مردی که 2.5 کیلوگرم ماده مخدر شیشه را در کنسروهای مواد غذایی جاسازی کرده بود و قصد داشت با پرواز هوایی از فرودگاه امام (ره) به یکی از کشورهای آسیایی انتقال دهد ، دستگیر شد.

قاضی احمد اسدیان، معاون دادستان تهران و سرپرست دادسراهای فرودگاه‌های تهران با اشاره به دستگیری این مسافر قاچاقچی روز گذشته به «جام‌جم» گفت: چند روز قبل، ماموران اداره مواد مخدر فرودگاه امام (ره) تهران هنگام کنترل مسافران پرواز هوایی کشورهای آسیایی، به مرد میانسالی مشکوک شدند و در بررسی چمدان‌های وی، مشاهده کردند وی تعدادی قوطی کنسرو مواد غذایی را با خود حمل می‌کند.

ماموران با مشکوک شدن به قضیه وی را به مرکز پلیس منتقل کردند. پس از بررسی کنسروهای مواد غذایی، معلوم شد 5/2 کیلوگرم ماده مخدر شیشه در این قوطی‌ها جاسازی شده است.بنا بر این، با کشف این محموله مواد مخدر، ماموران به تحقیق از مرد مسافر پرداختند که وی به حمل مواد مخدر (شیشه) اعتراف کرد.

اعتراف به قاچاق

مرد قاچاقچی در اظهاراتش به پلیس گفت: چندی قبل با مردی آشنا شدم که از من خواست در قبال انتقال محموله مواد مخدر، میلیون‌ها تومان پول دریافت کنم که پس از مذاکره با وی قبول کردم.به این ترتیب چند روز قبل وی تعدادی قوطی کنسرو مواد غذایی را که داخل یک چمدان جاسازی شده بود، همراه بلیت رفت و برگشت به یکی از کشورهای آسیایی به من تحویل داد و قرار شد این چمدان‌ها را در فرودگاه مقصد به مردی تحویل دهم اما در فرودگاه دستگیر شدم.

بنا بر این گزارش، مرد قاچاقچی با قرار قانونی از سوی ایزدی، دادیار دادسرای مستقر در فرودگاه امام (ره) ، ‌روانه زندان شد و تحقیقات تکمیلی از مرد قاچاقچی و دستگیری همدستان وی ادامه دارد.

در این ارتباط تاکنون تعدادی از متهمان که قصد انتقال مواد مخدر از طریق فرودگاه را داشتند،شناسایی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شده‌اند.


دسته ها : حوادث
X