نيز توافقي حاصل نخواهد شد و اگر هم بنا باشد نتيجه اي به دست آيد در نشست سوم خواهد بود. منطقي است كه نخست وزير اسرائيل بر سر مذاكره كنندگان با تهران تشر بزند كه گفت وگوهايتان با ايران روشن نيست اما از اين روشن تر اين است كه او خشم باراك اوباما را هم برانگيخته است.
القدس العربي مي نويسد: نيازي به گفتن نيست كه خشم نتانياهو نيز تا اندازه اي به جا است. ايران تلاش مي كند از شدت تحريم ها عليه خودش بكاهد و در كسب دستاوردها در جهان عربي و اسلامي ادامه دهد. در اين هم شكي نيست كه ايران به توقف غني سازي تن نخواهد داد و تاسيسات زيرزميني اش در نزديكي شهر قم را نيز تعطيل نخواهد كرد. با اين حال در چنين فضايي لازم بود اسرائيل خويشتنداري مي كرد و حتي ظاهري هم شده، چيزي بيان نمي كرد تا ديپلماسي چانه زني آمريكا با ايران تا آخر پيش برود اما حقيقتا فضا هم فضاي عادي اي نيست، اسرائيل اين موضوع را درك نمي كند. وقتي نتانياهو به واشنگتن رسيد مشاوران و نزديكانش به او اطلاع دادند كه هدف نهايي اوباما حل برخي مشكلات با ايران است تا قيمت نفت بيش از اين افزايش نيابد تا بر انتخابات پيش روي آمريكا عليه او اثر نگذارد. گفتني است ايهود باراك وزير دفاع اسرائيل در مصاحبه با سي ان ان تصريح كرده است: مذاكرات، فرصت دادن به ايران است و ما به اين مذاكرات بدبين هستيم. ما هيچ خوش بيني در اين باره نداريم.
داني ايالون معاون نتانياهو نيز گفته است: نبايد در دام فضاي مثبت مذاكرات افتاد.
آلكس فيشمن، تحليلگر روزنامه يديعوت آحارونوت به بي بي سي مي گويد: «آمريكايي ها مي خواهند از طريق ديپلماتيك اين مشكل را حل و فصل كنند. اولويت دوم آنها اين است كه اقدام نظامي اسرائيل عليه ايران را به تاخير بياندازند.»
به گزارش بي بي سي، نرمش بيش از اندازه قدرت هاي بزرگ، نگراني ديگر اسرائيلي ها درباره مذاكرات با ايران است.


 

ملاحظه و نظريه :

آمريكا متوجه اين مطلب گرديده كه لينك شدن به پديده اي مانند اسرائيل كه حتي در ميان دوستان خود خوشنام نيست دستاوردي جزء لشگر كشي ناخواسته و  نابساماني هاي اقتصادي به همراه ندارد آمريكا يا بايد همواره به اسرائيل لينك باشد وسياست خارجه خود را با درنظر داشتن اين لينك بنويسدو يا اينكه خود را از اين غده سرطاني رهايي بخشيده و با رفتاري معقول به ملت خود عزت و افتخاربخشد.ديرنخواهد بود كه آمريكا انزجار علني خودرا از اين غده سرطاني اعلام و مردم  آمريكارا از اين جماعت بغرج وپيچيده نجات خواهد دادجماعتي كه گفته ميشود ظهورنازيسيم و وقوع جنگ هاي جهاني اول و دوم درپي فتنه آنان بوقوع پيوست.واقعا مايه تاسف است كه آمريكا با آن كياست و زيركي و خدماتي كه  به بشر ارائه داده چگونه است كه خود اسير صهيونيست ها شده و همواره  براي اين دوستي غرامت ميپردازد-آمريكا مطمئن باشد كه اگر اسرائيل امروزه شعار از نيل تا فرات را سرمي دهد  اگر توان داشت شعاراقيانوس اطلس شمالي تا خليج فارس را جايگزين مي كرد.

دسته ها : شيطان بزرگ
شنبه 2 2 1391 10:9
X