معرفی وبلاگ
انسانم آرزوست . از کجا آمده ام ؛ به کجا می روم ؛ آمدنم برای چه بود . خدایا یقین دارم که نقطه نقطه نوشتار ما حساب و کتاب دارد و برای آن باید پاسخ دهیم . بنابر این مرا یاری ده آنگونه بنویسم که تو میخواهی و رضای توست .
صفحه ها
دسته
فیدها
همدلان
لغت نامه - ديكشنري
بانك ها
سایت های نرم افزاری
متفرقه
راپيدشير
آپلود
رسانه ها ی خبری
login
ضروری
بازار
عکاسی
مذهبی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 184095
تعداد نوشته ها : 1079
تعداد نظرات : 42
Rss
طراح قالب
GraphistThem222

رهبر حزب اسلام گراي اخوان المسلمين مصر در واكنش به رد صلاحيت خود از نامزدي در انتخابات رياست جمهوري گفت، اين طور كه پيداست دولت نظامي قصد كناره گيري از قدرت را ندارد.

خيرات ال شاطر، رهبر حزب اسلام گراي اخوان المسلمين روز چهارشنبه در ارتباط با حذف نام خود از فهرست نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري گفت اين اقدام بيانگر عزم راسخ ارتش به ماندن در قدرت است، اتهامي كه به آتش رقابت ميان ژنرالها و اسلام گرايان كه هر دو در عين حال داعيه طرفداري از دموكراسي را دارند، دامن مي زند.

خيرات ال شاطر، از تجار موفق و از رهبران بلندپايه اخوان المسلمين، بزرگترين حزب اسلام گراي مصر، اگر رد صلاحيت نمي شد به احتمال زياد در اولين دور انتخابات رياست جمهوري جزو نامزدهاي پيشگام مي بود.

شاطر روز چهارشنبه در يك كنفرانس خبري در قاهره گفت، شوراي نظامي قصد انتقال قدرت را ندارد، وي افزود اخوان المسلمين و ساير نيروهاي ملي روز جمعه در ميدان تحرير جمع خواهند شد، چون احساس مي كنند انقلاب در خطر است.

اخوان المسلمين كه اكنون پس از سالها تحمل سركوب از طرف دستگاه امنيتي حسني مبارك به پايگاه مردمي گسترده اي دست يافته و اكثريت كرسيهاي پارلمان جديد كشور را از آن خود كرده از اين بيم دارد كه اگر كل قدرت را در دست نگيرد، به حاشيه رانده شود.

سازش و نزديكي موقت اسلام گرايان و دشمنان قديمي آنها در ارتش در روزهاي نخستين پس از سقوط حسني مبارك، نيروهاي سكولار، ليبرالها و سايريني را كه به اميد تغييرات سياسي و سريع بعد از انقلاب نشسته بودند، نگران و مضطرب كرده بود.

حرفهاي شاطر باب سئوالات بيشتري را در ميان افكار عمومي مصر گشوده و اينكه با وجود همه اين تغيير و تحولات، قدرت واقعي هنوز در دست ژنرالهاي ارتش مبارك است و با توجه به اين مسئله، رييس جمهوري آينده كشور آيا اصولاً قدرتي خواهد داشت؟

كميسيون انتخابات مصر روز سه شنبه رد صلاحيت ۱۰ نامزد انتخابات رياست جمهوري را تأييد كرد. در ميان آنها دو اسلامگراي سرشناس و نيز رييس سابق سازمان اطلاعاتي مصر در دوره زمامداري حسني مبارك، ديده مي شدند.

سه رقيب انتخاباتي، پس از آنكه از سوي كميسيون انتخابات رد صلاحيت شدند، شكايت خود را تسليم مقامها كردند. اما كميسيون انتخابات اين شكايت ها را وارد ندانست.

جنبش اسلامگراي مصر هنوز يك نامزد ذخيره بنام محمد مورسي، رهبر جنبش، در فهرست نامزدها دارد. وي از جمله ۱۳ نامزدي است كه كميسيون انتخابات صلاحيت او را پذيرفته است.


ملاحظه و نظريه

انچه در مصر اتفاق افتاد خشم پنهان مردمي بود كه با مكر و دسيسه جنگ شش روزه را به اسرائيلي ها باختند و رهبران ملي بسياري را از دادندمصريان با قيام خود خواستار چيزي حزء انتقام از اسرائيل نبودند ولي رهبران شيطان بزرگ و صهيونيست ها بجهت برتري و اشراف اطلاعاتي برقيام مردمي اين انقلاب را ربودند و مسير آنرا بگونه اي تعديل نمودند كه گهگاهي صدايي برعليه اسرائيل بگوش ميرسد و بس .

اينطور بنظر ميرسد كه مديريت سياسي مصر همچنان در دست سرويس هاي اطلاعاتي موساد و سيا باشد و مردم مصر صرفا دلخوش آن هستند كه مجلس را بدست آورده اند .مردم مصر غافل از آنند كه استكبار با ترفندي هاي شيطاني نيازمند زمان است تا همانند قبل رهبران سياسي آنان را تبديل به مهره هايي بي اراده كند كه درظاهر همراه با مردم باشندو درباطن رفيق دشمن - اتفاقي از زمان تاسيس رژيم صهيونستي بوقوع پيوست وجنگ شش روز و ساير قيام هارا خنثي نمود.

چرا كه هيچ تضميني نيست كه سياسيون مردمي بارديگر خريده شوندوهمه چيز تحت كنترل شيطان بزرگ درآيد.بخصوص اينكه شرايط بگونه اي است كه سياسيون براي نزديك ترشدن به شيطان بزرگ مابين خود مسابقه اي گذاشته و گوي سبقت را ازيكديگر مي ربايند.


دسته ها : شيطان بزرگ
جمعه 1 2 1391 6:36
X