فعالیت مغزی انسانهایی که به خداوند ایمان دارند ؛ در مقایسه با افراد بی ایمان نظم و آرامش بیشتری دارد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ،‌ دانشمندان کانادایی با اشاره به شناسایی یک تمایز عمده مغزی میان این دو دسته از افراد حتی پس از کنترل عوامل شخصیتی و روان شناختی اعلام کردند: در آزمایشی پس از نصب الکترودهای ویژه به مغز افراد مومن مشخص شد ، مغز این افراد در مقایسه با گروه دیگر به مراتب منظم تر و با آرامش بیشتر فعالیت می کند.

در این تحقیق فعالیت مغزی در بخش کمربند قدامی قشر مخ بررسی شد که بخشی از مغز است که به تعدیل رفتار در نتیجه بروز رویدادها و عوامل نگران کننده کمک می کند .

دانشمندان می گویند این بخش از مغز مانند زنگ هشداری عمل می کند که در صورتی که فرد مرتکب اشتباه یا استرس شود ، به صدا در می آید .

تحقیقات نشان داد فعالیت این بخش از مغز در افراد مذهبی یا آدمهایی که صرفا به وجود خدا اعتقاد قلبی دارند ، در صورت ارتکاب اشتباه یا بروز استرس به مراتب منظم تر و آرام تر است و این افراد احساس آرامش بیشتری دارند و کمتر نگران و مضطرب می شوند .

به همین ترتیب افرادی که ایمان قلبی به وجود خداوند ندارند ، در صورت ارتکاب اشتباه یا بروز هرگونه عوامل استرس زا ، بیشتر نگران و مضطرب می شوند و این بخش از قشر مخ در این افراد دچار فعالیت بیش از اندازه می شود .

منبع :rajanews.com

 


دسته ها :
شنبه هفدهم 12 1387
X