پژوهشگران توصیه می‌کنند به کودکان نوشابه انرژی‌زا ندهید. یک محقق کانادایی در‌این‌باره هشدار داد: نوشابه‌های انرژی‌زا در واقع نسل جدیدی از قهوه هستند با این تفاوت که مقدار بسیار بیشتری کافئین و قند دارند و بنابراین می‌توانند تاثیر منفی روی سلامت افراد بویژه کودکان داشته باشند.
به گزارش ایسنا ، استفانی کوت، متخصص تغذیه در گروه ضربت تغذیه و سلامت در دانشگاه مونترال خاطرنشان کرد: امروزه برای بسیاری از دانش‌آموزان مصرف نوشیدنی‌های انرژی‌زا با هدف افزایش تمرکز در حین مطالعه در طول شب کاری غیرمتعارف و استثنایی نیست و اغلب این نوشیدنی‌ها برای بیدار ماندن در شب و درس‌خواندن جایگزین قهوه شده است.

بر اساس گزارشی که در سال 2008 به چاپ رسید یک سازمان رسمی کانادایی اعلام کرد که یک‌میلیارد و 5 میلیون قوطی نوشابه انرژی‌زای رد بول در سال 2004 تنها در آمریکا به فروش رسیده است. همین نرخ مصرف نیز در کانادا مشاهده شده است و این روند مصرف در بین افراد 18 تا 24 سال رو به افزایش است اما تحقیقات نشان می‌دهد نرخ مصرف این نوشیدنی‌ها این روزها در بین نوجوانان و کودکان کم سن و سال‌تر نیز بیشتر و متداول‌تر شده و این آمار منجر به نگرانی مسوولان بهداشتی کانادا شده است.


X